Doneaza taleri

DeletedUser21652

mai explica odata ca eu n-am inteles bre :)))(acu astept warnu)
 

DeletedUser24788

adica pune conturile pe niste ip-uri care nu au mai fost folosite ( cu triale cu proxi banuiesc altfel nu stiu daca se poate cel putin asta mia zis un real hacker) si practic poate juca simultan pe mai multe conturi de pe acelasi pc deci se poate sprijini/ataca/trimite resurse ,,,, asta am inteles eu nu-s sigur ca asta a zis dar..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Da, ar fi bune niste detalii, mai ales in ce priveste IP-urile alea.

e greu sa intri de la munca/prieteni/telefon?
eu de exemplu acasa am PC-u neatins... ca imi e mai comod laptopu. la birou 4 PC-uri pe care nu joaca nimeni. asa ca as putea sa fac 5 conturi? si sa le unesc dupa fara vreun stress... sa nu mai spun de o bauta prin vecini, prieteni si tot asa. hai sa nu o facem pe fraierii, ca toti folosim d-astea ca sa mai intram pe conturile colegilor cand nu-s la clape si e nevoie
 

DeletedUser

Detalii privind Ip-uri
triburile contorizeaza traficul si logarile DE PE IP-URILE EXTERNE. Mai pe intelesul tuturor, poti avea acasa 100 calculatoare, ele au Ip-uri diferite, dar SUNT PRIVATE. In internet ies toate cu UN SINGUR IP. cARE SE CHEAMA PUBLIC SI ESTE ALOCAT DE PROVIDERUL DE NET.. la fel si la munca, ai 4 calc in birou dar intre ele si internet exista un router, care asta face: transforma Ip-urile private in unul sau mai nulte Ip-uri publice.
Variante pentru a fenta triburile:
1. mai multe legaturi diferite la internet
2. IP extern/public alocat dinamic de catre providerul de internet.
3. utilizarea serverelor de proxy.

nu dau detalii despre cum se folosesc pentru ca nu este corect :)
oricum, sa joci simultan cu mai multe conturi de pe acelasi calcuator este aproape imposibil.
 

DeletedUser

Detalii privind Ip-uri
triburile contorizeaza traficul si logarile DE PE IP-URILE EXTERNE. Mai pe intelesul tuturor, poti avea acasa 100 calculatoare, ele au Ip-uri diferite, dar SUNT PRIVATE. In internet ies toate cu UN SINGUR IP. cARE SE CHEAMA PUBLIC SI ESTE ALOCAT DE PROVIDERUL DE NET.. la fel si la munca, ai 4 calc in birou dar intre ele si internet exista un router, care asta face: transforma Ip-urile private in unul sau mai nulte Ip-uri publice.
Variante pentru a fenta triburile:
1. mai multe legaturi diferite la internet
2. IP extern/public alocat dinamic de catre providerul de internet.
3. utilizarea serverelor de proxy.

nu dau detalii despre cum se folosesc pentru ca nu este corect :)
oricum, sa joci simultan cu mai multe conturi de pe acelasi calcuator este aproape imposibil.

te pot contrazice putin ? daca intre pc si provider nu ai router nu-ti ies toate peceurile pe acelasi ip ( insa daca ai router .... toate pc-urile ies pe acelasi ip . daca ai retea de cartier atunci toate peceurile din reteaua aia ies in afara ei pe extern cu acelasi ip . daca de exemplu 2 din aceeasi retea joaca triburile si ajung in situatia de sprijin comun sau atac 1 contra altuia ... ghici ce se intampla ?
 

DeletedUser

te pot contrazice putin ? daca intre pc si provider nu ai router nu-ti ies toate peceurile pe acelasi ip ( insa daca ai router .... toate pc-urile ies pe acelasi ip . daca ai retea de cartier atunci toate peceurile din reteaua aia ies in afara ei pe extern cu acelasi ip . daca de exemplu 2 din aceeasi retea joaca triburile si ajung in situatia de sprijin comun sau atac 1 contra altuia ... ghici ce se intampla ?
e mai funny cand si-o fura pt multicont... si incep sa scoate capu pe geam sa urle in cartier "baaaaiiiiii, care p...aladinu meu mai joci triburile?!?!"
 

DeletedUser

e mai funny cand si-o fura pt multicont... si incep sa scoate capu pe geam sa urle in cartier "baaaaiiiiii, care p...aladinu meu mai joci triburile?!?!"

Pai daca te zgarcesti la bani si faci retea de bloc, asa iti trebuie :D
 

DeletedUser

nu stiu daca e vorba de zgarcit la bani... chiar nu stiu cat mai costa abonamentul "la bloc", dar nu cred ca e prea mare diferenta intre retea si abonament la alti operatori. eu la connex dau vreo 9 euro, romtelecomu vreo 40 de lei si RDS-u cred ca mai putin. nu cred ca face cineva retea pe degeaba... plus ca stiu ca acum cativa ani (cand aveam si eu dracii d-astea) plateam modemuri furate si arse de ne luau dracii... si stateam mai mult pe bloc sa dau restart decat la clape.
 
Sus