intrebare

  • Autor subiect DeletedUser6558
  • Data de început

DeletedUser6558

Sunt nou. Trimit armata unde mi se cere. O pierd. Imi pierd satul. Intru in alt trib. Trimit iara armata, de 3 ori mai multa. Nu beneficiez de nimic, si cind am si eu nevoie de ceva o iau de la inceput. Tribul se desfiinteaza, caut alt trib, dar nu gasesc, deoarece sunt atacat intre timp, si nu mai am cind sa gasesc alt trib. Cel ce ma ataca are grija sa nu imi pot gasi alt trib, e un razboinic feroce si ii ameninta pe toti sefii de triburi ca nu cumva sa ma primeasca. Ce fel de joc e asta? Anume? Pot sa rasspund si eu. Un gunoi. Un gunoi in care aia care au apucat sa aiba 3 sate nu mai au grija altora. Deci? Altcineva? Ceva opinii diferite? E o intrebare retorica. NU, nu e o intrebare retorica, e doar un gunoi.
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Meriti un premiu de consolare :p. Dar recunoaste ca totul pleaca de la premisa neadevarata ca esti nou. Si atunci, pe cine vrei sa pacalesti ?
 

DeletedUser

Deci nu pricep...
De cand esti nou?
De 3 ani?
Si ia-ti inima in dinti si arunca-l la cosul de gunoi, acolo unde presupun ca ii e locul...
Si totusi... asta e la intrebari.
La intrebari retorice?
Detaliaza un pic mai mult povestea, ca sa putem sa te consolam mai bine, caci mai mult nu stiu daca putem face. :)
 

DeletedUser6558

Asemenea nenorociri ca anul asta n-am vazut niciodata. Nici macar un tip decent, numai cocalari si imbecili. In afara de asta, nu sunt in stare nici macar sa isi respecte propriile reguli, si in plus, sunt si niste fricosi si niste prosti. Ce sa zic, trebuie sa fii masochist sau tembel sa stai pe aici.

Exemple de triburi de 3 lei, care mai activeaza, dracu stie pina cind. - CENT, BHU, RTK, Arkan. Si in generral tot ce a fost cindva Legio reprezinta o adunatura de cea mai joasa speta.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser431

Într-un fel barbar are dreptate. Jocul a scăzut foarte mult ca medie de vârstă şi ca intelect (şi mai sunt multe "calităţi" ce au scăzut). Jocul s-a umplut de imbecili care nu ştiu să scrie o frază cap-coadă, care nu ştiu să folosească o exprimare decentă pentru a obţine ceva. Iar cei care ştiu, nu au curajul să citească mesajele primite, de frică să nu fie atinşi de această imbecilitate.

Este adevărat, devine frustrant, pentru că nu ai cu cine lega două cuvinte inteligente. Nu ai cu cine purta o conversaţie care să nu cuprindă termeni ca "frate", "mane" etc.

Şi, ai dracu', nimeni nu vrea să-mi trimită doar semnele de punctuaţie, să pot să scriu eu ce vor ei să exprime...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Cam simplista si superficiala concluzia. Eu daca vreau sa joc fotbal vorbesc cu prietenii si ma duc la sala, nu in curtea scolii cu elevii de a VIII-a. In nici un caz nu ma voi duce acolo sa caut ceea ce stiu ca nu voi gasi si mai voi mira dupa.

In ce-i priveste pe cei foarte tineri care joaca, dimpotriva, eu am parere foarte buna despre ei. Si macar au o scuza daca ma dezamageste limbajul lor, de exemplu, in contradictie cu mesajul de mai sus (ridicol, imi aduce aminte de bancul : nu fumez, nu beau ... pfff, iar mi-a cazut tigara-n bere).
 

Gabyy89

Clone Wars
Scor reacție
38
Si ma rog ce scuza au cei tineri mai adex? ca isi pierd timpul aici in loc sa stea la orele de romana? :))
 

DeletedUser6558

Alta modalitate n-ai gasit pentru a-ti exprima evidenta frustrare? :)

Domnule, frustrarea mea este legata de triburi. Crezi ca pe altcineva in afara de cei de pe triburi ii intereseaza asta? Da, sunt socat de imbecilitatea celor de pe L21, www.triburile.ro, si am considerat necesar sa semnalez acest aspect.

Lord Adex, nici nu imi inchipuiam ca aici o sa gasesc membri ai Societatii de Geografie, sau ale altor societati. Imi inchipuiam ca sunt oameni normali. Si asa si sunt. Insa a fi normal in Romania inseamna a fi badaran, limitat si, in general, prost. Si dincolo de impasul moral, se intra intr-unul logic. Cantitatea de idei fara noima si de timpenii pure este naucitoare. Cum poti reactiona, de exemplu, la mesajul asta.


bioenergeta2010 astăzi la ora 18:03
fratilor va multumesc la toti pentru ca sinteti ARKANI va rog sa nu retrage-ti sprijinul de la mine , eu am sa plec la TB ca sa ajut de acolo renasterea tribului

TB fiind, desigur, un fel de inamic.

E ca si un film atit de prost incit e bun.
 
Ultima editare de un moderator:

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Daca reactionezi altfel decat sa cazi pe spate razand la mesaje de genul asta, ai o problema Carrhae. Hmmm, sa iei in deradere renasterea tribului, fie si inamic ... urat, foarte urat :(
 

DeletedUser2821

Amuzant mesajul playerului asta , sau de fapt nu e foarte amuzant , adica ceri sprijin , tribul te ajuta ( asa deduc eu de acolo ) si tu ca rasplata ii zici ca pleci din trib , poti sa pleci si la aliati si eu unul ca si conducator m-as simti jignit !

Sunt si oameni inteligenti pe triburi , insa din ce in ce mai putin , dar pana la urma triburile e la fel ca si societatea romaneasca , ca doar de acolo isi extrage playerii si cum sunt pe strada asa sunt si pe triburi .

Deci , uite-te pe geam ce o sa vezi acolo e exact ce e si aici , nicio diferenta din pacate , pentru ca poate pentru multi era un refugiu , tocmai ca sa nu isi mai aduca aminte de ce e " afara " , cel putin parca inainte asa era , o concentrare mai mare de oameni cat de cat inteligenti , in ultimul an insa , totul s-a degradat .
 

DeletedUser17342

Asemenea nenorociri ca anul asta n-am vazut niciodata. Nici macar un tip decent, numai cocalari si imbecili. In afara de asta, nu sunt in stare nici macar sa isi respecte propriile reguli, si in plus, sunt si niste fricosi si niste prosti. Ce sa zic, trebuie sa fii masochist sau tembel sa stai pe aici.

Exemple de triburi de 3 lei, care mai activeaza, dracu stie pina cind. - CENT, BHU, RTK, Arkan. Si in generral tot ce a fost cindva Legio reprezinta o adunatura de cea mai joasa speta.

poate nu stii tu sa iti alegi echipa ;)

Într-un fel barbar are dreptate. Jocul a scăzut foarte mult ca medie de vârstă şi ca intelect (şi mai sunt multe "calităţi" ce au scăzut). Jocul s-a umplut de imbecili care nu ştiu să scrie o frază cap-coadă, care nu ştiu să folosească o exprimare decentă pentru a obţine ceva. Iar cei care ştiu, nu au curajul să citească mesajele primite, de frică să nu fie atinşi de această imbecilitate.

Este adevărat, devine frustrant, pentru că nu ai cu cine lega două cuvinte inteligente. Nu ai cu cine purta o conversaţie care să nu cuprindă termeni ca "frate", "mane" etc.

Şi, ai dracu', nimeni nu vrea să-mi trimită doar semnele de punctuaţie, să pot să scriu eu ce vor ei să exprime...

nu e vorba doar de joc, dupa cum spunea si michelle, asta e lumea in care traim...
 

DeletedUser

[....] Imi inchipuiam ca sunt oameni normali. Si asa si sunt. Insa a fi normal in Romania inseamna a fi badaran, limitat si, in general, prost. Si dincolo de impasul moral, se intra intr-unul logic. Cantitatea de idei fara noima si de timpenii pure este naucitoare.

Dupa standardele tale, esti normal? Hai ca asta vreau sa aflu.
Ca daca tu esti de la Maramu', foarte bine! Tot Romanica e, chiar daca sudistii sunt mai batuti in cap si in general Ardealu', de fapt cam toata Transilvania e un pic mai luminata. De-ar fi si ungurii mai umani...
Ah... si inteligenta asta... banuiesc ca cei mai cretini ii consideri pe cretinii din gastile cretine, care se plimba pe strada ca niste cretini. Te-ai intrebat cati sunt romani? Eu, la un moment dat, m-am intrebat. Si am constatat fara nici un pic de surprindere ca in marea majoritate sunt tigani, turci, arabi, si chiar unguri. Si asta in capitala - nu cred ca in alte parti sta treaba complet diferit. Romani putini pe-acolo, si aia influentati de spriritul de turma, nu invers.
Si referitor la joc... E un joc, nimeni nu tine sa-si arate potentialul intelectual, nu fiindca e prea scazut(poate si de asta), dar din cauza ca n-are de ce. Deci nu prea ai de unde sa stii daca sunt cretini, idioti si daca au IQ-ul pozitiv sau nu.
Intamplari ca ale tale nu-s atat de rare, daca mai ai par in cap e bine.
 

DeletedUser

Esti in urma mai tovarase Carrhae. Eu m-am plans de chestiile astea acum vreo luna. Eu zic sa se introduca totusi testul de IQ la crearea contului. Sau sa se dea un test de gramatica, si un mic text argumentativ cu tema: "De ce vreau sa joc triburile".
Gata asta e tot. "Va pupa Jean!" [IQ-ul meu e pe minus :)]
 

DeletedUser

Sunt nou. Trimit armata unde mi se cere. O pierd. Imi pierd satul. Intru in alt trib. Trimit iara armata, de 3 ori mai multa. Nu beneficiez de nimic, si cind am si eu nevoie de ceva o iau de la inceput. Tribul se desfiinteaza, caut alt trib, dar nu gasesc, deoarece sunt atacat intre timp, si nu mai am cind sa gasesc alt trib. Cel ce ma ataca are grija sa nu imi pot gasi alt trib, e un razboinic feroce si ii ameninta pe toti sefii de triburi ca nu cumva sa ma primeasca. Ce fel de joc e asta? Anume? Pot sa rasspund si eu. Un gunoi. Un gunoi in care aia care au apucat sa aiba 3 sate nu mai au grija altora. Deci? Altcineva? Ceva opinii diferite? E o intrebare retorica. NU, nu e o intrebare retorica, e doar un gunoi.

Eu daca as lua ad literam ce spui tu mai sus, as spune ca jucatori de genul "aia care au apucat sa aiba 3 sate nu mai au grija altora" sunt majoritatea, dar trebuie sa recunosti ca mai sunt cativa care au rabdarea sa stea sa "dadaceasca" cate un incepator si sa-l si cizeleze in acelasi timp, sa si-l faca loial .Pacat ca sunt putini!
 

Adenauer

member
Scor reacție
105
Domnule, frustrarea mea este legata de triburi. Crezi ca pe altcineva in afara de cei de pe triburi ii intereseaza asta? Da, sunt socat de imbecilitatea celor de pe L21, www.triburile.ro, si am considerat necesar sa semnalez acest aspect.

Domnule Carrhae, cu stima te anunt ca lumea 21 este formata din cel putin 10.000 de oameni. Nu poti pune 10.000 de oameni in aceeasi oala, personal cand am citit postul tau m-am gandit la tine ca fiind unul din acei pe care tu ii blamezi, adica tot un imbecil. 10 mii de oameni inseamna cel putin 9000 de caractere diferite, probabil 5000 de educatii diferite, chiar daca in mare parte sunt de acord cu faptul ca liceenii sunt acum impartiti in 2 grupuri, destul de inegale...cei care epateaza prin exprimarea miscarii emo si cei care epateaza prin manelism.
Personal sunt pe L21, si sunt mandru de asta, la fel cum sunt mandru de educatia si intelectul meu iar postul tau, in care m-ai pus in acelasi bol cu ceilalti m-a jignit :) .

O zi buna.
 

DeletedUser

Sa speram ca de maine se da admitere la intrarea pe triburile.....pam-pam
 
Sus