Hugo vs. K33

  • Autor subiect DeletedUser44200
  • Data de început

DeletedUser44200

Pentru ca am intrat si noi in sfarsit in top 30 (It's something) si pentru ca nu stiu cat timp mai avem de trait, am decis sa fac si eu un topic separat pentru a spune scurta poveste a unuia dintre cele mai frumoase triburi in care am jucat eu vreodata. Am nadejdea ca acest topic nu va fi sters de pe forum inaintea ca noi sa fim stersi de pe harta...

Tribul Hugo a fost infiintat pe 3 Iulie de catre subsemnatul pentru ca asa cerea misiunea. Apoi tot pentru ca asa cerea misiunea am trimis o invitatie random unui jucator care a si acceptat-o. Ia acea jucatoare si-a adus si sora, care sora si-a adus si doi prieteni si care deja in a treia zi voiam toti sa ne mutam in tribul Simplu care domina (sic!) pe atunci continentul.

Dar am indraznit sa speram ca totusi... totusi exista o sansa. Eram toti jucatori vechi si tot imbarligand oamenii, tot crescand si ETC am ajuns pe la inceputurile lui August sa dominam continentul dupa ce desfiintasem intr-o zi acaemia PA.s .

Si da... stiu ca-i plictisitor! Dar mie imi place sa povestesc!

Intr-una din zile am facut un PNA cu Friendly People, un fel de Deadpool (eroul Marvel) din aceasta istorioara. Normal ca dupa ce am fost acuzat ca sunt arogant si fit(z)os, iubitul lider Ra a sters PNAul dupa nici 12 ore. Normal, fara sa imi spuna. Ca doar de ce m-ar interesa. Noi am aflat si le-am jurat ura vesnica si timp de doua saptamani le-am tot luat sate. Iar acum de curand, ~FP~ul a fuzionat cu raposatul Q.. (un alt pretendent la titlul de locul 2 pe K33). Tot acum de curand. Ra69, si nas-maro macei si-au pus ei in miscare toate pilele si relatiile din Nimic si Styx si au dat cu razboiul pe noi. Practic, suntem in razboi cu tot K33ul.

Cei din Nimic ne-au luat cei mai dezvoltat doi oameni (doi tradatori germani din care unul ne-a spus ca "daca romanii erau evrei, acum eram morti toti" iar celalalt da mesaje sa vada daca esti online inainte sa-ti trimita atacurile).

Cei din Styx iar ziceau ca ne-au trecut ieri seara la PNA iar azi dimineata dadeau deja cu fullurile pe noi.

Pentru ca daca esti un trib din Top20 te crezi un fel de Dumnezoo si crezi ca asta iti da dreptul sa-ti bati joc de astia mai mici. Nu stiu daca vom invinge in acest razboi... nu-mi fac sperante. Dar le garantez ca vor primi multe rapoarte rosii pentru fiecare sat cucerit.

================================================================
Statistica cu ~FP~

Loc Nume Sate cucerite Sate pierdute Duşmani învinşi ca agresor Duşmani învinşi ca apărător
1 Hugo 3 4 46.523 525.066
2 friendly people 4 3 354.040 84.044

(asta-i doar de la inceputul razboiului oficial... de alaltaieri parca)
================================================================

Oricum o sa revin cu detalii si va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi pana aici.
Stima.
 

DeletedUser523

nu stiu altii dar eu am avut rabdarea si placerea sa citesc cele relatate de tine si te sustin in continuare sa ne povestesti evolutia tribului tau si intamplarile de pe k33.spor la joc in continuare
 

DeletedUser3366

..sunt fan hugo..clar..păcat că nu eram mai aproape de ei să dau o mână de ajutor :D
 

DeletedUser44200

Hugo a fuzionat meanwhile cu unul din triburile din familia Styx.
 

DeletedUser44200

Doar ca nu s-a terminat :) Cel putin nu pentru simpaticii din ~FP~
 
Sus