Imaginatie..

  • Autor subiect DeletedUser15214
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

I-ai da viata doar ca sa moara... si ai stii asta...
Nu te supara pe mine, dar e un gest egoist... Asa il vad eu..


Dar chinurile prin care o femeie trece ca sa aduca viata aia pe lume, si alea tot egoiste sunt? Carui om normal ii place sa se chinuie? Daca nasterea si dusul unei sarcini sunt vazute ca niste banalitati...atunci e o problema.
 

DeletedUser

Dar chinurile prin care o femeie trece ca sa aduca viata aia pe lume, si alea tot egoiste sunt? Carui om normal ii place sa se chinuie? Daca nasterea si dusul unei sarcini sunt vazute ca niste banalitati...atunci e o problema.

Nu ai inteles...

O nastere in asemenea conditii, stiind ca vine sfarsitul lumi in 10 luni o vad ca pe un act egoist. Sa dai viata unui copil care nu are niciun fel de viitor.
 

DeletedUser13067

Nu ai inteles...

O nastere in asemenea conditii, stiind ca vine sfarsitul lumi in 10 luni o vad ca pe un act egoist. Sa dai viata unui copil care nu are niciun fel de viitor.

Asa il vedeti voi barbatii! Femeile vad altfel gestul meu!

ACuzati-va cat vreti! Eu una asta as face!
 

DeletedUser

Asa il vedeti voi barbatii! Femeile vad altfel gestul meu!

ACuzati-va cat vreti! Eu una asta as face!

Nu te acuz, mi-am spus doar o parere. Modul in care vad eu situatia asta.

Gandeste-te un pic.. Nu vei putea sa il vezi facand o multime de lucruri... prima zi de scoala, de gradinita, etc..

In conditii normale nasterea unui copil e un lucru minunat. Atat ptr mama, cat si ptr tata.

In conditiile in care as stii ca vine sf lumii sa fac un copil ... Faptul ca moare odata cu mine nu m-ar incalzi, orice parinte ar prefera sa moara el decat sa ii moara copilul...
 

DeletedUser13067

se pare ca s-a deschis o noua tema de zbatere...

eu inchei aici: asta mi-as dori, asta as face!

Logic ca oricine isi doreste sa-si vada copilul crescand si sa simta emotia fiecarui moment.

Un barbat nu are cum sa simta ce simte o femeie, si nici invers. O femeie simte mai puternic minunea nasterii;
Sunt multe lucruri pe care as putea sa le zic, insa timpul nu imi permite.
Dar asta nu inseamna ca nu o voi face daca voi avea un week`end linistit.

Poate sunt criminala, dar voi fi o criminala fericita, stiind ca am adus pe lume un copil !
Nu pot fi judecata pentru o dorinta.
 

DeletedUser12196

pana la urma orice femeie isi doreste sa devina mama dar deabia cand devine descopera trairile unei mame si sigur vin si regretele pentru gestul egoist de a face o fiinta sa suporte supliciile sfarsitului.
dar ati cam deviat .era vorba de o saptamana de viata.
cred ca asi sta cu nasul in batista plangandu-mi de mila.
sa fim seriosi!cred ca nu mi-ar ajunge cluburile sa petrec pana in ultima clipa dar fara sa ma inbat pentru ca vreau sa traiesc pana la final constienta de tot ce m-i se intampla.:D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

hmmm... mi-as petrece tot timpul cu prietenii .... :) m-as cu culca cu un gay god ( what? toata lumea are vise) si as omora pe cineva pe care nu suport:D
 

DeletedUser

vera cand vei avea un copli ti-e sa va rupe sufletul in tine sa sti ca i se va intampla ceva , orice si fie ca isi rupe o unghie . Fiecare planset al lui te va sfasia ... stiu asa . Dea cea consider ca ai face cel mai egoist lucru posibil asta si te condam pentru ca te-ai gandit la asta
 

DeletedUser13067

vali, stiu asta! dar nu ma puteti acuza pentru ca vreau sa am un copil. chiar si pentru putin timp.
E parerea mea.

A sunat urat, stiu. Poate trebuia sa formulez altfel. Poate nu am zis asta in topicul potrivit. Idee e ca nu vreau sa mor fara sa fi incercat sentimentul de mama.
Si PUNCT !
 

DeletedUser

Ce as face eu in ultimele zile....


As fi foarte fericit, as petrece cat se poate de mult...

Ce poate fi mai bine ptr egoistul de mine decat faptul ca toata lumea va muri odata cu mine...ca nimeni nu imi va supravietui... :D
 

DeletedUser

NU VREAU SA MOR FARA SA APUC SA FIU MAMICA!


nu vrei sa fi tu mami amea :D:D
 

DeletedUser13067

Nu:D

Vreau un bebe mic care sa il sacaie pe adi:D:D:D sa tipe noaptea, sa nu il lase sa doarma! Si mai ales sa il educ(am) cum vrem:D adica sa fie un getodac stelist:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus