Inteligenta Dac44 in lumea 2.

DeletedUser

@barony am dreptul la pareri proprii despre lacry , ue vb despre ce se vede , daca e asa mare tactician cum de e pe margine p l1 si pe l2...nici acolo nui prea stralucit

@lacry nu trebuie sa dau search aici am tot ce am nevoie daca miai fi citit cu aterntie postul si nu ai fi scuipat primele cuvinte ce tiau venit la mana ai fi inteles , si nu poti spune ca ce ati facut voi aici nu e un scandal o mojicie , puterea avalalonului sta in membrii nu intrun nume si asta e cheia succesului p l1 ;).Cat desprea avalon p l2...daca toti membrii fac intelegeri si toti sunt diplomati nu faceti nimic , ganditi putin la rece cauza prezentei dispute si veti vedea ca am dreptate
 

DeletedUser

daca distrugeati atacul decisiv atunci ar fi trebuit sa moara toti nobilii ...pt ca evident nobilii au venit dupa mai multe atacuri din care unele au fost saltate (apropo..stiai ca soduku nu stia ce inseamna a salta un atac :) ) dar acest lucru nu s'a intamplat avand in vedere ca am dus adeziunea la 2% parca...
ajutorul a ajuns la cam 30 min inainte de al 2'lea atac cu nobilul 4.(deci inaintea celei de a 5 scaderi de adeziune..care evident nu a mai survenit)...deci daca nu aveati bulan porcesc ..satul era acum in visteria DAC44...ai atata bun simt si recunoaste acest lucru :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

hmmmm...adevarat pe l2 nu stralucesc si nu am stralucit..abea sapt trecuta am predat satele pe l1 - sunt pe margine ca am ales eu ;) - dar sper sa indrept situatia

nu stiu unde vezi tu scandal ..pe mine ma amuza ca tot ii da cu o intelegere desi prima si prima oara a vb cu mine si i-am respins acea propunere - legat de organizarea noastra afla ca fiecare membru are ceva de spus la noi in trib si chiar se tine cont de parerea lui culmea:eek:

nimeni nu a contestat norocul lui sudoku daca te uiti cum a inceput barony topicul o sa vezi ca a recunoscut ca a fost vb de "noroc cu carul"...restul e istorie .

oricum cu acele atacuri asupra lui sudoku au starnit un cuib de viespi, pacat ca pleaca.
have fun
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

inca o data voi spune ca :
1. am avut noroc cu carul la sudoku dar se mai spune ca norocul tine cu cei buni. :D
2. sudoku nu o fi el prea bun jucator dar macar e un prieten bun in viata reala si asta conteaza si de aia are satul pe harta. :)
3. imi pare rau ca lvescan se lasa pentru ca imi faceau placere dialogurile cu el pe mail-ul jocului si la fel imi placea provocarea de pe l1. dar sper ca macar acolo sa mai continue.
 

DeletedUser

lvescan nu se lasa si pana nu ma provoaca sa pun pe forum mesajele intre el si lacry nu poate. nu vroiam sa il fac de ras mai ales ca se retrage dar m-am saturat de jignirile pe care ni le aduce in mesaje din joc. Cititi si judecati:

(data stelara - 13.09.2007)

" lacry în data de 13.09. la ora 14:00 Citat
lvescan astãzi la ora 13:02
banuiesc ca il sprijini pe soduku care tocmai a intrat la voi in trib iar eu vreau sa il innobilez...te rog sa nu o faci ..iar daca ai fact'o sa il retragi pt ca nu vreau sa creem probleme intre triburile noastre....mentionez ca soduku este fugar
ms mult

lacry astãzi la ora 13:44
tin sa te anunt ca sudoku nu este fugat a avut loc fuziunea dintre -300- si Avalon- priveste tw-tools si o sa observi ca el a venit in Avalon din -300-

lvescan astãzi la ora 13:46
sttiu..dar tocmai azi??? cand il atacam ..mi se pare cam ciudat...si nu cred ca merita sa ii luati apararea avand in vedere ca e de la inceputul lumii in joc si are doar un sat de 6k...riscand un conflict cu DAC
parerea mea...decizia e a voastra

lacry astãzi la ora 13:48
-300- e academia Avalon deci oric e act de agresiune asupra lui va fi considerat act de agresiune asupra Avalonului.....problema dezvoltarii ne priveste strict pe noi nu pe voi...daca acel sat va disparea va disparea in cadrul tribului nostru......decizia va apartine voua si daca continuati atacurile asupra lui intradevar se risca un conflict

lvescan astãzi la ora 13:50
atacurile au inceput cu mult timp inantea discutiilor...pt ca daca stiam ca vi asa important nu il mai atacam...riscand conflictul...dar acuma e tardiv sa dam inapoi..pt ca armatele is plecate de mult

lacry astãzi la ora 13:52
sunt 2 posibilitati nestiind cantitatea trupelor trimise de voi :
1. trupele voastre vor muri si atacul va esua
2. veti reusi sa luati satul
solutiile:
1. nu mai atacati acel sat
2. predati satul inapoi unui jucator Avalon ( cel mai apropiat )

lvescan astãzi la ora 14:04
propun o alta varinta
retrageti toate trupele din sat..noi luam satul si apoi cel mai apropiat membru AVLON va primi un sat de aceasi marime. il vom ajuta pe respectivul sa ia un sat din zona lui dintr;un trib cu care nu avem nici alianta si nici PNA nici noi si nici voi...
noi vom pierde armata care se va lovi de defensiva lui soduku (care probabil nu o va retrage) iar voi va ve'ti primi alt sat si ve';ti pierde un user care oricum nu este prea activ si vom face o alianta intre triburi
ce zici?

lvescan astãzi la ora 14:12
oferta e doar informativa...pt ca deciziile se iau de toata condudere...dar cred ca ar trebui sa o acceptati si in aceasta situatie..pt ca daca te uiti pe harta vei vedea care e rapotul DAC/AVLON

lacry astãzi la ora 14:17
cred ca confunzi tribul Avalon cu un alt trib de duzina....armata nu o vom retrage din satul lui si nu vom ceda acel sat fara lupta ...raportul DAC/AVALON nu l-am vazut si sincer nu ma intereseaza atat timp cat este implicat un membru al nostru.
varianta oferita de voi nu o pot accepta singurele variante care ar putea evita conflictul , din punctul meu de vedere, sunt cele expuse de mine.

lvescan astãzi la ora 14:19
ok

lvescan astãzi la ora 14:19
in caz de conflict voi discuta de acum inainte cu conducerea tribului vostru
respect

lacry astãzi la ora 14:22
procedeaza cum consideri tu necesar. punctul de vedere al meu il stii ...ma indoiesc ca ar fi diferit de al conducerii dar poti incerca.
Respect reciproc
"
 

DeletedUser

Hmmmm,ce-ar fi sã ne oprim aici din consumarea inutila a energiei?;)
Nu se va rezolva nimic aºa,Ivescan a greºit subestimandu-ne.a greºit neºtiind mai nimic despre noi...Noi,am greºit prin faptul ca am fãcut publice aceste atacuri,e adevarat,de pus in rama unele,dar...cred ca ajunge.
Eu as zice sa ne oprim cu toþii aici,cred ca s-a spus totul...Imi pare rãu ca un jucãtor ca el nu mai vrea sã joace aici,era unul din motivele pentru care jucam si cu mai multa plãcere acest joc.
Sa auzim de bine!
 

DeletedUser

trecand peste evidenta lezare a mandriei natiunii avaloane provocata de acea infama propunere (si spun asta cu o lacrima in coltul ochiului) eu nu prea vad jignirile; a fost modificat post-ul? ma asteptam, la injurii, chiar injuraturi; sub asteptarile mele
oricum, mi se pare normal sa nu acceptati propunerea, sa va protejati un membru indiferent de cate puncte are; bine ar fi daca toate triburile ar face la fel
cat despre atacurile date de lvescan, cred ca s-a lamurit lumea de ce ataca cu defensiva
ce deznodamant plictisitor, nimeni n-a gresit
 

DeletedUser

nu vezi jignirile pt ca nu obisnuiesc sa fac balci pe forum legat de expresiile folosite de lvescan. el stie ce a spus si ce a repetat de cateva ori asa ca nu e nevoie sa le pun eu aici. am pus pe forum si atacurile si mesajele ca un raspuns la cuvintele lui si consideratia aratata conducerii avalon.
voi ruga moderatorul sa inchida topicul daca si lvescan sau conducerea dac44 este de acord. va multumesc.
 

DeletedUser

@barony
nu stiu cu ce consideri tu ca m'am facut de ras cu propunearea pe care i'am facut'o lui lacry...dar in fine...daca tu consideri ca m'am facut de ras...asa sa fie
In alta ordine de idei, dicutia pe care am avut'o cu lacry a fost inainte de a discuta cu joseph...si ce mi'a spus el am luat de bun...crezand ca s'a discutat la voi in trib situatia si s'a ajuns la acea propunere. In cele 2 zile pe care vi le'am acordat, joseph nu mi'a mai raspuns la mesaje..chiar daca le citea. Putea macar sa zica "uita ce ti'am propus ca nu am reusit sa ii conving pe ceilalti din trib sa facem cum am promis" ....intr'adevar..ulterior a venit si mi'a zis acest lucru dar era tardiv. E adevarat ca am avut acea discutie cu lacry..dar nu l'am prea bagat in seama dandu'mi senzatia ca nu este un om prea important in trib si implicit fara un cuvant de spus in deciziile pe care le ia AVALON. Am continuat negocierile cu J0seph deorece imi dadea senzatia ca este un om de incredere si cu care pot negocia o solutie...dar se pare ce m'am inselat in privinta celei de a 2'a presupuneri. Probabil am gresit generalizand acuzatiile asupra intregii conduceri ale avalon..Probabil nici eu nu renuntam la sat ..si faceam ce ati facut si voi.
In fine...tin sa va anunt ca nu are nici o legatura faptul ca m'am lasat de joc cu aceasta problema dintre DAC44 si Avalon.
Bafta tuturor in continuare
PS. puteti inchide topicul ca e o discutie fara sens..parerea mea :)
 

DeletedUser

@barony..nu situ de ce provocare vorbeai pe L1..dar am sa te dezamagesc ..si acolo ma las..poate ai si observat...ca mi s'au injumatatit satele :p /..si cu asta chiar ca am inchis subiectul :p
 

DeletedUser

@barony..nu situ de ce provocare vorbeai pe L1..dar am sa te dezamagesc ..si acolo ma las..poate ai si observat...ca mi s'au injumatatit satele :p /..si cu asta chiar ca am inchis subiectul :p

Am observat ca si pe l1 parasesti harta.:( Pacat si multa bafta in viata reala!
 
Sus