Fierarie

DeletedUser

1. Daca am facut fierarie lvl 20 si coroborat cu Cladire Principala lvl 20 si targ lvl 10 am construit cladirea nobililor apoi in dezvoltarea fireasca a contului am ajuns la numarul maxim de omuleti ( 24.000 ) pot sa dau jos fieraria si in acelasi timp sa mai developez nobili ?
2. Ce cladiri pot sa dau jos ( in afara de ascunzatoare pe care am dat-o prima jos) pentru ca sa pot sa am armata cat mai mare ?
Aaaa, joc pe Lumea 7
multumesc,
razvanc
 

DeletedUser

daca demolezi fieraria, cladirea principala sau targul sub nivele care le cere curtea nobila adio curte. demoleaza ascunzatoarea de tot, fa grajdul la 10 si atelierul la 8. si cladirea principala las-o la 20. eu cel putin asa procedez
 

DeletedUser15860

da...dar daca darama grajdu la 10...pe urma dupa ce mor omuletii..o sa ii ia mai mult timp sa faca cavalerie...
 

DeletedUser

poate sa coboare minele la 25,sau daca e sat de aparare,poate sa darame de tot atelierul
 

DeletedUser

bhai gygypytok demoleaza u minele de la 25 la 30. numai un nebun(sa nu zic altfel) ar face asta.
 

DeletedUser5673

ma demolati fiararia pana la nivelu 5 poti bate taleri asa castigi la ferma de numa
cazarma in satele de atac lasa la nivelu 10
grajdu in sat de aparare la nivelu 10
atelier deloc in sate de aparare
 

DeletedUser4349

ma demolati fiararia pana la nivelu 5 poti bate taleri asa castigi la ferma de numa
cazarma in satele de atac lasa la nivelu 10

Ai gandit intens cand ai zis asta :| deja miroase a creier ars :rolleyes:

In satele off nu demolezi absolut deloc fieraria pt a putea face nobili cat mai aproape de satu' pe care vrei sa-l cuceresti

In sate def daca vrei demolezi fieraria pana la 15 pt a putea bate taleri si pt a putea recruta cavaleria grea

Pe ambele sate off si def tre' sa ai cazarma si grajdu la maxim (pt a-ti reface trupele cat mai repede), iar daca nu esti intr-o zona in care esti atacat 24/24 poti demola de tot atelieru' in satele def

OFF=sate ofensive
DEF=sate defensive
 

DeletedUser

Bhai mai demolati si ascunzatoarea ca cineva va ataca ciar daca e la lvl 10 tot va ia resurse!:):p
 

DeletedUser5673

fiecare face cum vrea oricum nu darami pe toate lucri zonal unde ai mai multe sate legate
 

DeletedUser4349

Bhai mai demolati si ascunzatoarea ca cineva va ataca ciar daca e la lvl 10 tot va ia resurse!:):p

ascunzatoarea se demoleaza dupa ce ai vreo 3-4k pct...ca la deschiderea unei lumi Ascunzatoarea poate fi mana cereasca pt unele ferme :rolleyes:
 
Sus