Este Strigator La Cer-sunt Furate Conturile!

  • Autor subiect DeletedUser1105
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser1105

AM SA VA POSTEZ AICI O ALTA DISCUTIE IN JURUL COLEGEI NOASTRE BELATRIX DE CATRE CINEVA CARE TOT SPARGE CONTURILE PE ACEST JOC!
belatrix astãzi la ora 15:47 Citat Prelucrare ªterge belatrix astãzi la ora 15:27 Citat Prelucrare ªterge I-ar mi-au fost trimise 3 atacuri.
Pink Central Lands 3 125:49:35
Pink Central Lands 1 127:27:15
Pink Central Lands 2 128:31:55
...adica pe 3 august...
generatã în 52ms Ora Server: 15:26:50

si cu Hell Riders suntem aliati...
suiram21 astãzi la ora 16:49 Citat Prelucrare ªterge ai fost aliat
suiram21 astãzi la ora 16:50 Citat Prelucrare ªterge va casapesc ma
DAKA NU MA AJUTATI SA L PRINDEM CE O SA FACEM O SA L DAM AFARA LA INFINIT JUCATORII CARORA LE SPARGE CONTUL PLUS CA ATACA ACUM SI PE ALTI MEMBRII!
CE TREBUIE SA FAC?
NU MI POT AJUTA COLEGII CE BRESA A GASIT IN SITEMUL VOSTRU E CLAR LUCREAZA DUPA IP RUTABIL SI NUL PUTETI BANA DAR ...UNDE E BRESA LA VOI...???
SI VA ROG EU NU MI TRIMITETI UN RASPUNS DE GENUL
"...VOM ANALIZA..."
VREAU SA CONLUCREZ CU VOI NU SA MI SA SPUNA CA POT LUA LEGATURA CU VOI PRIN MAILURI SI CAND VA SCRIU NIMENI NU MA BAGA IN SEAMA ....NIMENI!
ACEST INDIVID CARE SPARGE ACESTE CONTURI CUM POATE SA O FACA ARE ACCES LA BAZA VOASTRA DE DATE ...A PATRUNS IN SITEM SAU E SIGUR DE LA VOI....FACE TI CEVA A FACUT PRAF PANA ACUM ATATEA SATE APOI LE FACE PARASITE SAU NU INTELEG MULTI MI AU SPUS FRATE MI A DISPARUT ARMATA
AM ZIS CA SUNT NEBUNI E POSIBIL!
MI SE JURA LUMEA CA EI NU ATACA SI EU PRIMESC RAPOARTE CUM CA EI AU ATACAT
CINEVA ISI BATE JOC DE BAZA DE DATE!
CE SE INTAMPLA DEFAPT FACETI CEVA IN SENSUL ASTA SAU SI LA ACEASTA SESIZARE VOI PRIMI BINECUNOSCUTUL RSPUNS TINEM LEGATURA VA URAM JOC PLACUT
ASA NU MAI E........NU STIU CE SA ZIC AJUTATI MA SA VA AJUT!
CE AVETI NEVOIE CE VA TREBUIE CERETI !
E NEVOIE DE ....
FACEM CHETA ADUCEM NOI OAMENI DE PAZA ....
CE SA FACEM SA VA AJUTAM !!!!!!!
VRETI SA REZOLVAM MULTICONTURILE SI HACURILE CA ATUNCI CAND VETI ADUCE RECLAMELE SA FIE OKE SI LUME MULTA AICI ?
OKE AJUTATI NE SA VA AJUTAM!!!!!!
 

DeletedUser

hmmmm.......:D....foarte multe conturi sunt "hekarite" tocmai deoarece jucatorii nu-si iau masurile minime de precautie...:D

...da,sunt multi care isi dau si parolele fara sa-si dea seama...asa ca nu e necesar cum zici tu...daca cineva iti afla parola poate sa se duca si la o sala de net sa intre pe contul tau i se rupe lui ca ii da ban pe IP-ul de sala
:)))))))))))))))))))))))))))))
 

DeletedUser

Deci asta era...
Intr-adevar, este inadmisibil ceea ce se intampla!! Rog masuri urgente!
Tot ceea ce a scris Sir Cicero se regaseste pe forumul TITANS!
 

DeletedUser

Sustin Postul Lui Cicero Si Vreau Sa Vad Ca Se Face Ceva in Privintza Asta
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1105

hmmmm.......:D....foarte multe conturi sunt "hekarite" tocmai deoarece jucatorii nu-si iau masurile minime de precautie...:D

...da,sunt multi care isi dau si parolele fara sa-si dea seama...asa ca nu e necesar cum zici tu...daca cineva iti afla parola poate sa se duca si la o sala de net sa intre pe contul tau i se rupe lui ca ii da ban pe IP-ul de sala
:)))))))))))))))))))))))))))))

PROBLEMA CU ACEST JUCATOR DE LA NOI E CA ESTE VANAT
A PRIMIT ATACURI DE LA PESTE 100 DE ORE DIN SATE PARASITE ETC...SI MEREU TOTI O INJURAU SI APOI RENUNTAU LA JOC DE BAZA MESAJUL ERA PANA NU TE FAC PRAF NU MA LAS!!!!
VA ROG AJUTATI MA TOTI SA PUTEM FACE CEVA SA I AJUTAM PE ADMINI SA SE IMPLICE DIRECT SI SA NE AJUTE!!!
JOCUL SE VA DUCE PE APA SAMBETEI
TREBUIE SA FACEM CEVA!!!!!!!!!!!!!
VA ROG PE TOTI NU CONTEAZA IN CE TRIB SUNTETI AICI SUNTEM AMENINTATI TOTI DAKA NU REZOLVAM ASTA NU VE TI MAI AVEA CU CINE SA VA RAZBOITI SA PE CINE SA VA SCANDALIZATI SAU DAKA ADMINII RAMAN FARA JUCATORI DE CINE VOR MAI FI EI ACUZATI CA SUNT PARTINITORI
INTELEGETI TOTI DIN TOATE TRIBURILE DAKA VE TI IGNORA ACEST MESAJ
VOM FI BALTA TOTI
DAKA ASA ESTE SI AU GASIT METODA DE SPART BAZA DE DATE NE VOM FACE DE RAS IN TOATA LUMEA NUMAI NOI PUTEM FACE CEVA ALATURI DE ADMINI
TREBUIE SA FIM UNITI TOTI E IMPORTANT!!!!!!!!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser1387

Si eu sunt de acord cu ce a spus SIR CICERO!
Este o problema care dureaza de ceva timp.

Va rog frumos sa analizati situatia si sa ne dati un raspuns cat mai urgent.:confused: Chiar este o problema grava!!!!

Aceste lucruri nu fac decat sa ne rapeasca din placerea jocului si va asigur ca daca aceste probleme continua din ce in ce mai multi oameni vor renunta la Triburile.:(
 

DeletedUser

facetzi ceva impotriva multiconturilor si a hack-lor.

nu se poate ca un membru al nostru sa fie acuzat ca ataca pe altcineva, cand el nu a facut asta !

CINE FURA CONTURILE ?
CE BAZA DE DATE AVETZI DOMNILOR DE O HACKUIESC TOTZI ?

FACETZI CEVA CU ACEASTA BAZA DE DATE FARA PROTECTZIE ANTI-HACKER !!!!
 

DeletedUser

Mai Nush Ce Sa Zic Daca Ati Obs Cumva Majoritatea Jocurilor Romanesti Sau Care Is Administrati De Romani Sau Is Tinutzi Sau Facutzi De Romani Se Prabuseste Nu Tine Mult Ca Intotdeauna Vine Un Roman Sau Un Strain Care Stie Hackerii Si Face De Praf Serverul Intai Se Distreaza Doar Cu Jucatori Pe Urma Cand Se Satura Face Praf Serverul Am Jucat Pe Multe Servere Si Multe Jocuri Si Pot Sa Zic Ca Unele Din Ele Au Fost Hackerite De Mama Focului Ca Nu O Mai Put-o Reface Prea Rpd Deci Va Rog Sa Ne Unim Fortzele Si Sa Facem Ceva In Privintza Asta!!!!
 

DeletedUser

Abracadabra

Vine Un Roman Sau Un Strain Care Stie Hackerii Si Face De Praf Serverul Intai Se Distreaza Doar Cu Jucatori Pe Urma Cand Se Satura Face Praf Serverul

Dragi baietzei si fetitze,

va rog sa ganditi macar 2 secunde inainte de a debita minuni pe aici.
Din punctul meu de vedere, treaba sta in felul urmator:
- ori e o magarie din interior
- ori e cineva - care chiar se pricepe
- ori sunt cativa useri mai lame care nu sunt in stare sa aleaga o parola.

Varianta 1, e foarte posibila... dar trebuie sa stii toate atacurile date - asupra cui... si daca gasesti o legatura - ceva comun, l-ai belit pe cel in cauza. Se poate face, daca cei cu probleme isi vor posta atacurile primite, verificate de terti impartiali.

Daca e cineva care se pricepe - atunci resemnati-va :D; Eu personal nu cred in astfel de magicieni. Daca e o astfel de situatie - e cazul sa se apeleze la profesionisti.

Daca sunt useri care nu stiu ca nu iti pui aceasi parola cu numele contului, orasul de resedinta, asta e :)

Succes,
El_inguilino a.k.a. El_inquilino.
 

DeletedUser1389

Daca e adevarat e rau!
Cred ca toti vrem sansa unui joc cinstit.
Altfel unde mai e distractia!
Eu cred ca ar trebui sa se verifice si, daca e cazul, sa se ia masuri.
 

DeletedUser1105

Vine Un Roman Sau Un Strain Care Stie Hackerii Si Face De Praf Serverul Intai Se Distreaza Doar Cu Jucatori Pe Urma Cand Se Satura Face Praf Serverul

Dragi baietzei si fetitze,

va rog sa ganditi macar 2 secunde inainte de a debita minuni pe aici.
Din punctul meu de vedere, treaba sta in felul urmator:
- ori e o magarie din interior
- ori e cineva - care chiar se pricepe
- ori sunt cativa useri mai lame care nu sunt in stare sa aleaga o parola.

Varianta 1, e foarte posibila... dar trebuie sa stii toate atacurile date - asupra cui... si daca gasesti o legatura - ceva comun, l-ai belit pe cel in cauza. Se poate face, daca cei cu probleme isi vor posta atacurile primite, verificate de terti impartiali.

Daca e cineva care se pricepe - atunci resemnati-va :D; Eu personal nu cred in astfel de magicieni. Daca e o astfel de situatie - e cazul sa se apeleze la profesionisti.

Daca sunt useri care nu stiu ca nu iti pui aceasi parola cu numele contului, orasul de resedinta, asta e :)

Succes,
El_inguilino a.k.a. El_inquilino.
la noi a fost atacata aceeasi jucatoare a primit aceleasi amenintari si apromisiuni ca va fi terminata
a primit atacuri de la jucatori si de la 100 de ore distanta apoi de la sate care imediat au devenit parasite a fost injurata
apoi cand treaba sa mutat in trib la noi chiar nu mai avem ce face!
si nu numai ea a fost asa
mai sunt si altii nu le cunosc istoria nu stiu de ce se razbuna asa
dar uitati ne strica la toti jocul
sunt unii care au armate imense
cum sa ai 3000 de cav grea?
sunt minuni facute unele sunt delicat facute nici o problema dar nici chiar asa!!!!
maine o sa mi pierd eu maine tu si tot asa...pai daca tot imi pierd contul si nu face nimeni nimik...pentru ce mai sunt jucator premium si sprijin producatoriijocului cu bani!!!
asta sa va ganditi!!!
daka nimeni nu ne protejeaza????????
aruncam banii pe geam? eu poate muncesc o 2 zile pt acea suma ...nu conteaza...asta..dar ..tot acolo ajung!!!!
scriuu adminilor asa cum cer ei pe email unul nu mi a raspuns
fratilor voi mai puteti schimba ceva!!!!
daka astia ne fura conturile aleluia joc
fiti alaturi de noi si de admini sa putem sa i oprim
FITI OAMENI CU ONOARE
FITI OAMENI SINCERI
FITI O FAMILIE!!!
 

DeletedUser1105

Trupe care sosesc Sosire Sosire în:
satul lui suiram21 mâine la ora 06:29 9:40:33
ACUM CA AM FACUT ACEST TOPIC MA OMOARA SI PE MINE
ESTE UN MEMBRU CARE A FOST IN FAMILIA MEA!!!!
CONTUL ESTE SPART!
si apropo tocmai am reusit sa mi recuperez contul !!!!!!!!!!!!!!!
imi fusese schimbata parola
am avut noroc de data asta!
si toate astea dupa ce am facut acest topic!!!!!
ESTE NECESAR SA SE IMPLICE AUTORITATI OFICIALE AICI????
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sal numele meu este Alex sunt un utilizator de linux novice, pe langa asta imi mai merge un pic capu. cu toate astea pot intra pe serverul vostru in cel mult 2-3 zile de stat non-stop sa caut cu un bot o amarata de parola pe care o aveti voi pe server. va da-ti seama cati pusti sunt si pot sta aceste 2 zile pe un computer sa va faca voua siteul? Puneti mana si dezactivati accesul ssh pe server ( nu e deloc greu).
Ca sa aflu parola cuiva nu-mi trebuie decat sa stiu amaratul lui de mail
Nimik nu stiti.
Mariti-va securitatea.
Pacat de jocul asta, nu-l vad bine deloc.
Sa faceti o clona dupa serverul din Germania a fost greu si asta. Macar baietiilor de akolo de la voi le mai merge mintea.
 

DeletedUser1236

o parola de acc se poate sparge foarte usor:), in 2 - 3 zile orice pusti care cunoaste 3 - 4 programe bune poate duce de rapa un joc intreg, doar pt ca cei care normal ar trebui sa asigure buna functionare si protectia clientilor lor, nu sunt in stare sa faca ceva, asta pt ca ei se cearta pe forumuri si in rest se distreaza... inteleg ca si ei sunt oameni, dar odata ce ei sunt platiti de catre noi ca sa asigure conturile si bunul mers al jocului, nu inteleg dc nu o fac:confused:
 

DeletedUser

o parola de acc se poate sparge foarte usor:), in 2 - 3 zile orice pusti care cunoaste 3 - 4 programe bune poate duce de rapa un joc intreg, doar pt ca cei care normal ar trebui sa asigure buna functionare si protectia clientilor lor, nu sunt in stare sa faca ceva, asta pt ca ei se cearta pe forumuri si in rest se distreaza... inteleg ca si ei sunt oameni, dar odata ce ei sunt platiti de catre noi ca sa asigure conturile si bunul mers al jocului, nu inteleg dc nu o fac:confused:

altul care vb sa se afle in treaba.,..:mad:
sa vad eu pustii aia care cu "3-4 programe poate duce de rapa" tw-ul

:D
 

DeletedUser1236

sa vad eu pustii aia care cu "3-4 programe poate duce de rapa" tw-ul

nu cred ca era vorba despre TW, acolo nu sunt doar 10 - 20 de oameni care muncesc sa asigure jocul.

[EDIT] Pot face rost de la un tov. de un program care poate "vedea" [afla] parola de la yahoo numai printr-un singur mesaj, daca intru in discutie cu tine si ajungem sa facem schimb de id-ul de messenger, iti pot afla parola de la mail, iti intru pe mail vad parola de la acc dupa triburile :p si te-am ruinat, am patit chestia cu parola de la mail pe pielea mea.[asta in numai in caz ca nu ai sters mail-ul primit de la ei:)]
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ti-a trecut vreodata prin cap ca eu nu folosesc adresa mea de mess ca adresa de mail la contul de triburile?
:D:D:D

DUHH!!!!!!!...asta e un exemplu de masuri de securitate pe care 80% din useri le ignora...atunci ce mai vreti fratilor?
 

DeletedUser1236

asta inseamna ca ai ceva creier si te gandesti la orice posibilitate de ati apara investitia si acc. Ai un mare bravo de la mine:cool: ;)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus