Intrebare ..

  • Autor subiect DeletedUser706
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser706

Am primit un atac de la un jucator turc pe W15

Toate sunt la aceeasi ora , in acelasi minut ..SI ACEEASI SECUNDA CAND AU AJUNS LA MINE IN SAT !!

heir attacks <RO>D1 Rename Apr 01,2008 01:39
heir attacks <RO>D1 Rename Apr 01,2008 01:39
Dark Hayali attacks <RO>D1 Rename Apr 01,2008 01:39
Dark Hayali attacks <RO>D1 Rename Apr 01,2008 01:39
Dark Hayali attacks <RO>D1 Rename Apr 01,2008 01:39
heir attacks <RO>D1 Rename Apr 01,2008 01:39

Vreau sa stiu si eu cum este posibil !!!???

Repet aceeasi secunda !
 

DeletedUser

Aztecule, ultima oara cand am atacat, n-am reusit decat 5 atacuri intr-o secunda jumatate...din acelasi sat.Daca dadeam din 2 sate, reuseam si 6-7. Deci, nu te speria, totul tine de coordonare, net bun, si click-uri rapide.
Cu banalul multi-tab.
Daca vrei dovezile la ceea ce spun eu, ti le voi da pe prv.Dar, se poate.

Ah, da..si serverul unde joci trebuie sa mearga bine. :D
 

DeletedUser5225

@ aztecul - cred ca ar fi mai bine sa il intrebi pe autorul acestui atac "minunat"....poate iti va spune reteta succcesului :rolleyes:
 

DeletedUser706

Aztecule, ultima oara cand am atacat, n-am reusit decat 5 atacuri intr-o secunda jumatate...din acelasi sat.Daca dadeam din 2 sate, reuseam si 6-7. Deci, nu te speria, totul tine de coordonare, net bun, si click-uri rapide.
Cu banalul multi-tab.
Daca vrei dovezile la ceea ce spun eu, ti le voi da pe prv.Dar, se poate.

Ah, da..si serverul unde joci trebuie sa mearga bine. :D

Deci sa inteleg ca nu este nimic ilegal [ scripturi sau altceva ?]
Atunci cum dai tu 6 atacuri [ si cu nobili si armata de curatare ]...sa ajunga in timpul 00:00:00 legal vorbind ...

Deci vorbim de zeci de mii de trupe ...nu de fake !
Si nu aceleasi !!
 

DeletedUser

Aztecule..ca fapt divers.Un atac banal, din mai multe sate, e mult mai usor de coordonat in aceeasi secunda decat din acelasi sat. Desfid pe oricine trimite spune ca poate trimite 5 atacuri dintr-un sat, fara programe ajutatoare. 4 dintr-un sat, se poate aztecule.
Si repet, daca stii exact secunda cand sa dai click, se poate.
Iti deschizi mai multe ferestre cu aceeasi tinta, pregatesti totul, si le suprapui, astfel incat sa se vada doar butonul de OK. Si dai click in secunda cand trebuie. Garantat prinzi cel putin 3 intr-o secunda.
 

DeletedUser706

Am incercat ...
Nu este posibil sa da i 5 click uri intr o secunda !
[mai ales in ferestre separate ]
Incearca si tu sa vezi ..

[ daca era diferenta macar de o secunda intre cele 5 ...adica daca erau 3 intr o secunda si macar 2 in alta secunda credeam ...]

Stiu ce spui cu deschis mai multe ferestre ..
Toti am folosit asta ...
Dar fara scripuri mozilla ....nimeni nu a reusit sa dea 5-6 atakuri intr o secunda !
 

DeletedUser523

Adminii de acolo ce ti-au zis?oricum il vor verifica si vor descoperi daca e in neregula, nu?
 

DeletedUser

Aztecule, ceea ce ai aratat tu, ai 6 atacuri, cate 3 din fiecare sat. Lucru foarte usor de coordonat.
Daca erau 6 dintr-un singur sat, da, nu credeam ca e posibil. Dar din 2 sate....da.
Poti depune ticket, desi nu cred ca a folosit scripturi.
Apropo, sa inteleg ca n-ai primit niciodata atacuri de la mai multi jucatori in aceeasi secunda? Se poate si asta aztecule. Coordonare, net bun, server bun, click rapid. Si te trezesti la timpul 00:00:00 cu vreo 9-10 atacuri pe cap.
 

DeletedUser706

Atacuri la diferenta de o secunda ...sau doua atakuri in aceeasi secunda ...da am primit !
Tu spui ca e vorba de mai multe sate ..
Nu conteaza ..
E acelasi jucator !
Fizic ...nu exista timpul ca intr o secunda sa dai click de 5-6 ori ...in locuri diferite ...
Incearca sa vezi ...ca nu merge !

Sa depun tiket pe .net ...
Ce sanse avem noi romanii ..
Cati mod sunt romani , si cati o r fi turci pe acolo !

Pana sa cer parerea aici , am cerut o la mai multi jucatori ..
90% mi au spus ca s a folosit scripturi !
Acum asta e ...
Eram doar curios , daca cineva a reusit pe .ro asa ceva !
 

DeletedUser

Aztecule, omiti ceva. 2 sate nu sunt in aceeasi locatie pentru a fi nevoie de 5-6 click-uri intr-o secunda.
Ceea ce face ca sa ai timp intre click-uri de cateva minute
Suficient pentru a pregati alte ferestre, si la secunda corecta sa dai click iar.
Si da, iti spun 100% sigur ca aici pe .RO s-a reusit asa ceva. Si ma refer la jucatori romani, cu si fara experienta de .net
Anyway...pentru ca tot vorbeam de dovezi...

http://forum.tribalwars.net/showthread.php?t=53766&highlight=second+attacks+tabs
si
http://forum.tribalwars.net/showthread.php?t=50805&highlight=second+attacks+tabs
 

DeletedUser

poate ie omu' ambidextru si are doua computere. sau si-a aliniat familia in fatza computerelor si a zis "daca nu datzi click la momentu' T(0) atzi facut rost de doua flicflacuri in gura".
 

DeletedUser

1)Cred ca 5 e numarul maxim de atacuri trimise dintr-un singur sat care sa ajunga in aceeasi secunda la destinatie,eu nu cunosc cazuri cu un numar mai mare.
2)E mult mai usor sa trimiti atacuri din mai multe sate care sa aiba acelasi timp de sosire ,decat sa ataci din acelasi sat :)
 

DeletedUser523

poate ie omu' ambidextru si are doua computere. sau si-a aliniat familia in fatza computerelor si a zis "daca nu datzi click la momentu' T(0) atzi facut rost de doua flicflacuri in gura".

lol:D:) insa inclin si eu sa cred ca nu enimic necurat pt ca sunt 2 sate diferite si logic ca nu a trebuit sa dea 6 clickuri ci doar 3 pt fiecare atac de pe fiecare sat iar asta e posibil
 

DeletedUser

in cateva ore fac un program de focus pe coordonate de ecran, cu chenar mic cam cat un buton si windows focus. multiwindows de browser deschise sa se vada numai butonul de atac, fixare coordonate si la timput t(0) pot sa fiu si plecat de acasa ca se da click pe n'spe atacuri in acelasi timp. si nu este script de browser, deci nici nu pot fi depistat si nici nu trisez.
 

DeletedUser

§7) Bots

Jocul are voie să fie jucat numai prin browserul normal. Bots sau alte programe, care se logează automat sau automatizează acţiunile jocului sunt strict interzise.
Prin "Meniul rapid" poţi da comenzi de JavaScript. Aceste scripturi au voie să completeze formulare (de ex. trupele care trebuie recrutate in cazarmă) şi au voie să declanşeze maximum o acţiune pro Clic (de ex. Recrutare de trupe). Greasemonkey-Scripturi trebuie întâi prezentate pe Forumul extern în rubrica: "Projecte propuse de jucători" sau trebuie anunţate la suport, în caz contrar sunt interzise. Scripturile, care reproduc facilităţile unui Cont premium sunt strict interzise.
Exemple:


* Este interzisă folosirea unui program, care poate trimite automat unităţile la drum.

Cam asa stau lucrurile ;)
 

DeletedUser706

Va certati aiurea ..
Raspunsul este :

This player has been banned and cannot be attacked or supported

Problema este alta ..
Inainte sa fi e banat a dat atack pe 2 sate ale mele [5 pe sat ]...
El si inca 2 din trib [ probabil multi acont pentru ac si ei sunt banati]..
In mod cert sunt cu nobili ...
Ce se intampla acum ...

El a trisat ..
Eu am pierdut pana acum in jur de 10 000 de defensivi + alti 20 000 trimisi suport la un alt roman care era atacat tot de ei ..
Acum mai vin inca 2 atacuri ...si in mod cert vor fi pierderi mari ...
Ce se intampla comform regulamentului ??
 

DeletedUser706

Sa parasesc cele 2 sate pentru ca oricum le voi primi inapoi ?
 

DeletedUser

§7) Bots

Jocul are voie să fie jucat numai prin browserul normal. Bots sau alte programe, care se logează automat sau automatizează acţiunile jocului sunt strict interzise.
Prin "Meniul rapid" poţi da comenzi de JavaScript. Aceste scripturi au voie să completeze formulare (de ex. trupele care trebuie recrutate in cazarmă) şi au voie să declanşeze maximum o acţiune pro Clic (de ex. Recrutare de trupe). Greasemonkey-Scripturi trebuie întâi prezentate pe Forumul extern în rubrica: "Projecte propuse de jucători" sau trebuie anunţate la suport, în caz contrar sunt interzise. Scripturile, care reproduc facilităţile unui Cont premium sunt strict interzise.
Exemple:


* Este interzisă folosirea unui program, care poate trimite automat unităţile la drum.

citeste bine ce scrie acolo si o sa vezi ca nu is ilegal, is la limita.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus