GUNS vs SE

  • Autor subiect DeletedUser3627
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser3627

In urma unor divergente legate de modul de a intelege cum sa fie facuta "politica" a reaparut GUNS , un reload mai vechi si prafuit . Dupa 24 de ore s-a ajuns ,fara sa declaram vreun war , sa fim marcati la war pentru a fi vazuti mai bine de multi, de politica din ziua de azi .
Recomandarea mea in situatia actuala a fost sa fiu lasat sa-mi port singur razboiul , pentru ca deja e unu personal . Cei care insa or sa ramana alaturi or sa o faca pana la ultimul lancier , dar nu pot pierde decat satele , raman cu ce este mai important , onoarea . Au stat drepti si nu s-au inclinat .
Marele lider nici macar nu a avut curaj sa-mi declare war si m-a blocat la mesaje . Tot iti placeau citatele
"un razboi se castiga inainte de a incepe ."
Acesta a fost pierdut lamentabil de tine .
"O armată nu poate fi condusă după codul manierelor elegante."
Propun o sectiune a triburilor , de matrimoniale pentru a da posibilitate tuturor triburilor sa joace .


Shotgun
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

de ce te referi la sud-est cand e vorba doar de C.K. ?

tribul =FB= nu va are la dusmani.

noi am incetat orice relatie diplomatica. asta nu inseamna ca am declarat war cuiva.
 

DeletedUser3627

"In ceea ce priveste diplomatiile de pana acum,raman in picioare celelalte razboaie,insa am scos de pe harta culoarea rosu aprins pentru a spori atentia tuturor asupra viitorilor agresori ..."

In cazul war cu Avalon s-a dorit acelasi tip de politica , lasam vechii dusmanii ca sa ne concentram pe noii dusmani alaturi de vechii dusmani, asa ca sincer nu stiu cati din cei de pe harta ne-au trecut la war , alaturi de CK si putin imi pasa . Eu le doresc succes in noul mariaj cu CK si le recomand sa caute in grila de programe "tradati din dragoste" , pentru ca se merita unii pe altii .
 

DeletedUser6843

Astept asta decand ai inceput pe l9.Desi nu stiu cat conteaza si nu ma suporti iti urez SUCCES.
 

DeletedUser

deci voi astia 22 jucatori sunteti in razboi cu toata harta din Sud EsT ? sau cum ca nu inteleg ... e prea tarziu pentru mine
 

DeletedUser17680

Eu sunt alaturi de Shotgunbeginner pana la capat.......De frica ne-au declarat razboi:))
 

DeletedUser3627

Astept asta decand ai inceput pe l9.Desi nu stiu cat conteaza si nu ma suporti iti urez SUCCES.

Se pare ca pana acum intr-o singura privinta am fost de acord amandoi , am stiu de la startul l9 ca eu o sa termin acesta lume in Guns .
Prima intrare in CK a fost facuta din nestiinta si impins de aceeasi politica de schimbare de aliante practicata de un invatacel al tau .Urma sa plec din tara o luna si am considerat ca cei care erau in GUNS aveau o sansa mai mare sa ramana pe harta daca intram in CK .
Ce a urmat stii , am fost concediat , refacut guns in aceeasi formula . Revenirea in CK nu mi se poate imputa , nu mai eram la clape , nu aveam acces la internet .
Startul pe L9 a fost insa eroarea mea si imi asum aceasta tampenie . Am fost de acord sa vin doar ca jucator dupa lungi insistente si asta a fost greseala mea , pentru ca odata intrat nu s-a mai acceptat doar simpla participare , era nevoie de cineva la munca de jos la organizare ,pentru ca erau ambitii mari in joc , iar chatul nu prea doboara inamicii .
Ziceai undeva ca tu nu poti accepta sa ti se dicteze tendinte , dar ca eu as inghiti asa ceva . Gresesti , dupa cum vezi nu mai sunt in CK datorita faptului ca am "minat" o intelegere cu "dusmanii" . De fapt am aflat de o alianta de la dusmani , nu pe calea corecta , iar eu nu am facut decat sa raspund ca pentru mine un war declarat ramane asa . Asta a durut mult pentru ca a naruit multa munca de periere si informare . Acum am inteles ca au disparut razboiele sustinute sus si tare la inceput lumii ca sa se poata concentra pe mine . De fapt aceasta alianta fortata s-a facut vizand in viitor FB , ca mamutii oricum o sa-i inghita , ca de cea mai buna cale de a distruge un trib e sa te aliezi cu el si sa-i inviti membri .
Eu ii urez succes si mult noroc, pentru ca vad ca are nevoie daca a simtit necesar sa se ploconeasca la 5 mamuti ca sa fie declarat war unu trib de 20 de uresi aruncati pe toata harta .
 

DeletedUser3627

Am vazut mai nou ca deja s-a facut alianta cu vechii dusmani , sau ii spune-ti cum vreti dar am gasit intr-o ferma modelul de defensiva recomandat de mine si este prima data cand vad asa ceva in curtea inamica .
Apropo pentru cei care nu stiu daca paladinul este inarmat cu flama , puterea catapultelor in defensiva creste de 10 ori . Asta inseamna ca 600 de catapulte +paladin cu flama in defensiva fac fata unui atac full cu 6000 topoare , 3000 cai si vreo 300 berbeci . Cei care nu cred au un simulator si pot testa .Recomand pe aceasta cale , triburilor "mamut" sa-si faca un inventar la arme si sa creasca numarul de catapulte facute , astfel o sa deveniti mult mai greu de cucerit , trebuie insa se gestionati corect paladinii . La puterea marimea satelor actuale de atac 300 catapulte fac fata cu brio atacurilor .
Tot ca o recomandare pentru triburile mamut , cand se trimite suport , incercati ca acel suport sa ajunga la o ora fixa, nu sa fie trimis care cum poate , pentru ca astfel se ajunge doar sa va fie tocate trupele degeaba .
 

DeletedUser6843

Am vazut mai nou ca deja s-a facut alianta cu vechii dusmani , sau ii spune-ti cum vreti dar am gasit intr-o ferma modelul de defensiva recomandat de mine si este prima data cand vad asa ceva in curtea inamica .
Apropo pentru cei care nu stiu daca paladinul este inarmat cu flama , puterea catapultelor in defensiva creste de 10 ori . Asta inseamna ca 600 de catapulte +paladin cu flama in defensiva fac fata unui atac full cu 6000 topoare , 3000 cai si vreo 300 berbeci . Cei care nu cred au un simulator si pot testa .Recomand pe aceasta cale , triburilor "mamut" sa-si faca un inventar la arme si sa creasca numarul de catapulte facute , astfel o sa deveniti mult mai greu de cucerit , trebuie insa se gestionati corect paladinii . La puterea marimea satelor actuale de atac 300 catapulte fac fata cu brio atacurilor .
Tot ca o recomandare pentru triburile mamut , cand se trimite suport , incercati ca acel suport sa ajunga la o ora fixa, nu sa fie trimis care cum poate , pentru ca astfel se ajunge doar sa va fie tocate trupele degeaba .



Am auzit si eu asta de la un prieten tribar.
Zicea ca vrea sa pastreze secret si mai are putin si termina satul.
Trebuia sa dai o circulara la ei sa stie,majoritatea nu citesc extern sau mai stiu eu ce.
 

DeletedUser3627

mesajul cu modul de folosire corect a fost trimis la 2-3 membri din conducerea primelor 64 triburi , cum o sa foloseasca acest lucru nu mai este problema mea , dar sa-l vad pe ala care mai ataca acum cand o sa vada 200 catapulte si un paladin intr-un sat de 3000 puncte si ataca cu 50% moral, pentru ca inca nu stiu nici o metoda de spionaj eficienta sa afli cu ce e inarmat paladinul .
Am facut asta pentru ca s-a spus ca nu stiu sa comunic si sa ma fac inteles , o sa mai vedem asta peste 2 saptamani , cum o sa arate noua organizare defensiva , daca stiu sau nu sa comunic si sa ma fac inteles . S-a mai sugerat ca nu stiu de gluma , sper ca adminii sa nu modifice setarile astea , si sper sa gaseasca pana la sfarsitul l9 cate o gluma dasta in fiecare sat pe care il ataca .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18112

shotgunbeginner,ai facut "gresala" sa gandesti si sa-l superi pe "conducatorrul iubit" ?:D
Cind mi-am exprimat parerea personala ne-a declarat razboi,acum pt ca ai iesit de la el din trib ai parte si tu de un mic razboi.Dar stai linistit,in ritmul asta o sa declare razboi tuturor triburilor de pe l9
 

DeletedUser3627

Nu am facut greseala sa gandesc , tind sa cred ca asta am facut mereu , un alt repros la adresa mea "gandesc prea mult" , dar se pare ca dupa ce s-a instalat pe prima pozitie pentru mai mult timp a crezut ca nu mai are nevoie de serviciile mele si am fost inlocuit cu "vocile" . Micul meu razboi e starea mea naturala , inferioritatea numerica de 1:10 e ceva natural pentru mine .
Sincer si parerea ta personala a fost cam deplasata , dar e parerea ta personala . Daca erai la mine in trib nu apucai sa recitesti textul de pe forum ca nu mai aveai acces la el , dar nu ai fost la mine si asta e alta discutie .
Nu o sa declare war tuturor triburilor de pe l9 pentru un motiv simplu , cel mai usor se recruteaza oameni de la aliati si nu poate pierde acest avantaj .
 

DeletedUser11867

dupa ce a urmat cred ca a fost prea bland drept sa spun...intelegeti ca omul cauta de cateava saptamani motiv sa declare razboi...
 

DeletedUser18112

"caracter zero" si "gunoi" Da ,poate era deplasat,dar ,asa cum si tu ai scris mai sus,intodeauna am spus ce am gandit,chiar daca cel care citeste ai convine sau nu.
Referitor la recrutarile de la dusmani,sunt sigur ca, poate sa recuteze doar acel tip de jucatori care au un caracter identic cu al lui

Multi uita ca este un simplu joc,pt a avea cit mai multe sate sunt in stare sa se alieze cu toata harta
 

DeletedUser3627

eu zic de recrutari de la aliati . Sunt multi care merg pe variata asta . Un motiv pentru care tine la toti jucatorii , si toti sunt importanti pentru el .
Elenyt@ [C.K.] cristanu [C.K.]
Nobilarile interne , hrana pentru supusi . Mai stiu pe cineva care practica aceleasi metode si era adorat de propriu public .
 

DeletedUser9837

:D Bla ...bla ...bla...

@shotgun : complotismul de care acuzi ti-a cam intunecat mintile,si,dupa cum se vede in ultima perioada ti-a cam ocupat timpul...
Eu ti-am spus ca gandesti prea mult,si,asa,ai inceput sa vezi pe sarite alte adevaruri...Cat priveste recrutarile de la aliati,of doamne cate lucruri iti scapa si ti-au scapat....mereu..cu toate ca tu te chinuiai sa faci un puzzle,nu ai avut nicicand toate piesele la dispozitie,datorita lipsei tale de rabdare...Eu,din prima saptamana de diplomatii ti-am creionat ce se va intampla,insa tu ai pedalat pe o bicicleta medicinala,crezandu-te pe un mountainbike mai tot timpul(strict discutie diplomatica)....
In alta ordine de idei,sa postezi statisticile acestui war :p (ck vs guns) despre care ai scris atatea povestioare pe aici...sau macar sa postezi cateva rapoarte :)) ...

@kerosen : esti un foarte bun analist de text...pacat ca niciodata nu ai citit decat pe sarite...Iti recomand un "x si o" traditional,in care tu ai primele 3 mutari :)

@dumieu : am spus si repet,nu a fost nimic premeditat,si nu vorbele lui kerosen au rupt alianta,ci atitudinea conducerii avalon...Iar daca tu ai ceva argumente pro-afirmatia ta,uimeste-ma:))

@guns vs SE :)))) sa fim seriosi....guns a facut alianta cu fb,fb-ul mutand 10 playeri in guns,care erau veniti doar pt a avea posibilitatea sa atace CK-ul,dar nu a mai fost cazul....Ulterior revenirii lor,fb a declarat razboi ck-ului,dupa ce in prealabil a rupt alianta(a anulat toate diplomatiile) si toate razboaiele de pana acum :)))....Culmea:))) ce m-ai acuzat pe mine ca am facut :))),au facut-o altii,iar diplomatul ck nu a renuntat nici un war :))...

Aliaţi
Avalon
GUNS

Pact de neatacare (PNA)

Duşmani
C.K.

Cam asa arata diplomatia fb-ului :)),asa ca un topic in care guns vs SE este de-a dreptul peste stangul :))) uitandu-ma la diplomatiile tribului ck,si anume:

Duşmani
REGII
Pelasg
FighT
Avalon
SR
S_N
=FB=
FRI3ND
GUNS
AXE,iar pe langa aceste razboaie suntem deja votati la war de inca 2 triburi,a caror declaratie de razboi o asteptam in continuare
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser3627

Tu ai creionat ce se poate intampla daca tratezi o alianta cu dosul . In mare dau dreptate unora din avalon , ei au rupt aliantele lor pentru uniformizare . Pe langa war declarate de alianta ei mai aveau war cu BZ si GE , triburi cu care ulterior parafarii "aliantei" ,CK a incheiat alianta cu ei , si a omis sa si precizeze asta aliatilor . Este o metoda cel putin neortodoxa de a trata aliatii , dar in scara ta de valori este ok , fiecare cu ce are . Cat despre FB eu ti-am zis de la inceput , la cum ii tratezi mi se pare putin probabil sa dureze alianta . Petardele dese pe care le aruncai aveau darul de a consolida alianta sau de a o distruge ?
In conceptia ta de increzator cu 99% scepticism (asta probabil trebuie sa-ti iei drepturi de autor pe ea ca e o teorie noua) , cei cu care colaborezi si cu care ai vrea sa te intelegi ar trebui sa-ti suporte tie toate glumele proaste . Unii poate nu au aceasta rabdare . Pana sa primesti catalogarea de la avalon , erau mai de incredere decat FB , dar apoi au devenit inamicii publici nr 1 , de aici se vede si gradul tau de toleranta 0 , asta nu inseamna ca dau dreptate lui kerosen sau conducerii avalon in acest caz , dar si iesirea ta de pe forum nu e departe de iesirea lui kerosen .
cat despre piesele tale de puzzle , ti-am zis nu sunt pro admini in game , vad ca acum am fost inlocuit de unu , aceeasi treaba fiecare cu scara lui de valori .
War CK vs Guns exista doar in inchipuirea ta si a cativa cu aceeasi scara de valori . Recomandarea mea a fost noncombat pana la proba contrarie .
In ceeea ce priveste migrarea din FB , ei au venit in GUNS pana sa declari war , la ora la care ei inca nu venisera tu imi urai succes , dar nu ai anticipat ceva , ca eu o sa le recomand intoarcerea in FB pentru a stabiliza FB .
Faptul ca m-ai blocat pe mesaje (ultimele fiind fara vreo urma de tensiune) , ca m-ai trecut la war fara sa zici nimik , nu arata decat o chestie simpla , inca esti un lider la categoria "pantaloni scurti" .
In ceea ce priveste respectivele war afisate de CK sunt un fake ieftin , la cat ai periat la S_N si probabil la altii ma indoiesc de veridicitatea datelor .
Nu pot sa-ti urez decat spor la joc si sa citesti si capitolul 2 din cartea scrisa de stranutelu "Ticalosii online" . Am vazut ca ai inceput acelasi gen de tactica ca la acest vechi idol al tau , sitter , atac cu trupele , nobilare interna , sau nu erai tu sitter la elenyt@ ? Spre deosebire de stranutelu tu inca trebuie sa dovedesti ca poti sa tii in viata un trib .
Mahnirea ta cea mai mare e ca acolo unde ai dat tu gres cu capacitatea de comunicare am reusit eu fara sa ma stresez .
Poate pe viitor o sa vrei sa faci o gluma pe seama academiei GUNS , informativ , academia are ceva mai mult de 1000 membri , doar ca scopul ei nu este sa alimenteze tribul cu carne de tun .


Edit : vad ca mai nou , din dorinta de a mentine tribul in top ai inceput recrutarea de membri care nu au nici o treaba cu pozitia tribului . Faci asta doar pentru imagine , sa arati ca inca poti , dar asta nu este o solutie , este doar un tampon , la mana a doua .
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9837

Cum spuneam...bla...bla....bla...

Nu detii tu adevarul,ci din dorinta de a ne arata ca esti "Gigi Becali" al triburilor,sustii niste aberatii ambulante ;)

Sa nu uitam ca ai cedat nervos:) si ai plecat din tribul ala cu multe reguli impuse de tine,pt ca ulterior sa incepi a da invite-uri masive in CK...Mai toti playeri exultau de bucurie cand aveau invite si dadeau mesaje cu textul ..."uri uri nu sunt gravid":))) .Invitatiile date de tine au fost adevarate teste de sarcina :)))Si este drept ca te-ai reclamat singur la admini din calitate morala etc...Eu zic ca daca ai mers pe o mana,ai mizat pe ea...las-o asa...nu urla ca eu am cacealma :) Nu stii si nici nu ai stiut...Cat despre mesaje,...u mi-ai dat ignore in trecut cand in disperarea ta sa nu pierzi un sat calcai peste bun simt:)...A,si daca iti este dor de mine,ai telefonul meu :)...In viata reala eu am aceeiasi parere despre tine...Ramane sa vedem daca u nu ti-o schimbi in functie de cum ma joc eu triburile:)...Este numai la latitudinea ta

Sa iti spun ceva...Ai abandonat corabia...Asta ne arata cat de vertebral esti tu....Ca tu faci pe eroul acum :)))?!?....Ma distreaza tare ca vocile inca nu ti-au dat replica...Stiu insa ca tu ai coloana vertebrala elastica...Acum ca suntem adversari,ma astept sa aplici tactica japoneza:)

Cat despre felul meu de a fi iti dau o idee...M-am lovit de oameni in proportie egala cu pixelii din intreaga-ti viata:) si am ajuns la niste concluzii....una dintre ele este scepticismul ....

Nu vrei sa ne certam si pe noi2.ro? :))) Acum,ca am spart telecomanda de drag cand am gasit acelasi lucru pe toate canalele,pana si pe ala de TL shopinng!

Uite iti fac o mare bucurie...Tu esti cel mai,din toate punctele de vedere...Acum ma poti scuza,ca am pregatit un forum in Ck,unde chiuretam gravidele....Am putina treaba:)...Sunt ginecologul tribului,momentan...Si sunt zidar in ceea ce priveste vocile...Mi-am propus sa ridic zidul,sa fac curte,dar vocile astea sunt greu de ingradit;)


Succes !
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser9837

Cat despre ce scrii tu ca vezi in ck :) imi place sa stiu ca ti-a ramas totusi tribul de suflet,cu gravide si melci,cu bune si rele...Consider ca poti spama cu mai mult succes la un alt topic dect guns vs SE :)))

Ai deschis un topic Guns vs 1/4 harta lumii 9!!!....Si u nu te lupti cu nimeni:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus