Istoric rezervari sate

  • Autor subiect DeletedUser42346
  • Data de început

DeletedUser42346

Am observat aceasta problema de mult timp in diferite triburi. Exemplu:
- astazi rezerv un sat nerezervat la planificator de catre nimeni
- maine il innobilez
- poimaine apare un "destept" care spune ca satul acela a fost rezervat de catre el. Pentru a rezolva cazul dintre cei 2 jucatori, de mult ori apare problema credibilitatii sau sinceritatii, pentru ca pe Planificatorul de innobilari nu mai apare nicio informatie despre satul nou innobilat de catre mine.

In acest caz, daca se poate propun un "Istoric rezervare", adica:
- tastand coordonatele satului respectiv (ca si la cautare sat), sa imi apara pentru coordonatele respective istoricul rezervarilor dupa exemplul de mai jos:

Istoric sat: (123|234):
1. 01.07.2012 - rezervat [player]ABC[/player], expirat 06.07.2012
2. 07.07.2012 - rezervat [player]BCD[/player], expirat 12.07.2012
3. 13.07.2012 - rezervat [player]123[/player]
4. 16.07.2012 - innobilat

In acest fel se eliminia orice suspiciune privind rezervarea, sau presupusa rezervare.


O a doua idee, ar fi:
- imposibilitatea de a ataca un sat (pentru farmare/innobilare) atat timp cat acesta este rezervat de catre un player din trib/academie/alianta.

Multumesc anticipat
 

DeletedUser

pro...am vazut atatea certuri pe tema asta...am si avut...
la a 2-a...acum depinde..cateodata e bine...si altadata nu..
 

DeletedUser21711

Scuzati-ma ca va intreb... pe cei cu "Pro"

De' raportul asta, ati auzit ?

Condiţiile rezervării pentru înnobilare au fost îndeplinite (nou) - deci CONTRA, ai raportu, mai mult nu trebuie sa dovedesti...

la a 2-a... tot CONTRA - asta e chiar o prostie, sa nu il mai poata ataca nimeni, doar tu...
 

DeletedUser

te intreb si eu ceva : ai in trib colegi care prelungesc rezervarile la nesfarsit fie pentru ca nu au trupe sa atace fie pentru nu pot curata satul / satele rezervate fie poate pentru a proteja un alt jucator de atacuri sau ca sa puna piedici altor jucatori , cu totii ne-am lovit de astfel de probleme . nu te-ar ajuta sa stii ca satul x a fost rezervat de jucatorul y 1 data sau de 5 ori consecutiv ? intrebarea de mai sus este motivul pentru care am dat pro acestei propuneri ( primei parti a propunerii ) .
la a 2 a propunere sunt de acord cu tine ...
 

DeletedUser42346

dinozaurus rex De' raportul asta a spus:
Raportul acela se poate sterge din greseala... eu sterg rapoarte de la targ selectate in grup, deci din simpla neatentie se poate sterge.

Scuze, l-am modificat
 
Ultima editare de un moderator:
Sus