Intrebari Brainiac

  • Autor subiect DeletedUser1969
  • Data de început

DeletedUser

da.este un documentar.l-am vazut de vreo doua ori.foarte interesant.cautal si tu pe google.era ceva in genul asta:Teoria conspiratiei:Aselenizarea.intr-un episod din mythbusters au luat toate aceste argumente si au aratat ca se putea ajunge pe Luna.
 

DeletedUser

@Charlie Jade te rog frumos sa nu vorbesti in numele meu....ca tu doar injuraturi ai in cap...ori in pm ori pe forum, bine asta denota cam ce minte ai...de asta gandesti si asa

Uite, deşi aceasta este o jignire directă la adresa mea, eu nu o să mă supăr şi nici nu te voi reporta la moderatori :)
Pentru că eşti fratele meu, basarabean ca şi mine, şi deşi ai fost hrănit cu minciuni timp de 8 ani, la fel ca mine, sunt sigur că în final vei îmbrăţişa adevărul.
 

DeletedUser8266

si eu am vazut documentarele precum nu sa ajuns pe luna da la fel de multe dovezi sunt ca au fost nu exista dovada aia sa incline balanta intr-o parte sau alta


p.s. va repet pentru a 1000 oara nu sunt basarabean is din IASI nascu in IASI cu parinti nascuti in IASI cu bunici nascuti in IASI etc
 

DeletedUser7708

"p.s. nu am nici o obsesie eu am ceva logic corect si plauzibil la semnatura daca ma uit la tine vad ca ai o tzara inexistenta plus...tricolor peste tot deci tu ai o obsesie nu eu"

Buuun, deci România nu există pentru tine. Noi suntem băştinaşii răi nu? Şi atunci tu ce cauţi pe aici? Plus de asta, eşti tot un băştinaş, o recunoşti singur.

"p.s. va repet pentru a 1000 oara nu sunt basarabean is din IASI nascu in IASI cu parinti nascuti in IASI cu bunici nascuti in IASI etc"

Şi atunci, de ce te cheamă imperiul MOLDAV?
Edit: Stai că m-am prins, tu eşti şpioncul Moldovei care vrea să cucerească teritoriul ăsta carpato-dunăreano-pontic pe care noi îl numim România. Nu-i aşa? :D
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Legat de luna, desi din punct de vedere tehnologic, era foarte greu sa ajunga omul pe luna in 60', totusi cred ca era posibil. Da, sunt multe "ciudatenii", dar cred ca se pot gasi explicatii.
Exemplu: lipsa stelelor pe cerul luni -> explicatia mea ar fi lumina puternica a soarelui, care ar "orbi" celelalte aste cerestre.

Cat despre masina timpului, mi se pare plauzibila teoria universurilor paralele. Trebuie doar sa gandim timpul 3D. Daca ne-am intoarce in timp, atunci s-ar deschide o infinitate de posibilitati catre alte universuri. Putem sa gandim ca ne intoarcem in anul 1940. Anul 1940 ar deveni astfel o referinta, eu o sa ii zic "varful piramidei" , iar simpla noastra prezenta in acel an ar devia cursul firesc al timpului. Geometric, in loc sa ne deplasam in directia axei de simetrie al piramidei, noi ne-am deplasa pe o dreapta la un anumit unghi alfa fata de axa de simetrie.
Daca, calatoria in timp este reala, aceasta teorie mi se pare ceea mai plauzibila. Elimina multe din paradoxurile ce apar daca, consideram timpul o dreapta :)
 

DeletedUser

Wow wow...ia respirati adanc si lasa'ti'o mai moale...Exagerati si intrati in polemici fara rost...
 

DeletedUser

Stai că m-am prins, tu eşti şpioncul Moldovei care vrea să cucerească teritoriul ăsta carpato-dunăreano-pontic pe care noi îl numim România. Nu-i aşa? :D

O, nu! s-a aflat despre diabolicul nostru plan...

Întâi vom acapara România. Apoi ne vom extinde spre vest, pentru că planul nostru e MULT mai mare, intenţionăm nu să intrăm noi în UE, ci UE să intre în statul nostru...))

Formăm un Imperiu...))
 

DeletedUser7708

Vezi că ai uitat fizică domnule imperiu. Apropo, tu ar trebui să depui o cerere la UNESCO să devii singur imperiu, că dacă tu singur eşti imperiu, nu mai încap şi alţii pe lângă tine. Şi conform istoriei la care zici că nu prea o ştiu, cea mai mare Românie a fost pe vremea lui Burebista, pe care o numeam Dacia. Chiar şi aşa, în documente în 1918 România a fost unită cu Basarabia.

Cum spuneai şi tu, România nu există. Transilvania, pământ austro-ungar, Moldova, pământ basarabean, Muntenia, pământ turcesc, Dobrogea o voiau ruşii, Oltenia sârbii. Şi eu cu cine votez?
 

DeletedUser4349

O, nu! s-a aflat despre diabolicul nostru plan...

Întâi vom acapara România. Apoi ne vom extinde spre vest, pentru că planul nostru e MULT mai mare, intenţionăm nu să intrăm noi în UE, ci UE să intre în statul nostru...))

Formăm un Imperiu...))

i rofl'd =)
 

DeletedUser

Eu nu inteleg dc nu vorbiti pe privat. O sa sterg mesajul asta mai incolo, dar inainte de asta, rog moderatorii sa stearga tot ce e offtopic pe aici :confused:
 

DeletedUser8266

pana la urma au ajuns pe luna astia sau nu?


@dfa1 daca faptul ca ai detinut un teritotiu iti da drept asupra lui inseamna ca e deranj aici in balcani ca ne vor si italieni si turci si unguri plus alti ...ca populatie la fel germanici is si francezi , suedezi is si norvegieni etc etc ca limba...si belgieni vorbesc franceza si brazilia portugheza si u.s.a engleza etc
 

DeletedUser7708

Păi dacă ai ajuns la concluzia că e deranj, de ce mai ţii semnătura cu 10 mil moldoveni în România şi faptul că jumătate din Moldova e în România? :confused: Promit că mă opresc aici, mi-e frică de transmiterea prostiei...
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
Stiati ca ...

Neil Alden Armstrong (născut 5 august 1930) fost astronaut american, pilot de teste şi pilot naval, cunoscut ca fiind primul om care a călcat pe Lună ...

este de origine moldoveneasca ??? :p kidding :)

Oricum, daca era asa, sigur aselenizam si rusii faceau pe ei de invidie.
 

DeletedUser

Daca ti-ai prinde copilul citind o revista sado-maso, l-ai bate? i-a sa va vad :))
 

DeletedUser23498

De ce,se cultiva si el mititelul.
Dar daca e mic nu prea citeste.Vino cu precizari in plus.
 

DeletedUser4610

cate numere citite de la dreapta la stanga sunt egale cu acelasi numar , citit normal ?
 

DeletedUser

Poi toate numerele care au aceasi cifra... Puteam sa zic direct infinit si era corect :D
 
Sus