EMPIRE strikes back / Empire contraataca

  • Autor subiect DeletedUser184
  • Data de început

DeletedUser

Felicitari! Nici o secunda nu mi-a trecut prin cap ca nu va veti chinui adversarii:) Si dupa cum spunea si Bloom, eu zic sa deschidem un call line pentru Asfaloth (555-Salveaza-mi satele):D:p:eek:. Sa nu uitati sa cresteti mari ca ne suparam:p
 

DeletedUser

Felicitari! Nici o secunda nu mi-a trecut prin cap ca nu va veti chinui adversarii:) Si dupa cum spunea si Bloom, eu zic sa deschidem un call line pentru Asfaloth (555-Salveaza-mi satele):D:p:eek:. Sa nu uitati sa cresteti mari ca ne suparam:p

E o idee buna, daca stau bine sa ma gandesc.Doar ca....nu va fi prea ieftin.
2 sticle de cola pentru ea (per sat atacat) , si pentru impresari...mai negociem..dar plecam de la o cifra cu minim 3 zerouri si $ sau € in coada.

Ce zici Asfa, ne combinam ? :D
 

DeletedUser

E o idee buna, daca stau bine sa ma gandesc.Doar ca....nu va fi prea ieftin.
2 sticle de cola pentru ea (per sat atacat) , si pentru impresari...mai negociem..dar plecam de la o cifra cu minim 3 zerouri si $ sau € in coada.

Ce zici Asfa, ne combinam ? :D

doar cola? eu ma gandeam la cafea pt asfa :) preferabil lavazza:)) sau numai eu beau cafea sa nu adorm la atace?
 

DeletedUser

Trist. Foarte trist. Asta e, viaþa merge înainte.

asta da post....plin de substanta... dezamagire dupa dezamagire:rolleyes:...un titan al L1 , un lider, sa nu site ce ii fac jucatorii???si pe ce sate au rezervare??? sau nu tin econt?? sau pur si simlu a poftit dupa o cucerire usoara de sate;)
kakatou
 

DeletedUser2168

Posturile anterioare imi starnesc cel mai amar suras pe coltul gurii de la inceputul jocului.
Initiatorul topicului a fost in Avalon pana la inceperea razboiului cu TLD, cand dupa o oprire intermediara de cateva zile in Empire a trecut in TLD. Poate trebuia felicitat atunci cand spune cu o sinceritate dezarmanta ca a pierdut un pariu si a trecut in TLD. Pariu pe principii, valori umane. Pariu pe care eu nu l-as fi facut niciodata. Pentru ca eu cred intr-un spirit de camaraderie, de solidaritate fata de cativa oameni care se afla la cativa pixeli distanta de mine.
Initiatorul topicului a trecut din Empire in Avalon in timpul razboiului anti CA, de unde a vegheat in continuare la binele Empire care era format din 3 oameni. Pentru ca s-a suparat atunci cand am desfiintat PNA-ul, desi asta ii tinuse in viata pana atunci. Insa atunci tribul Avalon era bun. Pe urma o mica intamplare (pariul desigur) a facut sa schimbe tabara din nou. Nimic nou pana la urma.
Nu se spune insa nimic despre caderea rapida a tribului Empire. Poate ca este cu totul intamplatoare.


Hello? Camaraderie? Ei binele noi raul? Nu crezi ca exagerezi? Omul si-a ales tot timpul cei place. Este unul din jucatorii care au avut curaj sa faca asta.
In definitiv care este problema ca a venit in TLD? Se schimbau prietenii sau ce?
Mie mi-a ramas prieten in orice trib a fost in comparatie cu altii care vad numai rosu si albastru pe harta.
Stiu ca pe unii ii incearca o parere de rau ca a venit in TLD odata cu aceste atacuri, dar probabil daca il cucereau usor nu dadeau doi bani pe el.
 

DeletedUser

Initiatorul topicului a fost in Avalon pana la inceperea razboiului cu TLD, cand dupa o oprire intermediara de cateva zile in Empire a trecut in TLD. Poate trebuia felicitat atunci cand spune cu o sinceritate dezarmanta ca a pierdut un pariu si a trecut in TLD. Pariu pe principii, valori umane. Pariu pe care eu nu l-as fi facut niciodata. Pentru ca eu cred intr-un spirit de camaraderie, de solidaritate fata de cativa oameni care se afla la cativa pixeli distanta de mine.
Initiatorul topicului a trecut din Empire in Avalon in timpul razboiului anti CA, de unde a vegheat in continuare la binele Empire care era format din 3 oameni. Pentru ca s-a suparat atunci cand am desfiintat PNA-ul, desi asta ii tinuse in viata pana atunci. Insa atunci tribul Avalon era bun. Pe urma o mica intamplare (pariul desigur) a facut sa schimbe tabara din nou. Nimic nou pana la urma.

Esti de toata jena. Nu-l cunosti deloc pe lamine dar vii aici si faci comentarii la adresa lui de parca ati fi fost colegi din gradinita...vii si-i vorbesti de principii, valori umane, solidaritate de parca n-ar fi dovedit pana acum de atatea ori ca aceste concepte nu-i sunt straine.
Respectivul pariu a fost facut intre doi jucatori care sunt prieteni de foarte multa vreme, prietenie care a dainuit indiferent de triburile din care faceau parte si de relatiile dintre ele. :mad: lamine nu a trecut din Avalon in TLD tradandu-si colegii, nu a venit ca un refugiat si ar fi meritat putin respect din partea vecinilor din Avalon, oricum satele de printre voi tot Avalonului erau cedate. Orice motive ar fi avut sa plece din Avalon si sa revina in Empire au fost independente de motivele care l-au facut sa accepte pariul si sa treaca in TLD.
Comenteaza ce vrei despre joc, dar nu despre integritatea si caracterul lui lamine.:mad:
 

DeletedUser

Text original b79dyv
Initiatorul topicului a fost in Avalon pana la inceperea razboiului cu TLD, cand dupa o oprire intermediara de cateva zile in Empire a trecut in TLD. Poate trebuia felicitat atunci cand spune cu o sinceritate dezarmanta ca a pierdut un pariu si a trecut in TLD. Pariu pe principii, valori umane. Pariu pe care eu nu l-as fi facut niciodata. Pentru ca eu cred intr-un spirit de camaraderie, de solidaritate fata de cativa oameni care se afla la cativa pixeli distanta de mine.
Initiatorul topicului a trecut din Empire in Avalon in timpul razboiului anti CA, de unde a vegheat in continuare la binele Empire care era format din 3 oameni. Pentru ca s-a suparat atunci cand am desfiintat PNA-ul, desi asta ii tinuse in viata pana atunci. Insa atunci tribul Avalon era bun. Pe urma o mica intamplare (pariul desigur) a facut sa schimbe tabara din nou. Nimic nou pana la urma.

bineinteles ca in stilul caracteristic avalonian vii si arunci vorbe despre prietenie si caracter, despre sinceritate si integritate, ca si cand toate cele enumerat sunt paie, frunze sau ce mai vrei tu....
DAR: nu te uiti in ograda voastra plina de indivizi hapsani si plini de corectitudine cum sunt barony, luebeast, si alrii( cei doi sunt exemplele cele mai bune) vii si arunci toate vorbele astea unui jucator care ti-a fost coleg de trib, unui om care de la inceputul harti a fost cat se poate de corect si a jucat 100% pe harta, care si-a vazut de joc si nu s-a bagat in marsaviile voastre, pe caer voi cei care in pozitii de cadere libera pe harta ati strigat "PNA ZONAL" , voi care ati rupt prna-uri ca dupa se le cereti si sa le cersiti chiar(cazul leto) ca sa nu mai fiti atacati, voi care din pozitia de aliati planuiati scoaterea lui uscatelul, un alt jucator adevarat de triburile, cu experienta si apritudini adevarate, pentru ca nu a acceptat sa stea drepti in fata unui n00b(incepator) care doar pentru ca s-a avut incredere in el ajuns diplomat.
completez cu "eroismul" lui "forintz"(zolt00000)- asa cum joaca el il invata si pe fisu, asta de cand tebuia sa faca un duel 1-1 cu un jucator din elite, ramasese sa se stabileasca de comun acord o data la care sa inceapa acest duel dar maritul zlot si maritul tymbark, impreuna cu geforcde(baiatul tatii) au inceput intr-o dimineatza de sambata as atace sub pretextul ca deja s-a stabilit data....cu tupeul ca ar fi vbit cu mine, niste lasi ...care la fel ca in istorie(sigismund de bathory) au atacat pe la spate, dragul meu zolt, dragul tymbark, -romanii au ajuns la budhapesta si au eliberato , ungurii nu au ajuns in bucuresti decat ca si turisti( nu vbesc de holocaust, nici rasism nu poate fi vorba, nici instigare sau sovinism, doar o lectie de isotire)asa ca nu mai aduceti "fairplayul de acasa in joc".

kakatou
 

DeletedUser184

Personal, lamine nu-mi place deloc... Ma refer la activitatea lui de admin. dar nu de ea e vorba acum...

nu stiu daca aici ar trebui sa discutam de calitatea mea ca admin..sau ma rog daca vrei sa discutam despre lamine-adminul te astept pe privat cu contre nu pe public caci ar insemna sa transformam topicul intr-o discutie 1vs1 si nu e bine..oricum nu cred ca ai avut tangenta cu lamine adminul de joc ci doar cu lamine moderator/administrator forum - o mare diferenta intre cele 2 cazuri..

Initiatorul topicului a trecut din Empire in Avalon in timpul razboiului anti CA, de unde a vegheat in continuare la binele Empire care era format din 3 oameni. Pentru ca s-a suparat atunci cand am desfiintat PNA-ul, desi asta ii tinuse in viata pana atunci. Insa atunci tribul Avalon era bun. Pe urma o mica intamplare (pariul desigur) a facut sa schimbe tabara din nou.
1. desi pna-ul se desfiintase eu am continuat sa raman in avalon si chiar sa intru in momentul fuziunii in noul trib avalon/rip
2. in momentul in care eu am pierdut pariul, am ajuns acasa si am dat mesaj la 3 persoane - luebeast,barony si adimutu - cred ca acest lucru nu va putea fi contestat de cele 3 persoane caci inca am mesajul. in mesajul respectiv nu ceream decat sa fiu lasat in pace 2-3 zile si sa imi las satele ANUMITOR persoane - sate date moka - adica pierderi din partea lor 0.

oricum decizia de a pune acel pariu mi-a apartinut in totalitate - faptul ca eu l-am respectat la fel.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

:eek:
nu stiu daca aici ar trebui sa discutam de calitatea mea ca admin..sau ma rog daca vrei sa discutam despre lamine-adminul te astept pe privat cu contre nu pe public caci ar insemna sa transformam topicul intr-o discutie 1vs1 si nu e bine..oricum nu cred ca ai avut tangenta cu lamine adminul de joc ci doar cu lamine moderator/administrator forum - o mare diferenta intre cele 2 cazuri..


1. desi pna-ul se desfiintase eu am continuat sa raman in avalon si chiar sa intru in momentul fuziunii in noul trib avalon/rip
2. in momentul in care eu am pierdut pariul, am ajuns acasa si am dat mesaj la 3 persoane - luebeast,barony si adimutu - cred ca acest lucru nu va putea fi contestat de cele 3 persoane caci inca am mesajul. in mesajul respectiv nu ceream decat sa fiu lasat in pace 2-3 zile si sa imi las satele ANUMITOR persoane - sate date moka - adica pierderi din partea lor 0.

oricum decizia de a pune acel pariu mi-a apartinut in totalitate - faptul ca eu l-am respectat la fel.

deci se confirma : luebest un mancau fara limite, care desi avea informatia necesara nu s-a putut abtine sa nu faca o magarieeeeeee:rolleyes:,bineinteles ca se si mai intituleaza omul ca lider:eek: oare lider la ce???
un sfat pentru toti: NU VA FERITI DE MAGARUSH (aka luebeast):D:D:D

kakatou
 

DeletedUser

Eu o chestie nu o inteleg in ultimele 2 pagini: cum poti sa semnezi un post pe care il transmiti altcuiva spre postare prin numele unei clone? :confused:

Altfel: in urma cu cateva pagini sunt cateva exemple de joc frumos in principiu. Pacat ca nu va puteti abtine sa nu aruncati si cu noroi.
 

DeletedUser4645

Eu o chestie nu o inteleg in ultimele 2 pagini: cum poti sa semnezi un post pe care il transmiti altcuiva spre postare prin numele unei clone? :confused:

Altfel: in urma cu cateva pagini sunt cateva exemple de joc frumos in principiu. Pacat ca nu va puteti abtine sa nu aruncati si cu noroi.

kakat(o)u = mirceaberozvan din cate am inteles ...
 

DeletedUser

pai observ si eu ca se practica, macar eu ma semnez la final , dar sunt unii care nu exista ca jucatori dar posteaza.. aceia sunt clone, eu am mai spus , toata lumea sa se semneze la sfarsitul postului. (wldsnk)
 

DeletedUser

e o pov veche care nu isi are rostul aicea o neintelegere neverminde :-j
 

DeletedUser

INDICATIE: A se discuta pe tema topicului. In caz contrar, orice aparitie de offtopic se va sanctiona direct cu warn.

Aviz amatorilor!
 

DeletedUser2168

Lamine cred ca este fericit si rade huh:)) Cred ca te-ai distrat de minune.
 

DeletedUser

Eu o chestie nu o inteleg in ultimele 2 pagini: cum poti sa semnezi un post pe care il transmiti altcuiva spre postare prin numele unei clone? :confused:

Altfel: in urma cu cateva pagini sunt cateva exemple de joc frumos in principiu. Pacat ca nu va puteti abtine sa nu aruncati si cu noroi.

iar arunca altii cu norori???? cum se face ca tocmai altii si nu avalonul arunca cu noroi????faptele lui luebeast sunt atat de frumoase si de fluffy:rolleyes: si ale lui barony si altor jucatori avalonieni:rolleyes:toate sunt atat de roz:eek::eek:, bineinteles ca toti terbuie sa intoarca capul si sa priveasca in alta parte nu sa discute sau sa isi zica parerea despre aceste minunate fapte de razboi si dragoste:eek:, ca daca indrazneste cineva sa le zica in fata :bah sunteti de-a sdreptul peste stangul si nu aveti nici macar cel mai mic respect pentru voi insiva sa nu mai zicem de rastul jucatorilor" apare cate unul care sa zica " aruncati cu noroi mah":rolleyes::rolleyes:, foarte frumos exemplu de joc...si de principiu....lamine ii transmite lui luebeast ca o sa se lase si ca o sa imparta satele, luebeast ia nota si atitudine...cum sa nu ii lase lui satele??? lasa ca le ia singur:rolleyes:un principiu foarte frumos de practicat in familiea voastra avaloniana....la fel si pentru "aliatii " lor....
kakatou
 

DeletedUser

Te rog respira inainte sa tastezi ca tare greu e sa te urmareasca cineva.

Oricum din ce am descifrat din tentativa ta de expunere pot sa zic ca ador logica ta si astept cu nerabdare urmatorul tau post in care sunt convins ca vei putea insera iar cuvintele cheie "leto", "pna local", "luebeast", "avalonian". Iti tin pumnii.

De ce nu vorbesti de transferurile de sate dinspre Avalon spre Elite? adimutu stie despre ce vorbesc. Raman la concluzia de dinainte, ca iti place doar sa arunci cu noroi. As putea zice ca esti doar obraznic dar atunci semnatura ta cu cine ar "tine"?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Te rog respira inainte sa tastezi ca tare greu e sa te urmareasca cineva.

Oricum din ce am descifrat din tentativa ta de expunere pot sa zic ca ador logica ta si astept cu nerabdare urmatorul tau post in care sunt convins ca vei putea insera iar cuvintele cheie "leto", "pna local", "luebeast", "avalonian". Iti tin pumnii.

De ce nu vorbesti de transferurile de sate dinspre Avalon spre Elite? adimutu stie despre ce vorbesc. Raman la concluzia de dinainte, ca iti place doar sa arunci cu noroi. As putea zice ca esti doar obraznic dar atunci semnatura ta cu cine ar "tine"?

Poti sa fii mai exact ca nu stiu despre ce e vorba
 
Sus