Eseuri si alte scrieri

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Stimati colegi , inainte de toate suntem oameni si avem in comun placerea de a juca acest joc , acum ramane doar de noi felul cum il jucam , tribul L-W ne-a tradat din nou , facand familie cu tribul ~W.A.~ un trib muribund care cadea sub atacurile noastre, caracterul celor care conduc L-W este tot ce evit sa devin ca om , este tot ce imi repungna uneori conditia umana , sunt impotriva lasitatii si a tradarii , vreau sa joc avand coloana vertebrala si sa o fac cu onoare, deoarece, de multe ori felul cum ne comportam in joc releva si caracterul nostru , atacurile asupra noastra au inceput , sunt dezorganizate dar nu le acceptam , conducerea triburilor TBS este activa si va ramane in aceasta componenta pana la sfarsitul jocului .
In fata lasitatii si a tradarii nu putem raspunde decat intr-un singur mod , la atacurile si gesturile lor vom raspunde cum stim , RAZBOI!!
Luptati cu demnitate , luptati alaturi de mine si de tribul vostru , nu tradati si nu parasiti tribul , TMH ne sunt alaturi !! Ne vor fi alaturi pana cand L12 va deveni istorie!
La lupta !!!

Al vostru coleg si prieten
Dani alias darkfall66

Eu nu pot sa comentez asemenea inscrisuri, le tratez ca pe eseuri provenite din experientele mirobolante petrecute de unii colegi jucatori pe acest joc. Un pic de intriga, un pic de SF si avem deja episodul pilot din seria "Povestile lui xxx".

Va rugam, publicati aici toata seria, este pacat sa privam colegii jucatori din alte triburi de scrierile voastre :)
 

DeletedUser

Frumos ,mie nu mi-e mila de nici unii nici de L-W nici de TBS sunt mari fiecare si se descurca cei din TBS au granita destul de intinsa e drept din sud cu WA si pe o lungime mare cu L-W dar au avantajul ca nu au pe nimeni care sa-i loveasca din spate asa ca nu sunt chiar atat de dezavantajati , din 13 NEGRU erau singurii care se bateau cu triburi de dimensiunea lor nu numai cu triburi mici adica aveau lupte cu WA ,poate faci Lord Adex o statistica intre triburile voastre WA si TBS sa vedem de unde se pleaca ,din ce stiu va cam bateau TBS-urile ,se pare ca se anima puternic si nordul hartii si o sa avem parte de actiune si aici ,cei mai castigati din toata treaba asta au iesit CD si cu getii care capata si ei un moment de respiro , oricum nu trebuie facuta o tragedie asa mare momentul asta ar fi venit dupa eliminarea triburilor mai micute s-ar fi ajuns si la lupte intre gigantii aflati in lume pt ca fiecare trebuia sa ia sate de undeva .
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Nu stiu in ce masura aceste statistici sunt relevante, strategia TBS este una binecunoscuta triburilor preocupate de aceste aspecte (concediaza jucatorii care pierd sate - vezi purescum, exemplul cel mai recent, dar si altele) de asemenea pozitia noastra a fost total dezavantajoasa in fapt ei luand sate in partea jucatorilor proveniti din fostul IF pe care ne-am oferit sa ii ajutam, acestia fiind insa inactivi si, mai rau, spioni la noi. Razboiul WA s-a axat in principal pe fostul Empire, devenit intre timp academie a TBS, un razboi dus pe doua fronturi (extern si intern - datorita unor conturi WA detinute de cei din TBS - strategie care insa nu i-a ajutat cu nimic), un razboi care, desi parea dezechilibrat in favoarea TBS (am mentionat, in special datorita celor din fostul IF care au abandonat conturile - vezi torak - sau le aparau rau - trib pentru care, de fapt, noi ne-am asumat acest razboi pentru a-i salva ... in fine, o teapa pe L12 a noastra), asadar desi parea dezechilibrat nu era deloc asa, tribul WA crestea si nu doar datorita recrutarilor sau inobilarilor interne. Dar, cum ne-am obisnuit, cei din TBS pot interpreta ca "muribund" si "trib slab" un trib superior la toate capitolele (mai putin la punctaj, datorita numeroaselor fuziuni ale acestora) si nimeni nu se supara. Si tot spunand asa in fiecare zi, au ajuns sa creada si ei !

Oricum, curios este faptul ca au ajuns unii sa traiasca prin acest joc, sa sufere, sa se bucure, sa strice prietenii reale datorita lui, sa denatureze adevarul pana la unul nivel care frizeaza ridicolul, mistificand si manipuland cu nonsalanta naivitatea si buna-credinta a multor jucatori. Cu ce sunt de vina cei din TBS ca au astfel de jucatori printre ei, ba mai grav au "drepturi" si ii "conduc"? ... nu stiu, insa faptul ca acestia fac afirmatii legate de caracterul unor jucatori pe care nici macar nu ii cunosc sau nu a dorit sa ii cunoasca cei care fac aceste referiri, faptul ca se folosesc cuvinte mari precum "conditia umana" ne provoaca un zambet larg si ne dam seama cat de mult traiesc unii in acest joc, confundandu-l de multe ori cu realitatea si, de ce nu, completandu-si frustrarile cu impliniri si realizari "virtuale". Baieti, treziti-va. Sa va spuna cineva ca este doar un joc.

Asadar, dragi colegi din TBS, va rugam sa inaintati toate aceste mesaje cu iz patriotico-ridicol si catre noi pentru a le afisa aici, sa putem sa savuram nivelul de implicare al conducatorilor unor triburi sau academii din familia TBS sau de pe unde mai sunt si astfel sa mai gasim un strop de distractie in atata incrancenare si tensiune. Multumim :)
 

DeletedUser

Tema acasta vrea sa fie una cu caracter comic sa inteleg... :)

Daca-i asa atunci...unde-i gluma? sau poate sunt eu mai prost si trebuie sa-mi desenati ca nu am inteles deloc.

Daca ai vrut sa faci misto de TBS si de circularele pe care le dam... sa nu postam aici genul de circulare care se dadeau in ~W.A~, ca si acum adormit cum sunt ma face sa bufnesc in ras sfarsitul acestora plin de ura si de durere-n...suflet :))

Nu stiu in ce masura aceste statistici sunt relevante, strategia TBS este una binecunoscuta triburilor preocupate de aceste aspecte (concediaza jucatorii care pierd sate - vezi purescum, exemplul cel mai recent, dar si altele) de asemenea pozitia noastra a fost total dezavantajoasa in fapt ei luand sate in partea jucatorilor proveniti din fostul IF pe care ne-am oferit sa ii ajutam

1. Numeste 3 exemple cand am concediat jucatori pentru ca pierdeau 3 sate. In afara de PureScum, acela e cu totul si cu totul o alta poveste.

2. Statisticile nu sunt relevante? Tu glumesti, dar ce facem ne razboim in cuvinte sau cu privirea? Statisticile sunt cele mai relevante intr-un razboi. ar trebuii sa sti mai bine

3. Cat despre pozitia voastra fiind dezavantajoasa... Fi serios, in afara de TBS si TBS-R nimeni nu va ataca...si in momentul cand ati luat angajamentul fata de cei din fostul IF de ce nu ati fost pregatiti de razboi? Pozitie nefavorabila... voi ati ales pozotia aia.

Asa ca da dragule, statisticile sunt cel mai relevant lucru posibil intr-un razboi.

Cat despre ce ai zis mai sus "Trib superior in toate capitolele, mai putin punctajul"...aici cred ca era gluma :)))

Oricum vreau sa-l felicit pe Dani pentru mesajul inspirat si frumos structurat. Sunt putin invidios ca nu am reusit si eu sa dau un mesaj ca acesta si cred ca si tu esti adex.

Felicitari Darkfall66!!!
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Dragul meu, cred ca discutam de lucruri diferite. Daca faci afirmatii poti aduce si dovezi eventual. Afiseaza aici circularele WA cu pricina sa vedem pe ce ton sunt date.
Ti-am dat ultimul exemplu, daca mai vrei cauta pe stats si vei gasi, dar probabil fiecare are o poveste. Sincer, nu sunt relevante.

Relevanta statisticilor in ansamblul miscarilor celor in fostul IF este foarte mare, jucatori care au venit dupa care v-au cedat conturile, altii care aveau alte prioritati decat acest joc, la asta ma refeream. Daca voi credeti ca sunt utile, folositi-le. Mai lucrati insa la interpretarea lor, daca va preocupa realitatea (Daca stiti teoria statisticilor, la asta ma refer).

Cred ca toata lumea a gustat gluma respectivului (din comedie o dam in drama insa, vazand chinul vostru de zi cu zi) de aceea asteptam continuarea mesajelor sau, de ce nu, am pierdut ceva ? Mai ales venind din partea unuia care face recrutari cu vrajeli de te bufneste rasul nu alta si uiti de supararile zilnice (ce-i drept, minciuni mai mari ca el).

Lasati lamentarile si fi-ti mai degajati baieti, nu se justifica incrancenarea asta pentru nimic.
 

DeletedUser

Ce incrancenare? Ce chin? :)) Suntem mai relaxati ca niciodata... ;)

Cat despre circularele alea...nu cred ca trebuie sa ma justific in fata nimanui... inca nu am ajus sa ma injosesc in halul asta incat sa postez ce a zis X sau Y in tribul lui... asta e, sunt eu mai egosit :p

Daca toata lumea a gustat gluma, as vrea sa fiu eu primul care il felicita pe adex ca ne-a adus la cunostinta o gluma exceptional de buna. Ce ne faceam noi daca nu ne lumina?(muream prost vorba aia) :))

Gata tu ajunge ca dupa te inveti. vezi...acum nu mai esti suparat si ai primit si tu putina atentie. :p

Multa bafta si spor la joc!
 

DeletedUser20869

Aaa,little prietenul meu batran si pensionar
In primul rand vreau sa iti multumesc ca te-ai milogit acum multe luni de conducere sa ma concedieze dupa ce va puneam bete in roate :) , eu fiind cel rasfatat si protejat de conducere.
Dar tot nu ati scapat de mine :p

Lord adex nu trebuie sa iti bati capul cu little asta.Cauta si el motive de cearta cum faceam eu mai demult :">
 

DeletedUser31938

Domnule Adex.
Te rog sa nu arunci vina care vi se cuvine nici asupra celor din TBS si mai ales asupra IF-ului.
Cu IF-ul ati acceptat fuziunea pt ca va simteati amenintati, iar dupa ce ati reusit sa faceti aceasta fuziune, nu ati stiut s-o pastrati.
Cuvinte foarte multe din partea mea nu o sa vedeti pt ca pur si simplu nu sunteti in stare sa ascultati si mai ales sa invatati ceva de la ceilalti.
Tot WA-ul si actualul LWA e compus din 7 membrii care sunt activi si din restul care nu fac decat sa discute pe forum.
Am simtit pe pielea mea acest lucru si nu mi-a fost deloc bine sa vad ca tribul care-mi promite Luna si Soarele nu are cum sa ma ajute avand in vedere ca daca eu picam(fiind granita intre voi si TBS)aveati de pierdut.
Asa ca va rog lasati si copilariile si victimizarea si laudatul cu punctajul...apucati-va de treaba si fie ca cel mai bun sa domine L 12.

Din partea mea, mult succes!

Cu stima, Tini
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Uite, facem o referire si la tine daca ai simtit nevoia sa te bagi in seama :

tinitini a spus:
...

Iar celor care se incadreaza la vertebrate fara pic de bun simt, fara caracter si care stau in umbra dand din cioc si transmit post-urile mele le dau [editat].Si acum puteti sa aratati si admin-ilor ce am spus.Poate au sa va ajute si ei...voi singuri nu sunteti in stare.


Imi cer scuze colegilor pt vocabularul obscen pe care l-am folosit.

P.S.:atunci cand veti crede de cuviinta anuntati-ma si pe mine care e spionul care a dat din casa...si cu un sat daca mai raman...voi face tot posibilul sa va fac sa regretati!

Esti coleg cu ei acum, le poti transmite toate urarile tale .

Haideti, urmatorul capitol :))
 

DeletedUser31073

Adex acel mesaj imi era "dedicat" mie din vremea cand tinitini incerca sa reziste unor atacuri din partea TBS.
A postat acel text dupa ce a cerut sprijin de la voi(sprijin care nu a venit niciodata), si pe profilul meu a aparut cererea lui.
 

DeletedUser31073

bloodsage în data de 14.12. la ora 19:48
si vezi ca parca mai lipseste unul...sau parca 2. nu stiu sigur.

tinitini în data de 14.12. la ora 19:54
vezi ca am mai adaugat ceva acolo.
puneti oamenii la treaba.

bloodsage în data de 14.12. la ora 19:57
nu ma mai intereseaza restul. primesc doar ce e "important"

tinitini în data de 14.12. la ora 19:58
am scris ceva frumos.o sa-ti placa;)

astea sunt cateva din mesajele care pe care le trimiteam in acea perioada de la unul la celalalt. si se pare ca stiam sa impart acadele mult mai bine decat altii (se stiu ei :d)
 

DeletedUser

Stimati colegi din fostul IF.Puteti sa spuneti ce vreti si sa gasiti mii de scuze.Adevarul e unul singur:a-ti venit la noi in speranta ca WA va realiza miracolul de a va salva de la falimentul vostru.DAr asta era imposibil dat fiind ca erati destul de nepreparati.Pentru noi a-ti fost cea mai mare teapa pe care am luat-o pe L12.Pentru TBS a-ti fost pretul prestigiului lor.A luat in trib niste playeri pe care ii demola sistematic.Dar ma rog,asta e alegerea lor.Voi insa nu pozati peste tot in victime.Nu iese bine poza cu flash.
 

DeletedUser25042

Mi se pare corect sa aruncati vina asupra noastra,a celor din IF,din cauza incapacitatii voastre de a administra un trib.Adex,lenea pe conducerea ~w.a~ era mai mare decat pe orice alt lucru.De cate ori v-am spus,va rog faceti curat in trib ca sunt spioni??Voua nu va pasau deloc,ca acum sa aruncati vina pe noi.Credeti ca daca ne puteati indeplinii cererile mai plecam odata ce ne simteam bine acolo?Sincer nu as da TBS pe nimic.A-ti fuzionat doar in cantitate si mai putin in calitate.Sincer nu-mi prea pasa ce ziceti voi despre noi dar sincer eu astept sa vad cum o sa fiu pedepsit pt plecarea mea.Si mai e faza cu nr 2,am plecat,bun,e alegerea mea nu a voastra,daca eu vreau sa imi continui drumul in alt trib nu inteleg ce aveti voi de adaugat?E decizia mea si ar trebuii respectata.
Cu asta vreau sa imi salut si eu toti fostii amici alaturi de care am jucat pe celelalte lumi mai ales pe simonique
Cam atat am avut si eu de adaugat!

Va multumesc,
pitic
 

DeletedUser23354

T.B.S - little destroyer în data de 08.01. la ora 20:11 Citat 1. Daca intrebi ce este respectul in Legacy, aici nu-ti pot raspunde. Daca intrebi ce este respectul in T.B.S, este sentimentul de stima pe care-l avem unii fata de ceilalti, colegialitate si faptul ca te poti baza pe cel de langa tine. Daca intrebi ce este respectul in 13 Negru, cam ce am spus mai sus la T.B.S numai ca fiecare cu problemele si razboaiele lui.

2. Cat valoreaza...hmmm... asta am sa o raspund mai simplu "Respectul nu se impune, respectul se castiga." Si cum increderea si respectul se castiga greu si se pierd foarte usor...valoreaza destul de mult.

3. Cauzele pentru care se pierde asa de usor... fiecare trib cu problemele si interesele lui. Idea unei familii nu este doar un bleu pe harta ci urmarirea unor scopuri si interese comune, asta face o familie puternica.

4. Raspund cu o alta vorba de duh... "Esti om cu mine, sunt om cu tine!"

5. Dusmanie, ura, ambitie... multe persoane sunt intr-o lume online cum sunt si in viata reala numai ca in cantitati mult mai mari, pentru ca...atunci cand nimeni nu te vede, nu ai de ce sa-ti fie frica pentru ca nimeni nu te poate rani. Si stim cu toti ca viata reala nu este perfecta asa ca nu ne putem astepta la altceva intr-o lume online.

Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu opiniile mele, sunt pareri personale si nu vor fi generalizate la nivel de trib. Multumesc!
 

DeletedUser

Senz, sti macar care era intrebarea? era o intrebare de 5 puncte si suna cam asa:

Malworm a spus:
in acest 13 negru am auzit vorbindu'se de respect cat n am auzit in toata viata mea.

si doar vorbindu'se. 1)Ce credeti ca e respectul in acest trib? 2)cat valoreaza si care e etica?. Multi vorbesc de respect dar sunt cele mai rapace persoane .

3)Care sunt cauzele pentru care dozele de respect scad in anumite momente?
4)ce ar trebuii facut pentru a ramane constant?
5)De ce exista dusmanie,ura,ambitii prostesti intro lume online? daca in lumea online e asa, de ce ne mai plangem despre ce vedem,auzim si traim in lumea reala?

Sunt niste intrebari la care imi doresc opinii. Nu as vrea ca Xulescu sa spuna ceva si restul sa comenteze spusele lui. opinia proprie. Dialogul e cheia

de acolo venea si raspunsul meu. daca incerci sa-mi arati ca aveti spioni in trib...spioni sunt peste tot si nu era chiar foarte greu sa se copieze alea din moment ce Legacy, Wrath si L-W aveau acces la acel forum. Asa ca nu gasesc scopul postarii tale.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser31938

Adex, v-am mai scris acum cateva zile si vad ca va place la nebunie sa va victimizati.Fuziunea cu voi a fost o hotie si din partea voastra si a noastra.\
Voua v-a convenit ca aveati o parte din vest asigurata, noua ca ne puteam baza pe voi in razboiul cu ei.
Acum va vaitati ca v-am dat teapa...teapa am luat noi ca am renuntat la un nume de care am fost mandrii, ca ne-am bazat pe ceva ce voi nu ati putut oferi vreodata, ca ne-ati impartit in 3 academii si asa mai departe.
Nu ati fost in stare sa ne pastrati cu voi.
Cam atat despre intregul vostru WA.
Jucatorii sunt liberi sa vina sau plece din orice trib.

Iar pt. cultura voastra generala, TBS-ul e un trib cum niciodata al vostru nu va fi. De la oameni pana la sate s.a.m.d..
Aici toti suntm ca fratii, aici toti ne ajutam, aici chiar si voi v-ati simti ca acasa.
WA nu se compara cu ce e aici.

R3sp3ct!


Tini
 

DeletedUser25042

Ai cea mai mare dreptate tini.W.A-ul oaricat de mult si-ar dori sa ajunga ca TBS tot nu vor reusii deoarece acolo sunt decat 5 jucatori care formeaza o echipa restul sunt umplutura.Acolo nu exista nicio colaborare pe cand aici totul este un paradis.Sincer in w.a. cereai sprijin de nebun 2 zle in care pierdeai 30% din sate.Aici ceri sprijin si iti vine de mai trimiti tu din el acasa.Si multe altele.TWSTAT nu minte si ne arata cum TBS este net superior LWA.Nu o sa regret niciodata alegerea facuta cand am schimbat tabara din w.a. in TBS.
Nu ma intelegeti gresit,va respect ca trib pt ca aveti o istorie foarte bogata dar a-ti indurat prea multe!

Sa aveti cat mai mult succes!
 

DeletedUser

Pitic,tini,raspund celor scrise de voi mai sus,nu vreau sa para ca am o campanie impotriva voastra dar totusi voi aveti un mod gresit de a vedea realitate.Tini,v-am impartit in 3 academii pentru ca voi a-ti venit la noi voi a-ti cautat protectia noastra si noi am facut cum am crezut ca e mai bine.asa e v-am luat pentru a crea o oaza de playeri buni in zona de west.nu a-ti demonstrat ca sunteti de asta va chemam teapa..Mindria pentru un nume mi se pare exagerata atat timp cit numele ala nu insemna nimic si la care a-ti renuntat f usor.asta ca dovada a tariei voastre de caracter.IF nu inseamna nimic pe L!2.cit despre a ne victimiza..........uita-te la inamici invinsi,agresor,aparator,total.WA e undeva unde voi nu a-ti fi putut ajunge nici in cele mai frumoase vise.Victime totusi sunteti voi.Pitic.WA are o mina de jucatori.Nu 5 cum crezi tu,nici 500 cum are tbs.Tocmai de asta rezultatele noastre sunt de 20 de ori mai pretioase.Si tie as dori sa iti mai spun ceva.Cind ai sa crezi ca vei putea invinge un player WA tu si cu el doar fata in fata atunci sa-ti permiti sa exprimi pareri despre cel mai important trib de pe lumea 12.WA a scris istoria acestei lumi.Strategiile au fost facute de ceilalti in functie de noi,razboaiele in functie de noi.Noi am fost etalonul pina acum.Voi ceilalti,puteti sa va infratiti,sa va sprijiniti,si probabil intr-o zi sa ne inobilati.Dar nu ne ve-ti invinge niciodata pentru ca ceea ce noi am "scris" nu mai poate fi sters.Si toate victoriile voaste vor fi mereu comparate cu ale noastre.Cu respect.....va doresc succes "inamici",:)
 

DeletedUser25042

Ti se pare tie ca m-as da inapoi de la vreunrazboi rubio???Ar fi o onoare sa lupt contra unui membru w.a. si as dori sa va arat ca va inselati in privinta valorii mele.Cat despre w.a. nu mi se pare un trib atat de intelept incat sa poata recurge la copii dupa membrii conducerii TBs sa ceara sitter pt verificari pt a scoate trupele din sate sa le luati voi.Chestia asta da dovada de lasitate si va schimba total imaginea!grasutulbtranel. este creat de voi ca si copie a jucatorului grasutulbatranel din conducerea TBS cu rolul de a cere sitter pt a scoate trupele din sate.Patetic!Asta numiti voi onoare?
 

DeletedUser

Man iti dai seama ca orice afirmatie fara umbra de dovada e nula.Ce nu am inteles eu e cum au reusit conducatorii tbs sa va spele creierele in asa hal incat sa credeti toate prostiile si minciunile lor.oricum idea e alta pitic.Ati venit,ati plecat,treaba voastra.Dar admite-ti esecul vostru ca playeri.probabil cu cite 50 de k sprijin de la tbs esti pregatit sa infrunti unul din noi.Nu stiu daca tu sau tini,sau alt istet care se plimba de la un dusman la altul e pregatit sa infrunte singur un player de al ns.asta e ideea
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus