!!! Ieftinirea talerilor pe Lumea 9 !!!

  • Autor subiect DeletedUser17245
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Penibil :)) .. o sa mai treaca 2-3 ani buni .. pana cand L9 se va inchide si se va face chestia cu talerii redusi .. si ce daca tribul tau are cea mai mare pondere pe harta la momentul actual ? Nu cred ca tu esti singurul care sufera din cauza asta .. sau tribul tau ? mai sunt si altii .. asa ca nu mai fii lacom ... o sa innebunesti cu chestia asta " goana dupa barbare " ... hapsânule :))
 

DeletedUser17245

unde dai si unde crapa , daca taceai , filozof ramaneai

43 Minciuna24 LYCANS 8.833.040 782 11295


**** cat o sa ramai si acolo dupa declaratia asta .. be ready
 

pirates406

member
Scor reacție
0
imi place initiativa ta @ELmaf3oso, si te sustin, si eu joc pe acea lume si desigur nu suntem singurii care vrem acest ,,beneficiu`` daca ii putem spune asa...

chiar rog adminii sa mai treaca pe aici, si macar asa, sa ne dea un raspuns...
 

DeletedUser

din cate stiu pe lumile avansate s-au mai facut modificari, gen pe lumea 1 au pus fake cu o singura unitate fata de 100 cat era inainte, sau ma rog proportional cu satul 1%

nu e o idee rea insa ce vreti voi este sa inchideti lumea mai repede iar asta nu este in beneficiul celor de la inno :D

se putea da fake cu o singura trupe inca de la inceputul ei...iar clasica e fara taleri.

cand mai vorbiti de anumite chestii ar fi bine sa va informati inainte.
 

DeletedUser5151

din cate stiu pe lumile avansate s-au mai facut modificari, gen pe lumea 1 au pus fake cu o singura unitate fata de 100 cat era inainte, sau ma rog proportional cu satul 1%

nu e o idee rea insa ce vreti voi este sa inchideti lumea mai repede iar asta nu este in beneficiul celor de la inno :D

Te-ai facut de cacao cu aceasta replica.


si desi imi pare rau sa spun, idem yettisor cu talerii pe l clasica.


Lumea 9 nu se va inchide probabil niciodata.

La fel l14.
De ce ? De unde crezi ca o sa mai intre cateva mii de jucatori sa ocupe harta ?Sau macar sa o transforme in barbare mici de 100 de pct :))
 

DeletedUser1630

Te-ai facut de cacao cu aceasta replica.


si desi imi pare rau sa spun, idem yettisor cu talerii pe l clasica.


Lumea 9 nu se va inchide probabil niciodata.

La fel l14.
De ce ? De unde crezi ca o sa mai intre cateva mii de jucatori sa ocupe harta ?Sau macar sa o transforme in barbare mici de 100 de pct :))
uiuiui,m-am faacut de ras...si ce daca?:p
n-am jucat deloc de clasica,singura chestie ce am auzit'o despre lumea clasica a fost tribul adminilor,OMERTA...in rest,habar nu am
 

DeletedUser33850

si daca nu stii la ce te bagi in discutie? ca sa te afli in treaba?

pana o sa se indeplineasca sdandardul pt ieftinirea talerilor mai este :p
 

DeletedUser38438

Deci domnule elfesomica sau cum te intitulezi, peste noapte numarul satelor de barbari de pe lumea 9 tocmai a mai crescut cu fix 1234.5 sate astfel numarul de sate de barbari ajunge la exact 16.940 + 1234.5 = 18.174,50 de sate de barbari

Astfel propun celor de la inno sa va faca talerii la o treime din pret fata de restul lumilor de pe serverele romanesti.Cum altfel sa puteti si voi sa va jucati ?si ce sa innobilati?, sate de playeri activi????? doame fereste!

Sa va lase sa luati satele alea de barbariii..... va rogg ...lasatiiiiii...... ca atat stiu...... sa ia sate de barbari......, alea nu riposteazaaaaaa...... va rog....... fie-va mila de ei........... va rogggggg.....


mult stimabile! nu stiu pe ce lume joci mataluta dar sigur pe L9 in niciun caz,si nici nu iti doresc sa cunosti furia tribului SPAM,!!!
acele multe sate de barbari la care faci referinta sunt rezultatul fricii indusa chiar de SPAM!
ce mai poti face cand iti este frica si fugi de un razboi pierdut inainte de a fii inceput.(dai stergre cont) asa au aparut barbarii.
 

DeletedUser

mult stimabile! nu stiu pe ce lume joci mataluta dar sigur pe L9 in niciun caz,si nici nu iti doresc sa cunosti furia tribului SPAM,!!!
acele multe sate de barbari la care faci referinta sunt rezultatul fricii indusa chiar de SPAM!
ce mai poti face cand iti este frica si fugi de un razboi pierdut inainte de a fii inceput.(dai stergre cont) asa au aparut barbarii.



Sincer... mai bine taci si tu :)) Ca vorbesti aiurea ... daca nu stii .. taci mai bine! .. Deci .. satele pe care le observi tu in mijlocul "grandiosului" trib "maret " SPAM! cui crezi ca au apartinut acele sate ? .. Iti zic eu .. tot lor .. si nu cred ca playeri de acolo au dat sterge cont fiindule frica de propriul trib .. NU!.. si nici nu ma intereseaza care a fost problema sau care era situatia .. dar uite iti dau un citat .. scris de un coleg de al lor ..
sa vezi si tu ce a facut " furia SPAM ! " .. si sa te convingi singur .. cum statea treaba prin zona in acel timp.




Charlie Jade a scris:
în data de 26.12. la ora 12:00
O să încep cu ceea ce era cândva un salut în stilul SPAM: Salutare NAŢIUNE.

Vă anunţ pe această cale că dau ştergere de cont.

Dacă nu înţelegeţi, nu-i nimic, am timp să explic DETALIAT şi o să vă iau pe toţi pe rând.
Cine are timp şi interes, găseşte totul în spoilerul de mai jos, cine nu - poate trece direct peste el şi să se regăsească pe final.


În rest, vă doresc vouă, celor din spoilerul de sus, să rămâneţi singuri, exact aşa cum aţi dorit, şi să vă scăldaţi într-o mare de sate părăsite, conturi moarte ce vă stau pe sitteraj şi sclavi fără opinie şi coloană vertebrală - jucători pentru care numele de SPAM! nu înseamnă nimic, care au interes doar în a-şi menţine satele intacte, funduleţul întreg şi o sursă constantă de sate moca. Voi dragii mei vă regăsiţi acum printre aceste rânduri singuri în timp ce le citiţi şi vă recunoaşteţi fără ca să fiu nevoit să vă menţionez numele.

Respect pentru cei care nu au fost conduşi de orgolii, goana după putere, drepturi şi faimă (sutanu, jimmymacel şi mihai s, voi nu aveţi cum să vă regăsiţi aici). Respect pentru puţinii care au reuşit să joace acest joc punând binele tribului înainte de propriile orgolii, care au ştiut să lase de la dânşii când a fost necesar, pentru interesul tribului, pentru cei ce încă mai ţin minte ce a însemnat SPAM!. Respectul meu îl au şi-l vor avea mereu draqu, killer19, baybe, buburuza8, batz cuceritorul, vonauff, elmaf3oso, shallor, paulbluelion, madfalcon81, william2, feria, adrian.costa, pintilosul ion, pitic104, adinetoiu, bgd1, 5t3fan, punkistu61, Gaby 2008, ramonika06, rechinutul, Skeleton Boy, eminem 99, manusu, Strong Hard Jr., mrs01, udila şi cei care s-au regăsit în ACESTE rânduri.

Sărbători fericite alături de cei dragi. Spiritul SPAM de altădată a fost înlocuit cu ceva trist, antipatic şi confuz, ceva pentru care nu găsesc o descriere exactă însă ştiu sigur un lucru: Nu doresc să fiu părtaş această bătaie de joc de ceea ce a fost cândva un trib frumos.




Si mai sunt si alte sate de barbari care au apartinut fostului trib WWIZZ , am fost in acel trib si iti zic sigur si sincer ca cei care au fost panicati si le`a fost frica .. in secunda 2 au plecat din trib .. in SPAM! sau AT sau pe unde au apucat.. , ceilalti care au dat sterge cont a fost pentru ca se saturasera iar jocul a ajuns la un nivel imposibil de jucat pentru unii si in niste conditii devastatoare .. pentru unii acest joc era ceva cu care ei se relaxau iar la un momendat au ajuns sa ii streseze acest joc .. prin urmare se vede ca si colegii de breasla ai spamului` sau saturat si ei de colegi lor .. si au dat sterge cont ..
Da si se aud multe si se vorbesc multe aiureli .. am avut razboi cu ei .. si nu a dat nimeni sterge cont din cauza asta .. numai ca caracterul lor pentru unii a fost deranjat .. daca pana si colegii lor au dat sterge cont ... intelegi ?
Si asa mai departe ... fiecare crede si intelege ce vrea este alegerea lui! .. dar nu mai vorbiti prostii ...
 

DeletedUser

L9.jpg


Iată când vi se vor ieftini talerii pe L9. Aşteptăm :rolleyes:
 

DeletedUser

minciunica

Minciunica, acum am vazut postarile tale si din cate vad eu , subiectul era altul. Din cate stiu eu, in momentul asta , faci parte din alt trib si nu imi aduc aminte sa te fi delegat pe tine sa vorbesti in numele nostru si sa ne pui in situatii de genul asta.
Daca ai diverse probleme si divese povesti , iti recomand sa parasesti tribul si sa iti faci sectiune separata pe ce forum vrei si sa iti expui toate legendele tale . Ai termen 24 de ore sa o faci singur .
Nimeni din trib de la mine ,indiferent ce probleme sau ce povesti are , nu are voie sa isi puna colegi in situati de genul asta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser18634

Dragos iti este frica de un razboi cu spam? Sa nu-ti fie, in tot spamul este un singur jucator si acela este sutana. El sta siter la toti =)))))
 

DeletedUser18634

Declaratia de ADIO a lui Charlica zis "JADE"

1. Sutanu. Felicitări. Uite că ţi se îndeplineşte dorinţa.
Ce pot să îţi spun? Când un duşman te face nemernic, înseamnă că POATE eşti un jucător bun. Când TOŢI duşmanii te fac nemernic, înseamnă că POATE eşti un jucător foarte bun. Când un aliat te face nemernic, înseamnă că POATE chiar eşti un nemernic. Când toţi aliaţii te fac un nemernic, înseamnă că POATE eşti un nemernic mare. Însă, atunci când mai bine de jumătate din tribul din care faci parte te consideră un nemernic - înseamnă că chiar eşti un nemernic. Iar aceasta ai demonstrat-o destul de clar. Într-un final, vei rămâne să joci pe această lume numai cu jimmy, mihai s şi ing3r r3b3l (poate şi mexica, dacă nu se va sătura şi ea la fel cum s-a săturat cristina / serenity de caracterul tău infect). Şi ţine minte, o ultimă lecţie. Un conducător trebuie să intre în graţiile şi să câştige respectul ÎNTREGULUI TRIB dacă vrea ca tribul să prospere şi să îl urmeze. Însă în cazul în care ai grijă doar de interesele tale personale şi a încă câtorva jucători, iar de mai bine de jumătate de trib preferi să îţi ştergi picioarele, vei ajunge să fii urât de acea jumătate iar finalul va fi unul: Rând pe rând, tuturor li se va face GREAŢĂ să îţi mai suporte mofturile, aerele şi figurile. Şi cred că în această privinţă ai o experienţă EXTREM DE BOGATĂ, astfel ştiu că înţelegi ce vreau să spun. Gândeşte-te că dacă o bună parte din cei din jur îţi spun că ceea ce faci, faci GREŞIT, există totuşi posibilitatea ca respectivii să aibă dreptate. Concluzia? Ruşine pentru ceea ce ai decis să faci din acest trib, ruşine pentru modul în care te comporţi cu jucătorii. RUŞINE ar trebui să îţi fie ţie mai mult decât oricui. Eventual, vei rămâne singur ca un pui de cuc, se vor întoarce TOŢI cu spatele la tine, aşa cum au făcut-o un număr IMENS de oameni până acum, oameni care ţi-au fost odată prieteni până ai decis să dai cu piciorul în ei.

2. Mihai s / Robert. Mă adresez ţie cu FRATE. Proverbul este şi a fost mereu "Fapte, nu vorbe" contrar părerii tale "Vorbe, nu fapte". Şi îţi spun direct în faţă, nu pe la spate cum ai tu (şi nu numai) obiceiul să bârfeşti lumea: Nu eşti un zero (0), însă eşti FOARTE APROAPE de această cifră. Aportul tău la acest trib constă în 1000+ de sate, sprijinul acordat şi câteva săptămâni de sitteraj pe ici pe colo. Nu ai excelat niciodată în inteligenţă însă nu îţi pot reproşa acest lucru. Ceea ce pot să îţi reproşez este doar atitudinea ta superioară care nu a avut niciodată un suport sau o bază solidă, o atitudine batjocoritoare care se raportează foarte trist la adevărata ta valoare mică, mică de tot. Iar valoarea ta (cu care îţi place să te dai rotund la fiecare colţ) se micşorează pe zi ce trece, şi la acest lucru contribuie o singură persoană: Tu însuşi. Ruşine Robert, ruşine pentru modul în care ai decis să îţi baţi joc de trib şi de unii colegi, ruşine pentru caracterul jucătorului care îl reprezinţi. Ruşine pentru ceea faci şi ruşine să îţi fie pentru tot ce ai făcut pe acest final de an. Însă îţi doresc chiar şi ţie, numai binele în viaţa reală.

3. Ing3r r3b3l / Mariana: "nu au fost in stare decat sa invite granita cu wwizz si acum fac pe grozavii?" - Draga mea mariana (şi robert inclusiv), te voi ruga frumos să nu faci comparaţie între ce am recrutat eu cu elmaf3oso din wwizz şi ce nu ai recrutat tu cu robert din thor, din simplul motiv pentru că cei din THOR nu au vrut să vină la noi şi să se integreze, pe când cei din wwizz au fost dispuşi să facă acest pas. Iar dacă îţi aduci bine aminte aţi recrutat şi voi din thor şi zona voastră însă respectivii au ales să lucreze tribul nostru din interior şi eventual s-au dat de gol. Pe viitor, te voi ruga (de fapt, vă voi ruga pe toţi 3), când veniţi cu argumente, măcar să veniţi cu argumente solide nu cu chestii de genul, un sat părăsit care duce la plecarea din trib, fraze superficiale, mofturi copilăreşti şi motive PENIBILE. Şi dacă tot ai ridicat morţii din mormânt cu recrutarea jucătorilor din wwizz, mă simt nevoit să îţi aduc aminte că ODATĂ, DEMULT DEMULT, şi tu, şi mihai s, şi sutanu şi alte 90% din acest trib aţi fost în ipostaza în care au fost acum jucătorii din wwizz. Sau aţi uitat acest lucru şi credeţi că v-aţi născut în spam? E nevoie să vă aduc aminte din ce triburi aţi făcut parte, e nevoie să vă aduc aminte câtă ură aţi avut pentru spam, e nevoie să vă aduc aminte că v-am strâns pe toţi în SPAM, în jurul acestui trib şi nu i-aţi strâns voi pe toţi în jurul tribului din care aţi făcut parte? Nu, nu cred că e nevoie. Cred că vă aduceţi aminte singuri. Ruşine să îţi fie pentru replicile nesimţite şi modul în care ai ales să îţi baţi joc de unii colegi de trib, chiar dacă ai făcut-o involuntar. Îmi pare rău că de fiecare dată când greşeai, eu închideam ochii şi beneficiai de un tratament preferenţial, căci astfel mă fac vinovat de cultivarea unui caracter alintat şi mofturos similar celui pe care îl are un copil crescut singur la părinţi într-o familie de bogătaşi.

4. Mexica / Laura. În numele respectului reciproc, îţi voi explica (pe skype şi nu aici) în viitorul apropiat ceea ce ar putea să te intereseze referitor la persoana, personalitatea ta şi jucătoarea pe care o reprezinţi, fiind însă sigur că ai fost unica (din cei menţionaţi) cu intenţii nobile pe tot parcursul acestui joc. Ţie îţi doresc numai binele atât în joc, cât şi în realitate.

5. Jimmymacel. Amigo. Despre tine... multe nu voi spune, problema ta de bază e că eşti ahtiat la superlativ după drepturi. Drepturi pe care nu eşti capabil să le utilizezi însă îţi place să te dai rotund în ochii tuturor că cică tu eşti băiatul din conducere sau omul cu circulare (circulare despre care cred că există o regulă pe pagina principală a tribului, regulă de care numai tu faci abuz). Eşti şi ai fost mereu condus de setea de faimă, buline verzi şi nimic, absolut nimic mai mult.
"Shallor te-a blocat. Mesajul a fost transmis către toţi destinatarii
Jimmymacel: ori ma deblocheaza ori o dau afara, nu pot trimite circulare ca se gaseste un destept sa ma blocheze" - Iar cu asta ai spus tot. Eşti copia celor de mai de sus. Nu ţi-au trebuit decât 2 săptămâni să ne demonstrezi şi tu, ce valoare are caracterul tău. Dacă crezi că te-am catalogat incorect, voi avea grijă ca peste 5 zile să îţi explic detaliat şi ţie, ca şi Laurei, care a fost aportul tău în crearea situaţiei din prezent.

Nu voi nega, aţi ajutat tribul în momentele când era nevoie, însă acest ajutor acordat nu vă oferă dreptul să daţi cu piciorul în trib şi în alţi jucători, nu vă oferă dreptul să vă consideraţi superiori altor colegi (mai ales în unele cazuri când nici măcar nu sunteţi superiori), nu vă oferă dreptul să vă concediaţi colegii din motive TÂMPITE, nu vă oferă dreptul să ameninţaţi în stânga şi în dreapta, nu vă oferă dreptul să faceţi abuz de drepturile care le-aţi primit (unele fără măcar să le fi meritat), nu vă oferă dreptul să vă comportaţi cu colegii mai urât decât v-aţi comportat cu inamicii, nu vă oferă dreptul să vă bateţi joc de cei cu care aţi luptat cot la cot timp de 2 ani şi să le reproşaţi imperfecţiunile care sunt infime dacă e să le raportăm la ceea ce aţi făcut voi pe parcursul acestei luni. Pentru aceasta, ruşine să vă fie!
 

DeletedUser

Minciunica, acum am vazut postarile tale si din cate vad eu , subiectul era altul. Din cate stiu eu, in momentul asta , faci parte din alt trib si nu imi aduc aminte sa te fi delegat pe tine sa vorbesti in numele nostru si sa ne pui in situatii de genul asta.
Daca ai diverse probleme si divese povesti , iti recomand sa parasesti tribul si sa iti faci sectiune separata pe ce forum vrei si sa iti expui toate legendele tale . Ai termen 24 de ore sa o faci singur .
Nimeni din trib de la mine ,indiferent ce probleme sau ce povesti are , nu are voie sa isi puna colegi in situati de genul asta.

asta vine dupa:

unde dai si unde crapa , daca taceai , filozof ramaneai

43 Minciuna24 LYCANS 8.833.040 782 11295


**** cat o sa ramai si acolo dupa declaratia asta .. be ready

vai draga poienari poate macar acu la spartul targului are si tribul vostru un razboi, ca pana acum ati mers din alinata in alianta... in afara de barbare nu v-ati batut cu nimic altceva.
Te-a amenintat spam si fugi repejor sa iti ceri iertare?

off off cat face si linguseala asta uneori pe joc, uite asa traiesc unii si se cred mari playeri fara sa fi avut macar o data un atac coordonat pe un player sau macar pe un sat cu proprietar
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

minciunica

Nu am fost amenintat de nimeni si nici nu imi este frica de nimeni , dar ca sa fie cla,r nu suntem adeptiii unor astfel de manifestari si nimeni de la mine nu ne a pus in astfel de situatii.Pt noi este un joc si trebuie sa ramana asa. Restul , ca suntem sau nu razboinici , conteaza mai putin. Toate evenimentele din zona noastra, ne au dus spre o astfel de tactica. Indiferent ce aveti voi de impartit, noi nu avem cum sa ne dam cu parerea , pt ca nu stim si deci nu ne putem expune parerea despre niste evenimente sau fapte la care nu am participat. Sigur nu avem ce cauta in aceasta dezbatere. Prin postarea lui mincuna , am constat ca nu suntem compatibil cu el si de aici si reactia mea.


Suntem un trib mic si nu o sa stapanim L9 niciodata.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus