Evenimentul de primăvară Triburile 2013!-discuţii

DeletedUser

Mie imi place tare mult aia cu OOOO DE AUR. La ce scandal e cu speciala 2 ,oooo le mai trebuia alora.Sa arunce unii in altii cu ele. Hai ca semintele alea sunt bune.Ma apuc de vandut floare pe stadion cu ce jefuiesc aici.Poate imi fac si-o fabrica de ulei pe baza de semninte de floarea soarelui.De-ala dublu rafinat .Stiti ce-ar mai trebui?! Niste cozonaci si-un sosoi .Sa intram in atmosfera Pastelui ...hahaha
 

DeletedUser

Afara ninge si voua va arde de primavara :)))
Totusi,frumoasa initiativa :D
 

DeletedUser

da ma rog cate trupe ar putea fi cel mai mult in barbarele colonistilor?
apropo frizerule nu e evenimentu pe speciala 2:D uitate mai bine Acest eveniment va fi activ pe următoarele lumi: Lumea 28, 29, 30, 31, 32 şi Lumea casual
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Ramane sa descoperiti singuri numarul de trupe, puterea lor...etc, nu vreti cumva si simulator ? :D
 
Scor reacție
209
Cam asa era la vikingi. Faceau ravagii in cavalerie.

jartea dec 19,2012 12:48
nu atacati daca nu aveti cel putin 5000 de topoare aveti grija ca trupele sant ca lancile sa nu dati cu cavalerie

Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
Ghinion

Noroc 3.0%
Moral: 100%
Agresor: the boss007
Origine: *IADUL*PE*PAMANT*040*SUD (240|449) K42

Număr: 0 0 5662 0 0 2866 300 0 357 0 0 0
Pierderi: 0 0 585 0 0 1169 4 0 37 0 0 0

Apărător: ---
Ţel(direcţie): Tabără de vikingi (239|449) K42
Număr: 6,000
Pierderi: 6,000

Spionaj
Resurse posibile:

Eveniment resurce: Blănuri

Prada: 67.110 67.110 67.110 201.330/201.330
Prada: 9.063
Distrugere prin berbeci: Zidul a fost distrus de la nivelul 10 la nivelul 0

Acum sunt 2 tipuri de unitati. Vom vedea ce va fi :D.
 
Scor reacție
209
El a intrebat cat ar putea avea maxim. Pe langa jucatorii mari, satele de vikingi aveau 6.5k vikingi. Pe la marginea hartii erau goale. Depinde de punctajul jucatorilor din jur, cum ai zis si tu. O sa aiba trupe pe "masura" fiecaruia.
 

DeletedUser

apropo frizerule nu e evenimentu pe speciala 2:D
De ce granarii aia ocolesc speciala2?!!!!!!!!! Mah ,nu cumva taranii aia cu sacii de seminte sunt cumva multiconturile lu' Kenji?! :D
Moama,astia le dau semninte la puciosii aia de pe casual si la harnicutii de pe speciala le da de inteles?!!! Unde-s taranii aia cu seminte domne ca vreau sa-i jefuiesc?!
 

DeletedUser201

Ramane sa descoperiti singuri numarul de trupe, puterea lor...etc, nu vreti cumva si simulator ? :D
Eu nu agreez tipul asta de gluma.
Se stie sau nu ce putere de lupta au acele trupe care apara satele?
Se poate simula batalia?
Merci.
 

DeletedUser

Asta da gluma!! Sa te bata granarii si tu sa nu stii ce putere de atac au caratorii de saci!?!! :D Numai cu apararea ii faci pe necalificatii aia care care sacii cu seminte .
 

DeletedUser42487

Nu se poate, nici la vikingi nu ai putut...
Ne-am spart la usori la greu pana am descoperit ca arcasii merg mai bine la ei ( topoarele si arcasii)
 
Ultima editare de un moderator:
Scor reacție
209

Atașamente

  • w64.jpg
    w64.jpg
    19,1 KB · Vizualizări: 92
  • casual1.jpg
    casual1.jpg
    20 KB · Vizualizări: 96
  • casual2.jpg
    casual2.jpg
    19,8 KB · Vizualizări: 77
  • casual3.jpg
    casual3.jpg
    19,7 KB · Vizualizări: 91
  • casual4.jpg
    casual4.jpg
    19,9 KB · Vizualizări: 97
Ultima editare:
Scor reacție
209
Topoarele pentru garda si usorii pentru militie. In nici un caz nu se ataca cu apararea, chit ca ai full. La 1500 de militieni, sa pierzi 1k aparare, nu se merita.
 

DeletedUser15860

Cel mai mare vecin al meu are 75k, deci in satele care vor aparea ar trebui sa ma astept la maxim 1k de unitati, nu?
 
Sus