Fara DA sau NU

Bogdan3L

member
Scor reacție
0
daca maine n-o sa mai poti sa intrii pe forum o sa ai raspuns la intrebarea ta!!!

esti misogin??
 

DeletedUser7583

Sa ma fereasca Dumnezeu de asa o insulta!! :) Iubesc FEMEIA!

crezi in Dumnezeu?
 

DeletedUser12196

normal...in felul meu si intelegand prin Dumnezeu un rau de energie din care venim si in care ne intoarcem periodic
crezi in vise?
 

DeletedUser7583

cred in visele mele si ale celor pe care-i iubesc :)

exista dreptate absoluta?
 

DeletedUser12196

cred ca exista dar cand o intalnim o percepem ca pe o pedeapsa:)
crezi ca meriti iubirea celorlalti?:rolleyes:
 

DeletedUser7583

raspunsul la intrebarea asta il au doar ceilalti, ei imi ofera iubirea lor, eu doar le-am multumit asa cum m-am priceput si sper ca le-am intors-o :)

crezi in iubirea absoluta?
 

DeletedUser12196

pot sa spum cu siguranta ca eu cred in iubirea absoluta:)
crezi ca gresesc?:rolleyes:
 

DeletedUser7583

sunt vanzator de vise si datator de sperante fara sa distrug credintele :)

exista pacatul originar?
 

DeletedUser12196

e doar un mit,o scuza pentru ce traim din proprie prostie.e mai simplu sa crezi ca altii au deschis calea vinei si pedepsei...
oare esti tu?
 

DeletedUser7583

Off topic: Copii, "somnul ratiunii naste monstrii". :) A ignora ceea ce exista nu inseamna ca acel lucru dispare, nu mai exista. Peste tot, chiar si acolo unde nici mintea nu "vede", exista o "forta" care echilibreaza absolut tot. Oamenii i-au dat diferite nume, dar atat ne-a putut pe noi duce mintea mintea noastra de oameni: sa-i dam nume. Nu inseamna ca nu exista daca o ingoram.

On topic: cred in ceea ce face universul sa "traiasca" si sa "respire", numiti-o cum vreti voi. :)



Exista in realitate ziua de azi?
 

DeletedUser

depinde din care punct de vedere privesti realitatea...este demonstrat stiintific faptul ca exista o infinitatate de "realitati" :D
esti de acord?
 

DeletedUser7583

Sunt de acord :D


Exista universuri care il intrepatrund pe al nostru?:confused:
 

DeletedUser

daca traiesti ceva este normal sa crezi
ai iubit vre-o data cu tot sufletul?
 
Sus