-JAR- La revedere!

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

:))) saracii toti sunt drepti:)) mai ales cel de m-a inchis pe mine si vroia sa-mi ia juma de sate fara sa imi aduca o dovada... de nu era carmi probabil nu aveam ce face si acceptam
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Oricare dintre cei prezenti aici poate ajunge admin, asta nu inseamna sa ne uitam prietenii vechi cu care ieseam la beri cand NU eram admini....a acuza niste admini ca ies in timpul lor liber la bere cu jucatori ( printre altii ) denota limitare in gandire si o incercare de justificare puerila a propriei neputinte.

Ar fi fost mai bine sa se fi propus ca adminii sa fie izolati ca martorii-cheie din procesele mafiote, poate asa ar fi disparut paranoia unora dintre noi.

Later Edit, zilele aceastea unul dintre stimabilii sau stimabilele care fac sarea si piperul acestor thread-uri de pe Ro7, ma "ameninta" ca va trimite poze cu adminii la bere direct la inno :eek: , No Shit ! Daca vrei iti mai dau si eu poze....
 
Ultima editare:

DeletedUser

rakanishu...intr-un fel ai dreptate...dar tu uiti **...unii admini uita ca ei trebuie sa fie corecti si isi ajuta "amicii" in timpul jocului ;)daca intradevar erati curati voi adminii nu erau atatia oameni care va acuza acum...;)
 

DeletedUser

@ rakanishu:
De ce ar trebui sa justific o neputiinta domnule rakanishu? Oare pozitionarea mea pe harta impunea sa dau stergere cont? Nu cumva protestul meu este real? Nu cumva unii din admini isi bat joc de jucatori prin lipsa raspunsurilor la tikete sau prin raspunsuri in doi peri? Sau prin decizii contradictorii??

Oricum va multumesc pt "complimentele" (limitare in gindire si paranoia) cu care m-ati gratulat. Pentru asta platesc punctele premium...ca sa fiu gratulat de dumneavoastra!


Din punctul meu de vedere, cred ca am spus tot ce trebuia sa spun si sunt convins ca multi au inteles despre ce este vorba!
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser17395

Nu e nici o crima ca va intalniti la bere, am fost si eu acolo, e rau cand unii dintre voi au masuri de judecate inegale..Dar ce stiu eu , vorba ta, sa vorbesc cand voi judeca eu vreun caz....Daca m-ar duce capu, ca e ceva gen ingienerie robotica :)
 

DeletedUser

Hai să îţi spun un secret: Ies aproape vineri de vineri cu adminii la terasă. În 3 ani de jucat şnur triburile nu am luat ban. Ia spune, i-am influenţat şi am scăpat basma curată, nu-i aşa? Din mentalitatea ta, asta e ideea principală...cei care mergem la bere ne atragem foloase...

Încă o chestie, adminii nu-şi pierd vremea pe forum, mai bine ies la o bere. Te sfătuiesc să faci acelaşi lucru, o să îţi fie mai bine după 2 beri decât după 2 postări pe extern.

p.s. Pe L4 adminii au intrat în unele triburi şi nu s-a luat mare decizie apocaliptică, te aştepţi ca după un caz de vinovăţie recunoscută să se ia vreo decizie? Nu-mi răspunde, sper că ai înţeles ideea.

Adminii nu sunt corupţi decât în viziunea celor banaţi şi a prietenilor celor banaţi.

"p.s. Pe L4 adminii au intrat în unele triburi şi nu s-a luat mare decizie apocaliptică, te aştepţi ca după un caz de vinovăţie recunoscută să se ia vreo decizie? Nu-mi răspunde, sper că ai înţeles ideea."

- in special aici ai mare dreptate dfa1 !!! Totusi, prefer ca pe banii mei sa nu fiu judecat strimb! Jocul e gratuit atita timp cit nu platesti premium...dupa ce platesti pt tine si pt multi alti jucatori...NU mai este gratuit!

Nu uita ca traim in Romania nu in Germania...asa ca multi oameni sunt influentabili....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser14288

Oricare dintre cei prezenti aici poate ajunge admin, asta nu inseamna sa ne uitam prietenii vechi cu care ieseam la beri cand NU eram admini....a acuza niste admini ca ies in timpul lor liber la bere cu jucatori ( printre altii ) denota limitare in gandire si o incercare de justificare puerila a propriei neputinte.

Ar fi fost mai bine sa se fi propus ca adminii sa fie izolati ca martorii-cheie din procesele mafiote, poate asa ar fi disparut paranoia unora dintre noi.

Later Edit, zilele aceastea unul dintre stimabilii sau stimabilele care fac sarea si piperul acestor thread-uri de pe Ro7, ma "ameninta" ca va trimite poze cu adminii la bere direct la inno :eek: , No Shit ! Daca vrei iti mai dau si eu poze....

asa e toti sunt nevinovati , toate sunt coincidente , doar ni se pare noua, ca suntem noobi iar dusmani sunt prea buni! dar am si eu o intrebare! nu te.a contactat nimeni sa il ajuti? nu.mi spune ca nu te rog! e imposibil!
si daca tu ai raspuns negativ ce te face sa crezi ca si colegii tai ar raspunde in acelasi mod? pot interveni si santaje in viata personala ;) si multe altele ...
 
Ultima editare de un moderator:

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
NU cred ca am dat nume in postul meu, dar daca cineva se simte, asta este strict problema lui. In legatura cu raspunsurile "la misto" la tickete, nu cunosc cazuri si nu am vazut asa ceva. Daca exista dovezi la cele spuse de unii dintre voi, exista o adresa de mail catre inno unde pot fi puse....pana atunci sunt simple vorbe si speculatii. Iar a-ti ascunde neputinta si frustrarea in spatele unor "OZN-uri" este "trendy" in ziua de azi....

@ucigasu23, da am fost contactat de catre n persoane sa ii ajut, inclusiv pe skype , nu doar pe joc....a fi contactat nu este o crima, poti sa refuzi frumos ( daca cineva din cei care m-au contactat pentru diferite probeleme, citeste acest post il rog sa spuna ce si cum ). Ma rog, fiecare crede ce vrea si ce poate. Santaje in viata personala ? Get real ! Deja observ ca pentru unii dintre voi granita dintre realitate si virtual nu mai exista de mult.
 
Ultima editare:

DeletedUser14288

pfff! am intrebat daca de ce garantezi ca si colegii tai ar refuza frumos in a ajuta pe cineva?
si legat de partea dintre real si virtual , ce tot aberezi atat? nu ai prieteni care stau pe acest joc? sunt virtuali pentru tine? omule sunt oameni corupti in cele mai inalte domenii si nu sunt pe jocul asta? trezete.te, nu suntem grupa mica !
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Dupa cum am zis in primul meu post in aceasta polemica, eu vorbesc in nume strict personal si nimic mai mult, nu cred ca este nevoie sa repet de n ori ce am zis mai sus. Daca unii inteleg pe dos...este strict problema lor'
@ucigasu23

Arata-mi unde am zis ca garantez pentru cineva ?
Referirea la granita dintre real si virtual s-a facut strict datorita afirmatiei tale " pot interveni si santajuri in viata personala si multe altele ... " , Daca faci asemena afirmatii inseamna ca esti in cunostiinta de cauza, ori ai facut tu personal ori cunosti cazuri, daca este asa am rugamintea sa exemplifici. Pana atunci.....toti ne pricepem sa dam din gura si sa nu facem nimic, doar invatam de la ai nostrii politicieni.

PS....pluralul la santaj este santaje. ( Paranteza )
 

DeletedUser17395

Asa sunt astia, cand se intampla ceva , hai mai e doar un joc sunt doar pixeli , din pacate numai noi trebuie sa tinem cont de asta..
Cand am fost blocat pe atacabil 6 ore, foarte foarte usor dupa parerea mea(culmea mi-au schimbat nume de sate, cu nume ce au ramas de la fostii propietari..), mi sa zis ca oricum e o pedeapsa usoara, si ca meritam mai mult. Dar in alea 6 ore, daca cine stiu eu era pe faza, ma lasa fara cateva sate cheie , si rodul multor ore nedormite de mine in spiritul jocului se duceau pe apa sambetei...
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
Imi aduc aminte de un ticket in care cineva facea reclamatii referitoare la profile ( decente ) in limba engleza, si insista ca jucatorul respectiv sa fie blocat si imi aduc aminte raspunsul meu de atunci :

"Nu putem pedepsi jucatorii care au profil in alta limba decat romana, desi nu este specificat in mod expres la regulament "

Dupa insistentele ( enervante ) ale respectivului, raspunsul meu a fost asa :

"Va rugam sa va purtati razboaiele acolo unde trebuie ( pe harta ) si nu la sistemul de suport, cu rugamintea ca pe viitor sa nu mai deschideti tickete inutile pentru razbunari personale, riscand astfel sa fiti sanctionat"

Probabil s-a considerat "la misto", in fine....

Asta ca o paranteza....singura mea cunostiinta de raspunsuri "la misto", or mai fi fost si altele....dracu stie.
 
Ultima editare:

DeletedUser

iti dau eu exemplu de raspunsuri la misto:

Eu: va rog frumos sa-mi aratati si mie un raport care sa ateste ca am golit un sat nu 28 de cate-s acuzata pe perioada de sitter
Adminul ....... : Va aduc la cunostinta ca , contul dumneavoastra se va sterge in 14 zile
Eu: totusi insist sa mi se arate o dovada
Adminul : Dumneavoastra ati cedat 28 de sate
Eu: totusi insist

si am insistat o saptamana dupa ce m-am enervat si l-am reclamat

deci... toti adminii sunt corecti asa-i?
 

DeletedUser14288

am spus ca pot interveni .... am spus ca au existat? modul in care te exprimi denota ca toti adminii sunt incoruptibili ...
 

DeletedUser22959

Si inca ceva raka si eu am luat ban pt nume in alta limba la sate ...serios....cum se da banu ala la aprecierea adminului e si ala?...ca sa stim de acum pun la sate : ion ioana..merg ....soldat si alte cuv romanesti ....iau ban sau nu daca am nume straine as vrea sa se clarifice asta daca se poate.
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
am spus ca pot interveni .... am spus ca au existat? modul in care te exprimi denota ca toti adminii sunt incoruptibili ...

Si eu pot spune ca tu o ai ca amanta pe Angelina Jolie.....singura mea problema este ca nu te-am vazut niciodata cu ea.

Si inca ceva raka si eu am luat ban pt nume in alta limba la sate ...serios....cum se da banu ala la aprecierea adminului e si ala?...ca sa stim de acum pun la sate : ion ioana..merg ....soldat si alte cuv romanesti ....iau ban sau nu daca am nume straine as vrea sa se clarifice asta daca se poate.

Eu personal nu sanctionez pentru profil/nume sate in alta limba atata timp cat este decent ( daca nu e limba care imi este cunoscuta apelez la google translate ). Si multi colegi de ai mei nu sanctioneaza, exista discutii despre modificarea regulii Nr.4, deocamdata ramase doar la stadiul de discutii.
 
Ultima editare:

DeletedUser14288

eu nu am spus ca exista ;) am spus ca pot aparea! e mare diferenta! dai din cola.n fanta si din fanta.n sprite cu noi :D
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus