Intrebare pt admini

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

In cazul in care imi mai vine in vizita un coleg, cam o data, de doua ori pe sapt, si intra la el pe account, de pe calculatorul meu, trebuie sa declar ca impart aceeasi legatura de internet cu el?
Deoarece el ar intra in medie de 28 de ori pe sapt, dar intra la mine de 2 ori... Nu ii stiu parola, si nici el nu mi-o stie, dar cand trece pe la mine, sau cand trec eu pe la el, mai intram pe TW/triburile....
 

DeletedUser

Toþi jucãtorii care folosesc în mod regulat aceeaºi legãturã de internet ( mai mult de 4 ori pe sãptãmânã), sunt obligaþi sã arate aceasta în "Setãri-> Împãrþirea legãturii de internet".

Cum el intra de maxim 2 ori pe sapt,inseamna ca nu
 

DeletedUser

La Setari zice asa:

Împãrþirea legãturii de internet

Dacã foloseºti în comun internetul cu mai multe persoane pentru mai mult de 3 zile trebuie sã menþionezi aceasta aici. Livrarea de materie primã ºi trimiterea de sprijin nu mai este în cazul acesta posibilã. Menþionarea poate fi ºtearsã doar dupã 3 zile. E vorba de 3 zile consecutiv sau 3 zile separate?
 

DeletedUser

crek se refera la 3 zile consec,ca doar nu te da afara dc intri de 3 ori odata in aprilie,odata in mai si odata in iunie
 

DeletedUser

Cont premium

Pentru ca toate discutiile referitoare la crtash-ul serverului sunt inchise, postez aci o intrebare.

Mi-am luat un cont premium care trebuia sa fie valabil o luna (pana pe 17 iulie) Odata cu crash-ul asta s-au dus pe apa sambetii, imi zice ca contul meu premium e valabil doar pana maine.
Eu am platit banii aia pe SMS, este vreo modalitate ca sa am contul premium pana pe 17?!


Multumesc anticipat, astept un raspuns si o rezolvare in acest sens
akbar
 

DeletedUser

trimite mai bine un tichet la suport
aici mai mult ca sigur nu ai sa gasesti rezolvarea
 

DeletedUser

ii interesant:cand jucatorii dau de greu,intra pe forum imediat,dar in restul timpului forumul nu exista pt ei
 

DeletedUser

Ca sa nu mai deschid alt thread... alta intrebare pentru admini:

"Þinta poate fi atacatã ºi poate ataca pâna la 12.8. 12:05, numai dacã proporþia dintre punctele agresorului ºi cele ale apãrãtorului este maximum 20."

Asta-mi apare cand vreau sa atac o ferma de-a mea. So... what's up? :confused:
 

DeletedUser

Ca sa nu mai deschid alt thread... alta intrebare pentru admini:

"Þinta poate fi atacatã ºi poate ataca pâna la 12.8. 12:05, numai dacã proporþia dintre punctele agresorului ºi cele ale apãrãtorului este maximum 20."

Asta-mi apare cand vreau sa atac o ferma de-a mea. So... what's up? :confused:

Lumea seamana la sistemele de protectie cu lumea 5 din net.
Sunt sigur ca explicatia completa e pe forumul de acolo dar mi-e lene sa sap acum. :D
Exista o limitare de atac raportata la diferenta de puncte si o limitare a atacurilor false (numar de unitati per atac).
 

DeletedUser

Stiu, mi-am dat seama mane, intrebarea mea era mai mult retorica.. chiar trebuie sa copiem tot ce gasim pe .net? Sunt 5 zile de protectie la inceput, este moralul (which sucks by the way), acuma si asta..

Nu mai joc pe w5 dar ai dreptate, stiu ca era o protectie pentru fake-uri. Aproximativ 10 unitati per atac sau ceva in genul (si mie mi-e lene sa caut). De protectia prin diferenta de puncte atacator/victima nu stiu nimic. Dar amandoua mi se par stupide si omoara din spiritul jocului. Mai ales aia cu fake-urile.
 

DeletedUser

In W6 e asa: atac cu trupe reprezentand minim 1% din numarul punctelor satului:

The attacking force has to consist of at least 29 villagers.

Si eu am 2902 puncte acolo. So...
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

@ Vokiel: da!..se pare ca trebuie sa copiem tot ce gasim pe net....indiferent daca acest lucru afecteaza in mod negativ jocul..:D
 

DeletedUser

Salut Adminilor

Salut am si io intrebare

mai acum cate`va saptamanei mie mi`sa suspendat contul deoarece primeam resurse de la un sat iar prietenul meu care primea la fel ca mine resurse nu doar de la un sat de la mai multe sate nu a patit nimik ce fel sunt facute regulile
ca io primeam resurse de la gagica mea asa si el la fel primea resurse de la gagica lui si de la inca cativa prieteni care ia pus sa joace doar pt lucrul asta si cnd a vazut ca io am loat ban pt chestia asta le`a zis sa nu ii mai trimita
 

DeletedUser

Salut am si io intrebare

mai acum cate`va saptamanei mie mi`sa suspendat contul deoarece primeam resurse de la un sat iar prietenul meu care primea la fel ca mine resurse nu doar de la un sat de la mai multe sate nu a patit nimik ce fel sunt facute regulile
ca io primeam resurse de la gagica mea asa si el la fel primea resurse de la gagica lui si de la inca cativa prieteni care ia pus sa joace doar pt lucrul asta si cnd a vazut ca io am loat ban pt chestia asta le`a zis sa nu ii mai trimita

Salut, am si io raspuns.

Inainte de a posta, incearca sa vezi daca nu cumva iesi din discutia curenta. Nu ar strica nici un ochi pe regulile forumului.
Daca ai probleme de genul asta, ai sistemul de tichete.
 

DeletedUser

@ Vokiel: da!..se pare ca trebuie sa copiem tot ce gasim pe net....indiferent daca acest lucru afecteaza in mod negativ jocul..:D


FYI, triburile.ro, tribalwars.net, die-staemme.de, samd apartin aceleiasi companii. Lansarea lumilor noi, configurarea lor, intretinerea lor sunt facute de adminii InnoGames, nu de echipele locale. Echipele locale au atributii doar in controlul jucatorilor si oferirea de suport, atat.
Decizia privind setarile lumii 2 a fost luata de stafful InnoGames.

As aprecia daca inainte sa emiti o parere, incerci sa te documentezi.
Nu e greu, intreaba-l pe Vokiel ;)
 

DeletedUser

As aprecia daca inainte sa emiti o parere, incerci sa te documentezi.
Nu e greu, intreaba-l pe Vokiel ;)

Who? Why? When? Where?...
Mersi pentru explicatia in-private. Dar ca adaugare la intrebarile alea.. n-ar fi bine macar o propunere din partea voastra sa realizeze mai multe poll-uri inaintea inceperii de lumi noi in care sa se ceara parerea jucatorilor romani? Ca doar noi jucam jocul si nu ei. In felul asta am avea toti de castigat, si noi dar si ei.
 

DeletedUser

FYI, triburile.ro, tribalwars.net, die-staemme.de, samd apartin aceleiasi companii. Lansarea lumilor noi, configurarea lor, intretinerea lor sunt facute de adminii InnoGames, nu de echipele locale. Echipele locale au atributii doar in controlul jucatorilor si oferirea de suport, atat.
Decizia privind setarile lumii 2 a fost luata de stafful InnoGames.

As aprecia daca inainte sa emiti o parere, incerci sa te documentezi.
Nu e greu, intreaba-l pe Vokiel ;)

hmmm...si tu chiar crezi ca-s atat de ...copil(da eu) ca sa inghit gogoasa asta?
:D

lumile de pe .ro probabil sunt configurate de cine ai zis tu,la alegerea alor nostrii
asa cum w1.net a fost alegerea englezilor cum sa fie,asa w3 este alegerea alor nostrii
dont sell me this S***!
 

DeletedUser

hmmm...si tu chiar crezi ca-s atat de ...copil(da eu) ca sa inghit gogoasa asta?
:D

lumile de pe .ro probabil sunt configurate de cine ai zis tu,la alegerea alor nostrii
asa cum w1.net a fost alegerea englezilor cum sa fie,asa w3 este alegerea alor nostrii
dont sell me this S***!

Hmmm, ok.
Cea mai mare dorinta a mea a fost o lume lenta, probabil. :rolleyes:
O poti intreba pe carmi daca vrei care este procedura de start a unei lumi noi ;)

I won`t sell you S***, just give some for free :D
 

DeletedUser787

In legatura cu chestia aya cu impartzirea conexiunii la internet ... eu stau intr-un camin de la politehnica tm shi totzi 5000 (sau catzi suntem ) avem acelashi IP ... asta inseamna ca nu pot sa atac pe nici unu din complex ? ... poate ma trezesc ca tribu meu shi a lui x au razboi ... eu nu pot ataca pt k stam in camin ?
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus