Innobilari interne -cine,ce si de ce ?

DeletedUser

Pentru linistea unor jucatori ce-i framanta faptul ca FAM.DECIDE face innobilari interne si ca sa evitam foarte mult spam facut pe tema asta la alte teme,va convoc la o discutie cat se poate de civilizata aici.
Da,noi facem innobilari interne pentru ca intamplator avem cateva reguli interne care daca sunt incalcate asta-i pedeapsa -EXCUDEREA DIN FAMILIE SI INNOBILAREA LUI.
As vrea sa stiu daca este vreun trib asa de corect incat sa nu aiba "uscaturi in padure" iar daca le are,doar le elimina prin concediere ,fara innobilare.
Vreau sa stiu daca exista un trib care nu are inactivi,iar daca-i are ai lasa pana devin sate barbare;
Vreau sa stiu daca este un trib in care absolut toti membrii respecta regulile,iar daca le incalca nu pateste absolut nimic(daca da,atunci la ce mai stabiliti reguli)
VREAU SA STIU DE CE UNII JUCATORI SUNT SCARBITI(expresia lor) DE FAPTUL CA NOI SUNTEM ORDONATI SI PASTRAM ORDINE IN FAMILION.
VREAU SA STIU DE CE DERANJEAZA PE UNII MODUL NOSTRU DE LUCRU INTERN;
VREAU SA JUDECATI CAT SE POATE DE CORECT SI DE CIVILIZAT.

Haideti stimabili jucatori profesionisti si conducatori de triburi sa va vad parerile.
Eu unul cred ca INNOBILAREA INTERNA facuta de noi ,atata tmp cat nu deranjeaza membrii familiei,cu atat mai mult nu ar trebui sa deranjeze pe cei din afara familionului.
 

DeletedUser15142

Da , innoblierile interne sunt un fel de "regula a tribului" ce ste asa de greu?
 

DeletedUser

pai e vorba de dezvoltare ...cum sa nu ii iei satele inactivului ?!? Decat sa ajunga la dusmani sau ma rog,la altii mai bine cresti punctajul tribului in speranta ca vei ajunge locul 1 ,iar daca esti deja acolo,pt a te departa de urmaritori.E o "regula" de bun simnt pana la urma,pentru ca cel care e inactiv sau a gresit trebuie sa se supuna deciziilor majoritatii,care presupun ca a votat acele reguli inca de la infiintarea tribului,iar cei care se ataseaza ulterior tribului sunt instiintati ce ii asteapta daca gresesc.

Corect din punctul meu de vedere. Succes.
 

DeletedUser

Termenul de " Înnobilearea internă " aparține jocului www.triburile.ro , și dacă este făcută conform regulamentului este total corectă !


Înnobilările interne conformate regulamentului pot fi în cazul în care :

1.Jucătorul se lasă de lumea respectivă [ Conform regulamentului este corectă ]
2.Jucătorul este inactiv [ Conform regulamentului este corectă ]
3.Jucătorul nu respectă regulamentul de ordine interioară al tribului [ Conform regulamentului este corectă ]


Înnobilările interne neconformate regulamentului pot fi în cazul în care :

1.Jucătorului i se cere sitter cu scopul de a scoate trupele din sat , cu scopul de a fi înnobilat intern !
2.Jucătorul este păcălit de către colegul de trib , păcăleală ce constă în ' Trimiterea de trupe defensive departe pe hartă ' , cu scopul de a fi înnobilat intern .


Dacă topicul se referă strict la Fam.Decide , dacă credeți că cineva din Fam.Decide nu se conformează regulamentului , puteți depune un ticket , ca prin urmare ei urmează a fi verificați !


...Să-mi expun și eu părerea , înnobilearea internă cât timp se bazează pe cele înșiruite de mine mai sus ca și "Înnobilări interne coform regulamentului" , sunt total corecte .

Cei care comentează de aceste lucruri , este clar că nu prea au avut parte de ele , și ciuda fierbe ...Întradevăr , trebuie să ai și puțin noroc să auzi că colegul din Top20 de lângă tine se lasă de joc, și-ți cedează ție satele :rolleyes:
 

DeletedUser

Uite 3 raspunsuri de la 3 jucatori care stiu ce inseamna dezvoltare .
As vrea sa vad aici si comentariile celor ce au zis RUSINE DECIDE PENTRU INNOBILARI INTERNE,vreau comentariile celor care VOR SA STRICE IMACINEA FAMILIONULUI PENTRU CA STIM SA JUCAM SI PENTRU CA STIM SA NE DEZVOLTAM.
 

DeletedUser

Dar eu va intreb : De ce nu puteti sa ii lasati sa comenteze iar voi sa jucati si sa le demonstrati ca "sunteti cei mai buni".Cel mai destept cedeaza...
 

DeletedUser

Dar eu va intreb : De ce nu puteti sa ii lasati sa comenteze iar voi sa jucati si sa le demonstrati ca "sunteti cei mai buni".Cel mai destept cedeaza...

Este josnic ce fac ei.Au o strategie foarte ciudata si anume vor sa strice imaginea familionului pe extern ,fac galagie si tam-tam ca noi suntem marlani ca sa fuga lumea de DECIDE.
Eu am venit cu aceasta tema ca sa vada toata lumea ca innobilarile interne nu sunt facute in secret si sunt total legale,iar faptul ca vor sa strice imginea pe ideea asta si fac comentarii pe tema asta peste tot este doar un bluf din partea lor si chiar nu permit sa las sa se intample asa ceva.
Corect,cel mai destept cedeaza,dar totusi cand ai dreptate trebuie sa mergi cu fruntea sus, ceea ce si fac.
Daca ei au dreptate,vreau sa vad detaliile aici si atunci eu tac.
Pana nu recunosc ca au gresit ,nu ma las decat daca voi fi banat :))
 

DeletedUser

Si totusi cei pe care-i asteptam cel mai mult ,iata ca nu au ce comenta aici,asta denota faptul ca au spus numai aberatii prin celelalte teme si aici unde este tema speciala si-au inghitit cuvintele.
EXACT CUM MA ASTEPTAM :))
 

DeletedUser14336

eu nu inteleg topicu asta?orice trib face innobilari interne si atunci care e problema?probabil problema la care se refera unii este ca doar cei din top-ul tribului vostru se indoapa cu innobilari interne pt a putea fi in top in continuare tribul...in rest nu are nici un sens acest subiect
 

DeletedUser

eu nu inteleg topicu asta?orice trib face innobilari interne si atunci care e problema?probabil problema la care se refera unii este ca doar cei din top-ul tribului vostru se indoapa cu innobilari interne pt a putea fi in top in continuare tribul...in rest nu are nici un sens acest subiect

EXACT,si eu credeam ca nu are nici un sens pana cand am inceput sa primim acuzatii ca nu jucam corect.Pana acum observ de la toti cei ce m-ati onorat cu raspunsurile voastre ca jucam chiar foarte corect pentru ca toata lumea face la fel,sau...probabil toata lumea joaca prost,cu exceptia lor :))))
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Până la a fi o problema de strategie este şi o problemă de atitudine şi abordare a acestui joc. Cunosc mulţi conducători care păstrează pe cei inactivi pentru a fi înobilaţi intern, de asemenea mulţi conducători care consideră că aceştia trebuiesc concediaţi (de unde şi transformarea : Inactivitatea duce la concediere, în Inactivitatea duce la inobilare internă). Personal îi prefer pe cei din urmă.
Nu este o greşeală prea mare atâta timp cât este în limite rezonabile, pe considerente strategice ce ţin de poziţionarea jucătorului, însă, dacă sunt jucători (de obicei conducători care au acces mai uşor la informaţii) care depăşesc o anumită pondere de sate cucerite intern în totalul satelor şi cresc simţitor contul în punctaj nu neapărat în mod proporţional cu ODA şi implicit, fără a gusta jocul, dar care subit capătă un avânt nejustificat datorită punctelor şi uită cum au făcut aceste puncte, atunci se poate acuza o anume problemă care ţine de moralitatea sa ca jucător, nicidecum de incorectitudine sau ilegalitate.
De cele mai multe ori este dorinţa celor care renunţă ca satele lor să rămână în tribul care i-a ajutat să se dezvolte, de aceea anunţă la suport acest lucru (dacă lasă sitter evident), de multe ori nu se încadrează în termenul stabilit ...
Cunosc jucători care spuneau că, pâna la urmă, este meritul lor că sunt atât de populari încât cei din jur îl desemnau ca fiind fericitul moştenitor al satelor după plecarea acestora, deci sate cedate uşor nu neapărat intern, pentru că acesta i-a ajutat şi le-a vorbit frumos.
Desigur, cele două opinii vor exista mereu, cei care nu înobilează intern (pentru ca nu au avut ocazia sau au refuzat asta) vor acuza pe cei care au facut-o, iar aceştia vor găsi justificări la fel de onorabile.
Adevărul este undeva la mijloc şi ţine de viziunea asupra jocului.
 

DeletedUser

Lord Adex ai toata stima mea.
Mare vorba ai zis...
Poate nu ar fi rea ca tema de discutie pe forumul principal, la subiectul zilei.
 

DeletedUser

Ma bucur ca am facut o tema unde au venit cu,comentarii numai cunoscatori ,buni strategi si foarte inteligenti .
MULTA STIMA PENTRU VOI.
 

DeletedUser

Da innobilari interne se fac in orice trib, indiferent ca e pe locul1 sau pe ultimul loc. Ce nu e moral si corect? Pai simplu... sa nu beneficieze de acest lucru doar conducerea acelui trib (au acces la informatie ). Sa se faca strategic(sa se cedeze satele celor ce sunt prin preajma lor, nu sa vina unu de la 40 ore sa innobileze.) In rest totul e normal
 

DeletedUser12312

Tu confuzi inobilarea interna cu cedarea de sate voluntara?Pai cand ai vazut tu sa ataci un sat de la 40 de ore si sa il iei?In conditile in care jucatorul e la butoane,chiar daca e inobilat intern!!

Bineinteles ca inobilarea interna o fac jucatorii cei mai aproape de "tinta"..e cel mai sigur si mai rapid asa..
 

DeletedUser

Tu confuzi inobilarea interna cu cedarea de sate voluntara?Pai cand ai vazut tu sa ataci un sat de la 40 de ore si sa il iei?In conditile in care jucatorul e la butoane,chiar daca e inobilat intern!!

Bineinteles ca inobilarea interna o fac jucatorii cei mai aproape de "tinta"..e cel mai sigur si mai rapid asa..

Se intampla si din astea. Are omu nobili sa il ia din prima, ce il derranjeaza sa il cucereasca? Oricumeu nu am acuzat pe nimeni de nimic, eu stau cuminte in banca mea, doar dezvolt ce discuta altii.
 

DeletedUser6054

Este un fel de selectie naturala, innobilarea interna, iei de la cei slabi (inactivi sau pasivi) si ii ajuti sa se dezvolte pe cei puternici, care sunt utili tribului; se practica in orice trib, nu este nimeni nebun sa dea sate de pomana altora in loc sa le ofere in tribul sau, cui stie el ca merita. Dar nu cred ca este prea placut totusi, si nici un motiv de mandrie sa fii un jucator de top, sa ai, sa zicem 50 sate, din care 30 sunt din innobilare interna, din aceasta cauza unii jucatori din fruntea clasamentului sunt "blamati" si nu sunt recunoscuti ca niste jucatori valorosi, sunt etichetati imediat ceva de genul: "pai normal ca este pe locul 8, da' nu vezi cat a innobilat intern?" Dupa parearea mea, acum depinde de jucatori, sunt unii care se observa de la distanta ca daca n-ar fi innobilat intern n-ar fi ajuns in top nicidecum, si sunt altii care pe langa satele multe innobilate intern, demonstreaza ca stiu sa joace super bine, iar satele innobilate intern au fost doar un bonus care nu-l puteau refuza...
 

DeletedUser

innobilarea interna e clar pt cei care sufera de top,is multi jucatori care prefera sa innobileze sate dusmane si ca sa aibe moral bun in lupta si astfel refuza tot ce tine de innobilare interna,dar se mai poate innobila intern daca vrei sa ajungi intr-o anumita zona si satele acelea iti confera acea sansa sau daca satul e pozitionat strategic asta ma refer tot la acei jucatori care refuza urcarea in top prin innobilari interne
 

DeletedUser

is multi jucatori care prefera sa innobileze sate dusmane si ca sa aibe moral bun in lupta si astfel refuza tot ce tine de innobilare interna,dar se mai poate innobila intern

zi-mi un jucator care ar refuza 100 sate de la un coleg care s-ar lasa de joc de exemplu....
 
Sus