In legatura cu demolarile...

DeletedUser

La ce sunt bune demolarile???...:confused: Chiar m-am intrebat de ceva vreme... multumesc anticipat...
 

DeletedUser

la un stadiu mai avansat de joc demolarile sunt bune pentru a se face loc in ferma pentru "desavarsirea" armatei.
nu stiu unde, am citit un tutorial ca poti face loc in ferma vreo 2000 de locuri daca contruiesti, eventual demolezi cladirile astfel incat sa poti face treaba cu ele, ai si spatiu in ferma pt armata.

nu stiu cat de clara am fost
 

DeletedUser5809

Cu toate cladirile construite la maxim un sat are 12000 si ceva de puncte.Daca lasi cladirea principala la nivelul 20,atelier la 5,targ la 20,poti sa ajungi si sub 10.000 de puncte.Deci cam 2000 spatiu ferma liber pentru trupe,care pot face o diferenta uriasa.
 

DeletedUser

dap.
cum esti incepator, citeste Faq si ajutorul.
evident ca fiecare cladire are un maxim de nivele.
doar nu or sa creasca la infinit.
 

DeletedUser

dap.
cum esti incepator, citeste Faq si ajutorul.
evident ca fiecare cladire are un maxim de nivele.
doar nu or sa creasca la infinit.

nu ma referam la asta...uite de ex am fieraria la 20 si nu o sa mai cresca(doamne' fereste) intrebarea era:
exista un maxim de puncte pe sat?(adica un sat sa nu poata avea mai mult de 12000 puncte?)

caci atunnci m-as folosi de demolari(de ex as demola ascunzatoarea...si as construii zidul la maxim)...

2.11. Mesajele consecutive care aduc doar completari sunt considerate "post hunting" si sunt interzise.
In cazul in care doriti sa corectati sau sa aduceti completari mesajului dumneavoastra va rugam folositi optiunea "editare"
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nu ma referam la asta...uite de ex am fieraria la 20 si nu o sa mai cresca(doamne' fereste) intrebarea era:
exista un maxim de puncte pe sat?(adica un sat sa nu poata avea mai mult de 12000 puncte?)

nup. de altfel nici nu iti recomand mai mult de 10 000 de puncte.
consumi ferma degeaba si armata canci.

regula numarul 1 la acest joc: daca nu ai armata cu care sa iti aperi satele, nu ai nimic ;)

eu iti recomand: minele,zidul,fieraria, ferma, curtea nobila si magazia la maxim, cladirea la un 24, maxim 25, targul pe la lvl15 cred ca e suficient
eu cel putin asa joc
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5809

Intreaba colegi de trib care stii ca joaca de mai mult timp cum construiesc ei satele si de ce in felul acela.
Oricum,cauta si ghiduri,o sa te mai ajute un pic sa intalegi,dar cel mai bun ghid e experienta,cu timpul inveti.
 

DeletedUser6558

Eu aveam sate de 5-6000 de puncte. Dacă ai mai multe sate nu trebuie să ai în toate mine de nivel 30. Nici atelieru nu e prea necesar la nivel maxim. Si nici curtea nobilă, in final. Clădirile indispensabile în orice situaţie sunt cazarma si grajdul. Şi dacă e sat defensiv, nici grajdul nu e necesar la 20, poţi să îl laşi pe la 15. Părerea mea.
 

DeletedUser

Eu aveam sate de 5-6000 de puncte. Dacă ai mai multe sate nu trebuie să ai în toate mine de nivel 30. Nici atelieru nu e prea necesar la nivel maxim. Si nici curtea nobilă, in final. Clădirile indispensabile în orice situaţie sunt cazarma si grajdul. Şi dacă e sat defensiv, nici grajdul nu e necesar la 20, poţi să îl laşi pe la 15. Părerea mea.

depinde...
daca satul e specializat in CG,faci grajdul la 20 iar cazarma n-o faci deloc
daca satul e specializat in infanterie,faci cazarma la 25 iar grajdul nu-l mai ridici
in caz ca vrei sa faci un sat de infanterie+spioni,faci cazarma la 25 si grajdul la 3-5
iar pe satele de atac ridici cazarma si grajdul la maxim,pe cind atelierul la 3-5
 

DeletedUser

Constructia cladirilor si demolarea lor ulterioara depinde de stilul fiecarui jucator in parte. De exemplu sunt unii jucatori care isi construiesc satele la fel, altii la care nivelul cladirilor depinde de la un sat de aparare la un sat de atac. Demolarea cladirilor te ajuta sa modelezi un sat dupa cum doresti, totusi demolarea cladirilor nu se poate face daca Cladirea Principala este mai mica de nivelul 15 sau daca satul respectiv unde doresti sa demolezi cladiri are adeziunea mai mica de 100. Poti incerca diverse combinatii de nivele ale cladirilor in functie de necesitati iar aceste incercari te pot face sa iti alegi un stil propriu de constructie a satelor, stil, care vei observa ulterior daca este unul favorabil sau defavorabil in luptele pe care le vei duce in acest joc.
Multa bafta!
 

DeletedUser

depinde...
daca satul e specializat in CG,faci grajdul la 20 iar cazarma n-o faci deloc
daca satul e specializat in infanterie,faci cazarma la 25 iar grajdul nu-l mai ridici
in caz ca vrei sa faci un sat de infanterie+spioni,faci cazarma la 25 si grajdul la 3-5
iar pe satele de atac ridici cazarma si grajdul la maxim,pe cind atelierul la 3-5

Si ce faci in situatia in care trebuie sa schimbi profilul satului din inf in cav si invers ,parerea mea este ca mai bine ai caz si grajdul maxim oricum cu cateva sute de oameni nu faci mare lucru ,dar daca este nevoie sa schimbi rapid ce faci? cat iti ia sa construiesti !??:confused:
 

DeletedUser

Si ce faci in situatia in care trebuie sa schimbi profilul satului din inf in cav si invers ,parerea mea este ca mai bine ai caz si grajdul maxim oricum cu cateva sute de oameni nu faci mare lucru ,dar daca este nevoie sa schimbi rapid ce faci? cat iti ia sa construiesti !??:confused:

de regula,analizez mult pina ce sa aleg profilul unui sat...;)
 

DeletedUser7708

Era un topic cu punctajul ideal, de l-aş găsi, să vezi care e treaba cu demolările astea :)
Later edit: Uite-l
 

DeletedUser

nu cred ca e o idee buna in a face un anumit nr specific pentru satele de atac, pt cele de aparare sau cele de grea.
E o tactica proasta, din mai multe motive: dusmanul isi da seama care sunt satele de atac si cele de aparare...si iti garantez ca , cu timpul se schimba si profilul satelor odata ce zona de razboi se schimba.
Eu merg pe sate cu acelasi nume, acelasi nr de puncte ce nu depasesc 10000.
Am vazut pe unii care ziceau ca nu au nevoie de curte...targul e destul la 15...dupa parerea mea nu te lua dupa aceste sfaturi decat daca vrei sa fii un cont de atac fara sa cresti in clasamentul jucatorilor.
Daca stii sa joci poti fi in top si la jucatori si la agresori...
 

DeletedUser7708

nu cred ca e o idee buna in a face un anumit nr specific pentru satele de atac, pt cele de aparare sau cele de grea.
E o tactica proasta, din mai multe motive: dusmanul isi da seama care sunt satele de atac si cele de aparare...si iti garantez ca , cu timpul se schimba si profilul satelor odata ce zona de razboi se schimba.
Eu merg pe sate cu acelasi nume, acelasi nr de puncte ce nu depasesc 10000.
Am vazut pe unii care ziceau ca nu au nevoie de curte...targul e destul la 15...dupa parerea mea nu te lua dupa aceste sfaturi decat daca vrei sa fii un cont de atac fara sa cresti in clasamentul jucatorilor.
Daca stii sa joci poti fi in top si la jucatori si la agresori...

Foarte bine aici. Acelaşi nume la sate doar dacă ai premium.
 

DeletedUser17342

curtea trebuie sa fie pe toate satele dupa 30+ sate, dar targul e destul in cazu asta la lvl18. asa zic eu. in legatura cu atelierul, tinand cont de catapulte si flama de pe lumile 9+ intre 5-10 e ideal. bineinteles asta exceptand satele specializate unde poti sa lasi mult din cladiri(ex mine) sau alte sate in situatii mai 'speciale'.

dar oricum tinand cont de nivelul lumilor noi si al jucatorilor, nu prea cred ca trebuie sa iti bati capul cu detaliile astea, decat in cazul unui razboi cu adevarat serios.
 
Sus