IP-uri..

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

deci...am o intrebare..de cand am inceput sa joc stiu jucatori cu multe conturi pe care nu vreau sa i raportez..cum depistati voi un jucator cu mai multe conturi daca are ip dinamic?eu de exemplu pot tine 50k de conturi..ma prinde cineve ??
nu..simplu raspuns..acum ca m am lasat de joc va zic ca am avut un cont de spionaj..f de multnu am folosit ca sa trimit resurse sau ca sa ma sprijin..l am lasat la puncteajul initial..am facut spionaje valoroase cu acel cont si nu am avut de suferit..in schimb prietenii cu 2 conturi au rezistat 2 zile pana la banare..
deci..revenim la oile noastre..cum depistati un jucator cu ip-dinamic:)
 

DeletedUser184

secret de meserie - oricum despre aceasta tema s-a mai discutat.
nu se poate spune tehnica caci asa ne spunem secretele si ar insemna sa invatam trisorii sa triseze :D
da apropo ...te simti cumva cu musca pe caciula cumva ....;)
 

DeletedUser

sa mai discutat..eu niciodata nu am primit raspunsul...ssi o fii seccret de meserie dar e cam invechit;)
 

DeletedUser

pff:(:(atunci incep sa depun tichete..tot trebuie sa aflu...fiti atenti oricum..:(
 

DeletedUser1195

:)Invatati si voi din intelepciunea populara:"cine stie multe,imbatraneste repede."
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

uite-te putin pe net cum e cu ip-urile statice si dinamice. Exista un IP extern si unul intern. Plus ca exista o droaie de site-uri prin care poti identifica cine anume este pe un IP la un moment dat.

Poti si tu, daca te chinui putin, sa afli.

Google.
 

DeletedUser

si de ce le-ai insela, pana la urma? N-o sa ai mai multa valoare cu chestii dinastea.
 

DeletedUser

uite-te putin pe net cum e cu ip-urile statice si dinamice. Exista un IP extern si unul intern. Plus ca exista o droaie de site-uri prin care poti identifica cine anume este pe un IP la un moment dat.

Poti si tu, daca te chinui putin, sa afli.

Google.

or fii o groaza de siteuri dar crezi ca adminii stau sa caute: )) ei au cel mai bun raspuns la toate intrebarile...aceasta informatie nu poate fii data:(
 

DeletedUser

Sunt sigura ca adminii au metodele lor si nu ni le vor spune noua.
Ideea era ca oricine te poate gasi (mai mult sau mai putin) daca stie cum si unde sa caute.
 

DeletedUser5729

IP-ul dinamic e doar o mica frectie la piciorul de lemn... Mai conteaza si ce cookie-uri ai stocate prin pc, headerele HTTP, adresa MAC a calculatorului, si posibil inca niste 'maruntisuri'... Tot teoretic, echipa innogames ar trebui sa aiba in dotare un mic 'robot' care sa analizeze automat toate datele jucatorilor si sa 'scuipe' o lista cu cei suspecti, astfel reducandu-se aproape la 0 nevoia de a-ii depista pe razboinicii cu personalitati multiple in urma plangerilor inaintate de ceilalti jucatori. Totusi nu stiu daca este asa, avand in vedere zvonurile cum ca pe server ar fi zmei cu cate 8+ conturi... :)


...daca ceea ce am spus incalca regulamentul in vreun fel, va rog sa stergeti post-ul si...atat (a.k.a. fara warn pls). :D
 

DeletedUser

secret de meserie - oricum despre aceasta tema s-a mai discutat.
nu se poate spune tehnica caci asa ne spunem secretele si ar insemna sa invatam trisorii sa triseze :D
da apropo ...te simti cumva cu musca pe caciula cumva ....;)
Am tinut eu 3 conturi ! Cu care trebuia sa atac acelasi jucator dar ceilalti 2 oameni nu puteau ! :) Secretu e simplu: AI RDS? IP RUTABIL? iesi ! reconnect la retea ! intra pe alt cont !

Atentie! Nu e frumos sa trisezi si oricum daca tot faceti manevre de astea cu grija ! Ca bate la ochi daca de pe aceasi clasa de ip se trmit de la 1 jucatori resurse doar la 1 ! :p
 

DeletedUser

Culmea stiti care e ? Am avut intodeauna posibilitatea sa intru zilnic de pe 3 calculatoare, unul cu conexiune RDS, unul Zapp si unul de cartier. Nu am facut-o niciodata. De ce ? Pentru ca este doar un joc, si daca trisez ce castig ? Respect ? Am in viata reala, aici ma relaxez.
Asa ca,...relaxati-va mai bine si "enjoy the game..."
 

DeletedUser

care-i faza cu mai multe conturi, oricum? De parca ar fi jocul pe bani, nu de distractie.
 

DeletedUser

macar sa nu mor cu pacate...xcum nu mai joc..asa ca dati ban:pcat vreti:p:D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus