Imbunatatirea jocului

DeletedUser

am facut un plan pentru joc...
Ma gandeam:

-Sa avem mai multa protectie.
-Sa facem o noua cladire''hotel''care sa aiba 1 nivel si sa coste 50000 de resurse din fiecare .
-Sa fie runda Speed gratis .
-Sa fie schimbat imaginea satului .
-Sa fie toate resursele la nivel de 50 ..
-Sa nu dureze mult timpul de facut trupe
de ex.
cazarma nivel 25:
lancier 0:0:57;
luptator cu spada 0:1:37;
luptator cu toporul 0:1:59;
arcasi 0:2:30
_________________________________
grajd nivel 20:
spion 0:1:47;
cavalerie usoara 0:5:46;
arcasi calareti 0:10:00;
cavalerie grea 0:14:56;
_________________________________
Atelier nivel 15:
Berbec 0:19:49;
Catapulta 0:27:00.

:)Va multumesc ..
_________________________________
respect triburile !!
 

DeletedUser4349

-sa avem mai multa protectie= mai multi noobi (nu ne trebuie)

-Sa facem o noua cladire''hotel''care sa aiba 1 nivel si sa coste 50000 de
resurse din fiecare = la ce ne-ar folosi aceasta cladire? duh, think before you post

-Sa fie runda Speed gratis = da' cine ti-a zis ca nu e gratis? primii 50-100 jucatorii intra gratis...daca ar fi tot speed-ul gratis InnoGames ar intra in pierdere pt ca un server speed e mai greu de intretinut decat unu' normal

-Sa fie schimbat imaginea satului = pt ce anume? :| duh, think before you post

-Sa fie toate resursele la nivel de 50 = pt ce? ca sa ti se umple magazia in 1 zi?

-Sa nu dureze mult timpul de facut trupe = joaca pe speed


Si uite asa ti-am distrus "frumusetea" de plan
 

DeletedUser

-sa avem mai multa protectie= mai multi noobi (nu ne trebuie)

-Sa facem o noua cladire''hotel''care sa aiba 1 nivel si sa coste 50000 de
resurse din fiecare = la ce ne-ar folosi aceasta cladire? duh, think before you post

-Sa fie runda Speed gratis = da' cine ti-a zis ca nu e gratis? primii 50-100 jucatorii intra gratis...daca ar fi tot speed-ul gratis InnoGames ar intra in pierdere pt ca un server speed e mai greu de intretinut decat unu' normal

-Sa fie schimbat imaginea satului = pt ce anume? :| duh, think before you post

-Sa fie toate resursele la nivel de 50 = pt ce? ca sa ti se umple magazia in 1 zi?

-Sa nu dureze mult timpul de facut trupe = joaca pe speed


Si uite asa ti-am distrus "frumusetea" de plan

ma gandeam ca poate ne va fi de ajutor ..:)
_________________________________
respect triburile
 

DeletedUser

Si care o sa mai fie farmecul jocului daca va fi cum zici tu ?
 

DeletedUser

Si care o sa mai fie farmecul jocului daca va fi cum zici tu ?

Planul meu n-are farmec ?:confused:
daca n-are farmec sa nu fie frate .
lasa sa fie asa jocul .. ma gandeam ca poate va fi bun planul meu ..:)
am sa ma mai gandesc la alte Planuri ;)
_______________________________
respect triburile
 

DeletedUser7708

Planul meu n-are farmec ?:confused:
daca n-are farmec sa nu fie frate .
lasa sa fie asa jocul .. ma gandeam ca poate va fi bun planul meu ..:)
am sa ma mai gandesc la alte Planuri ;)
_______________________________
respect triburile

Mai bine să nu.

Respect.
 

DeletedUser

intrucat tot vad ca eternul conflict "noob"-"veteran" nu se termina niciodata, poate ca un sistem bazat pe divizii, grupe valorice in care sa existe o lume-tutorial pentru noi veniti (verificati prin ip) ar multumi multa lume din ambele tabere . trecerea spre o alta lume sa se faca dupa indeplinirea unui standard minim. (nr de puncte; nr de sate; nr de zile...ceva de gen)

duaaaaaaamneeee...dar ce imaginatie pot avea azi :D
 

DeletedUser6558

Cel mai bun lucru pe care l-am auzit azi :)) Dar ar cam ramine fara munitie multa lume... :))
 

DeletedUser

Planul meu n-are farmec ?:confused:
daca n-are farmec sa nu fie frate .
lasa sa fie asa jocul .. ma gandeam ca poate va fi bun planul meu ..:)
am sa ma mai gandesc la alte Planuri ;)
_______________________________
respect triburile

Pai ce farmec mai are sa fermezi daca ti se fac resurse imediat.
Ce farmec mai are sa te straduiesti sa orbanizezi bine satele daca ti se fac rapid trupele ?
Daca speedul ar fi gratis ar deveni ca si un lucru normal si nu ai mai avea nici o bucurie sa intri pe el.

Sa continui ?
 

DeletedUser6558

Teoretic vorbind, poate ca un joc care se intinde pe 5-6 ani nu le convine unora, si atunci de ce nu ar avea voie sa zica ce cred... oricum niciodata nu o sa se schimbe un joc din cauza unora care cer asta pe un forum - din cauza ca nu totdeauna cei care cer o atare schimbare sunt majoritari, poate ca multi care joaca au alte opinii dar nu le exprima, asta e ideea ...-, si daca totusi se intimpla asta, se poate intimpla un dezastru, vezi cazul Heroes 4...
 

DeletedUser

ok .:)
_________________
Respect Triburile


deci inseamna ca am facut o greseala .:)prost mai sunt :(

nu trebuia sa deschid acest topic .ma gandeam ca ne va fi de ajutor .Sa inchid topicul ?
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Eu nu am nimic de obiectat in legatura de cum e jocul, la resurse la aparare sau la alte chesti asta pot sa spun ca e ok
Dar daca s-ar putea sa se schimbe imaginea satului sa fie arata din mai multe planuri sa fie 3D eu sp ca ar fi mai misto. Este un joc asemanator cu triburile da nu imi place la el decat grafica

MULTUMESC ANTICIPAT

CU RESPECT ZMG
 

DeletedUser

pe zi ce trece tot mai multe propuneri de genul asta apar. Ce e neinteresant e ca apar doar din partea membriilor cu varsta de 13, 14, ...chiar si pana la 18 ani. Ce nu intelege lumea...e ca jocul asta e facut pentru cei care nu au timp de stat toata ziua in fata calculatorului sa joace WOW sau cs sau mai stiu eu ce alt joc. :) Asta e o chestie...o alta chestie ce nu intelege lumea e ca jocul e defapt cu tema evului mediu, si cu cat e mai simplu cu atat e mai frumos. Camera aia de arme de pe lumiile noi de exemplu mie personal mi se pare inutila. De exemplu..."Luceafărul lui Carol

Măreşte puterea de distrugere a berbecilor cu 100%. Totodată, zidul va fi distrus mai tare în prima fază de luptă." Daca paladinul poarta arma asta...ce face defapt ? le da la berbeci energizante sa darame zidul mai mult ? sau le spune inainte de somn scufita rosie ? :)) Si exemple mai pot da...inainte sa postati o propunere...ganditiva de mai multe ori inainte sa o faceti...si eventual intrebati si un prieten daca ar fi ok sa postati sau nu :)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
De fapt, tu vrei sa ironizezi armele sau propunerile venite din partea celor sub 18 ani ?
Parerea mea că ambele sunt tratate superficial, primul (armele paladinului) fiind introduse cu anumite scopuri, până la urma nefiind un avantaj decisiv deţinerea lor ci ţine de priceperea şi alegerea jucătorilor folosirea lor, iar în privinţa comentariilor ... iar cel de-al doilea, legat de vârstă, eu cred că vârsta medie a jucătorilor de triburi este undeva în jur de 18-20 ani, aşa care depăşesc mult această medie se pot considera intruşi (glumesc), în orice caz cei tineri ar trebui ascultaţi cu mai multă îngăduinţă, fiind un segment ţintă al deţinătorilor jocului.
Eventual, dacă ar fi după prietena mea, nu aşi posta niciodată aici, însp nu ma pot abţine ;)
 
Sus