donatie taleri trib

  • Autor subiect marele bunic
  • Data de început

DeletedUser


crezi ca ma schimb cum bate vantul ?
mai scriu inca o data : am 2 conturi , 1 de baza si 1 secundar . de pe contul secundar doar bat taleri pe care ii donez si pe care tot eu in folosesc pe contul principal pentru ca sunt membru de baza al tribului meu si asa vor muschii mei . deci incurajez multicontul . faptul ca purtam o discutie despre aceasta propunere nu inseamna ca mi-am schimbat parerea .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

departe de mine gandul
nu-mi permit sa judec pe altii cand eu am atatea defecte. si incerc sa nu iau personal discutiile de idei.
spun doar ca interventiile tale sustin ideea mea.
in rest, contra poti fi cat cuprinde.
e dreptul fiecaruia.
 

DeletedUser

nu te mai obosi , ca sunt eu si altii pro sau contra nu conteaza pentru mai marii inno ci doar ceea ce considera ei ca ar fi util jocului .

uite o mica selectie de alte propuneri pe care unii dintre noi le-am considerat utile dar mai marii inno games nu se pare ca le privesc intr-un mod complet diferit : http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=38158
vezi si cand au fost facute propunerile respective .
21.06.2011 - acum 6 luni
24.02.2011 - acum 10 luni


a existat o propunere despre setarea tintei catapultei , dupa ce a aparut un script care facea asta a fost implementata si propunerea . oare daca rookmaster ar face un script care sa marcheze sprijinul pe harta s-ar implementa si asta sa fel de rapid ?
 

DeletedUser

pentru ca jocul are aspect comercial, caut schimbari in joc care ajutandu-ne pe noi, ar aduce totodata mai multi bani celor de la innogames.
------
popunerea asta are nenumarate implicatii pentru joc si jucatori. dupa parerea mea, toate maresc atractivitatea lui. cea mai importanta e stimularea jocului ofensiv ceea ce ar face jocul mai atractiv pentru multi. implicit, mai multi jucatori, mai multe click-uri si mai multe puncte premium.
 

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
Și eu rămân la fel de consecvent. Nu este o propunere bună și practic vorbind crede-mă că există tot felul de metode prin care funcția respectivă poate fi abuzată nu doar prin multi- account. Gândește-te că ar exista persoane care ar cumpăra talerii respectivi cu bani reali/pp. Ceea ce vreau să spun este că punând în balanță avantajele și dezavantajele iese clar că nu este o propunere prea bună
 

DeletedUser

dezavantajele sistemului actual de joc:
- plictiseala (dureaza o eternitate sa innobilezi satele contului sters de colegul gica);
- rutina (bate taleri, ia sate, bate mai multi taleri, ia mai multe sate, bate si mai multi taleri, ia si mai multe sate, bate agasant de multi taleri... si pentru toate construieste, darama, fa trupe... nuuuuu...);
- pasul pe loc (n-am taleri acum; ia tu satul ala si-l iau eu cand pot de la tine sau mareste numarul la rezervari sa tin satele alea blocate o luna, sper ca nu le ia adversarul pana atunci)

avantajele visteriei tribului:
- atractivitate, viteza, ritm
---------------------------------
punanad in balanta, este clar ca sistemul cu donare de taleri e o propunere prea buna.
---------------------------------
Gândește-te că ar exista persoane care ar cumpăra talerii respectivi cu bani reali
n-ai cum sa cumperi taleri. donatia se face direct catre visteria tribului nu catre o persoana anume.
---------------------------------
cred ca fara sa vrei ai sugerat o propunere "colosala" pentru cei de la inno: sa vanda taleri. nu m-as mira sa apara oficial si taleri de vanzare, alaturi de puncte premium.
cu asta n-as fi de acord, dar nu m-ar asculta nimeni.
 
Ultima editare de un moderator:

alex02dsa

Moderator
Membru personal
Scor reacție
33
dezavantajele sistemului actual de joc:
- plictiseala (dureaza o eternitate sa innobilezi satele contului sters de colegul gica);
- rutina (bate taleri, ia sate, bate mai multi taleri, ia mai multe sate, bate si mai multi taleri, ia si mai multe sate, bate agasant de multi taleri... si pentru toate construieste, darama, fa trupe... nuuuuu...);
- pasul pe loc (n-am taleri acum; ia tu satul ala si-l iau eu cand pot de la tine sau mareste numarul la rezervari sa tin satele alea blocate o luna, sper ca nu le ia adversarul pana atunci)

avantajele visteriei tribului:
- atractivitate, viteza, ritm
---------------------------------
punanad in balanta, este clar ca sistemul cu donare de taleri e o propunere prea buna.
---------------------------------
Gândește-te că ar exista persoane care ar cumpăra talerii respectivi cu bani reali
n-ai cum sa cumperi taleri. donatia se face direct catre visteria tribului nu catre o persoana anume.
---------------------------------
cred ca fara sa vrei ai sugerat o propunere "colosala" pentru cei de la inno: sa vanda taleri. nu m-as mira sa apara oficial si taleri de vanzare, alaturi de puncte premium.
cu asta n-as fi de acord, dar nu m-ar asculta nimeni.

Și tu chiar crezi că persoana respectivă care ar fi cică "vistierul" nu ar dona talerii mai departe "cui trebuie" doar așa?:rolleyes:
Gândește practic și la realitățile curente
 

DeletedUser

practic sa gandim, prin urmare...

eu sunt vistierul. am acces la talerii tribului: s-au adunat din donatii 10.000
chevyx a dat stergere: 200 sate.
tu esti intemeietorul, vrei satele alea dar n-ai taleri.
sa zicem ca eu sunt pe felie cu tine si vreau sa te ajut, chiar daca e o marsavie.
pai... n-am cum:
eu nu-ti pot dona/transmite/imprumuta/vinde taleri. eu pot face nobili cu care sa iau satele alea cat mai repede.

aaaa... daca tu-mi ceri ulterior sa iei cateva/toate satele lui chevyx pe sub mana, ne-o punem singuri.
nu din cauza opiniei publice, nu.
ci pentru ca tribul adversar, o sa ne imprastie: vistierul lor ia satele de barbari, face aparare si o trimite pe front. iar atacantii lor nu pierd timpul ca sa reinnobileze satele de la vistier ci dau in noi cu tot ce au.
pana sa ne dezmeticim, pana bati tu taleri sa re-recuperezi satele, nu mai avem trupe, satele lui chevyx au ajuns la adversari si jumatate de la noi au plecat la tribul advers ca sa joace triburile, nu bambilici.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

bunicule daca vorbim strict de mine eu nu fac favoritisme deci n-as vrea sa fiu dat ca exemplu de incorectitudine ( poate e o consecinta jobului pe care il am ) , daca as fi in situatia descrisa de tine de a imparti un numar de taleri intre colegi as astepta ca toate satele sa fie rezervate si apoi as face impartirea si atunci as cauta o metoda de a fi o impartire cat mai corecta fata de toti . nu stiu daca stii ( nu ai jucat cu mine decat ca adversar ) , eu toate conturile pe care le primesc le trec la innobilat pe forum nu le dau pe sub mana cum se practica destul de des ( exceptie cand proprietarul contului vrea ca anumiti colegi sa ii innobileze satele ) . cine a jucat cu mine ( l11-l19 in special ) stie ca cele ce le afirm mai sus sunt reale .
 

DeletedUser

chevyx, citeste cu atentie.
nu te-am dat ca exemplu, am folosit un exemplu: presupuneam ca ai sters contul. nimic murdar.
ca exemplu de incorectitudine m-am dat pe mine si pe alex.
dar e doar un exemplu ilustrativ.
e mai usor sa folosesc numele noastre decat abstractii matematice: A,B,C.
si starneste si mai mult interes :)
lucru dovedit deja :)
 

DeletedUser

zau ca nu stiam
dar si asa, nu e nimic incorect in a sterge contul
eu discutam cu alex despre posibilitatea de a folosi incorect talerii donati de trib
 
Ultima editare de un moderator:
Sus