Filme

DeletedUser

vai. tocmai mi-ai dat numele pentru matza!!! M-a adoptat ieri o matza, drept stapana ei (pentru ca eu nu adopt, ma adopta pe mine animalele ca stapana), si nu stiam cum sa-i zic...momentan o cheama doar Mâţă...n-am reusit nici sa vad daca e mâţ sau mâţă, dar in functie de asta o s-o cheme fie Garfield, fie...offf...cum o cheama pe femela...
 

DeletedUser

:)) e portocaliu? matzu?:D


de Liz spui tu acolo? tipa prietena lui John:D
 

DeletedUser

daca nu-i portocaliu, pune-i numele Fabrizzio :D
Si nu te mai amagi singura ca esti stapana..... cand e vorba de pisici, nu ai cum sa fi stapana :p


Pentru filme de animatie noi...Kung Fu Panda...luat de pe torenti. Destul de fain
 

DeletedUser

ah si ca film de animatie misto mai e si Monsters inc. super tare filmu :))
 

DeletedUser

:)) e portocaliu? matzu?:D


de Liz spui tu acolo? tipa prietena lui John:D

nu, e patat cu gri si dungulite, pe fond alb. Seamana cu Hercule, fostul meu pisic, si e foarte probabil sa fie rude, avand in vedere ca Herki si-a raspandit samanta prin jumate de cartier.

Nunu...matza aia pe care o adora Garfield...daca urmaresti comic-ul.

Desene care mi-au influentat copilaria:
The Lion King
The Beauty and the Beast
The Aristocats (alta sursa de nume!!! oai!!!)
The Secret of NIMH (pentru cei care nu l-au vazut, il recomand cu caldura)
Tom&Jerry


@Vulpone: stiu ca nu sunt stapana, pisiciile isi aleg "stapanii", nu invers. Daca sunt confortabili, le acorda privilegiul de a se considera stapanii lor, si de a le ingriji. Dar totdeauna asta e un privilegiu, cand e vorba de o pisica.
 

DeletedUser

Raspuns

Desene animate, preferatele mele:
The Lion King
Tom & Jerry
Donald ; McDonald ;
Popeye Marinarul
Filme recomand:
Spartacus
Hercule (serial)
Xena
Indiana Jones
Willard (in seara asta TV)
etc.
 

DeletedUser7072

daca vreti desene va recomand "Emperor's new groove"

vazut. super tare. rivalizeaza cu finding nemo si iceage grafica mai putin buna dar supercomic

am mai vazut de curand kung fu panda. are cateva gaguri reusite. dar nu prea am ras :| oricum e cea mai buna animatie de anu asta pana acum...

am vazut ca se scria mai sus de jumper si step up. jumper film dragut da nu, exceptional step up film prost. miscarile de dans erau ok totusi
 

DeletedUser

comedie:
Hot Fuzz-e super tare filmul asta,comedie englezeasca,e mai mult o combinatie intre comedie actiune si ceva horror
Night at the museum
Mousehunt-cea mai tare comedie pe care am vazut-o in afara de Singur acasa,pacat ca e din 1997 si nu prea se gaseste
Drillbit Taylor
What happens in Vegas-comedie romantica,foarte misto
Harold&Kumar-ambele variante sunt de vizionat
The longest yard-Adam Sandler,atat e de zis


actiune:
I,robot
V for Vendetta
Die hard 4
Pathfinder
Banlieue 13
Equilibrium-cum zice prezentarea "Forgett the Matrix"
Vantage Point
Cloverfield-o noua era a filmelor zic eu,foarte frumos luat din perspectiva acelor oamenii
The Forbidden Kingdom
Hitman
Batman Begins
Never Back Down
Tom Yum Goong
Ong Bak


Horror:
The Descent
Nu prea mai stiu horroare bune
 

DeletedUser7072

batman begins si v for vendetta mi-au placut si mie mult de tot. singurele filme cu supereroi cat de cat artistic facute si cu noima(abia astept asta nou-the dark knight parca)

am mai vazut todd sweeney the evil barber of flit street extraordinar filmu. mi-a placut mult de tot. pe deasupra mai e si comic.

ironman si hulk am vazut. nu mi-au placut


21 e fainut si in rest nu stiu :D comedii bune in ultima vreme nu am vazut. ultima cat de cat reusita care am vazut-o a fost knocked up
 

DeletedUser

ma spun eu comedie tare e mousehunt(sorry ca tot repet,dar e prea tare),daca nu va spargeti de ras va cedez satele pe toate lumile in afara de 2 :)),pacat ca e vechi si nu prea se gaseste,poate l-ati vazut ,e cu un soarece intr-o casa pe care o primisera mostenire doi frati de la tatal lor,iar ei vroiau sa vanda casa fiindca era o casa foarte cautata si veche si valora mult,super tare
 

DeletedUser

ma spun eu comedie tare e mousehunt(sorry ca tot repet,dar e prea tare),daca nu va spargeti de ras va cedez satele pe toate lumile in afara de 2 :)),pacat ca e vechi si nu prea se gaseste,poate l-ati vazut ,e cu un soarece intr-o casa pe care o primisera mostenire doi frati de la tatal lor,iar ei vroiau sa vanda casa fiindca era o casa foarte cautata si veche si valora mult,super tare

daaa deci e mortal :))) eu m-am spart de ras cand l-am vazut
 

DeletedUser5981

daaa deci e mortal :))) eu m-am spart de ras cand l-am vazut

ii filmu ala cu aia doi care aveau nu stiu ce fabrica si nu mai stiu exact dar erau intr-o casa si tot incercau sa deie ceaiu unui sobolan? cu unu mai slabanog si unu mai grasun?
 

DeletedUser

io nu stiu daca am mai scris p'aci, asa ca scriu acu'.

lock, stock and two smoking barrels
snatch
51 state
fight club
boondock saints
leaving las vegas
hot fuzz
as good as it gets
a flew over the cuckoo's nest
filantropica
american beauty
pulp fiction
sin city


si mai editez cand o sa mai imi aduc aminte.
merci de amintiri.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pulp Fiction
Reservoir Dogs


Me loves Tarantino, Tim Roth & Harvey Keitel.... me loves them very much :D
 
Sus