Explicatii pentru cei din academia Gemina (partea a doua)

DeletedUser

Pentru ca simpatica alina922 a inchis topicul precedent, deschid eu unul in care sa se poata comenta afirmatiile ei si sa adresez si niste intrebari:

1. De ce nu i-ati innobilat pe cei inactivi cat timp erau la voi in trib? Oare nu e cam trasa de par treaba? I-ati dat afara pe cei slabi ca sa nu se implice in razboaie puternice si sa ii "protejati", dar le-ati luat satele :)

2. Aceste atacuri "intamplatoare" asupra propriilor vostri membri au fost la fel de "intamplatoare" si raznete ca atacurile asupra celor din NOVA? ;)

Si daca tot aia asa mult timp liber alina, astept si un raspuns :) multumesc frumos.
 

DeletedUser

Si daca tot aia asa mult timp liber alina, astept si un raspuns multumesc frumos.:)

daca asta e formula de incheiere.. atunci puteai la fel de bine sa ii trimiti mesaj in game..

acum e inca un thread despre acelasi lucru.. :confused:

hai ca tzepes ar fi mandru de mine :D
 

DeletedUser2754

hmmmz sa fie oare ceva de genul : ne luam sate , facem puncte ne apara prostimea satele de granita(avem 8-10k din fiecare in sat stam bine nu avem griji suntem 'cu functie' dar la 1h de noi se pierd sate) ... ii dam la o parte ... nu'i mai invitam la noi inca , ii facem academie poate mai avem nevoie de niste sprijin pe undeva.facem alianta cu M.T si ne apucam si dam in GL.aprox 150 de atacuri ... surpriza pierdem tot nu luam nici un sat (pardon luam un sat pt 30 de minute pt care cerem sprijin c.t`ului!? pe care i'am atacat si pe timp de pna ... nu e problema suntem 'elita' acum poate se sperie si trimit) si in disperare de cauza vrem sa dam mesaje la admin 'cum naiba sa reziste ba ala asa?'.la dracu' am esuat ... nu'i problema ne orientam pe academie ... mai luam niste sate niste puncte si facem probabil ceva mai mult atac.
si totusi ... e doar punctul de vedere al unui paranoic si al unui necunoscator

P.S : acest mesaj nu se adreseaza alinei (pe care o respect foarte mult din toate punctele de vedere : cuvant,demnitate,stiinta jocului, care fiind totusi intemeitor, nu a cerut sprijin prin circulare pt uz personal desi a pierdut sat)
P.S 2 : respectele mele lui faneh13 si cazacudaniel pt atacurile date (nu e ironic, dar sunteti singurii care au atacat ca la carte)
 

DeletedUser

hmmmz sa fie oare ceva de genul : ne luam sate , facem puncte ne apara prostimea satele de granita(avem 8-10k din fiecare in sat stam bine nu avem griji suntem 'cu functie' dar la 1h de noi se pierd sate) ... ii dam la o parte ... nu'i mai invitam la noi inca , ii facem academie poate mai avem nevoie de niste sprijin pe undeva.facem alianta cu M.T si ne apucam si dam in GL.aprox 150 de atacuri ... surpriza pierdem tot nu luam nici un sat (pardon luam un sat pt 30 de minute pt care cerem sprijin c.t`ului!? pe care i'am atacat si pe timp de pna ... nu e problema suntem 'elita' acum poate se sperie si trimit) si in disperare de cauza vrem sa dam mesaje la admin 'cum naiba sa reziste ba ala asa?'.la dracu' am esuat ... nu'i problema ne orientam pe academie ... mai luam niste sate niste puncte si facem probabil ceva mai mult atac.
si totusi ... e doar punctul de vedere al unui paranoic si al unui necunoscator

P.S : acest mesaj nu se adreseaza alinei (pe care o respect foarte mult din toate punctele de vedere : cuvant,demnitate,stiinta jocului, care fiind totusi intemeitor, nu a cerut sprijin prin circulare pt uz personal desi a pierdut sat)
P.S 2 : respectele mele lui faneh13 si cazacudaniel pt atacurile date (nu e ironic, dar sunteti singurii care au atacat ca la carte)


Daca acest mesaj se adreseaza MT atunci precizez ca nu suntem aliati cu Gemina iar cu academia lor nu avem nici un fel de relatie...respect pentru GL..oamenii stiu ce fac..
 

DeletedUser2754

CER SCUZE e pna nicidecum alianta m'au luat degetele pe dinainte ;)
 

DeletedUser

Nu cred ca o sa faca MT alianta cu Gemina.
MT este un trib serios cu membrii foarte de treaba.... dar, tinand cont de antecedentele Geminei, eu personal ii vad intrand in razboi cu aliatii lor de baza N~W alaturi de MT :D Evil Stuff!!!


@sacalaka - am deschis topicul acesta tocmai ptr ca sa poata fi comentat topicul omonim deschis de alina922 si inchis rapid la cererea acesteia, ptr ca mi se par ipocrite unele afirmatii ale distinsei diplomate.
 

DeletedUser523

daca asta e formula de incheiere.. atunci puteai la fel de bine sa ii trimiti mesaj in game..

acum e inca un thread despre acelasi lucru.. :confused:

hai ca tzepes ar fi mandru de mine :D

hai k incep sa am discipoli;):p
acum serios, eu nu sunt impotriva discutiilor, fiecare poate deschide orice topic doreste, eu sunt impotriva discutilor off topic

si k sa nu fac tocmai eu off topic:p legat de subiect, zic doar atat, sa vedem replica alinei si apoi mai discutam si noi, restul...;)
 

DeletedUser

Pentru ca nu raspund provocatorilor si "fitilistilor", am sa ignor posturile stimabilului entity.
Eu am fost cinstita, cum imi sta in fire, in topicul cu explicatiile...am cerut inchiderea lui, deoarece incercam sa evit replicile voit acide ale unora care nu cunosc situatia. Poate nici eu nu o stiu atat de bine, nu contest asta, dar daca nu stiu, mai bine tac si nu dau cu batul in balta.
Strings, am dorit reorganizarea pentru a fi mai putini si mai usor de organizat, in niciun caz din dorinta de a lua satele colegilor...daca asta mi-ar fi fost gandul, crede-ma ca nu ramaneam cu 6 sate de mai bine de o luna.
De asemenea, toti care au fost atacati si m-au anuntat in timp util, pot confirma ca am facut tot posibilul si am oprit atacurile.
Nu as vrea sa-mi ridic singura statuie (desi am niste ciment prin beci, de una mica :d) dar, daca ar fi fost sa fiu cum zic unii, poate eram printre cei care-l atacau pe al vostru coleg din GL in seara asta...tinand cont ca a fost odata coleg si cu mine, nu pot face asta.
Repet, nu vreau sa ma disculp, dar cred ca e evident ca nu poti fi la curent cu actiunile unora daca nu esti anuntat...
In concluzie, am postat doar pentru a-mi manifesta dezaprobarea fata de modul patetic in care inteleg unii sa joace, "sugerand" diverse intrigi care ar prinde bine unui trib...
De asemenea, vreau sa-mi reafirm respectul fata de GL, un tovaras grozav de harta si un inamic redutabil.
PS Scuzati fuga ideilor, dar lui Galusk ii cresc dintii, si sunt destul de solicitata in aceasta perioada...(si scuze ca ma laud peste tot cu maimutza mica, dar el e cea mai mare realizare a mea...am sa-i las satele zestre :d)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2754

dap ... mult prea mult respect.defapt atat de mult incat avem onoarea sa fim singurele puncte rosii de pe harta.adevarul ca e tare un razboi gemina + nw + ls-ax + legio vs practic 19 jucatori.s000per sunteti cool toti.frumos jocul cand ai 10 sate (7 luate de la fosti colegi de trib) din care 9 atacuri ca de ai harta albastra langa.nici o problema ... ne indreptam vertiginos sper margine dar macar o facem cu demnintate.parafrazand un coleg de breasla 'spor la joc MIEJILOR'.
 

DeletedUser

Strings, eu nu vorbesc aiurea. Chiar respect pe unii de la voi si ca jucatori, si ca oameni.
Nu noi am provocat acest conflict, nu noi am zis ca vrem sa facem autostrada cu 6 benzi din satele Gemina, nu noi am provocat aiurea...
In plus, chiar nu stiu de implicarea LS-AX, N~W sau Legio...eu stiu doar ce se intampla in Gemina. Si nici aici nu stiu chiar tot.
PS In plus, sunt convinsa ca va trece mult timp pana veti ajunge la margine...cred ca veti lua si cativa dintre noi cu voi :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Draga alina922 uite ce mi-a transmis un prieten din tribul =TK=, trib aliat cu voi:

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 12:32 Citat
sunt atacat de Alina922 care e din GEmina, cu care avem alianta, am luat un sat pentru care am luptat impreuna cu colegul Corona, si am pierdut aman2 o jumatate de armata noastra, iar Alina922 zice ca e satul ei, ca ea i-a scazut aderenta, dar eu pot dovedi cate atacuri s-au dat, si cate trupe s-au pioerdut pentru asta, cum sa rezolvam problema? s-au pirdut ca sa cuceresc satu asta, si 3 nobili, iar acu daca las satu singur il pierd si pe al 4-lea, deci? cum sa fac? daca nu ma lasa in pace incepem razboi cu Gemina, ca nu pot sa o las asa

gretzky în data de 08.11. la ora 15:57 Citat:
cine mai e diplomat in trib?ca astia din Gemina isi cam fac de cap!sa vorbeasa cu aia de acolo!

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:11 Citat
lol...sat luat de gemina...parca aveam aliantza...nu?aia miau luat un sat ...!
persiani în data de 18.11. la ora 12:01 Citat
MA tot ataca si suntem aliati !!! cine ma ajuta si pe mine???Va rog frumos
simonne24 în data de 18.11. la ora 12:05 Citat cine te ataca?
mmarius75 în data de 18.11. la ora 19:06 Citat de ce cei din academia gemina ne ataca daca la noi apar aliati?
astazi am pierdut satul principal:(

Aveti o pasiune ptr aliati?? Cei din N~W ma acuza ca bag strambe intre voi.
Unde e adevarul? .. out there, stiu.... dar unde? :)

cu deosebit respect,
entity
 

DeletedUser2754

hmmz din cate tin eu minte giulesteanu (membru gemina) a fost primul care atacat (pe michnea95) si dupa a incitat spunand "sunt 14 ce poa' sa ne faca".noi doar am replicat si ne'am consolidat pozitia luand aminte amenintarile zilnice.ca fapt divers bijache din legio i'a luat un sat noului nostru coleg buzescu.in prima instanta am crezut ca e vorba de o rafuiala personala ... dar azi surpriza s'a atacat in haita legio + gemina pe satele lui death.ls-ax ne'a atacat exact in momentele in care au atacat si liquido si inca un individ ovidiufarcas (sau asa ceva) si au culminat cu pierderea unui sat in favoarea lor.nw`ul in sfarsit au fost doar niste atacuri subtile dar venind in aceeasi perioada nu putem spune ca ne'am bucurat ca ne ataca.acum punand toate aceste lucruri intr'un context (familii etc etc) , citind profilurile triburilor si stiind (macar in proportie de 80%) dusmanii acestor triburi se poate spune ca suntem victime la sigur.cand ai in jur de 250 de atacuri (multe fake`uri asta e adevarat) in decurs de 4-5 zile tu avand doar 20 de colegi si doar un aliat de nadejde care nu se afla nici el in cea mai buna situatie nu stiu cat de "funny" mai e jocul.in fine am lungit'o aiurea si e off-topic de mult.ideea e ca rapoartele nu mint si poate cine stie ... k15 va fi un continent ceva mai dragut (sper sa fie multe lacuri sa am timp de pescuit).
 

DeletedUser

Yrynel ala a spus numai aiureli...imi pare rau ca nu mai am rapoartele de curatare (nu eu am curatat, ci seba1404, parca...sau faneh13)...apoi, eu am trimis 4 nobili, am luat satul, dar yrynel avea atac pe drum, tot cu nobili, si l-a luat. Desigur ca l-am recuperat, deoarece noi pierduseram mult acolo. In final, l-am pierdut in favoarea GL, desi am sacrificat aproape doua din satele mele defensive acolo... :)
In plus, conflictele din familie le rezolvam in familie (sau asa ar fi indicat)
Atacul din 18.11 avea loc cand la conducerea academiei era stimabilul si maretul Shadow(eu fiind concediata), care in final a si dizolvat tribul, dintr-un exces de neuroni...


Saliu a spus:
Alina922 în data de 08.11. la ora 08:30
Am sa te rog sa eliberezi acel sat...ai observat ca avea adeziunea scazuta, plus ca nu mai avea trupe...au fost curatate de noi, cu destule pierderi.

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:08
curatat de voi ??eu lam atacat primul...!

Alina922 în data de 08.11. la ora 16:11
A fost curatat de noi!

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:13
nu prea cred...eu am rapoartele cu atacurile...nu este bine ce ai facut ...!

Alina922 în data de 08.11. la ora 16:13
Te rog sa-mi arati si mie raportul tau, eu ti-l arat pe al meu, ok?

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:15
ok...itzi voi arata raportul prin care am luat satul ...am rupt armata aluia!

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:17
dar mai intai u !aratami rapoartele in care iai rupt armata...le ai?eu zic ca nu...!

Alina922 în data de 08.11. la ora 16:17
Ba le am!

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:17
aratamile...!

Alina922 în data de 08.11. la ora 16:18
Dar tu ce ai, nu nimeresti rapoartele?? Sau nu ai ce arata??

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:23
mda...se pare ca ma iei la mijto,nu ? ce crezi ca daca ai mai multe puncte esti tare?

Alina922 în data de 08.11. la ora 16:27
Dar trimite mai raportul! Nu e vorba de puncte! Eu am spionat, stiu ce era in sat! Un coleg i-a rupt exact defensiva din raportul de spionaj! Deci, ce armata ai omorit tu??

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:29
a fost satul meu ...daca itzi dau raportul mil lasi?

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:29
da sau nu ?

Alina922 în data de 08.11. la ora 16:30
:)) Satul nu-l voi mai avea nici eu, ataca GL-ul masiv Oricum nu era al tau, asa ca nu era de lasat, daca-l mai aveam :d

yrynel2007 în data de 08.11. la ora 16:31
ok...asa voi face...!

Alina922 în data de 08.11. la ora 16:33
ce vei face?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Strings, Buzescu ne-a fost coleg ceva timp...eu una, chiar i-am trimis mesaj, intrebandu-l ce se intampla de a intrat la voi, tocmai pentru a opri atacurile. Nu am primit raspuns.
Bijache a luat doar un sat, restul au fost luate de colegii mei din Gemina...cred ca un singur atac nu inseamna ca e si Legio in razboi cu voi..
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser2754

ok ultima intrebare cred ca s'a plictisit lumea:rolleyes:. avem in vedere urmatoarea situatie : tu faci parte din tribul x si ai 20 de membri si ma ai pe mine dusman .eu fac parte din tribul y am 200 si vreo 10 aliati.tribul z care este subliniez "INFRATIT" cu tribul meu si care duce aceeasi politica te ataca pe tine incercand sa'si demonstreze superioritatea debordanta de care da dovada si care la un duel 'parte in parte' ar sari in aer si care e clar ca mai devreme sau mai tarziu o sa fie rupt tocmai de aliati dar trecem peste acest mic si deloc important amanunt.pierzi un sat in favoarea tribului z si pe deasupra mai esti atacata de cateva ori alaturi de tribul y.e asta cumva o declaratie care te invita si mici si bere? 'doubt it'.oricum e tare sa ai unic dusman pe harta un trib pe care'l poti ataca noaptea din cauza numarului ... CATA SUPREMATIE SI PURA PUTERE ABSOLUTA.CE REALIZARI YEEEEEEEAH!oricum merita sa ia sate indivizi care'si ataca aliatii cu ultimele trupe de aparare ca doar e la moda.nici nu stiu de ce m'am impacientat totusi.se deschide l4 tocmai la timp.sper ca acolo sa fiu si io "cool" totusi ... sper ca orzea sa'mi spuna chiea succesului. EOD.
 
Sus