IMMO ataca Zidul [Wall]

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început

DeletedUser706

Unul din liderii IMMO era intrebat acum cateva zile de razboaiele din lumea 5 ..
Arogant , trata alianta jucatorilor formata la inceputul jocului cu numele de "alianta vanatorilor" ...ca pe un nimic , pe care ei il calca in picioare ..

Referitor la Wall ...alianta pe care am organizat o la granita K44 , cuvintele erau mult mai acide ...
Am tacut ...pentru ca noi preferam sa aratam in joc aroganta ...
Ceea ce nu stia liderul IMMO era ca Wall ...nu este un trib ...

Wall ca trib sunt doar eu , si unul din jucatorii tacuti dar de valoare ai jocului ilcri ...
Omul vine din tribal ..si are "prostul obicei" ...de a tace si face !

Dar liderul IMMO a considerat ca noi reprezentam Wall ..

Nu prietene ..
Wall este un concept ...asa cum a fost si este , alianta vanatorilor .
Noi am format Wall la granita k44 ...pentru [ exact ceea ce spune si numele ]...un zid de protectie contra extinderii IMMO

Iar Wall nu reprezinta Aztecul si ilcri ..
Wall..inseamna ...si tribul Die. [condus de un baiat care desi nu are experienta multora dintre voi ...prin pasiune reuseste sa fac treaba foarte buna] ...si tribul STING ....care este condus magistral de un tip care desi pare un anonim [Miguel]...sincer nu a s vrea sa fiu in tabara cealalta ..

Wall inseamna jucatori de la 4-5 triburi care joaca ca o echipa ...desi poate triburile poarta alt nume ..

Dar liderii IMMO au considerat ca Wall este doar un gunoi , format din 2-3 oameni ...
Si in timp ce ei ne jigneau pe forum ...noi le luam satele in joc ..
[Intrebatil pe aiuritul ...un baiat simpatic de la voi ...care ne a "donat" satele

Si mai ales ..
Noi cei din WALL aparam granita ..
[Ca si cum a r fi fost greu la ce jucatori aveti ]...

In fine ..

Hai sa vedem impreuna care este valoarea unor jucatori din tribul IMMO ..
Deci nu generalizez ...dar e bine de urmarit care va fi reactia conducerii IMMo dupa acest post :

Doi dintre "mari jucatori" de la granita K44 se hotaresc sa atace "zidul "
In "marea lor valoare "....decid sa atace noaptea pe bonus :D

Nu comentez aceasta decizie ....poate asa se ataca la IMMO ..

Si vin atacurile :

12wd4.png


si mai incearca omul o data

10wi3.png


E clar , nu merge ...

Atunci mai roaga un prieten
Cu acelasi succes


Omul este hotarat pe treaba ....desi este in bonusul de noapte

69424010yc2.png

37509327nx9.png


Si nu se lasa pana nu si termina toata armata


35467424yt2.png

20881709yc2.png



Poate pentru multi sa pierzi atatea trupe atacand pe bonus ...ar fi insemnat un semn de intrebare ...:DDar nu pentru IMMO ...care continua :

64771000ob0.png


Nobili ...trupe ofensive , defensive ...ce mai conteaza ...atacam !

16942067np2.png

91517552cw9.png

25194270hs9.png


Vreau din start sa precizez ...ca jucatorii IMMO au atacat fara spionaj ...
Ceea ce pentru mine [ care spun eu ca am ceva experienta ]...pare de domeniul fantasticului !
In plus trebuie precizat ..ca Wall ....adica membri din [Wall, Sting si Die. ]...au suferit pierderi minime !

Ceea ce vedeti Este daor o parte din rapoarte !..le voi publica toate ..pentru a vedea intreaga desfasurare IMMo de azi noapte !

E de domeniul comediei !

Acum am si eu cateva intrebari :

Pentru Lizard si martzian ....aliatii nostri din familia vanatorilor ..

1.Si pe voi va ataca la fel ?
2.Ce ar pati membri vostri care ar ataca pe bonusul de noapte , fara spionaj ..si si ar pierde toate trupele ...? Ce masuri a ti lua voi ?

Pentru liderii IMMO ...

1.Mai considerati Wall ..ca un nimic ?
2.Acesti jucatori va reprezinta ?
 

DeletedUser

foarte fain articolul aztecule!

completare: de ceva timp alianta vanatorilor se numeste alianta veteranilor pt ca am inceput sa luptam cu triburi care nu sunt chiar "mamut" ... si anume tribul IMMO, M.T. ... triburile de mercenari (in sensul bun al cuvantului)
 

DeletedUser

Au atacat "zidul" dar nici nu l-au zgariat... felicitari Wall! Tot asa ;)
 

DeletedUser

eu nu pot decat sa ma bucur ca am printre aliati triburile Wall, STING (colegi in alianta veteranilor) si Die.
 

DeletedUser

cu atacuri de genul asta ma intreb ce cauta IMMO pe primul loc:confused:
 

DeletedUser2821

Felicitari pentru estetica si frumusetea postului!
Multumesc si pentru caracterizare.
Si sa stiti ca am si putina experienta dar nu chiar asa de multa ca alti.:D
 

DeletedUser

Cuvintele nu isi au rostul....demn de mila atacul...:D
Bravo IMMO...tineti-o tot asa...

P.S.: Primul meu post aici dupa luni bune....
 

DeletedUser1385

@Aztecul,conteaza de skilu fiecarui jucator daca ataca cu spionaj sau nu :) , eu nu atac cu spionaj scurt;)Fiecare trib are noobi lui ,nu exista trib fara pentru cei care nu ma cunosc am jucat cu numele deadly kiss acu intru ff rar;)si inca ceva
IMMO da dovada ca e un trib puternic cu jucatori valorosii se mentin pe locu 1 bine inteles si adversari pe masura ;) noob o.s
 

DeletedUser

omul e berbec...da cu capu'n zid...:))
uite asaaa:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


wallbash.gif
...

ajung 3 berbeci...k is mari...:))))))))
 

DeletedUser706

@Aztecul,conteaza de skilu fiecarui jucator daca ataca cu spionaj sau nu :) , eu nu atac cu spionaj scurt;)Fiecare trib are noobi lui ,nu exista trib fara pentru cei care nu ma cunosc am jucat cu numele deadly kiss acu intru ff rar;)si inca ceva
IMMO da dovada ca e un trib puternic cu jucatori valorosii se mentin pe locu 1 bine inteles si adversari pe masura ;) noob o.s


Am precizat din start , clar ..ca nu generalizez..
Am respect pentru multi din membri IMMO ...
Sunt jucatori buni ...jucatori alaturi de care am jucat in tribal ...
Tu...esti un jucator , care merita tot respectul !
Ca tine sunt si alti jucatori in IMMO...

Nimeni din aliantele dusmane voua nu cred ca face greseala sa va subestimeze
IMMO nu este ~EC~ ,sau cum se mai numeau caricaturile acelea de triburi !

IMMO sunt un trib pe care alianta vanatorilor/veteranilor ...i l respecta ca pe un inamic puternic !
Si voi aveti nooby ...asa cum avem si noi !

Prsonal daca jucatori aceia apartineau de tribul meu ....
In cel mai bun caz i i dateam afara ...
Nu se poate sa pierzi toata ofensiva [ si vorbesc de 2 jucatori ]...intr un atac ...slab coordonat , slab planificat , inutil ....pe un sat fara importanta strategica ...de 7000 de puncte !

A....
CA POTI PIERDE DUBLU INTR UN RAZBOI !
Dar intr un atac coordonat , intr un atac prin care se inceraca obtinerea unei pozitii strategice ...
Asa ...
Ce au facut cei 2 colegi ai tai ...
E de domeniul ...danimaxxx !

Asta nu inseamna ca tribul IMMO este format in totalitate de jucatori ca ei .
As vrea eu sa fi e asa ...dar nu e !
 

DeletedUser

@:)) eu chiar vreau sa il felicit pe badboy-yoradu ..la 12 ani a atacat mai frumos decat au atacat multi alti jucatori cu pretentii . Ce anume e noob din atacul lui?...era un sat full de atac..Nu imi dau seama care dintre atacuri a fost primul..cel cu berbeci sau cel fara si singurul defect ar fi ca au fost cam putini dar din cate stiu eu, desi nu ma consider ala bun, cand ataci un cluster de sate nu darami zidul pentru ca numai poti tine satul dupa. A atacat fara spionaj ...si-a subestimat adversarul pentru ca nu citeste forumul extern si nu stie ca Aztecul e printre putinii oameni care stiu sa joace cu adevarat triburile. La cati noobi sunt in momentul de fata daca dai de prea multe ori de ei ajungi sa generalizezi si sa faci greseli ca astea. Repet ,pustiul are 12 ani dar are respectul meu . Din pacate cum ai spus si tu nu si-a coordonat atacurile cu colegul lui pe care nu am cum sa il apar..in nici un caz ala nu e atac..
@
Aztecul a spus:
Am precizat din start , clar ..ca nu generalizez..
se pare ca esti singurul
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Colegu' de la sud...cred ca acu' tu generalizezi...iar Aztecul se referea daca nu ma insel in special la atacul nocturn...noi nu generalizam...ne stim locul si misiunea kamikaze la care ne-am inhamat...dar ala chiar a fost un atac de doi lei...se asteptau sa intre in sanul nostru ca in branza probabil...sa fim acolo pusi la misto...:rolleyes:
 

DeletedUser

Au aruncat cu armata pe geam in privinta atacului nocturn..nu am ce sa le zic in privinta asta..merita executati :)..doar pe radu il apar nu ca il cunosc personal si nici un joc nu prea il stiu , dar totusi sa nu il atacam chiar asa. IMMO are noobi si o sa aiba..nu ne putem astepta ca toti sa fie experti in triburile. Nu toti am avut norocul ca sa avem p cineva sa aiba rabdare sa ne invete sa jucam..unii am invatat din nenumarate greseli..
 

DeletedUser706

Si pentru ca speram ca prin ceea ce sa intamplat azi noapte sa fi atras destul de mult de mult atentia ca Wall , nu este doar o figura de stil ...am sa continui prin cateva comentarii ...

1.Membrii Wall ...

Majoritatea sunt tacuti ...
Nu apar pe forum , nu fac spectacol ...doar joaca !
Poate eu sunt maimutoiul dintre ei ...dar restul ...

Cine a auzit de Miguel ?
Nu cred ca sunt 10 insi pe forum !
Si totusi este printre putini jucatori din joc , care a cucerit tot pe bune !
Nimeni nu la bagat in seama ....pana nu a vazut adeziunea scazuta .
Si totusi , are servare multe in spate pe international..
ilcri ,tortionarul,Die ,...nume pe care nu le vezi pe forum ...
Si totusi nu au pierdut un sat ...si am fost si suntem intr o zona prinsi intre IMMO - TBE - UNITED si raposatul ~EC~...

Speram ca acum am atras atentia destul de mult , spunand respectabilor nostri inamici din IMMO , ca daca vor sa treaca granita K44 , trebuie sa treaca de noi ..
Si nu suntem chiar niste paiate , asa cum au crezut unii ....

2.Respect pentru inamic

Se pare ca unul din "mercenarii" [ la modul metaforic ] IMMO va parasi jocul

11zk7.jpg


Fara doar si poate este o pierdere si pentru noi ...
Desi vorbesc in nume propiu , cred ca multi inamici ai tribului IMMO ...au respect fata de jucatori valorosi pe care i intalnesc ..
Indiferent daca sunt la ei in trib sau nu ....

Rookmaster ....este un jucator care merita respectul oricarui adversar .
Daca i si mentine decizia de a pleca ....Wall i si exprima regretul ca unul din jucatorii buni ai jocului va parasi L5 ...

Asa cum spun chiar membri IMMO ...multe se vor schimba in trib fara el ...
Si nu neaparat in favoarea lor ..

98739958zg1.jpg




--------------------------------------------------------------------------

Man [rookmaster].....multa bafta in viata reala , prin ceea ce ai facut in L5 ...ai respectul nostru ..

DIN PARTEA NOASTRA A CELOR DIN WALL .....MULT RESPECT


3.Intregul forum a l celor din IMMO este plin , de cuvantul martzian si noobs ..
Deja a devenit o obsesie pentru IMMO ...
Este inutil sa postez zecile de printscr ...ce au acelasi si acelasi mesaj ...noobs si liderul lor !

Circulare peste circulare ....
Pregatiri de atac
[marztiane baieti pregatesc ceva pentru azi sau maine].....
Nebunie mare ...

Uite cum va vad baietii ..

dresprenoobsc9.jpg


Ma bucur ca prin oceanul de mesaje dedicate lui noobs au avut loc si atacurile mele asupra unui membru IMMO ...

16sb5.jpg

15sa4.jpg


Pacat ca unii dintre jucatori vostri nu au invatat ceva din aceste atacuri ...
Macar ca nu se posteaza numarul de trupe pe forum !

4.Ne bucuram ca noi cei din Wall suntem trecuti alaturi de alte 3 triburi pe care le respectam foarte mult si pe care ne bazam !

Problema este ca Wall [cel trecut la dusmani ]...are 4 membri !
Cum poti pune la dusmani un trib din 3 si 1/2 membri !!???

diplomatiagc3.jpg



Deci - ca si o concluzie

Respecatm tribul IMMO , respectam multi din jucatorii IMMO si suntem constienti ca in acest moment cartile sunt de partea lor !

Ceea ce am vrut sa demonstrez prin acest topic , a fost ca Wall si membri Wall ...chiar daca nu ies in evidenta ...nu posteaza zilnic pe forum , vor fi un zid pe care IMMO ar trebui sa l ia in seama !

In acest topic am incercat sa demonstrez ca stim sa atacam , stim sa ne aparam ...si stim sa spionam , pentru a fi la curent cu ceea ce se intampla .
Poate nu suntem de valoarea lui O.S sau noobs ....dar nu vom fi nici o prada facila , asa cum a ti considerat . ..

NU VOM RENUNTA , SI NU VOM UITA NICIODATA DE SATELE LUI JOCIS SI MARIA ...NOI NU NE UITAM PRIETENII !
 

DeletedUser

Aztecul a spus:
In acest topic am incercat sa demonstrez ca stim sa atacam , stim sa ne aparam ...si stim sa spionam , pentru a fi la curent cu ceea ce se intampla .
ataccnq1.png



atac2uz4.png
 

DeletedUser

sunt mandru ca fac parte din Die. ! si ca ...Wall este....chiar este un zid - mai special care isi mareste teritoriul :) !
 
Sus