~EoG~ - Dezbateri, generalitati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser13868

in primu rand allure.... pune (daca asta iti va da tarie pe joc) dar eu nu am implorat pe nimeni dupa acest joc cine stie ma cunoaste ca sa stii eu am vrut sa reiasa din acea discutie ca fair play ar fii daca ai granita sau nu , daca iti convine sau nu , daca iti declara razboi sa treci la diplomatie...tu te-ai gasit sa vorbesti....fata care ataca pe bonus:eek:sa te afli si tu intreaba
Fiecare intelege cum vrea o discutie
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Bullseye Gabi.

Atunci imi retrag orice urma de mirare, orice intrebare...totul se explica. As vrea sa stiu un singur lucru...Cand va luptati cu....cine va luptati voi acolo... folositi Calgon ?

Calitatea ta de moderator pe acest forum nu iti permite sa vorbesti asa.
Chiar daca te agresam verbal tot nu aveai dreptul de vorbesti despre un membru asa. Rushinica!
Imi pare rau pentru ca ma simt nevoit sa iti atrag atentia dar asta este.
No offence, n-am absolut nici o problema cu tine. Doar te rog sa fii mai atent pe viitor.

Aviz amatorilor!
 

DeletedUser

Calitatea ta de moderator pe acest forum nu iti permite sa vorbesti asa.
Chiar daca te agresam verbal tot nu aveai dreptul de vorbesti despre un membru asa. Rushinica!
Imi pare rau pentru ca ma simt nevoit sa iti atrag atentia dar asta este.
No offence, n-am absolut nici o problema cu tine. Doar te rog sa fii mai atent pe viitor.

Aviz amatorilor!

Multumesc de atentionare, dar daca verificai putin, vedeai urmatorul lucru:
Triburile: BlooM
Lumea 1: BlooM
Lumea 8: BlooM
Lumea clasica: BlooM

Mai exact, sunt moderator DOAR pe acele sectiuni, aici sunt in calitate de jucator, moderatori sunt ingerasa si Zeitate.

Aviz amatorilor de acuzatii gratuite! ;)

Si inca ceva domnule XVanish...cineva sustinea ca e normal sa fi lovit de "sacalii forumului". Nu domnule, e o idee complet gresita. Dar atata timp cat tu personal ai deschis topicul, trebuie sa-ti asumi orice replica referitoare la tribul sau jucatorii tribului, fie ea laudativa, critica sau de orice alta natura. Atata timp cat nu se incalca regulamentul, totul e permis ;)
Asa ca nu mai plangeti, "politica&propaganda" inseamna mai mult decat "hai sa vedem ce buni suntem si pe extern".
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@gabi23: imi pare rau dar cu tine vad ca nu pot purta o discutie deschisa... grow up ok?

Why so serious ?

Dar pe bune, e un joc .. il joc pentru a ma destinde ,daca si aici trebuie sa port discutii serioase ,mai bine ma reapuc de Mario :)


Stai linistit ca pot purta si discutii serioase, civilizate, deschise si tot ce vrei tu.
Insa trebuie sa am si cu cine.
Foarte bine, ai venit pe forum .. sa-ti lauzi tribul, insa trebuie sa ai si cu ce.
Ca altfel plictisesti si crede-ma ca asta faci tu in momentul acesta.
Vrei sa ne demonstrezi ca tribul tau e mare si tare, spune ce ati facut voi atat de special pe harta.
Ce ati facut voi altfel fata de sute de mii de triburi ce au fost in acest joc inainte voastra ?
Arata cu ce sunteti voi speciali ...

Dar de ce atata stres ?Te scutesc de un efort .. cu nimic ;)
Sunteti un trib ca alte sute de pe lumea 7, printr-o conjunctura favorabila ati ajuns in top20 (ca multe alte triburi), iar printr-o conjunctura nefavorabila veti parasi acel top (ca multe alte triburi).

Mentine tribul in top20 pentru un an de zile, pe unul din locurile fruntase si apoi poti veni sa ne prezinti si noua (prostimii) formula succesului.
Dar pana atunci mai aveti mult de munca.

Asa pot veni si eu sa-mi prezint tribul de pe locul 200 , trib aflat in mijlocul hartii ce rezista acolo de la inceputul lumii si singurul sat pe care l-am pierdut in fata cuiva ,a fost recuperat .Ar interesa pe cineva ? Normal ca nu.
Cum ar fi ca intr-o revista de scandal sa fie prezentat programul meu zilnic /:)
Ar cumpara cineva acea revista ?Sigur ca nu .. In schimb daca in locul meu ar fi Basescu ,s-ar vinde zeci de mii de exemplare .
Asa stau lucrurile si pe forum, nu te astepta ca orice trib de anonimi sa faca furori si sa primiti aplauze si urale ,atunci cand voi ca trib nu aveti nimic in spate.
Ai 3 razboaie in acest moment, castiga-le si apoi vino si prezinta cum si ce ai facut .. si pana una alta poate iti gasesti si un om care sa se ocupe de propaganda.Nu de alta ,dar unele "hiene" de aici fac treaba asta(propaganda pe triburi) de luni bune (chiar ani ).
 

DeletedUser

Buna dimineata,

@BlooM: intr-adevar nu am verificat unde ai drept de moderare dar daca tu consideri ca statutul tau de moderator doar la anumite sectiuni iti da dreptul sa iei peste picior un membru al unui forum public care nu ti-a gresit cu nimic, doar pentru ca nu moderezi tu acea sectiune atunci bravo tie, tine-o tot asa!

Dar atata timp cat tu personal ai deschis topicul, trebuie sa-ti asumi orice replica referitoare la tribul sau jucatorii tribului, fie ea laudativa, critica sau de orice alta natura. Atata timp cat nu se incalca regulamentul, totul e permis ;)
Asa ca nu mai plangeti, "politica&propaganda" inseamna mai mult decat "hai sa vedem ce buni suntem si pe extern".

Imi asum replicile dar nu imi asum nesimtirea si lipsa bunului simt din partea unor colegi forumisti pe care tu ca si Moderator ar trebui sa ii domolesti, nu sa ii incurajezi si sa continui la randul tau cu injosirea unui membru/jucator fara motiv.

Cat despre restul... nu ma plang, incerc sa mentin discutiile pe linia adevarului si a celor intamplate pana acum pe joc, eliminand grandomania si aroganta interminabila a unora. Daca te-ai pune putin in pielea mea si ai gandi putin situatia la rece, asa cum este ea, ai observa ca nu fac altceva decat sa dezbat subiecte legate de joc, constructive, dar din pacate constat ca nu am cu cine. Atata timp cat nu am gasit aici un jucator care sa merite aprecierea mea directa inseamna ca nu e locul meu aici. Nu cred ca m-ai vazut pe mine sa imi bat joc de un nou venit, sa-i injosesc tribul, doar pt ca nu il cunosc si pentru ca nu ma pot abtine.

No offence!

@gabi23: imi retrag cuvintele, mi-ai aratat acum ca poti purta o discutie constructiva si in limita bunului simt.

Problema mea stii care este? De ce n-am plecat capul pana acum in fata "hienelor" si de ce nu cedez?

Pentru ca eu nu am venit aici ca sa ma laud, sau sa imi ridic in slavi tribul. Uita-te cum am pus problema de la bun inceput si ai sa imi dai dreptate. Toata chestia e ca voi sunteti deja prea antrenati in aceasta "rautate", "propaganda" sau cum vreti sa o numiti si omiteti indiscutabil posibilitatea unei discutii decente.

Am facut topicul acesta ca sa fie si ~EoG~-ul pe forum, este un forum public iar acest drept il are oricare jucator/trib, atata timp cat respecta cu desavarsire Reglumentrul. Nu l-am facut ca sa incep sa laud tribul sau jucatorii acestuia. Cine a inteles gresit rolul meu aici imi pare rau ca il informez dar s-a inselat amarnic.

Nu stiu in ce masura mi-am expus punctul de vedere si cat de bine sunt inteles insa eu am incercat. Daca nici acum nu reusiti sa va dati seama de intentiile mele aici atunci... imi pare rau.

Astept in continuare alte intrebari, sugestii, nelamuriri asupra subiectului de fata. Injuriilor si nesimtirilor de orice fel nu le voi mai da curs.

Play Fair, Have fun ;)
 

DeletedUser

Buna dimineata,

@BlooM: intr-adevar nu am verificat unde ai drept de moderare dar daca tu consideri ca statutul tau de moderator doar la anumite sectiuni iti da dreptul sa iei peste picior un membru al unui forum public care nu ti-a gresit cu nimic, doar pentru ca nu moderezi tu acea sectiune atunci bravo tie, tine-o tot asa!



Imi asum replicile dar nu imi asum nesimtirea si lipsa bunului simt din partea unor colegi forumisti pe care tu ca si Moderator ar trebui sa ii domolesti, nu sa ii incurajezi si sa continui la randul tau cu injosirea unui membru/jucator fara motiv.

Cat despre restul... nu ma plang, incerc sa mentin discutiile pe linia adevarului si a celor intamplate pana acum pe joc, eliminand grandomania si aroganta interminabila a unora. Daca te-ai pune putin in pielea mea si ai gandi putin situatia la rece, asa cum este ea, ai observa ca nu fac altceva decat sa dezbat subiecte legate de joc, constructive, dar din pacate constat ca nu am cu cine. Atata timp cat nu am gasit aici un jucator care sa merite aprecierea mea directa inseamna ca nu e locul meu aici. Nu cred ca m-ai vazut pe mine sa imi bat joc de un nou venit, sa-i injosesc tribul, doar pt ca nu il cunosc si pentru ca nu ma pot abtine.

No offence!

@gabi23: imi retrag cuvintele, mi-ai aratat acum ca poti purta o discutie constructiva si in limita bunului simt.

Problema mea stii care este? De ce n-am plecat capul pana acum in fata "hienelor" si de ce nu cedez?

Pentru ca eu nu am venit aici ca sa ma laud, sau sa imi ridic in slavi tribul. Uita-te cum am pus problema de la bun inceput si ai sa imi dai dreptate. Toata chestia e ca voi sunteti deja prea antrenati in aceasta "rautate", "propaganda" sau cum vreti sa o numiti si omiteti indiscutabil posibilitatea unei discutii decente.

Am facut topicul acesta ca sa fie si ~EoG~-ul pe forum, este un forum public iar acest drept il are oricare jucator/trib, atata timp cat respecta cu desavarsire Reglumentrul. Nu l-am facut ca sa incep sa laud tribul sau jucatorii acestuia. Cine a inteles gresit rolul meu aici imi pare rau ca il informez dar s-a inselat amarnic.

Nu stiu in ce masura mi-am expus punctul de vedere si cat de bine sunt inteles insa eu am incercat. Daca nici acum nu reusiti sa va dati seama de intentiile mele aici atunci... imi pare rau.

Astept in continuare alte intrebari, sugestii, nelamuriri asupra subiectului de fata. Injuriilor si nesimtirilor de orice fel nu le voi mai da curs.

Play Fair, Have fun ;)

scuzama ca trebuie sa observ asta...dar ce discutii te asteptai sa apara?
practic ai cersit dupa insulte cand ai venit aici si ai inceput sa dai cu bata in balta...nu ai zis nici macar o singura realizare a tribului tau, astfel nu ai oferit nici un subiect de discutii serioase...asa ca pana obtii o realizare, pana atunci sa te tot astepti la insulte/injurii pentru acele ne-realizari pe care le-ati obtinut...
 

DeletedUser

Hmm... pai subiecte sunt destule... pozitive, negative, se pot discuta cateva realizari la fel de bine se pot discuta cateva esecuri, se poate discuta despre pozitia noastra pe harta, defavorabila de altfel pentru noi, solutii, aliante, razboaie, strategii, despre membrii tribului de fata s.a.m.d.

Dupa cum stii subiecte sunt destule... nu trebuie sa fiu in TOP 3 ca sa se discute despre mine ca trib. Conceptie gresita. Si eu sunt un trib important in zona din care fac parte, deci motive si subiecte sunt destule. Pe de alta parte eu maine pot fuziona cu Die ajungand in TOP 1 si? Crezi ca dupa aceea se vor incadra in limita bunului simt? iti marturisesc eu cu siguranta ca nu va fi asa... moderez si administrez nenumarate forumuri si jocuri si am vazut rautate peste tot dar chiar asa o nesimtire si incurajare a membrilor unui forum public nu am vazut. Trebuie sa recunosc totusi ca si pentru mine e o placere sa tin piept pe dreptatea mea :D

Majoritatea membrilor mei sunt fosti TEPESi, de fapt acolo am inceput sa ridic acest grup de jucatori, ca acum lupta sub emblema ~EoG~ asta e cu totul altceva. Putem discuta despre asta daca vreti. Subiecte aprinse sunt destule, atata timp cat este bunavointa din partea voastra ;)

Imi cer scuze pentru ca scriu asa mult de fiecare data dar la modul cum am fost bombardat ma simt nevoit sa fiu cat se poate de explicit, ca nu cumva sa fiu inteles, din nou, gresit.
 

DeletedUser

@XVanish, pe de-o parte te inteleg si pe tine .. e tribul tau, reprezinta munca ta.
Insa, vrei sa discutam ... despre ce sa discutam ?
Cum spunea si BomberMan, trebuie sa vii cu ceva concret, ca sa avem ce discuta.
Sa-ti prezint si punctul de vedere al nostru ,userii de pe forum .. cam odata pe saptamana apare cate unu care vrea sa vorbeasca de numele tribului sau, sa apara si numele lui undeva.La fel ai venit si tu ,sa vorbim despre tribul tau ,fara a avea si despre ce sa vorbim.
Mai asteapta o perioada ,faceti ceva pe harta si vorbim dupa aia.
Acum ce intrebari vrei sa primesti ?
Cum ai ales numele tribului ?Cum ai ales culorile ,tag-ul sau mai stiu eu ce ?:confused:
Iti spun de pe acum ,nu intereseaza pe nimeni aceste lucruri ... e un joc de razboi, vin-o si prezinta un razboi pe forum .. arata cum tribul tau cucereste tot ce vede rosu pe harta, atunci chiar vom avea despre ce vorbi.
Insa pana atunci ,ramai la fel ca ceilalti interesanti ce apar saptamanal .. Intelege si tu, vezi unu, vezi doi .. dar pana la urma devine plictisitor sa auzi vorbindu-se despre triburi ce nu au facut nimic si care oricum peste alte 2-3 saptamani nu vor mai exista.
 

DeletedUser

Good point, merci, m-ai lamurit. Lumea e dezinteresata iar singurele subiecte aprinse sunt TOP-ul, razboiul si scandalurile.

Distractie faina pe forum ;) Pentru mine nu e deloc constructiv acest topic. Poate voi avea cu ce "sa ma laud" si eu pe viitor ca "sa va atrag atentia" nedorita de mine dar cu giguranta nu voi putea face fata celor 3 triburi mari de care sunt inconjurat. Ce zici, cat vom rezista? :)
 

DeletedUser

Hmm... pai subiecte sunt destule... pozitive, negative, se pot discuta cateva realizari la fel de bine se pot discuta cateva esecuri, se poate discuta despre pozitia noastra pe harta, defavorabila de altfel pentru noi, solutii, aliante, razboaie, strategii, despre membrii tribului de fata s.a.m.d.

Din nefericire pentru tine, ele devin subiect de discutie doar prin prisma unui conflict major, sau a altor cazuri de interes general. Cum ti-a spus si Gabi, NIMENI nu e interesat (cel putin pe forum) de alt trib, de detalii de nume, tag, pozitie, aliati-dusmani, decat in prisma a ceva comun.
Tu esti direct interesat, posibil si Templar-Assasin pt ca am citit ca sunteti in conflict, dar atat.

Tu :confused: esti un trib important in zona unde esti tu..ok...dar asta nu inseamna ca insemni ceva pt cei din capatul opus al hartii (ca exemplu). Si nu e vorba de incurajare la nimic..ci pur si simplu amuzamentul normal fata de postarea nr "n" de genul "hai sa discutam despre tribul meu".
 

DeletedUser

Oki, am inteles punctul vostru de vedere si nu voi mai polemiza desi as avea multe de spus, atat paralel ideilor pe care le sustineti ca si contradictii agrumentate dar nu are rost ca apoi o dam in basme.

Va doresc spor la joc iar tie BooM spor la moderare cu rugamintea sa nu te mai lasi purtat de val ;)

Poate ne mai auzim pe-aici. Topicul poate ramane deschis pentru eventuale up-uri...

@Zeitate: iti multumesc pentru promptitudine si implicare.

Spor la dezvoltare tuturor!
 

DeletedUser

Citesc forumul extern de un an de zile. Sunt o gramada de posturi extrem de interesante. Exista un sablon extrem de bine definit si voi trebuie sa il stiti. Fara exceptie in momentul in care apare cineva nou...incepeti sa "dati" in el marsand doar pe ideea ca e nou, ca nu a demostrat, ca nu a auzit nimeni de el (e valabil si pentru triburi)...lucru care dupa parerea mea domnilor forumisti frizeaza ignoranta. CITITI CU ATENTIE primele posturi de la acest topic si o sa va dati seama despre ce vorbesc.

Inca un lucru vanish nu e doar o marca de detergent. Imi imaginez ca trebuie sa fiti extrem de "casnici" ca prima asociere pe care o faceti in momentul in care va ganditi cuvantul asta sa fie cu detergentul de pe piata romaneasca. Asta presupunand ca nu ati vrut a dati dovada de rautate...:))
 

DeletedUser

Asta presupunand ca nu ati vrut a dati dovada de rautate...:))

Din pacate, e crudul adevar, am fost rautaciosi :p

Cat despre faptul ca e nou..e irelevanta vechimea pe forum sau in joc, atata timp cat se poate discuta pe baza unui subiect de interes comun. In schimb, cand subiectul e doar legat de 3-4 triburi...sa lasam acele triburi sa vorbeasca, nu ?
Dar ceea ce vrea XVanish, e propaganda generala a tribului, unde automat exista, la fel ca si in politca ( ca de asta e p&p) si propaganda negativa. Cu ce am gresit eu ca am demonstrat negru pe alb ca multi jucatori ~EoG~ nu stiu ce inseamna ala un razboi? Nu poti afirma ca ai avut razboaie, cand la 400.000 puncte ai rank od 2-500 000. sa fim seriosi...

Riscul unei pozitii negative din partea interlocutorilor exista intotdeauna, dar felul cum XVanish s-a "dezis" de forum...doar pt ca a primit postari contrarii...

...domnule forumist..frizeaza ignoranta.
 

DeletedUser

Imediat al 2 lea post de pe topic suna asa : "Va credeti mai importanti decat sunteti .
Vedeti ca nu va baga nimeni in seama si ati decis sa va bagati singuri :-j

Eu zic sa-ti faci un al doilea cont pe forum, sa pui intrebari si apoi sa raspunzi tot tu la ele .. de pe contul principal "

@ Bloom unde e propaganda negativa aici (si mai sunt posturi asemanatoare)? Permite-mi sa iti raspund eu inainte sa o faci tu...nu e propaganda negativa...este doar ignoranta...sau rautate daca vrei.
@ Gabi23 spuneai ca scrii pe forum de ani de zile. Ok. Respect asta. Pemite-ne sa incepem si noi de undeva. O sa dau de veste triburilor cu care EoG este in razboi sa scrie aici. In felul asta o sa ne injuram, acuzam de trisare, gasim diferite greseli de ortografie unii altora, ne ironizam, ne ridicam in slavi, gasim verigi slabe, poate cu putin noroc si inspiratie facem un filmulet pe youtube...etc (pentru ca lucrurile enumerate de mine anterior contin posturile pe care populatia le crede cu adevarat " interesante")
 

DeletedUser

Observ ca se tot ** despre mine....X...ma lamuresti si pe mine pana la urma ( ptr ca sunt in ceata ...dintotdeauna...ce sa faci..asa sunt eu )...sunt refugiat...ma foloseste templar...suntem un grup de jucatori...nici nu mai stiu cum ne caracterizai ( dar parca era ceva de bine- banuiesc ca...cu exceptia mea.

P.S. De ce am ajuns intr-un fel sau altul subiect de discutie in prezentarea ~EOG~?..sunt cauza razboiului:)...sunt prea mic ca sa fiu important. O parere personala....ceea ce a-ti facut jucatorului zamolsex...NU SE FACE.
 

DeletedUser

P.P.S.
si cum era teoria aceea....a relativitatii??? totul este relativ in opinia voastra...3 zile de atacuri continuu si...de la n persoane...se numeste atac individual???....a, scz. se numeste atac planificat doar in cazul in care apar rezultate pozitive...:))))

63MORPHEN ~TDL~ [2,712,515 1,166,066 (42.99%) 1,546,449 (57.01%)
 

DeletedUser13868

dacus100 în data de 07.11. la ora 16:31
cine si-o mai aminteste pe a scris:

dacus100 astăzi la ora 15:55
eonfisc, stiti doar ca satele ei au ajuns la bunul ei prieten morphen, nu sunt razbunator pe morphen, dar vreau satele care au fost ale noastre sa ne revina noua, de fapt noi le-am crescut, sprijinit si unii dintre noi chiar am ajutat-o in mod direct sa le ia.

Satele urmatoare trebuie sa le luam azi:
Love here~ELEnNa~LAwR III (482|277) K24 rezervat allure
Love here~ELEnNa~LAwRXIV (488|281) K24
Love here~ELEnNa~LAwRXVI (480|282) K24
Love here~ELEnNa~LAwRXII (480|281) K24
Love here~ELEnNa~LAwR VII..... (485|284) K24
Love here~ELEnNa~LAwR II (484|283) K24
Love here~ELEnNa~LAwR (482|282) K24
Love here~ELEnNa~LAwR VIII. (483|281) K24

si doua bonusuri nu pot sa le numesc dobinda dar un scont mic tot este
MyThPeaCeful WaRRior < 2 > (480|292) K24

Veniti la cimitiru ~EOG~ (471|284) K24 rezervat The Betrayer

Fratilor noi sunt un trib, ei sunt citiva, chiar asa nu putem sa facem asta..
vreau atacuri directe nu fake-uri..
deci pe el

sa-mi trimite-ti rapoartele de atac la mine pe mesagerie.

este un ordin..deci conformati-va
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus