Harta

  • Autor subiect DeletedUser20252
  • Data de început

DeletedUser20252

Dupa ultimele update-uri am observat ca s-au implementat mai multe facilitati pentru utilizatorii de premium,multe din ele benefice jocului.Nu prea am vazut insa multe schimbari la nivelul hartii de joc.

Asa ca o sa incep eu cu o propunere,ce mie mi-ar fi de un real folos atunci cand am atacuri,dar cred ca si altor jucatori.

Atunci cand avem atacuri,cand dam pe harta putem observa sabiutele din dreapta satului,ce arata ca satul este atacat,insa ce lipseste si consider ca ar fi de folos jucatorilor,este numarul de atacuri ce sunt lansate pe satul respectiv.Langa sabiutele respective poate fi pusa si o casuta cu numarul de atacuri sau o alta modalitate,indiferent care ar fi ea.

Pentru un cont aflat in mare parte in granita,ce are mii de atacuri,si incearca sa stabileasca care sunt satele cele mai expuse,introducerea acestei facilitati i-ar aduce un real ajutor jucatorului respectiv,dupa parerea mea.

Astept pareri pro si contra,in limita bunului simt.
 

DeletedUser

afisarea numarului de atacuri pe harta s-a mai discutat acum ceva timp , dpdv tehnic cred ca ar fi usor de realizat . problema o reprezinta insa lipsa de spatiu pentru afisarea altor informatii

301krjm.jpg


am adaugat 2 dintre satele mele in mai multe grupe , practic nu exista loc pentru o informatie in plus si asta nu din cauza informatiilor oferite de server ci pentru ca sunt jucatori care au satele trecute in N grupe .
pentru afisare directa pe harta asa cum sunt afisate iconitele de atac / sprijin ar trebui limitat numarul de grupe ce poate fi marcat pe harta sau se mai poate adauga o informatie in pop-up ul de pe harta pentru ca este singurul loc unde exista spatiu disponibil :

34qrclw.jpg


una peste alta indiferent de varianta aleasa : PRO

ps : am gasit si propunerea de care zic mai sus : http://forum.triburile.ro/showthread.php?39158-monitorizare-pe-harta-a-satelor-atacate
 
Ultima editare de un moderator:

ChineZeu

member
Scor reacție
37
Pro si eu
Ps: se poate folosi ceva gen culorile resurselor din magazie facand o media a atacurilor pe sat se poate adauga un background sabiutelor de la verde la rosu sa zicem si numarul atacurilor sa fie afisat in popupul satului
eu sunt sigur ca nu este greu de implementat
 

DeletedUser

atacul oricul este marcat acum prin 2 iconite ( sabiile si toporul ) , una poate fi eliminata .
 

DeletedUser20252

In pop-up cred ca ar fi mai bine pentru ca nu ar incarca prea mult harta.
Multumesc de pareri.
 

DeletedUser39777

atacul oricul este marcat acum prin 2 iconite ( sabiile si toporul ) , una poate fi eliminata .

Nu chiar. Sabiile reprezinta atacurile ce vin pe acel sat, toporul reprezinta atacurile ce se duc catre acel sat, deci in situatia exprimata de realizatorul topicului, toporul nu prea are ce cauta decat daca dai recuperare.
In topicul cu propunerea realizata acum cativa ani, vad ca au fost mai multe raspunsuri Pro decat Contra, dar totusi, nu avem aceasta implementare.

PRO
 
Sus