Earth Hour

DeletedUser

ORA PAMANTULUI 2009 : Tinta este un miliard

Ceea ce a inceput in Martie 2007 cu pozitia simbolica a orasului Sydney, s-a transformat in scurt timp intr-o actiune fara precedent in istoria umanitatii, un semnal impotriva incalzirii globale.

Peste 1000 de orase ale planetei si un miliard de oameni sunt asteptati sa participe pe 28 Martie 2009 la un eveniment prin care firele invizibile ale constiintei si ale sperantei se unesc intr-un gest simplu, dar in acelasi timp magnific: stingerea luminii pentru o ora.

Strigatul omenirii in favoarea vietii este de o simplitate dezarmanta dar incarcat cu o semnificatie profunda.

PARTICIPA SI TU ! Pe 28 Martie 2009, intre orele 20.30-21.30, stinge lumina! Cu tine suntem un miliard!


http://www.orapamantului.ro/
 

DeletedUser1630

pe 28.03.2009 ora 20:45 este meci...deci lumea sigur nu o sa inchida televizoarele:))
 

DeletedUser

1 ora intr-un an nu cred ca e mult...macar de va uitati la tv da inchideti toate celelalte lumini si aparaturi...chiar asa mult se cere? nu muriti daca inchideti totul pentru doar 1 ora...ba din contra...o sa muriti mai repede daca nu faceti asta ;)
 

DeletedUser

1 ora intr-un an nu cred ca e mult...macar de va uitati la tv da inchideti toate celelalte lumini si aparaturi...chiar asa mult se cere? nu muriti daca inchideti totul pentru doar 1 ora...ba din contra...o sa muriti mai repede daca nu faceti asta ;)

mai repede nu murim... o sa se termine mai repede arborele genealogic
 

DeletedUser5151

Alta data nici ca nu gaseau... si ptr asta si ptr meci :))

Sa mi zici mie sambata sa sting becu, cand sunt beat mort si ma uit cu baietii la meci.. ca te injur de numa numa :))

Hai Romania!!
 

DeletedUser

layoutt.jpg


Eu sustin programul Earth Hour! Si voi stinge lumina timp de o ora...nu am nimic din meciul cu Romania...
 

DeletedUser1630

sa stingeti voi becul...eu sambata am peste 3800 atacuri,si o sa tina toata ziua + ca mai e si meciul
deci sa fie sanatos cel care a facut campania asta
 

DeletedUser

inchideti televizoarele astea, si-asa, Romania are sanse cu Serbia? serios acum:D prindem repriza a doua, macar nu ne smulgem parul din cap decat 45 de minute in loc de 90:D:D
 

DeletedUser

te pui sub pat cu calculatorul ca sa nu ne deranjeze lumina ta;) eu sustin campania:D
 
Sus