impartirea legaturii de internet

  • Autor subiect DeletedUser19339
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser19339

se pare ca indiferent daca treci persoanele care folosesc aceeasi legatura de internet sau nu contul tot iti este blocat.de ce mai este daca nu face decat rau?
 

DeletedUser

se pare ca indiferent daca treci persoanele care folosesc aceeasi legatura de internet sau nu contul tot iti este blocat.de ce mai este daca nu face decat rau?


Multi trec 2 conturi sau chiar mai multe la Impartirea legaturii de internet pentru a juca linistiti pe ele. Din pacate pentru ei asta nu ii scapa de griji.

Mai exista si posibilitatea ca intr-un fel sau altul sa fii interactionat cu cel pe care l-ai trecut acolo. Si asta se pedepseste. :)
 

DeletedUser19339

si atunci de ce nu scoateti optiunea asta din joc daca nu face decat rau?
 

DeletedUser19339

o ultima intrebare mai am.un prieten de-al meu intra impreuna cu nevasta si cumnatul lui de pe acelasi calculator si ii are trecuti la impartirea legaturii de internet si nu a interactionat in nici un fel cu conturile acestora si cu toate ca respecta toate regulile care sunt impuse contul lui a fost blocat.de ce?
 

DeletedUser

o ultima intrebare mai am.un prieten de-al meu intra impreuna cu nevasta si cumnatul lui de pe acelasi calculator si ii are trecuti la impartirea legaturii de internet si nu a interactionat in nici un fel cu conturile acestora si cu toate ca respecta toate regulile care sunt impuse contul lui a fost blocat.de ce?


Daca nu au interactionat (te credem pe cuvant ) e posibil ca adminii sa fii crezut ca e defapt aceeasi persoana care joaca pe 2 conturi. Mai au niste mici trucuri si ei, unele lucruri care le-ar putea indica asta.

Daca rudele tale considera ca nu au trisat sa faca contestatie. Adminul va analiza mai in detaliu cazul acela. Daca nici decizia adminului nu il multumeste poate sa faca un ticket cu titlul Pentru Carmi si sa explice acolo cazul. Carmi e cea sefa si ea iti va analiza din nou cazul.
 

DeletedUser

am si ** o intrebare.......suntem mai muti studenti intr'o scoala din dk......mai avem cam 2 luni pana terminam si ne imprastiem.........si am vrea sa ne logam toti o data pe lumea 13......dar pt asta folosim internetul scolii momentan.......e vreo prob dac ne bagam in acelasi trib dar fara sa interactionam atata timp cat folosim netu scolii????
 

DeletedUser

am si ** o intrebare.......suntem mai muti studenti intr'o scoala din dk......mai avem cam 2 luni pana terminam si ne imprastiem.........si am vrea sa ne logam toti o data pe lumea 13......dar pt asta folosim internetul scolii momentan.......e vreo prob dac ne bagam in acelasi trib dar fara sa interactionam atata timp cat folosim netu scolii????

Nu e nicio problema daca intrati toti pe acea lume, in acelasi trib. Ce nu inteleg eu e de ce vreti in acelasi trib .. din cate spui tu vreti sa fiti si in aceeasi zona a hartii.. mi se pare inutil sa fii coleg cu cineva in trib care nu te poate ajuta in niciun fel... mai mult o sa va incurcati unii pe altii . Alegerea e a voastra
 

DeletedUser19074

in "a interactiona" banuiesc ca intra si atacurile de pe mai multe conturi,pe acelasi jucator. chiar daca sunt date la un interval mai mare de 24 ore. cel putin asa vad eu situatia.

asa ca ai grija..
 

DeletedUser

in "a interactiona" banuiesc ca intra si atacurile de pe mai multe conturi,pe acelasi jucator. chiar daca sunt date la un interval mai mare de 24 ore. cel putin asa vad eu situatia.

asa ca ai grija..

§2) Mai mulţi jucători cu aceaşi legătură de internet

În timp ce jucătorii împart o conexiune la internet (şi 24 de ore după aceea) nu este permisă absolut nici o interacţiune între conturi. Nu sunt permise transferurile de resurse, să-şi trimită suport sau atac reciproc, atacuri coordonate sau orice altă interacţiune între conturi. împartirea conexiunii trebuie anunţată (setări -> împărţirea conexiunii) şi orice interactiune între conturi este interzisă. Pe Speedserver (SDS) este interzis, ca mai multe conturi să fie jucate de pe un singur computer.


Cat timp niste useri sunt trecuti la impartire conexiune comuna ei nu pot interactiona. De-abia dupa 24 de ore dupa ce s-au sters pot face asta. Nu conteaza intervalul la care ei dau atacurile pe alt user atata timp cand sunt inca trecuti la Impartire comuna.

Poate am inteles eu gresit si nu te refereai la asta.
 

DeletedUser19074

cred ca ai inteles un pic gresit. :p sa zicem ca eu am 5 conturi la impartirea legaturii.

ne alegem tinta X din tribul Y. azi o atac eu,dupa 24 de ore,o ataca colegul,dupa alte 24 alt coleg si tot asa.

mie nu mi se pare normal asta,si o consider infractiune.chiar daca atacurile nu sunt coordonate,si depasesc cele 24 de ore impuse de regulament.
 

DeletedUser

cred ca ai inteles un pic gresit. :p sa zicem ca eu am 5 conturi la impartirea legaturii.

ne alegem tinta X din tribul Y. azi o atac eu,dupa 24 de ore,o ataca colegul,dupa alte 24 alt coleg si tot asa.

mie nu mi se pare normal asta,si o consider infractiune.chiar daca atacurile nu sunt coordonate,si depasesc cele 24 de ore impuse de regulament.

Cat timp sunt la impartire comuna de internet e infractiune sa ataci tu si restul . La 24 de ore dupa aceea nu mai e.
 

DeletedUser10925

cred ca ai inteles un pic gresit. :p sa zicem ca eu am 5 conturi la impartirea legaturii.
ne alegem tinta X din tribul Y. azi o atac eu,dupa 24 de ore,o ataca colegul,dupa alte 24 alt coleg si tot asa.

Nu are importanta intervalul la care atacati - atata timp cat exista impartirea legaturii de internet nu puteti ataca acelasi jucator.
 

DeletedUser

Eu folosesc rometelcom si am aflat ca 5 persoane au aceasi IP ca si al meu :( , dar cum saracie fac asta ? Sa deie acelasi IP la mai mult persoane ?
 

DeletedUser23963

impart legatura de internet cu inca 3 colegi de servici (pe 2 calculatoare)
intrebarea mea este : trebuie sa declaram impartirea conexiunii de pe ip-urile respective? sau nu conteaza de unde o declaram (fiecare in parte, din cate am inteles), numai sa o facem?

ar fi si o problema...nestiind pana acum de aceste reguli (suntem incepatori toti) am primit sprijin armat de la unul dintre colegii mei, acum vreo saptamana (tin sa mentionez ca nu m-a atacat nimeni cat timp a fost sprijinul colegului la mn in sat, nr. mic de unitati iar timpul in care au ajuns trupele lui a fost de vreo 14 ore, deci pe viitor ar fi greu sa ne bazam unul pe ajutorul celuilalt, in afara faptului ca acest lucru nu se va mai repeta intrucat am aflat ca este interzis)
nu stiu daca acest lucru ar fi putut fi aflat avand in vedere ca nu a avut de suferit nici un atacator, insa va zic acest lucru ca sa stiu daca voi fi banat pentru acea interactionare intre conturi si sa incep de la capat (am 1200 de puncte, deci n-ar fi o asa mare problema) sau pot continua linistit (greseala recunoscuta e pe jumatate iertata :p) ?
 

DeletedUser

impart legatura de internet cu inca 3 colegi de servici (pe 2 calculatoare)
intrebarea mea este : trebuie sa declaram impartirea conexiunii de pe ip-urile respective? sau nu conteaza de unde o declaram (fiecare in parte, din cate am inteles), numai sa o facem?

Nu conteaza de unde o faceti, dar daca impartiti aceeasi conexiune de internet trebuie sa o declarati. Fiecare din voi ii scrieti pe restul de 2 cu care impartiti conexiunea.

ar fi si o problema...nestiind pana acum de aceste reguli (suntem incepatori toti) am primit sprijin armat de la unul dintre colegii mei, acum vreo saptamana (tin sa mentionez ca nu m-a atacat nimeni cat timp a fost sprijinul colegului la mn in sat, nr. mic de unitati iar timpul in care au ajuns trupele lui a fost de vreo 14 ore, deci pe viitor ar fi greu sa ne bazam unul pe ajutorul celuilalt, in afara faptului ca acest lucru nu se va mai repeta intrucat am aflat ca este interzis)
nu stiu daca acest lucru ar fi putut fi aflat avand in vedere ca nu a avut de suferit nici un atacator, insa va zic acest lucru ca sa stiu daca voi fi banat pentru acea interactionare intre conturi si sa incep de la capat (am 1200 de puncte, deci n-ar fi o asa mare problema) sau pot continua linistit (greseala recunoscuta e pe jumatate iertata :p) ?

Nu cred ca a fost aflat acest lucru pana acum de admini ptr ca daca s-ar fi aflat tu si restul erati banati. Trimite sprijinul acasa. Ai putea sa taci din gura si sa nu spui nimic. Sau ai putea sa recunosti greseala, spui ca nu ai profitat de ajutorul dat, nu ai citit bine regulile, iti faci mea culpa. Nu cred ca vei fi prea aspru pedepsit. Alegerea e a ta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser23963

sprijinul a fost trimis inapoi in urmatoarele 15 min dupa care a ajuns, intrucat nu mai aveam nevoie de el de mult, dupa care nu a mai existat nici o interactiune intre nici unul dintre noi, si nici nu va mai exista odata ce am aflat ca e interzis.
pentru confirmara spuselor mele sau viitoare controale, verificati akarafeo si Lux99 (lumea 12)

dar spre exemplu in weekend (cand sigur trec 24 de ore de cand an folosit calculatoarele de la munca) putem interactiona?

P.S. aleg varianta cu recunoastrea greselii dar cui ma adresez?
credeam ca aici, de aceea an dat si numele conturilor...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Adminii nu citesc forumul, daca ai ceva sa le spui o faci in joc prin sistemul de tickete.

Odata ce v-ati trecut la Impartire comuna de internet nu mai puteti interactiona sub nicio forma cat timp sunteti acolo. Nu conteaza ca trec n ore de cand nu mai folositi aceeasi conexiune. Puteti interactiona la 24 de ore dupa ce v-ati sters de la conexiunea comuna.

P.S. aleg varianta cu recunoastrea greselii dar cui ma adresez?
credeam ca aici, de aceea an dat si numele conturilor...

Nu te adresezi aici.

Intrii aici. Scrii nickul tau si parola. Alegi apoi lumea pe care joci , la tip alegi incalcare regula. Jucatorul care a incalcat regula esti tu, deci scrii nickul tau. Vei scrie regula incalcata , explici frumos ce ai spus si noua aici, iti faci o mea culpa si trimiti ticketul.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser19339

gata,s-a rezolvat.i-au deblocat contul la prietenul meu dar tot i-au retras 3 sate.multumesc pt raspunsuri.numai bine:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus