intrebare

  • Autor subiect CorleoneThug
  • Data de început

DeletedUser

ma omoara bisericile astea:))

deci sa fiu sigur...de exemplu satele de aparare daca sunt in mare albastra pot sa le tin si fara biserica nu?..trupele care le trimit sprijin in sat pe granita apara tot cu 100 % nu ?
 

DeletedUser20120

dap , dar cel la care trimiti sprijin trebuie sa aibe biserica pt a se putea apara mai bine
 

DeletedUser12768

Dacă trimiţi sprijin dintr-un sat care nu e în raza vreunei biserici a ta nu se apără cu moral 100% chiar dacă cel căruia îi trimiţi sprijin are satul în raza a 10 biserici.
 

DeletedUser8140

am inteles eu gresit? am auzit pe un coleg care are multe sate in raza unei biserici si la unul nu ii mai apare ca e religios. Deci stiti de vreo limita de sate sub influenta bisericii?

Si la intrebarea lu corleone acelasi raspuns ca si catalin l-as da, trebuie satul tau sa fie sub influenta bisericii tale
 

DeletedUser

Apropos, pe satele unde Religia este 2 , trupele se apără mai bine decât pe un sat cu Religia 1 ?

Cam complicat cu Bisericile astea :)))
 

DeletedUser

Sters.
---
Acest mesaj se va sterge in maxim 5h.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

Trupele de aparare care provin dintr-un sat nereligios vor lupta cu credinta daca sunt trimise ca suport intr-un alt sat ce are religie. (sat de-al meu sau daca colegul are religie unde ii dau sprijin?)
 

DeletedUser

Trupele de aparare care provin dintr-un sat nereligios vor lupta cu credinta daca sunt trimise ca suport intr-un alt sat ce are religie. (sat de-al meu sau daca colegul are religie unde ii dau sprijin?)
Citeste atent. Apoi, mai citeste o data. Si inca o data. Apoi citeste tot. :)
Suntem dusmani, am explicat pentru toti, cine a inteles de bine, cine nu... asta e. :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser8140

da am inteles, dar nu eram sigur de idee. Daca eu nu am religie si le trimit la un coleg sub influenta bisericii lui ca o sa capete religie....o sa le faca el botezul si toate alea si o sa fie credincios :))
 

DeletedUser

Biserica va fi distrusă la cucerirea unui sat.
Un sat necesită doar o singură biserică, pentru a avea puterea completă de luptă. Dacă mai construieşti încă o biserica nu-ţi vei mări puterea.
Numai biserica ta poate mări puterea de luptă a trupelor tale. Bisericile membrilor tribului tău nu au influenţă asupra trupelor tale.
Dacă sprijini un jucător, este valabilă influenţa bisericii lui
La atac este important satul din care vin trupele tale. Dacă acesta se află în raza de influenţă a unei biserici, atunci trupele tale vor lupta cu puterea deplină. În cazul acesta este totuna, dacă satul atacat se află în raza de influenţă a bisericii tale sau nu

Cam atat :D
 

DeletedUser17342

lasati-i sa mai descopere si singuri ca noua nu ne-a zis nimeni pe 9 :)
 

DeletedUser

Dacă trimiţi sprijin dintr-un sat care nu e în raza vreunei biserici a ta nu se apără cu moral 100% chiar dacă cel căruia îi trimiţi sprijin are satul în raza a 10 biserici.

1. moralul nu are nicio tangenta cu religia..sunt paralele si echidistante

2. vezi ca e gresit ce spui tu acolo..si e de-aiurea, ca e printre primele posturi..multi citesc pana acolo, si merg pe premisa asta
 

DeletedUser

Am si eu o intrebare....cind apare l17...k nu mai am rabdare niki eu si niki prietenii...:-???
 
Sus