Inceput bun

DeletedUser

da,si acuma de ce esti rank 60??nu ma plictisi ca ai avut zona grea,nu ma intereseaza ce ai la inamici invinsi,punctele vorbesc ;)
si pe cand tu faci sate mixte sa farmezi de pe toate satele eu fac doar atac la inceput,si care iesa mai bine??
 

DeletedUser

da,si acuma de ce esti rank 60??nu ma plictisi ca ai avut zona grea,nu ma intereseaza ce ai la inamici invinsi,punctele vorbesc ;)
si pe cand tu faci sate mixte sa farmezi de pe toate satele eu fac doar atac la inceput,si care iesa mai bine??

nu prea cred ca rezisti cu el in zona doar cu atac...
 

DeletedUser

de ce incepeti voi sa va laudati cand scopul threadului este de a da sfaturi incepatorilor si nu de a ne lauda noi, smecherii.
 

DeletedUser6681

da,si acuma de ce esti rank 60??nu ma plictisi ca ai avut zona grea,nu ma intereseaza ce ai la inamici invinsi,punctele vorbesc ;)
si pe cand tu faci sate mixte sa farmezi de pe toate satele eu fac doar atac la inceput,si care iesa mai bine??

Scaldaspiller
Senior Member




Adaugă data: 12.11.2008 #59 05.05.2009, 12:08:25 Sus
n-as fi asa sigur...daca va uitati mai atenti putin la print-ul cu satul,desi cenzurate nivelul cladirilor,putin marit aproape ca vezi ce nivel au...mie mi se pare ca ferma e level 28...s-ar putea sa ma insel...apoi...observati ca nu are CU...ori...s-ar putea sa ma insel si de data asta pt ca nu are CP ar putea fi la farmat si nu-i apar comenzile...in caz contrar s-a axat doar pe aparare si arcasi calareti ca sa economiseasca fier...dar neavand CU cum a strans atatea resurse...!?ODA arata ca a farmat...ma rog...cateva indicii cu ajutorul caruia un jucator bun care studiaza putin problema ar putea sa spuna aproape cu exactitate daca are sau nu are trupe cu ce sa-si apere cele doua sate parerea mea ca are...probabil farmeaza mult si chiar in momentul in care a facut print-ul probabil calaretii erau la farmat...sau nu...!?

cel mai simplu ar fi sa puna el un print cu satul...fara cenzuri
__________________

►In vacanta de imagine...


asta ca vezi...

http://forum.triburile.ro/showthread.php?t=13986&page=5

Daca ai ** de puncte... pentru ca eu nu innobilez singur intern :)... De asta nu am atatea puncte.. Avand in vedere ca totusi conduc un trib.. de top 10 am acces la tot ce se innobileaza intern .. Iar cand eu am inceput sa innobilez intern tu numai erai pe harta sau renuntai la cont..
Prefer colegi apropiati de punctele mele decat sa fie o diferenta prea mare de puncte intre noi... Dar iti repet nu ai treaba cu jocul, dc spun asta..Pentru ca negui cu vehementa ceva ce nu ai incercat nici odata..

@mani corect ( dar satele alea de barbari le-am facut .. eu, nu stiu cati pe harta se pot lauda.. cu o zona gri in 20x20,+_
 

DeletedUser

ok,nu are rost sa ma mai contrazic cu tine,spor cu tribul in continuare
 

DeletedUser12439

este bine ca ai scris ca asa joci tu , nu ca si recomanzi :)

dane pe 13 sint coleg cu vis3z de mult timp aproape de la inceputul lumii. si cind mi-a zis si mie de faza cu sate mixte si eu am crezut ca nu-e bine. pina cind mi-a aratat ce si cum.

crede-ma.

2000 de cai usori in sat de aparare . este foarte avantajos.

farmare- farmezi cu ei toata zona din jur.
aparare- poti sa te foloseti si de ei in aparare.
atac- mai faci 200 de catapulte si iti ia sate

dar aceste sate mixte sint bune pina la un nivel al jocului.

este opinia mea.
 

DeletedUser

imi zici si mie cum te folosesti in aparare de cavaleria usoara?
 

DeletedUser

pai daca o folosesti in aparare atacand atunci de ce 10 sate mixte si nu de atac?
si presupun ca la satele alea mixte ai destula aparare ca sa imi mai ramana mie armata sa dai tu cu usoara dupa ea nu? :))
 

DeletedUser6681

deci.. satele mixte iti confera siguranta si suprematie.. zonala, dc

aparare gen 4/4/4k si 1,8k usori ceva berbeci..

inseamna 40k din fiecare.. care rezita la minim 30 de fuluri, nimeni la momentul ala nu dispune de armata asta..
18000 x 80 = 1440000/3 = 450k din fiecare apropiximativ ...

deci resurse cate vrei.. siguranta ... cata vrei.. si nimeni nu misca in front langa tine.. poti sa dormi noaptea
 

DeletedUser

da,dar nici jucator de top nu ai cum sa fii,in primul rand ce putere de atac ai tu doar cu usoara,si in al doilea ma uit la tine :)
 

DeletedUser12439

imi zici si mie cum te folosesti in aparare de cavaleria usoara?

3000 cav usoara fac cit 500 cav grea


pai daca o folosesti in aparare atacand atunci de ce 10 sate mixte si nu de atac?
si presupun ca la satele alea mixte ai destula aparare ca sa imi mai ramana mie armata sa dai tu cu usoara dupa ea nu? :))

cum am zis faci sate mixte la inceputul jocului. cind nu exista asa de mult atac si ajunge apararea aia.


da,dar nici jucator de top nu ai cum sa fii,in primul rand ce putere de atac ai tu doar cu usoara,si in al doilea ma uit la tine :)

am zis ca faci si 200 de catapulte in sat.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
V-am rugat sa va aratati muschii pe harta. Fiti buni si va stergeti altceva decat sfaturile de inceput de joc. Multumesc.
 

DeletedUser6681

da,dar nici jucator de top nu ai cum sa fii,in primul rand ce putere de atac ai tu doar cu usoara,si in al doilea ma uit la tine :)

Cum spui tu.. :) esti unul dintre cei mai buni, eu sunt pe harta tu nu stiu....

Apoi vrei sa demonstrezi ceva.. atunci stii unde ma gasesti pe harta...

Iar forta ofensiva am mai multa decat ai tu cu 5 sate :) daca joci 1 la 1

Tu nu poti sa aperi 10 sate :) eu pot.. :D

Asa ca iti doresc succes.. si te astept pe harta.. la fel ca alti viteji care cred ca reusesc sa joace .. si sa ma mute la margine

Ps: sunt jucatori care au dat.. restart doar pt ca am nimerit langa ei
@adex este sfat de inceputul jocului

de asta am uitat

da,dar nici jucator de top nu ai cum sa fii,in primul rand ce putere de atac ai tu doar cu usoara,si in al doilea ma uit la tine :)

ia simulatorul.. este gratis nu ai nevoie de premium pt el
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Pot scrie romane pe tema asta,dar ma voi limita la cateva fraze.
Pt a avea un inceput bun trebuie sa nimeresti mai intai intr-o zona buna,adica sa ai macar 2-3 barbare in jurul tau pe care sa le farmezi pana trece protectia. Intai faci statuia,paladinul,apoi incepi sa farmezi si ridici minele. Cladirea principala la 3,apoi cazarma. Faci lancieri sa ai mai mult spor la farmat(macar 50) apoi treci pe atac. Cand se ridica protectia incepi sa cureti zona incetul cu incetul.
Daca incepi cu sat ofensiv mereu vei avea un avantaj prin prisma faptului ca la tine lucreaza si cazarma si grajdul simultan,pe cand la ala care incepe cu sat de defense pana face fieraria la 15 si grajdul la 10 sa faca cavalerie grea mai trece ceva vreme.

Dar mai inainte de toate,pentru a avea un inceput bun trebuie sa fii foarte activ,macar 10-12 ore pe zi. Si daca iti mai gasesti si un co-player sa intre sa farmeze cand nu esti tu online,e si mai bine.
 

DeletedUser

Joc triburile de 3 ani si inca nu am o strategie fixa in cap pentru lumile normale...pe speed e altceva, dupa cum pic pe harta in urmatoarele 3 minute imi fac strategia in cap...pe o lume normala se pot intampla multe, intorsaturi, schimbari de situatie si sigur nu iese cum stabilesti la inceput.
 

DeletedUser

totusi exista un tutorial perfect pentru prima zi de joc daca vrei sa vte dezvolti normal :D
 

DeletedUser15142

Cum am mai zis-o , la inceput fac mixt si sparg atacul pe un sat pe care in viitor il voi face de atac :D
 
Sus