Farm eficient

  • Autor subiect DeletedUser41839
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

In fine... Tot ceea ce am spus a fost ca eficienta farmului nu depinde de numarul de cai pe care ii trimiti, ci de activitatea vecinior. Am presupus ca omul vrea un raspuns corect, si nu unul aproximativ. Eficienta inseamna procentul in care trupele se intorc cu resurse. probabilitatea ca ele sa aduca ceva. cit mai mult, iar asta nu depinde de citi cai trimiti, ci de ce se intimpla prin satele gri intre timp. adica de activitatea vecinilor. Daca ce am scris nu s-a inteles, este pt ca am fost prea lung, iin nici un caz pt. ca am vorbit prostii. Asistentul de farmare calculeaza ce a ramas intr-un sat in ipoteza ca nimeni nu il mai farmeaza. intre T zero si T unu. timpii de farmat proprii. Adica totul revine la ce fac ceilalti prin satele alea pe care le farmezi. Iar asta, in opinia mea, are un singura concluzie. E virtual imposibil sa stii la inceputul lumii ce si cit vei aduce din satele gri sau rosii. E un raspuns negativ. Dar asta nu il face fals. De altfel, toata lumea stie asta. Ceea ce revine la faptul ca mi-am pierdut timpul.

Ce faci golanule?
 

DeletedUser6558

nu stiu daca chiar ai dreptate de data asta, ca altfel nu vad de ce toti fraierii sa faca cai cat mai multi sa aiba de farm, daca tu zici ca nu depinde de nr. lor farmul, ar trebui sa faca un singur cal, si sa il plimbe tot pe ala, si probabil farmeaza cam la fel ca si cel care are 1000 cai, cam asta am inteles din ce ai zis tu. Si pana la urma e mai eficient cu un cal sa farmezi ca il trimiti, vezi cand revini si intri doar atunci si il trimiti iar, adica farmezi eficient

ca sa fiu si mai coerent, orice propozitie se poate desface intr-o mie de feluri. orice ipoteza are o suta de continuari. orice idee are foarte multe locuri in care poate duce. si nici una dintre continuari, in ce te priveste, nu ma priveste.
 

LadyLethal

member
Scor reacție
143
Interesante metodele voastre...
M-am lamurit cat de cat..
Multumesc pentru toate raspunsurile !

PS: Daca mai aveti ceva de completat , nu va voi dispretui daca veti continua intr-o maniera coerenta !

Poate inchide un moderator subiectul asta ?Omul a intrebat ,a primit raspuns ,ne-a multumit :confused: Nu au nici o legatura cu farmul elucubratiile acestui noob- Carrhae
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus