INDIA - Cel mai de cuvant trib ;))

  • Autor subiect DeletedUser787
  • Data de început

DeletedUser

Nimeni din tribul india nu poate spune ca anumiti jucatori nu incalca tratatele, dar daca le pasa putin de acele tratate atunci acei jucatori trebuie dati afara, aceasta e singura solutie pentru a-si spala obrazul. Iar cu aces prilej ii anunt pe amatorii de senzatii tari din tribul INDIA, incercati sa faceti aceste glume cu mine sau cu membrii tribului din care fac parte si va vom elibera de povara acestui joc. O zi buna.
 

DeletedUser

hopa, hopa ce avem aici:
jucatorul madahertzi a fost atacata de catre stefy13 si sufletica din INDIA, cu care avem PNA. Bineinteles ca faimoasa conducere aflata la carma tribului mamut india nu a raspuns nici pana acum la mesaje, si au trecut mai mult de 24 de ore de la incident. Pe membrii india care citesc acest topic ii rog sa-si anunte conducerea ca are de raspuns la mesaje, iar daca domnii 'regi' sau ce mai sunt ei pe acolo nu au bunavointa sa raspunda, va rog sa trimiteti sprijin la porumbita, am o presimtire ca va avea nevoie. Mult noroc si voie buna;)
 

DeletedUser611

Mie unul imi pare rau ca nu au raspuns la mesaje si sper sa o faca .
Partea cu incalcatul tratatelor nu stiu ce sa raspund. Pot doar sa spun ca eu unul nu am incalcat nici un tratat , nici un pact de neatacare si la fel toti de pe continentul meu (sper). Poate sunt eu de felul meu mai pasnic si ma relaxez jucand jocul asta nu facandu-mi nervi.
Un lucru care m-a deranjat chiar si pe mine un incepator, este partea cu "eliberarea de povara acestui joc..."
1. Nu cred ca esti nici preot , nici judecator si nici pandar sa eliberezi pe cineva.
2. Sunt oameni in tribul respectiv care joaca din placere (cum sunt eu) si care isi vad de treaba lor linistiti respectand regulile bunului simt.
3. Postul tau a fost jignitor la adresa acelor jucatori , eu unul cel putin asa am perceput.
4. Respectul cred eu ca trebuie sa existe indiferent de aliante, pacte sau nu.

Concluziile le trage fiecare dupa bunul plac si bunul simt.
 

DeletedUser

Un lucru care m-a deranjat chiar si pe mine un incepator, este partea cu "eliberarea de povara acestui joc..."[/B]
1. Nu cred ca esti nici preot , nici judecator si nici pandar sa eliberezi pe cineva.
2. Sunt oameni in tribul respectiv care joaca din placere (cum sunt eu) si care isi vad de treaba lor linistiti respectand regulile bunului simt.
3. Postul tau a fost jignitor la adresa acelor jucatori , eu unul cel putin asa am perceput.
4. Respectul cred eu ca trebuie sa existe indiferent de aliante, pacte sau nu.



1. Nu inteleg de ce e jignitor, poate sunt mai incuiat la minte, te rog sa-mi explici. "Nu cred" spune totul din afirmatia ta, nu ai de unde sa stii ce profesie am eu. Iar profilul in-game, nu te poate ajuta in acest sens, "poate" fi pus la plesneala(ca unele PNA-uri :D)
2. Cu cei din categoria care joaca linistiti, nu am nimic personal, dar daca nu pot ajunge la cei care incalca tratatele, atunci trebuie sa trezesc cumva atentia conducerii, lucru care posturile de mai sus se pare ca au facut-o, deci mi-am atins tinta.
3. Vorbesti de bun simt si respect, dar jucatorii care incalca tratatele au bun simt si respect? Nu pot respecta o persoana daca ea nu ma respecta pe mine. Cu tine pot purta o conversatie civilizata, dar cu cei din categoria mai sus mentionata, nu are rost sa-mi bat capul, din moment ce nu mi-au aratat respect.
Iti doresc o zi buna.
 

DeletedUser611

Eu unul asa am perceput-o . In primul rand poate datorita acelei expresii nefericite cu eliberarea. Dar ma bucur ca acum ai specificat exact despre ce este vorba si la ce faci referire .
Nu pot sa fac aprecieri despre alti jucatori pentru ca ar insemna sa le aduc o jignire pot spune doar ca situatia poate fi un pic mai complicata decat pare la prima vedere .
Ce pot spune este ca eu nu am incalcat nici un pna sau vreun alt acord si mai pot spune ca sunt de acord ca incalcarea tratatelor pur si simplu (in lipsa existentei unui motiv serios - de exemplu refugiat , foasta ferma sau stiu eu) nu este o atitudine corecta .
Si mai pot spune un lucru si anume ca nici eu nu sunt de acord cu o incalcare flagranta a tratatelor in lipsa oricarui motiv doar pentru dorinta personala de a fura resursele sau a lua satul respectivului denota lipsa de respect si de bun simt fata de acel jucator si chiar fata de propria persoana a celui in cauza (las).

Astea sunt parerile mele .
 

DeletedUser994

ac

Voi aveti si continuare discutiei ? ... ca vad ca aici a fost postata doar o parte, stati asa sa vad daca am eu toata discutia si o postez aici .
 

DeletedUser

Trib serios?

In urma cu 2-3 zile mi-au nobilat un sat din trib. Azi ataca alt sat. Si noi,triburile,avem PNA!
Trimit mesaje conducerii si nu raspunde nimeni! Ciudata India!
 

DeletedUser

Aceasta este India!

Discutie purtata in urma cu 5 minute!

the patriot astãzi la ora 14:15
Fara "mah",putina politete!
Sunteti in razboi cu noi? Asa deci? Suntem trecuti la dusmani? Multumesc de informatie!

bestiutza2007 astãzi la ora 14:00
mah...
tribul meu e in razboi cu al tau!!
mie imi este marcat cu rosu satul lui c4lin!!!!

the patriot astãzi la ora 13:56
Eu ma refer la trib,nu la tine! Tu nu ai functii in trib,deci nu reprezinti tribul! Avem PNA! Oricum,o sa iasa cu scandal.Am postat si pe forumul mare. Este o nemernicie ce faceti voi! Incheiati tratate pentru a va dezvolta linistiti iar apoi va atacati aliatii sau triburile cu care aveti PNA! La mine este pentru a doua oara. Si altii se plang de voi.Deci este o practica!

bestiutza2007 astãzi la ora 13:32
intelege..nu am nici un pna cu tribul tau!!!
te cred ca iti este prieten asta .........dar asta e!!!

the patriot astãzi la ora 13:23
Chiar nu vrei sa te opresti? Chiar nu intelegi ca avem PNA? Trebuie sa-ti desenez? Intreaba-ti sefii din trib!

Cineva spunea ca traim in Romania! Are dreptate!
 

DeletedUser

nu esti r

stai linistit ca nu esti singuru ca si din diablo au luat un sat dar xena a fost mai desteapta ca disney ca a iesit din trib a atacat si apo a intrat la loc ;)) deci pana mea mea disney era sub influenta pna si tot a luat acel sat !
 

DeletedUser

Stau linistit,nu e vorba de un sat sau de 10 sate,e vorba de respectarea unor principii!
Avea dreptate cineva: unii isi varsa toate refularile din viata reala in acest joc!

Referitor la primul sat cucerit.Dupa ce au cucerit satul,individul a iesit din INDIA si a intrat in alt trib,mai de belea ca primul,cu toate ca ei,intemeietorii, se cam bat in piept cu (virgula) caramida ca ei sunt corectii corectilor! Chiar ca te apuca lehamitea!
 

DeletedUser

Nu stiu ce va mai plangeti. Pana mai ieri doar noi, I-Kono, eram dusmanul lor.
Acum voi o tineti ca va ataca... Pai atacatii si voi. Sunt sigur ca ne gasim alte n-spe mii de triburi care am vrea sa luptam contra india....

Intrebarea este: Aveti curaj?
 

DeletedUser

Nu este vorba de curaj!
Fiecare trib are politica sa.
Alte amanunte se pot discuta doar pe privat!
 

DeletedUser

INDIA in sus India in jos :) interesant facem si noi ca vedetele alea mai facem un scandal sa ne facem publicitatemai suparam pe cineva mai aparem pe forum mai afla lumea de INDIA ne facem reclama :D bai asa v-as zice neste cuvinte de mi-as lua ban instant si nici nu e frumos eu conducatorul indiei sa vorbesc vulgar :D si asa ca unii pe aici ma acuza ca sunt baietzash dintre blocuri yeee man.. aiurea ar trebuii sa ma cunoasca personal si apoi sa vorbeasca in fine o dau in alte discutii si nu isi au rostu saracii de voi T-War va simtiti jigniti si ce ati zis hai sa mai bagam o bila neagra ptr INDIA si ce crezi ca rezolvi? daca faceti 1000 de topicuri india in sus india in jos rezolvati ceva? va zic eu ca nu si nici antipatia altora nu treziti si imi place o chestie cand toti sunt impotriva mea eu cresc si imi merge mai bine cat despre explicatia de ce sunt atacati cei din triburile cu care avem pna alianta si etc o scuza ar fii ca ei nu au stiut ca noi suntem oficial in LF si logic ca am luat diplomatia Lf si acum saracii vai domne ca am inebunit noi si ii atacam degeaba apoi a 2a scuza e ca in trib un anume cineva :D v-a platii scump si de ce va intrebati? pentru ca draga domnule .. asta de ai facut topicu heffe diplomatul meu se pune lucreaza frumos la diplomatie si culmea in urmatoarea secunda o sechimba cineva.. cine?? nici noi nu stim s-a luat decizia sa raman numai eu ci diplomatul cu dreptul de diplomatie momentan de ieri situatia e scapata de sub control pentru ca diplomatia e la pamant iar diplomatul e si el om la casa lui munceste familie etc eu nu ma bag peste diplomatie si deci logic ca ramane o singura persoana capabila sa schimbe si sa remedieze situatia azi vom rezolva si problema atacurilor.... T-War te anunt ca nu sunteti nici la diplomati si nici la pna la nimic era normal ca omu` sa atace eu am dat o circulara in care anunt ca diplomatia e la pamant.. si in rest ce pot sa zic asta e o mare prostie sa faci un topic pentru ca un trib nu isi respecta pna pentru ca mare domn sunt 100% ca si alitii si cei care au PNa se ataca intre ei daca vrei o sa iti arat si dovezi ca si noi am fost atacati de aliati si nu am facut topic pentru ca nu vrem sa ii facem vedete :D :D :D :D :D :D exista doar un loc si acela e ptr noi..:D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser37

Cred ca topicul este vechi.Cineva a postat aiurea aducandu-l la reactualitate si a creat confuzie.

NU exista t-war.Asa ca sa ne vedem de GD :)
 

DeletedUser

Nu care cumva sa va stricati relatiile cu cele n-sprezece triburi ca ati incurcat-o. bagati aliante , familii, luati-va satele intre voi pt a fi pe primul loc, furati din jucatori (astia care pleaca din GD la TLD cum se cheama, baieti destepti?). Ati inceput o treba, duceti-o pana la final, nu lasati pe altii sa o termine. Dar se pare ca nu va tine
 

DeletedUser

Pai voi nu va mai chinuiti cu invitatii decat la jucatori buni. Restul ii luati cu tot cu trib si se cheama marea alianta
 

DeletedUser

CA=alianta centrala ,nu mare;).......ia auzi domne acum nu ai voie nici sa faci o alianta ca furi tribul aliat cica:) .........asta da gandire
 

DeletedUser787

Cred ca topicul este vechi.Cineva a postat aiurea aducandu-l la reactualitate si a creat confuzie.

NU exista t-war.Asa ca sa ne vedem de GD :)

a trecut muuuulta vreme de cand T-War a devenit HLD ... postu ii fff vechi insa probabil ce-l care a scrish in continuare nu a vrut sa deschida alt post ...
 
Sus