Intrebare

  • Autor subiect DeletedUser2147
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser2147

Cum poti fi blocat pentru motivul "Preluare/cedare ilegala de sate" , in traducere libera innobilare interna?
A mai auzit cineva asta, sau stiti pe cineva care a mai fost blocat pe motivul asta? As fi si eu curios, deoarece tocmai mi-a fost blocat un om pe motivul asta, si stau si intreb lumea pe messenger ce inseamna asta (oare sunt interzise innobilarile interne?:confused:) , si nimeni nu stie sa imi raspunda.

Intreb aici deoarece inca nu sa primit raspuns de la admini inca, ultima oara cand am vorbit cu cel blocat.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
 

DeletedUser2147

proprietarul contului era pe cont, si a mai luat 10 sate la care era sitter dheo, total alt jucator, sitter de aproape 120 zile, deci nu cred ca se poate pune problema ca jucatorul respectiv sa revina in joc...
 

DeletedUser

pai de exemplu daca cel care e innobilat trimite trupele sale celui care il innobileaza incalca regulile,ar trebui sa trimita trupele in alta parte
 

DeletedUser2147

stai linistit, trupele erau trimise pe granita care era atacata
 

DeletedUser2147

tot ce as vrea eu sa stiu este regula care spune ca este interzis sa faci asta. Am citit de vreo 3 ori azi regulile, si nu mi-am dat seama inca.
 

DeletedUser

pai de exemplu daca cel care e innobilat trimite trupele sale celui care il innobileaza incalca regulile,ar trebui sa trimita trupele in alta parte

:)) asta e buna.. cum adik daca eu innobilez intren !!! pot fi si motive de tradare.. :p si ala imi trimite mie sprijin eu pot fi blocat /?
 

DeletedUser2147

daca se poate, raspundeti doar daca stiti de ce a fost blocat. mor de curiozitate...
 

DeletedUser

deci daca tu innobilezi pe la cineva de la tine din trib(si nu numai mi se pare,poate sa fie si din afara),iar acela iti trimite tie trupele ca sprijin,din ce stiu incalca regulile
 

DeletedUser

uite cam pe aici ar fi regula :

§5) Vânzarea şi susţinerea de conturi

Nu este de dorit folosirea conturilor doar în scopuri comerciale. De aceea, este interzisă cumpărarea sau vânzarea conturilor, a satelor sau materiilor prime. Totodată este interzis schimbul de resurse între lumi diferite. Este interzisă crearea unui cont având ca singur scop susţinerea altui jucător (resurse şi armată). Dacă decideţi să părăsiţi jocul, este interzis să continuaţi să jucaţi doar pentru susţinerea altui cont. De asemenea, utilizarea unui locţiitor permanent sau temporar pentru acest scop este interzisă. În cazul în care primiţi resurse de la un cont de împingere, sunteţi obligaţi să raportaţi administratorilor acest fapt. Nu este considerat cont de împingere jucătorul activ care participă la diverse forme de suport organizat conform strategiilor tribului
Exemple:

* Este interzisă vânzarea de materii prime prin ebay.
* Este de asemena interzisă vânzarea dreptului de joc sau a licenţei contului propriu.
* Este interzisă oferirea contra bani de materii prime sau puncte premium în profil.
* Este interzisă oferirea sau acceptarea unor afaceri personale în schimbul punctelor premium.
* Este interzisă oferta de materii prime din lumea 6 in schimbul resurselor din lumea 7.
 

DeletedUser

adik.. daca eu renunt la joc si vreau sa cedez satele insemana ca sustin alt cont. nu e asha ? :))

atunci blocati TOT CIRC :))
 

DeletedUser2147

nu s-a vandut nimic, contul nu a fost creat doar pentru sustinerea altui cont, de vreme ce proprietarul a jucat activ luni bune, utilizatorul doar a dat satele unui prieten alaturi de care a jucat mare parte din timp.
 

DeletedUser

shorty, "cam pe aici ar fi regula"?! :)))

Toti rad sau iau in derizoriu cand am zis si zic ca ar trebui detaliat regulamentul jocului. :p
 

DeletedUser2147

inca ceva, o precizare.
De vreme ce nu contest o decizie a adminilor (nu a fost luata vreuna), si este legat de regulile L1, as vrea sa nu primesc raspunsul standard "Contactati adminii prin sistemul de suport. Topic inchis".
Deoarece probabil singurul raspuns pe care il voi primii va fi ca nu e treaba mea, ci a celui blocat. Eu vreau sa stiu care e regula, ca sa nu cumva sa o incalc din greseala in viitor ;)
 

DeletedUser5673

e vrajala a facut alceva nu te baneaza pentru inobilare interna nu are de ce decat daca incalci alte reguli cu resurse sau armata
 

DeletedUser

Am si eu o intreabare pentru tine: de ce nu folosesti sistemul de tickete? Exista acolo o optinune "Intrebare", o poti folosi cu incredere:)
 

DeletedUser

inca ceva, o precizare.
De vreme ce nu contest o decizie a adminilor (nu a fost luata vreuna), si este legat de regulile L1, as vrea sa nu primesc raspunsul standard "Contactati adminii prin sistemul de suport. Topic inchis".
Deoarece probabil singurul raspuns pe care il voi primii va fi ca nu e treaba mea, ci a celui blocat. Eu vreau sa stiu care e regula, ca sa nu cumva sa o incalc din greseala in viitor ;)



din cauza raspunsului care il anticipeaza :)
 

DeletedUser

Am si eu o intreabare pentru tine: de ce nu folosesti sistemul de tickete? Exista acolo o optinune "Intrebare", o poti folosi cu incredere:)
Pai daca adminii ne aduc mereu clarificari asupra regulamentului pe forum, asta dupa ce baneaza pe cineva si arata cum a gresit acel cineva (in majoritatea cazurilor lumea nu prea stie unde au gresit chiar daca a citit regulamentul) de ce nu am discuta tot aici despre asta? Si asa are atatea spatii care ar trebui umplute cu altceva decat cu faimoasele cazuri exceptionale (da lamine, dupa atata vreme de cand e serverul asta cred ca s-ar putea enumera unele din ele..)...
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus