Intrebare in legatura cu piata centrala

DeletedUser

Salut tuturor,am si eu o intrebare: Daca distrug piata centrala unui jucator,iar trupele lui sunt in drum catre alt sat,trupele lui dispar?
 

DeletedUser36071

Salut tuturor,am si eu o intrebare: Daca distrug piata centrala unui jucator,iar trupele lui sunt in drum catre alt sat,trupele lui dispar?

nu , daca distrugi piata , trupele din deplasare vor ramane la fel , si vor ajunge la destinatie in timpul estimat in momentul distrugerii pietii . Daca distrugi piata , nu poate vedea din piata nimic , nu poate da atacuri / sprijin , retrage etc. pe respectivul sat pana la reconstruirea pietii centrale . insa trupele raman la fel ( sosire , intoarcere )
 

DeletedUser

Daca distrug piata centrala unui jucator,iar trupele lui sunt in drum catre alt sat,trupele lui dispar?

trupele isi continua drumul spre satul care erau timise sa atace si se intorc inapoi in sat la fel de usor cum au plecat .

de obicei jucatori mai smecheri dau cu catapultele pe piata centrala ca sa o distruga inainte cu cateva min de ajungerea nobililor la satul respectiv . in cele mai multe cazuri jucatoruul atacat scoate trupele din sat si incearca sa le retraga inapoi ca sa tina piept nobililor dusmanului .
Daca tu distrugi piata centrala a jucatorului pe care il ataci el nu mai poate da intrerupere la atacul trimis , trupele continua atacul lansat de el si nu le mai poate chema in sat ca sa il ajute in lupta .
 

DeletedUser26839

stiu ca se fenteaza inainte sa pice atacurile..deci cand vine catapulta, trupele sunt deja pe drum inapoi...tactica ineficienta si care cere multe resurse degeaba......ajunge ca deja am zis prea mult :D
 

DeletedUser

mai sunt unii care nu cunosc asta...nu folosesc aceasta tactica dar unii zic ca mai au si succes din cand in cand cu acel atac trimis inainte:)
 

DeletedUser

Multumesc de raspunsuri,mai am o intrebare:Daca cuceresc un sat,iar trupele acelui sat sunt in sprijijn la altul,ele dispar sau raman acolo?
 

DeletedUser

daca satul cucerit este satul altui jucator trupele dispar . daca este satul tau ( iti innobilezi 1 dintre sate din varii motive ) trupele nu dispar , le poti retrage dupa innobilare
 
Sus