Familia: [JB] - JustBeer

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

¨˜”°º•«• [JB] •»•º°”˜¨

/\
/▒▒\
/▒▒▒▒\
/▒▒▒▒▒▒\
/▒▒▒▒▒▒▒▒\
/▒▒▒▒▒▒▒▒▒▒\
۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩
۩_۩_۩_۩_۩_۩˙˙˙\۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩/˙˙˙۩_۩_۩_۩_۩_۩
\۩۩۩۩۩۩۩۩۩/˙˙˙|۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩|˙˙˙\۩۩۩۩۩۩۩۩۩/
|۩█۩۩۩۩█۩|˙˙˙|۩۩۩۩██۩۩۩۩|˙˙˙|۩█۩۩۩۩█۩|
|۩۩۩۩۩۩۩۩|˙˙˙|۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩|˙˙˙|۩۩۩۩۩۩۩۩|
|۩۩۩۩۩۩۩۩|˙˙˙|۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩|˙˙˙|۩۩۩۩۩۩۩۩|
|۩۩۩۩۩۩۩۩|۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩|۩۩۩۩۩۩۩۩|
|۩۩۩۩۩۩|۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩|۩۩۩۩۩۩|
|۩۩۩۩۩|۩۩۩۩۩۩██ [JB] ██۩۩۩۩۩۩|۩۩۩۩۩۩|
|۩۩۩۩|۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩_۩|۩۩۩۩|
|۩۩۩۩|۩۩|۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩۩|۩۩|۩۩۩۩۩|
۩۩۩۩|▲۩▲۩▲|۩۩|۩۩▓▓▓۩۩|۩۩|۩▲۩▲۩|۩۩۩۩
۩۩۩۩|۩۩۩۩۩۩۩|۩۩|۩▓▓▓▓▓۩|۩۩|۩۩۩۩۩۩۩|۩۩۩۩
۩۩۩۩|۩۩██۩۩۩|۩۩|▓▓▓▓▓▓▓|۩۩|۩۩۩██۩۩|۩۩۩۩
۩۩۩۩|۩۩۩۩۩۩۩|۩۩|▓▓▓▓▓▓▓|۩۩|۩۩۩۩۩۩۩|۩۩۩۩
۩۩۩۩|۩۩۩۩۩۩۩|۩۩|▓▓▓▓▓▓▓▓|۩۩|۩۩۩۩۩۩۩|۩۩۩۩
_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/​


๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑

Acest trib a fost infiintat in data de 02.06.09.
Atunci, s-a ridicat primul zid in acest trib, prima resursa a fost consumata pe ascunzatoarea mica dar atat de folositoare... Atunci, s-au inceput recrutarile, nestiind cine va veni in trib... oamenii incepatori dorinici de nou, oameni instariti de pe alte lumi... sau doar niste persoane care mai tarziu vor pleca...
Invitatiile au inceput sa curga... oamenii ne refuzau, fiind un trib doar cu cativa membrii. Dar, o raza de soare a mangaiat tribul, oamenii veneau ca la painea calda, cereau invitatii pentru ei si prieteni... si uite asa, am ajuns mari..:)
Diplomatia incepea sa creasca, triburi mici si mari doreau ceva cu noi. Experienta noastra dobandita pe alte lumi ne-a facut sa raspundem diplomatic cu da sau nu.
Tot odata, ne-am facut si primii dusmani.
"O fi bine,no fi bine" trebuie sa luptam.
Cu timpul... trei triburi mici [jb]ac si [Jb]2 (~JB~) si [JB]a2 ne-au devenit academii, ei sunt fratiorii nostrii mai mici, noi ii protejam, noi ii ajutam sa creasca:)

Si povestea tribului [JB] poate sa continue...




๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑๑۩۝۩๑I๑۩۝۩๑

Acesta profil al tribului se va completa pe parcurs in functie de evenimente. Nu vom uita istoria noastra si vom respecta toti jucatorii indiferent de experienta lor, pe toti cei cu onoare si cei care joaca acest joc din placere si nu doar pentru sate sau puncte!


=Va urma=​


user_image.php
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser15142

Uau , aveti si castele , nu aveti si sabii , dragoni si printese?:D
 

DeletedUser18063

ce sa facem si noi??daca nu ne ies sabile.....ne multumim cu un castel mai micut...:p
 

DeletedUser15142

JB sunt un trin adevarat cu multi jcuatori buni deci stai linistit ca stiu ei ce afc

Da , stiu ca e un trin si stiu ca stiu ce afc , si mai stiu ca n-ai fost la scoala.


Iar eu mai stiu o regula pe care tu sigur ai uitat-o:
1.4. Va rugam sa evitati reprosurile cu privire la greselile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greselile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât continutul mesajului se pierde, puteti raporta acel mesaj. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Se pare ca am avut dreptate , sincer ai fost la scoala , si florinele tata , ai peste 13 ani , poate ai si buletin..

Sa numai spun de talentul tau artistic , nota 10 !

Nu inteleg de ce te bagi in seama tu nu joci pe l14 si nu ai de unde sa stii ce reprezinta JB.
Sunt un trib bun,tu esti daor un om care spameaza pe unde prinde pe extern nu cunosti jucatori buni de pe alte lumi,daca ai jucat cu adevarat triburile ai stii ca Jb este unul dintre cele mai bune triburi alea acestei lumi!
 

DeletedUser11365

Nu inteleg de ce te bagi in seama tu nu joci pe l14 si nu ai de unde sa stii ce reprezinta JB.
Sunt un trib bun,tu esti daor un om care spameaza pe unde prinde pe extern nu cunosti jucatori buni de pe alte lumi,daca ai jucat cu adevarat triburile ai stii ca Jb este unul dintre cele mai bune triburi alea acestei lumi!

io de ex joc l14 si nu stiu mare lucru despre tribu asta...cateva nume care mi-s cunoscute ( vreo 2-3 ) si atata..poate joaca undercover...oricum vad ca tu esti un wonderkid pe .ro..poate sa zica cine vrea ce vrea ca tu nu taci...oricum o sa ajungi intr-o zi f bun ca numa jocu asta il ai in cap..
 

DeletedUser

io de ex joc l14 si nu stiu mare lucru despre tribu asta...cateva nume care mi-s cunoscute ( vreo 2-3 ) si atata..poate joaca undercover...oricum vad ca tu esti un wonderkid pe .ro..poate sa zica cine vrea ce vrea ca tu nu taci...oricum o sa ajungi intr-o zi f bun ca numa jocu asta il ai in cap..

mie imi place daca fac ceva sa fac ceva ca lumea:).

deci da acord jocului asta vreo 4h pe zii insa o fac mult mai bine ca alti in 10h!

daca zici ca jucatori precum kilogolanu, ralf 36 sunt slabi nu stiu ce sa mai zic
 

DeletedUser

Va urez bafta din partea tribului FLAME ! Spor la innobilat.Asteptam vesti despre vreun razboi mai interesant.
 

DeletedUser

ma simt nevoit sa revin cu unele precizari:

-tribul JB nu este printre cele mai bune triburi din l14, defapt este un proiect in constructie in acest moment care a luat fiinta prin fuziunea mai multor triburi, nu ma intereseaza celelalte lumi ... fiecare lume are farmecul ei!
-da este adevarat ca am pierdut multe sate la cei din PR, insa pentu ca am fost dezorganizati si mai ales pentru ca din punctul meu de vedere pe l14 este cel mai greu de construit ceva datorita ca sunt multi inacitvi; am multi colegi care au incercat sa construiasca ceva si nu au avut cu cine lucra ... incerfam si noi - daca vom reusi bine daca nu tot bine - timpul si razboaiele cu siguranta va cerne jucatorii si istoria acestui trib, insa merita macar sa incercam! Acesta este si farmecul jocului! Intr-o lume unde este la moda mai mult lupts pe cont propriu si individualisme noi incercam sa construim o echipa! Restul va fi istorie! ;)
- jucam din placere acest joc si dorim sa facem o cumonitate si deasemenea sa avem un joc cat mai frumos, acesta este obiectivul nostru!
 

DeletedUser

ultima fila

Familia [JB] va disparea de pe aceasta lume cu bucuria ca macar s-a incercat construirea a unui colectiv frumos si a unei familii... din pacate aceasta nu s-a realizat decat intr-o oarecare masura si astfel [JB] va intra in istorie alaturi de alte foste triburi ale acestei lumi.


"Astazi se va intampla multe lucruri care trebuiau sa se intample la un moment dat pentru ca asa nu se mai poate, eu am incercat alaturi de alti colegi sa facem ceva insa e timpul sa facem curatenie si sa inchidem ultima fila a familiei [JB].
Ne asteapta un drum nou in care doar cei care se vor implica vor rezista ... restul depinde numai de voi!
Imi cer scuze pentru multi dintre voi carora poate le-am ** urat la nervi insa am avut si eu destule pe cap si cred ca aceasta pauza imi va prinde bine!
In curand veti primi un mesaj cu schimbarile care vor aparea, pana atunci portile noastre raman inchise pana la terminarea acestui proces, nimeni nu va plca sau va veni din sau in spre exterior.
Va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat ne vom mai reauzi cat de curand insa in cu totul alta situatie!
O zi buna tuturor... si tineti aproape! ;)"


Multa stima pentru jucatorii din acest joc care inca mai cred in dreptate, onoare si respect!
 

DeletedUser

pacat de timpul tau investit, dar greseala a fost doar a ta: nu ti-ai dat seama de la inceput ca nu ai cu cine

uite dovada
o mica demonstratie pentru gansac ;)
 

DeletedUser

Familia [JB] va disparea de pe aceasta lume cu bucuria ca macar s-a incercat construirea a unui colectiv frumos si a unei familii... din pacate aceasta nu s-a realizat decat intr-o oarecare masura si astfel [JB] va intra in istorie alaturi de alte foste triburi ale acestei lumi.


"Astazi se va intampla multe lucruri care trebuiau sa se intample la un moment dat pentru ca asa nu se mai poate, eu am incercat alaturi de alti colegi sa facem ceva insa e timpul sa facem curatenie si sa inchidem ultima fila a familiei [JB].
Ne asteapta un drum nou in care doar cei care se vor implica vor rezista ... restul depinde numai de voi!
Imi cer scuze pentru multi dintre voi carora poate le-am ** urat la nervi insa am avut si eu destule pe cap si cred ca aceasta pauza imi va prinde bine!
In curand veti primi un mesaj cu schimbarile care vor aparea, pana atunci portile noastre raman inchise pana la terminarea acestui proces, nimeni nu va plca sau va veni din sau in spre exterior.
Va multumesc tuturor pentru sprijinul acordat ne vom mai reauzi cat de curand insa in cu totul alta situatie!
O zi buna tuturor... si tineti aproape! ;)"


Multa stima pentru jucatorii din acest joc care inca mai cred in dreptate, onoare si respect!

Mult succes pe viitor :)
 

DeletedUser8343

Maine voi inchide acest topic ..daca familia va disparea. Pana atunci puteti sa le urati toate cele bune si sa va luati la revedere de la ei.
 

DeletedUser18063

eh,avea cu cine(prea putini) dar nu avea cu ce( prea putin),nu poti sa stai sa ti in spate 40 de playeri care vor doar sa fie pe primele locuri fara sa faca nimik...
asta e...cu parere de rau ralf36 se va retrage si el in cel mai scurt timp.Mia parut bine,ati fost o companie placuta(uneori) si ma bucur ca am jucat alaturi de voi,aliati,colegi sau (nu in ultimul rand) dusmani.
O zi faina si o lume 14 cat mai lunga si mai interesanta...
BAFTA.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus