Implementari in joc

  • Autor subiect DeletedUser5981
  • Data de început

DeletedUser5981

Implementarile pentru triburi ar fi dupa parerea mea cam asa:

1.La spionaj sa vedem adeziunea

2.Sa avem scurtaturi in bara de mesaje si forum (atunci cand dam reply) de bb-codes cum este un unele cripturi pe net.

3.Cum este intr-un topic mai in jos, pachete grafice cu anotimpuri.

4.Ceva efecte grafice mai dezvoltate si pentru net mai slab sa le scoatem pe la setari

5.Forumul sa fie un pic mai dezoltat. eventual sa vedem numarul de membri care ce o postat. Cred ca asta ar fi inedita pentru a vedea cine citeste forumul

6.Sa punem noi numele la cladiri. Odata am facut asta dar nu mai stiu cum.

7.sa vedem cum ajung truele in satul inamic...ceva in genul:
aaa.jpg


8.permiterea de folosire HTML in profil...sau nu...

9.Sa avem o optiune atunci cand ne uitam la profilul unuia sa vedem pe ce lumi mai joaca.

10.Sa putem vedea de cat timp exista un anumit trib.

11.Sa putem face un forum pe care sa poata intra si aliati

12.Sa fie si sate de barbari dar cu barbari in ele! Adica sa ne atace barbarii hotii , lupi...eventual

13. Sa fie si gagici (lancieroaica :D)

14.Ca cel care sta un anumit timp de luni saptamani sau luni pe primul loc sa primeasca CP.

15.Pe forum sa putem scrie si cu alte fonturi. (apropo ce font este pe triburi? ca niciodata nu am aflat)

16.Sa mai facem si noi ceva cu taleri aia ca stau degeaba. ex. sa ii dam la comert pentru resurse...sau sa upgradam trupe...arme etc.

17.Sa avem vedere grafica si asupra armatei;)

18. Cand trimitem o circulara sa arate si cati au citito in total

19.La membri sa le vedem data ultimului login.

si 20...la prieteni sa vedem tribul lor.

Cam atat...momentan. Astept pareri.
 

DeletedUser8312

18. Cand trimitem o circulara sa arate si cati au citito in total


Asta e deja posibil..:)
 

DeletedUser

mda ar fi ceva sa se implementeze macar jumate din ce ai scris acolo..in special noi pachete grafice...sa upgradam trupele si armele...astea mi se par o prioritatea in mod special..aaaa si innariuswc3 nu sunt de acord cu tn ca spionii sa vada adeziunea...caci asa unu se chinuie sa ia un sat ii reduce adeziunea si cand e aproape gata sal cucereasca vin altu cu spini ii vede adeziunea si il ia el...deci chestia asta pica:p
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8312

Da` n`am zis eu de spioni..:p..
Dupa parerea mea..inafara de grafica..care este destul de buna fata de alte jocuri de acest gen..sunt foarte multumit de formatul actual..:D

Iti dai seama cum ar arata harta atunci cand organizezi un atac de mare amploare...zeci de atacuri reale...sute de fake`uri...sprijin peste sprijin...daca punctul 7 ar fii posibil..??:))..ar fii mult prea complicat..:))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

mie imi place tot , doar as vrea sa avem pachete grafice pt fiecare anotimp
 

DeletedUser

pentru unii ca mine modul clasic de vizualizare e mai benefic decat orice, intru de la servici..., ce ar fi sa treaca careva pe langa mine si sa vada.. ziduri...cladiri... etc., orice ar schimba la el as dori sa pastreze si partea "clasica", pana la urma e un joc care se bazeaza pe un browser.. nu ca nu s-ar putea (am auzit de lineage.. imi cer scuze daca am scris gresit), sunt jocuri la care instalezi un pachet de date si apoi il joci la fel pe browser, cred ca s-ar putea realiza si aici ceva semanator, adica partea grafica sa o instaleze fiecare la el pe PC
 

DeletedUser5981

Eu am spus ce am avut de spus. Acuma depinde si cum pui problema de pachete grafice etc. Si aia cu circulara acuma ma uit sa vad ca nu stiam. Inainte nu era parca...:D:D:D
 

DeletedUser5981

N nu e adevarata aia cu circulara. Adica se vede cine a citito dar numarul total sa scrie jos ar fi frumos :p
 

DeletedUser431

pentru unii ca mine modul clasic de vizualizare e mai benefic decat orice, intru de la servici..., ce ar fi sa treaca careva pe langa mine si sa vada.. ziduri...cladiri... etc., orice ar schimba la el as dori sa pastreze si partea "clasica", pana la urma e un joc care se bazeaza pe un browser.. nu ca nu s-ar putea (am auzit de lineage.. imi cer scuze daca am scris gresit), sunt jocuri la care instalezi un pachet de date si apoi il joci la fel pe browser, cred ca s-ar putea realiza si aici ceva semanator, adica partea grafica sa o instaleze fiecare la el pe PC

despre ceea ce vorbesti tu, exista dar deocamdata nu exista pe versiunea noastra.....am deschis si un topic pe tema asta, se numeste TribeOrb si este un client al jocului....deocamdata are mici bug-uri si este disponibil numai pentru .net
insa nu cred ca merge cu pachetele grafice :confused:
 

DeletedUser

mda ar fi ceva sa se implementeze macar jumate din ce ai scris acolo..in special noi pachete grafice...sa upgradam trupele si armele...astea mi se par o prioritatea in mod special..aaaa si innariuswc3 nu sunt de acord cu tn ca spionii sa vada adeziunea...caci asa unu se chinuie sa ia un sat ii reduce adeziunea si cand e aproape gata sal cucereasca vin altu cu spini ii vede adeziunea si il ia el...deci chestia asta pica:p

da ce vrei sa upgradezi ? toporu in cutit cu luneta ? pe vremea medievala cine statea sa-si upgradeze armele ?
 

DeletedUser

ce as zice eu ca ar fi misto...e ca de ex cand ajungi la un numar mai mare de sate...satul principal...cel cu care ai inceput...sa devina capitala satelor...si sa i se mareasca capacitatea cladirilor...de ex: ferma sa fie mai mare doar in capitala, magazia la fel...
 

DeletedUser

despre ceea ce vorbesti tu, exista dar deocamdata nu exista pe versiunea noastra.....am deschis si un topic pe tema asta, se numeste TribeOrb si este un client al jocului....deocamdata are mici bug-uri si este disponibil numai pentru .net
insa nu cred ca merge cu pachetele grafice :confused:

oricum sunt de parere ca daca ar reusi sa faca o treaba de-asta ar usura si server-ele lor, tinand cont ca tot greul s-ar duce la tine in PC
 

DeletedUser

7.sa vedem cum ajung truele in satul inamic...ceva in genul:
aaa.jpg

Trupele merg in linie dreapta indiferent de obstacole.


ce as zice eu ca ar fi misto...e ca de ex cand ajungi la un numar mai mare de sate...satul principal...cel cu care ai inceput...sa devina capitala satelor...si sa i se mareasca capacitatea cladirilor...de ex: ferma sa fie mai mare doar in capitala, magazia la fel...

Ar fi foarte interesant sa imi creasca ferma cu 1-2% pentru fiecare sat nou cucerit, recomand sa deschizi o tema separata cu ideea ta, ar fi multe de adaugat.
 

DeletedUser

Ar fi foarte interesant sa imi creasca ferma cu 1-2% pentru fiecare sat nou cucerit, recomand sa deschizi o tema separata cu ideea ta, ar fi multe de adaugat.

nu pentru toate satele...doar pentru satul de unde ai inceput...ca de acolo ai inceput totul...ala sa fie marit...ferma, magazia, targul...atat sa poti mari...Daca pentru fiecare sat cucerit s-ar mari ferma, daca stai bine sa te gandesti moralul nu isi mai are rostul...si iti zic si de ce. Moralul este arma celor cu puncte mici care se bat cu cei cu punctaj mai mare ...daca fiecare ferma s-ar mari la cel cu puncte multe...atunci ar creste si forta de atac pe sat...si moralul deja nu prea mai isi are rostul...intelegi ce vreau sa zic ?:)
 

DeletedUser

la capitala m-am referit sa primeasca bonus-urile, nu si la celelalte sate.

Problema va fi ce se va intampla daca iti este cucerit primul sat.

M-am gandit ca ar fi bine sa ai posibilitatea de a alege ce sat e capitala.
 
Sus