Intrebare urgenta pt admini Jocului Triburile legata de IP !

  • Autor subiect BuniculSeIntoarce
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

Sal am o intrebare si vreu sa ma ajutati pt ca nu as vrea nustiu peste cat timp sa mi se blocheze userul la triburile.
Situatia mea :
-Am internet de la RDS si am 3 calculatoare; care sunt legate prin switch.
-Noi suntem 3 care ne jucam pe triburile in lumea 5.
-Suntem in triburi diferite si nu schimbam resurse intre noi si nu avem legatura intre noi in timpul jocului.
-Intrebare cum va apar voua IP-urile ca fiind de pe un singur calculator sau 3 Ip-Uri diferite ca sa stim.
Daca ne aflam in prima situatie parca trebuia sa declaram in joc cu cine impartim conecxiunea la net.
Altfel nu trebuie sa facem nimic.
Astept o solutie ca sa stiu ce trebuie sa fac.
Mersi mult..........
 

DeletedUser

setari/ impartirea legaturii de internet k sa fii mai sigur...
nu se stie niciodata...n-are rost sa t risti
 

DeletedUser1195

treceti la setari impartirea legaturii de internet si tineti seama de regulament:

2) Mai mulþi jucãtori cu aceaºi legãturã de internet

Livrãri de resurse, atacuri comune, atacuri ºi sprijin între jucãtori care îºi împart o legãturã de internet sau un computer, sunt în timpul uzului comun ºi 24 de ore dupã aceea interzise. Uzul comun regulat al legãturii de internet trebuie anunþat.

Impartirea legaturii de internet trebuie sa fie trecuta de fiecare dintre voi.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Sal am o intrebare si vreu sa ma ajutati pt ca nu as vrea nustiu peste cat timp sa mi se blocheze userul la triburile.
Situatia mea :
-Am internet de la RDS si am 3 calculatoare; care sunt legate prin switch.
-Noi suntem 3 care ne jucam pe triburile in lumea 5.
-Suntem in triburi diferite si nu schimbam resurse intre noi si nu avem legatura intre noi in timpul jocului.
-Intrebare cum va apar voua IP-urile ca fiind de pe un singur calculator sau 3 Ip-Uri diferite ca sa stim.
Daca ne aflam in prima situatie parca trebuia sa declaram in joc cu cine impartim conecxiunea la net.
Altfel nu trebuie sa facem nimic.
Astept o solutie ca sa stiu ce trebuie sa fac.
Mersi mult..........

Iti poti spune exact dp ce pc s-a intrat p un cont...stiu din experienta proprie asta....baga la conexiune id voastre e cel mai bine... si sa fi atent la triunghiulare cum o faci....adica face-ti...
 

DeletedUser

Sal am o intrebare si vreu sa ma ajutati pt ca nu as vrea nustiu peste cat timp sa mi se blocheze userul la triburile.
Situatia mea :
-Am internet de la RDS si am 3 calculatoare; care sunt legate prin switch.
-Noi suntem 3 care ne jucam pe triburile in lumea 5.
-Suntem in triburi diferite si nu schimbam resurse intre noi si nu avem legatura intre noi in timpul jocului.
-Intrebare cum va apar voua IP-urile ca fiind de pe un singur calculator sau 3 Ip-Uri diferite ca sa stim.
Daca ne aflam in prima situatie parca trebuia sa declaram in joc cu cine impartim conecxiunea la net.
Altfel nu trebuie sa facem nimic.
Astept o solutie ca sa stiu ce trebuie sa fac.
Mersi mult..........

Uitati-va toti trei la Setari -> Login . Daca acolo sunt scrise aceleasi IP-uri la toti trei inseamna ca asta vad si adminii.
 

DeletedUser1195

Iti poti spune exact dp ce pc s-a intrat p un cont...stiu din experienta proprie asta....baga la conexiune id voastre e cel mai bine... si sa fi atent la triunghiulare cum o faci....adica face-ti...

Lasa triunghiularele.Din experienta ta proprie stii ca nu tine!:)
 

DeletedUser

Lasa triunghiularele.Din experienta ta proprie stii ca nu tine!:)

nu am facut nicio triunghiulare in viata mea... am constiinta curata...dar sa stii ca am o memorie f f scurta...

Sa nu trisati...NU e frumos,corect si in plus trebuie sa ai multa minte ca sa faci asta cat de cat bine...
 

DeletedUser

pai si daca este o retzea de bloc? sau de cartier? cum sunt raspandite acuma? se baneaza 200 conturi? sau trebuie sa declare totzi legatura de net? io zic ca pe langa ip adminii mai primesc si alte informatzii. de fapt sunt sigur. de la un router normal se pot juca cu mai multe calculatoare fara probleme si fara declararea impartzirii legaturii de net.
 

DeletedUser

Offfff

Ma voi nu ganditi fie care calculator are IP diferit nu conteaza ca esti la RDS Cz eu la Cz nam swith ca nu se poate am doar un calculator si stau doar cu fratemiu si impartim legatura de net dar pt orice eventualitate punetio si voi
 

DeletedUser

Ma voi nu ganditi fie care calculator are IP diferit nu conteaza ca esti la RDS Cz eu la Cz nam swith ca nu se poate am doar un calculator si stau doar cu fratemiu si impartim legatura de net dar pt orice eventualitate punetio si voi

perfect...si totusi dak "am pus pentru orice eventualiatite...dupa aman2 conturile" are voie sa imi faca ceva?????nu am trimis resurse,nu nimic.....am impartirea legaturii de internet de pe la inceputul jocului si astazi vad ca sunt banat.......din ce motiv????pe lumea 5: alex4rapid si MaSoN alex4rapid....1 am intrat si am vazut k nu am fost bine pozitionat dar totusi am continuat....si vad k am fost banat....

aaa si :
Nu deschide un Thread de reclamaþie în forum!

Motivul pentru excluderea ta: Am observat ca folositi mai multe conturi pe acelaºi computer, fara a respecta regulile jocului. Aveþi voie sã jucaþi numai cu un cont!
» Depunere de contestaþie (are sens numai în cazuri speciale)
» ªtegerea contului în lumea aceasta (Început nou posibil)

În timp ce contul þi-e blocat poþi fi atacat.
Pagina principalã

cum adik pot fi atakat????parka nu puteam fi atakat......nici sa intru nu pot...dar sa fiu atakat pot?

astept si eu un raspuns.....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Dacã ai fost banat nu poþi sã intrii pe contul respectiv. De atacat poþi fi atacat
 

DeletedUser

Cont încuiat

Nu deschide un Thread de reclamaþie în forum!

Motivul pentru excluderea ta: Am observat ca folositi mai multe conturi pe acelaºi computer, fara a respecta regulile jocului. Aveþi voie sã jucaþi numai cu un cont!
» Depunere de contestaþie (are sens numai în cazuri speciale)

În timp ce contul þi-e blocat nu poþi fi atacat.
Pagina principalã

aici la contull: alex4rapid


Cont încuiat

Nu deschide un Thread de reclamaþie în forum!

Motivul pentru excluderea ta: Am observat ca folositi mai multe conturi pe acelaºi computer, fara a respecta regulile jocului. Aveþi voie sã jucaþi numai cu un cont!
» Depunere de contestaþie (are sens numai în cazuri speciale)
» ªtegerea contului în lumea aceasta (Început nou posibil)

În timp ce contul þi-e blocat poþi fi atacat.
Pagina principalã

si aici contul: MaSoNN alex4rapid........deci......ce spuneai?
 

DeletedUser

nu e nici un admin sa imi explice cum se rezolva problema mea?????
 

DeletedUser4349

alex o fi vreo eroare in mesajele alea automate...
uite ce scrie daca vreau sa te atac:
"Jucãtorul este încuiat din cauza aceasta nu poate fi atacat sau sprijinit"

asa ca stai calm :)
 

DeletedUser1195

aceste probleme nu vor primi rezolvarea pe forumul extern.Trimite tichet la suport si atunci vei afla despre ce este vorba.Aceste probleme se discuta cu adminul care a propus banarea,dupa verificari.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

aceste probleme nu vor primi rezolvarea pe forumul extern.Trimite tichet la suport si atunci vei afla despre ce este vorba.Aceste probleme se discuta cu adminul care a propus banarea,dupa verificari.

examplu de ticket...


Buna ziua,/seara. Am si eu o problema referitoare la contul meu. Am incercat sa intru pe acesta, dar imi apare ca incuiat. Nu inteleg dc imi apare asta, care sunt motivele care v-au determinat sa luati aceasta decizie.Nu am prea multa experienta in triburile, sunt inca incepator si din aceasta cauza nu am inteles prea bine motivele banarii mele, sigur este o greseala la mijloc.
Cu multa stima si respect, .....
 

DeletedUser1195

nihilius,frumos text.
Ce bine ar fi sa fie toate ca asta.:)

ai putea sa soliciti sa fii primit in ABC,drept profesor de tichete.:)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

nihilius,frumos text.
Ce bine ar fi sa fie toate ca asta.:)

ai putea sa soliciti sa fii primit in ABC,drept profesor de tichete.:)

Nu ma vor:( Am incercat sa intru acolo, dar mi s-a inchis politicos usa in nas...:(

Oricum eu imi ofer umilele mele servicii ptr jucatorii care au nevoie sa faca un ticket si nu stiu cum, nu gasesc scuze viabile, ma pricep destul de bine.
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus