Intrebare nobil/adeziune

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Am o mica nelamurire..
Adeziunea pe care o scade un nobil la un atac este influentata de trupele cu care este trimis nobilul in respectivul atac?
Spre exemplu daca trimit pe un sat 4 nobili cu cate 500 cav.usoara am sanse mai mari sa iau satul respectiv decat daca trimit 4 nobili insotiti de 500 lancieri?
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Da, trupele care însoţesc nobilul au iscat oareşce teorii în privinţa scăderii adeziunii. Că dacă sunt puţine adeziunea scade mult, sau invers, că dacă trimiţi nobilii însoţiţi de grei scade mai mult decât dacă sunt însoţiţi de altele.
Eu cred că aleatoriu înseamnă la întâmplare, deci nu există legătură în privinţa trupelor ce însoţesc nobilii.
Desigur atacatorul trebuie sa aibă grijă ca nobilul să supravieţuiască atacul. Se ştie că dacă jumatate din numărul de trupe mor, atunci moare şi nobilul. Puţini ştiu însă că există jucători care trimit doi nobili odată, tocmai pentru ca să evite anumite pierderi de nobili.
În sfârşit, viteza este aceeaşi, clar, din moment ce nobilul este cea mai lentă unitate, el fiind cel care determină viteza de deplasare.

Răspuns : NU, scăderea adeziunii este aleatorie, întâmplătoare, în intervalul stabilit. Orice experienţe legate de trupe însoţitoare etc. sunt pur speculative.
 

DeletedUser

adica daca trimit un nobil si multa armata nu scade 20 ci 30 sau 35
 

DeletedUser

adica daca trimit un nobil si multa armata nu scade 20 ci 30 sau 35

Nu inteleg cum de nu ai priceput ce a zis lord adex....
Acum ca sa inchidem topicul asta ,mai repet si eu ca nu conteaza numarul de trupe la scaderea adeziunii.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus