Greseli

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Oameni buni, nu vreau sa fiu rautacios.. Dar cel care s`a ocupat de traducere, sa faca clasa I si a II-a iar!
Cum este posibil sa scrie atunci cand dau click pe un trib, "membri" ? Limba romana spune ca se scrie cu doi de "i"!
Sper ca acest mesaj sa nu ofenseze pe nimeni si sa nu duca la sanctiuni! Acest comentariu este pertinent, tinand cont ca sunt atatia jucatori care vad asa ceva!
 

DeletedUser7708

Oameni buni, nu vreau sa fiu rautacios.. Dar cel care s`a ocupat de traducere, sa faca clasa I si a II-a iar!
Cum este posibil sa scrie atunci cand dau click pe un trib, "membri" ? Limba romana spune ca se scrie cu doi de "i"!
Sper ca acest mesaj sa nu ofenseze pe nimeni si sa nu duca la sanctiuni! Acest comentariu este pertinent, tinand cont ca sunt atatia jucatori care vad asa ceva!

Eu cred că tu ar trebui să le repeţi clasele alea, sau mai degrabă să te apuci de ele...Membri se scrie cu un "i" în acest caz. Un membru, doi membri, similar cu un erou, doi eroi.
Se scrie cu 2 "i" doar când spui membrii tribului, similar cu eroii revoluţiei.

Grele românele astea cu care le-a inventat şi cu gramaticele astea.
 

DeletedUser

da ai dreptate ce spui mai sus!
dar nu este niciun numar in fata cuvantului "membri" mie asa mi se pare normal!


Numele tribului: 1 Decembrie 1918
Prescurtare: 1918
Număr de membri: 92
Punctajul celor mai buni 40 jucători: 1.673.707
Punctaj total: 2.051.459
Punctaj mediu: 22.298
Rang: 84
Homepage:
[aici nu este nicio problema. dar la celalalt, in opinia mea, trebuie scris cu 2 de i]
 

DeletedUser

cand va ducea cu scoala sa depuneti flori la monumente, cum scria pe ele: eroi si urma insiruirea de soldati morti sau eroii?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus