Joaca de-a inocentii- d-ale avalonienilor, cu si despre demnitate

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser

adisstoican în data de 29.02. la ora 21:50 Citat haideti sa discutam aici cu totii ce avem pe suflet...va rog sa spuneti fiecare de ce sunteti multumiti sau nemultumiti si sa incercam sa indreptam lucrurile rele impreuna...
luebeast în data de 29.02. la ora 22:37 Citat Vreau sã spun doar cã pentru fiecare acþiune pe care am luat-o recent existã o motivaþie. Cei nelãmuriþi pot întreba oricând.
SirAnubis în data de 29.02. la ora 22:45 Citat As vrea sa intreb cine e alaturi de noi in razboiul acesta... Tld-ul este cu elit/sh (de astea stiu eu)
b79dyv în data de 29.02. la ora 22:48 Citat Oficial, Elite are PNA cu TLD si se lupta cu noi.
C.D. are PNA cu noi si se lupta cu TLD.
SirAnubis în data de 29.02. la ora 23:08 Citat Deci Avalon/C.D.+NWO contra TLD/SH/ELITE+NWO (am trecut nwo la fiecare deoarece ei se lupta cu ambele triburi... asta daca nu cumva tld face un pna si cu ei, desi nu cred asta)? eu asa vad acest razboi am omis ceva sau am pus prea mult ?
nickulaie în data de 29.02. la ora 23:10 Citat Diablo isi anunta neutralitatea si incepe sau continua razboiu cu ELITE...posibils a vina de partea noastra. Mai ales dupa ce s-a intamplat cu ex colegu nostr.
ArkAng3l16 în data de 29.02. la ora 23:10 Citat SH chiar nu imi dau seama de care parte e...
alisuca în data de 29.02. la ora 23:19 Citat Cred ca nici ei nu-si dau seama inca :p
city by george în data de 29.02. la ora 23:28 Citat T.E. asta cu cine sa mai bate inafara de noi ?
Prelucrarea city by george în data de 29.02. la ora 23:28

alisuca în data de 29.02. la ora 23:30 Citat cu Reply
annemarie în data de 01.03. la ora 00:25 Citat vreau sa am inca o data confirmarea ca FRIEND si UNITED vor sta deoparte
smailmiami în data de 01.03. la ora 00:27 Citat Daca tot e topic de nemultumiri si nu de regelmentare a diplomatiei(sorry), sunt nemultumit de o chestie ... De faptul ca liderii acestui trib nu s-au aparat mai bine pe forumul extern contra acuzatiilor aduse, bine, presupunem ca aia nu aveau dreptate, iar din contra, daca aveau dreptate, sa fi spus simplu: "Da, noi, RIP si AVALON, ne-am unit pentru ca vrem sa dam cu TLD in tzarana si am actionat pentru atingerea acestei finalitati", lucru care iar mi s-ar parea absolut normal (sper sa nu inteleaga cineva altceva) si stiam atunci mai multi cum sta situatia. Repet, au fost 2 situatii posibile si niciuna nu a fost bine acoperita ...
Prelucrarea smailmiami în data de 01.03. la ora 00:34

luebeast în data de 01.03. la ora 01:08 Citat smailmiami a scris:
Daca tot e topic de nemultumiri si nu de regelmentare a diplomatiei(sorry), sunt nemultumit de o chestie ... De faptul ca liderii acestui trib nu s-au aparat mai bine pe forumul extern contra acuzatiilor aduse, bine, presupunem ca aia nu aveau dreptate, iar din contra, daca aveau dreptate, sa fi spus simplu: "Da, noi, RIP si AVALON, ne-am unit pentru ca vrem sa dam cu TLD in tzarana si am actionat pentru atingerea acestei finalitati", lucru care iar mi s-ar parea absolut normal (sper sa nu inteleaga cineva altceva) si stiam atunci mai multi cum sta situatia. Repet, au fost 2 situatii posibile si niciuna nu a fost bine acoperita ...


Singurul lucru pe care l-am acoperit a fost dreptatea, anume cã absolut toate acþiunile luate a fost fãcute dupã ce am aflat de intenþiile TLD. Dar dacã "a gestiona situaþia cum trebuie" înseamnã a prezenta convorbiri private pe forum, sau a mã coborî la nivelul lui Berzovan, îmi pare rãu, nu sunt bun de aºa ceva.
smailmiami în data de 01.03. la ora 01:26 Citat Io zic ca nu ai procedat bine, neprezentand astfel de discutii. In fond, daca eu folosesc un Ak-47(chiar am folosit!), poti avea cea mai ascutita sabie si cel mai desavarsit spadasin ca tot degeaba, zic eu ... Si nici acum momentul nu este trecut si poate avea un efect chiar mai mare ... Adica, da dom'ne, mergem la razboi, dar ia cititi domniile voastre acilea ... In sfarsit, asta e doar parerea mea, fa cum crezi ca e mai bine.
b79dyv în data de 01.03. la ora 01:37 Citat Daca acele discutii le ai de la persoane care te-au rugat sa fii discret in privinta asta, cum ai proceda?
Daca ai trece peste cuvantul dat, foarte probabil ii vei pierde ca prieteni si nu vei mai primi niciodata informatii de la ei.
In fine, cu oricine ai vorbi, daca el se asteapta ca discutia sa ramana privata si tu o faci publica, atunci se poate ajunge la o antipatie personala de lunga durata. Si ce fel de impresie si-ar forma lumea despre o astfel de persoana? Ar mai avea cineva VREODATA incredere in el/ea?
Prelucrarea b79dyv în data de 01.03. la ora 01:42

luebeast în data de 01.03. la ora 01:47 Citat Problema e cã am dat cuvântul tuturor celor care mi-au prezentat discuþiile cã vor rãmâne private. ªi dacã ne cãlcãm orice principiu în joc, din punctul meu de vedere îºi pierde orice farmec ºi mã las de tot de el.

Dar hai sã fim un pic logici, dupã cum am spus ºi pe extern:

1. NU noi ci TLD a pãrãsit CA.
2. NU noi ci TLD a fãcut pna cu Elite.
3. NU noi ci TLD a încercat sã facã pna cu C.D.
4. NU noi ci TLD a contactat prima datã toate triburile mari pentru alianþe.

Tot ce s-a fãcut a venit ca o consecinþã logicã a acestor acþiuni, ºi doar DUPÃ ce ele s-au întâmplat. Subliniez cã în tot timpul ãsta am încercat sã-l contactez pe Valiusha pentru a lãmuri ca între prieteni ºi aliaþi ce eram situaþia, ºi am fost ignorat cu desãvârºire. ªi cum asta nu e niciun secret, cine vrea de la mine mesajul prin care îl rugam pe Valiusha sã discutãm ºi eram total ignorat e invitat sã-mi dea mesaj.

Vã voi rãspunde întotdeauna la întrebãri deschis, nu am absolut nimic de ascuns.
luebeast în data de 01.03. la ora 01:48 Citat Vãd cã mi-a luat-o Liviu înainte, ºi el gândeºte exact ca mine acest joc.
barony în data de 01.03. la ora 07:44 Citat am n discutii private care ar putea strica si relatii nu numai prietenii de pe joc. dar ramane un joc totusi si chiar daca pierd, prefer sa imi respect cuvantul si sa ma pot uita in viata reala in ochii celorlalte persoane ce au avut incredere in mine.
smailmiami în data de 01.03. la ora 07:47 Citat @b79dyv: Daca cineva doreste intrarea ELITE (sau despre ce trib o fi fost vorba acolo, ca nu mai retin) in razboi contra unei terte parti, probabil fiscuta cu liderul ELITE. Cum cealalta parte posteaza discutii cu acesta pe aceasta tema pe forum, teoretic, nush, cred ca o face cu acordul acsstuia ... Mi s-ar parea corect ca si in cazul nostru sa fie la fel, m-as duce la ala, "Frate, te rog eu, uite, tre' sa ma apar, ..". Normal ca daca acesta ar tine mortis sa nu le prezenti, nu le-ai prezenta, dar asta ar fi posibil poate doar daca discutiile pe care le ai tu sa fie ale unui jucator eventual de rang 2, nu ale unui lider plin ... b79dyv, ma cunosti prea putin, probabil, dar lasa ca ai timp de-acu inainte ...
@luebeast: Stiu firul evenimemtelor, cred ca ai observat ca ma tin destul de informat. Intr-adevar (cum am mai spus pe undeva) tu ai dreptate, dar si ei au o scuza daca au dreptate ...
Anyway, eu consider subiectul incheiat, caci am spus ce aveam de spus.
dieratte în data de 01.03. la ora 08:46 Citat va intreb si eu daca in toata harababura asta voi nu cerdeti ca va profita cel mai mult ELITE si aiti dusmani ai mostri

nickulaie în data de 01.03. la ora 08:48 Citat MAi e un joc, ce ar fi sa il jucam cat mai bine posibil, e un joc de razboi si strategie, ce vreti mai mult.....sa periem dusmanu?
nrs65 în data de 01.03. la ora 09:28 Citat nu trebuie periat dusmanul! mai ales unul care e lipsit de scrupule, o parte din tldisti ar face orice pt un sat doua! cei care au trecut pe acolo stiu intamplarea cu Capusa, intamplare care m-a facut sa ajung la aceasta concluzie! TLD chiar e condus de adeptii lui Machiavelli (scopul scuza mijloacele)! o astfel de dovada o vad si actiunea lui "cacatu", care nu inteleg ce implicare are( nu am fost in conducerea vreunui trib, niciodata, si desi am citit forumul jocului inca de la inceput, adica de 7 luni, despre el am retinut ca este un hot gures si atat) si de ce apara atat de tare TLD-ul! si eu cred ca ar trebui sa se incerce publicarea unor discutii private( bineanteles numai cu acordul persoanelor implicate)!
b79dyv în data de 01.03. la ora 10:04 Citat @smailmiami si nrs65
Nu se pot publica discutiile. Eu nu le-am vazut. Si nici nu ma intereseaza. Sunt primite de la persoane care ne-au spus ca nu mai au ce discuta cu noi daca le facem publice.
Persoane care ne-au rugat sa nu divulgam in nici un fel sursa si continutul discutiilor, in care erau intrebate de intermediarii TLD-ului despre sanatate si vremea frumoasa de afara.
Prelucrarea b79dyv în data de 01.03. la ora 10:27

tartaruga în data de 01.03. la ora 10:13 Citat in acest caz eu inteleg ! totusi trebuie sa gasim ceva pt a contracara masina de propaganda tld-ista!
luebeast în data de 01.03. la ora 10:18 Citat Desigur. Cea mai bunã propagandã e sã le luãm sate. Hai sã fim serioºi, pe cine au convins cu mizeriile alea? ªi chiar ne-au fãcut un serviciu, credeþi cã acum mai stã cineva de vorbã cu ei?
nrs65 în data de 01.03. la ora 11:15 Citat luebeast a scris:
Desigur. Cea mai bunã propagandã e sã le luãm sate. Hai sã fim serioºi, pe cine au convins cu mizeriile alea? ªi chiar ne-au fãcut un serviciu, credeþi cã acum mai stã cineva de vorbã cu ei?


nu stiu daca mai vorbeste sau nu cineva cu ei, dar eu cred ca pentru cei ce citesc un topic din 5 ei sunt cei buni si noi cei rai
Prelucrarea nrs65 în data de 01.03. la ora 11:15

TheEvil în data de 01.03. la ora 12:04 Citat asa e ..
alisuca în data de 01.03. la ora 13:06 Citat O stiti p-aia cu "cainii latra.."??
Lasa sa fim noi aia rai si sa ne vorbeasca lumea, iar noi sa ne vedem de ale noastre. Eu una stiu prea bine ce fel de oameni am alaturi de mine in trib, am incredere in ei si stiu ca datorita lor am ajuns sus in clasament. Ca pana la urma asta-i scopul jocului, nu?
Scandaluri pe forum au fost de la inceput si vor fi intotdeauna. Dar pe termen lung, nu gura mare face diferenta, ci numarul de sate cucerite..
Tymbark în data de 01.03. la ora 13:08 Citat amin:)
TheEvil în data de 01.03. la ora 13:34 Citat Tymbark a scris:
amin:)


mda =))
aquilla în data de 04.03. la ora 19:31 Citat s-a lansat un sondaj de opinie adresat tuturor jucatorilor ce doresc sa schimbe limita numarului de jucatori de pe L5.
Va recomand sa votati - ati dorit schimbarea - acum e momentul (parca as fi politician :d)

Cei ce nu stiu sa ajunga la sondaje -- setari-->sondaj de opinie-->
aveti 3 optiuni

1. nu (fara limita)
2. da (100 membri)
3. da (200 membri)

Aveti dreptul la o singura votare! conturile de pe sitting nu au drept de votare.

Perioada de vot 3 zile.
Votare placuta.
Rog ca toti fondatorii sau membri din conducere sa anunte printr-o circulara aceasta votare.

Multumesc.
Lucas.TM în data de 04.03. la ora 22:35 Citat stiti cum e poverbul cu iepurii?
asa ca nu mai fugiti dupa n lumi...

asta dupa ce s-a declarat razboi:D

iar inainte, la infiintarea Avalonului cel nou

luebeast în data de 23.02. la ora 10:33 Citat Stimaþi colegi,

Fãcând o analizã exhaustivã a situaþiei de pe lumea 1 din toate punctele de vedere, singura concluzie la care se poate ajunge e cã în acest moment tribul nostru e cel mai puternic dintre toate cele prezente în joc. Reþineþi, în acelaºi timp cu puterea vine ºi o responsabilitate mãritã. Vreau sã fiþi conºtienþi de acest lucru ºi sã strângeþi rândurile pentru a fi mai uniþi decât niciodatã. Nu e greu sã ajungi pe primul loc, ci sã rãmâi acolo. E o vorbã care sunã ca un slogan electoral, dar care caracterizeazã perfect situaþia actualã: numai împreunã putem reuºi. Am strâns în acest trib o echipã de jucãtori de elitã, de oameni de cea mai înaltã calitate, ºi indiferent de ce se va întâmpla pe viitor sunt mândru cã am ºansa sã fiu coleg cu voi.

Din acest moment, obiectivul nostru trebuie sã fie unul singur: sã câºtigãm lumea 1. Vreau sã demonstrãm cã meritãm ca aliaþii sã ne respecte ºi inamicii sã se teamã de noi.

Al vostru,
Lue.
mari si demne de admiratie sunt aceste cuvinte, dar bineinteles ca cei care au vazut discutiile pe care mandrii avalonieni nu voiau sa le contra argumenteze conform carora ei pregateau de foarte mult timp aceasta miscare( inclusiv de a ataa TLD) oare de ce nu au venit cum a zis si smailmiami exista mai multe opriuni, avalonii totusi au aratat perin diplomatii: barony si luebeast falsitatea, cel ce nu are ceva sa ascunda nu ii va fi teama sa fie o discutie intre 2 sau mai multi aliati facuta publica pe forum

mai exista o vba: daca vrei sa prinzi un hot cauta-l pe cel care striga ca este victima, asadar pe forumul lor intern( inca nu am ajuns la cel extern, dar or sa vina informatiile acus) ei afirma ca domnule TLD sunt vinovatii de razboi, ca elite sunt cei mai marsavi( inclusiv eu) dar de unde???? din dorinta lor de a castiga L1.
sa vedem: am discutii cu valiusha, cu sir soreen, cu foarte multi lideri , care nu au aparut si nici nu or sa apara. MOTIVUL- au fost discutii care nu au implicat "furtisagurile" si jocurile de culise.
va urez o zi buna tuturor si dragi avalonieni- va lasati condusi de o mana de "jokeri" care daca nu stiu sa joace macar stiu sa faca pe masonii.

PS: o singura persoana era capabila ca in urma unei intalniri in RL sa faca PP, barony. si daca iesim toti la un suc/bere/jack/vin/lautari ce???care este motivul pentru care ai facut postul??? sa arati ca de fapt RL este RL si jocul joc?? se stie deja....hai sa nu mai combinam fazele astea:D
cum ti-am zis- SH este sprijinit nu de elite sau TLD ci chiar de avalon:D:D:D:D
 

DeletedUser5288

Asa, si mesaju' matale care e? ca vaz ca vii cu citate de la 1800 toamna...
 

DeletedUser

Asa, si mesaju' matale care e? ca vaz ca vii cu citate de la 1800 toamna...

de la distanta te vad cam prost...nu ai cumva o poza in prim plan???

"cine nu are nimic de ascuns nu se supara ca este postata pe forum o discutie"-whatever:) astpt poza aia din prim plan sa te vaz mai bine:D
 

DeletedUser

1.o sa castige Avalon l1 vcand oi fi eu popa;)
2.eu zic sa-i lasam in pace.......din cate se vede au liderii p care ii merita,unde nu e ,nici Dumnezeu nu cere:D
3.ultimul dram d respect pt Avalon a disparut acum-unul nu a iesit in fata sa-i zica lui barony:"da,eu-s nemultumit ca tu stateai si complotai ca o barfitoare d liceu,toata ziua,impotriva TLD-ului".......cata cinste in tribul immortals:rolleyes:
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5288

de la distanta te vad cam prost...nu ai cumva o poza in prim plan???

"cine nu are nimic de ascuns nu se supara ca este postata pe forum o discutie"-whatever:) astpt poza aia din prim plan sa te vaz mai bine:D


Nu ai raspuns la intrebare, nici nu ai avea ce, de altfel. Si nici nu m-am suparat ca ai postat o discutie, pot sa postezi ce vrea muschiul matale. Pot io sa-ti interzic o placere?

Cat despre poza, o voi pune atunci cand ne arati ca, totusi, iti merge mintea. Pana atunci ne lasi in pseudo-rigor mortis.

Ah, si stiu, jucatorii nostri sunt mai destepti ca ai lor, deci trecem si de pubertatea asta
 

DeletedUser

Nu ai raspuns la intrebare, nici nu ai avea ce, de altfel. Si nici nu m-am suparat ca ai postat o discutie, pot sa postezi ce vrea muschiul matale. Pot io sa-ti interzic o placere?

Cat despre poza, o voi pune atunci cand ne arati ca, totusi, iti merge mintea. Pana atunci ne lasi in pseudo-rigor mortis.

Ah, si stiu, jucatorii nostri sunt mai destepti ca ai lor, deci trecem si de pubertatea asta

ti-am zis eu ca de la distanta arati prost... nu m-ai crezut....daca nici acum nu ai inteles ce era ingrosat........atunci iti trebuie un poster nu o poza...sa pui pe un intreg peretele...
 

DeletedUser

Stau si ma minunez: ce vrei sa dovedesti cu mesajele de mai sus? Ca in Avalon exista spioni? Sau ca ceea ce au scris aici cei din Avalon este ceea ce discuta si pe forumul intern?

Asteptam cu interes discutii de pe forumul Elite in care cineva sa declare ca scopul tribului e sa iasa pe locul 3.
 

DeletedUser

Stau si ma minunez: ce vrei sa dovedesti cu mesajele de mai sus? Ca in Avalon exista spioni? Sau ca ceea ce au scris aici cei din Avalon este ceea ce discuta si pe forumul intern?

Asteptam cu interes discutii de pe forumul Elite in care cineva sa declare ca scopul tribului e sa iasa pe locul 3.

ia sa vedem- ce vreau sa spun: -ca daca existau discutiile de care tot vb cei 2 lideri...le postau ei...asa cum a postat barony despre uscatelul conferinta, si daca nu erau jocuri de culise discutate pe la psatele aliatilor postau as anu au ce sa posteze, isi mint membrii, si mint pe toti in jurul lor.
-pana sa vezi tu faza cu "castigam harta pe forumul ELITE" mai este...ca jucatorii nostrii stiu sa isi vada lungul nasului...mergem mai departe-oare cum de te gandesti tu ca pana si jucatorii lor au zis: " erau 2 variante" una sa comabti acuzele a doua sa le accepti si nu "le-ti acoperit deloc bine pe nici una din ele" cam asta se poate intelege din post...cine vrea intelege cine nu....se face ca nu intelege si continua sa se minta chiar si pe el;;)
 

DeletedUser

Intotdeauna sunt mai multe variante si e normal sa se discute care dintre ele e mai buna. Problema la tactica cu dezvaluitul e ca dupa ce o faci nu vor mai discuta cu tine nici macar aliatii. Cum sa discuti sau sa negociezi cu cineva daca stii ca maine-poimaine va ciripi adversarului tot ce ati discutat voi in functie de interesele de moment? Oamenii care procedeaza asa nu sunt de incredere si risca marginalizarea. Ori asta ori actioneaza prin intermediul unor marionete/interpusi fara scrupule (sau fara prea multa minte) care oricum nu mai au nimic de pierdut.
 

DeletedUser

Intotdeauna sunt mai multe variante si e normal sa se discute care dintre ele e mai buna. Problema la tactica cu dezvaluitul e ca dupa ce o faci nu vor mai discuta cu tine nici macar aliatii. Cum sa discuti sau sa negociezi cu cineva daca stii ca maine-poimaine va ciripi adversarului tot ce ati discutat voi in functie de interesele de moment? Oamenii care procedeaza asa nu sunt de incredere si risca marginalizarea. Ori asta ori actioneaza prin intermediul unor marionete/interpusi fara scrupule (sau fara prea multa minte) care oricum nu mai au nimic de pierdut.

smailmaiami a zis ceva intelept- se putea cere acordul partilor implicate, alta varianta este : daca tot nu este nimic de ascuns si tinut in secret( principiul transparentei) de ce sa se supere cineva si sa nu mai vorbeasca???
iti dau un exemplu: cu valiusha cum de se poate inca discuta si fara sa se supere nimeni daca este postata o discutie( pentur ca am postat o data o discutie cu el in care se vobea de recrutarea intre aliati, si unde se ajungea la un acord ca: daca este intre noi aliatii si jucatorul vrea in celalalt trib sa poata sa mearga)
bineinteles ca nici el si nici eu nu am avut nimic de ascuns..si nu cred ca cineva s epoate supara ca postezi o discutie intre aliati sau intre 2 jucatori, atata timp cat acea discutie nu te inculpa direct pentru niste lucruri mul tmai rele decat postarea unei astfel de "conferinte"

in alta ordine de idei...cine se scuza se acuza, ei daca aveau discutia ar fi postat-o asa cum a postat barony despre uscatelul ca sa arunce in fata TLD-ului faza acea....si a facut o mare greseala...la nervi cred.
daca omul nu avea nimic de ascuns de ce sa se mai supere???
te intreaba unul pe strada cat este ceasul...ii zici 6:06 dupa povestesti undeva...de ce sa se supere ala ca ai povestit ca te-a intrebat cat este ceasul???gaseste alta logica in afara e "MAREA MORALITATE AVALONIANA", ca asta este "hai sa ne ascundem dupa deget poate nu ne vede nimeni"

scuze pentru edit: decat aliati ca avalonul mai bine dusmani ca diablo:d oricand prefer diablo contra avalonului ca aliati...ei macar sunt directi si ceea ce zic o data aia fac... nu se dau dupa " declaratiii simandicoase" ca ei sunt ca ei fac....isi duc piatra pana la capat....se mai plang pe forum....mai ataca mai pierd...dar nu fac teorii despre joc si in nici un caz nu au facut mismasuri...

sa nu uitam ca elite a declarat razboi TLD- atunci de ce nu au aparut alte discutii???pentru ca nu erau discutii murdare....
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Logica matale ma depaseste. Iti deschizi postul de sus cu o varianta ce a fost data la o parte (conform citatului pus de tine) exact de ceea ce tu accepti ca nu ar permite valabilitatea ei, adica acordul tuturor partilor.

Nu, intr-o lume normala lucrurile discutate in doi, de orice natura, nu se fac publice daca nu exista acordul tuturor partilor iar partea publica de obicei este si concluzia discutiei. Daca tu publici orice discutie intre mine si tine, de exemplu, si mai ales discutii in care vorbesc de altcineva (de bine sau de rau), eu nu as mai avea (in cel mai bun caz) deschiderea sa vorbesc nimic cu tine. Scurt.
Orice discutie scoasa din context poate fi interpretata.

Plus ca ceea ce se sugereaza in textul dat de tine e ca Avalon a aflat pe cai mai mult sau mai putin directe/oficiale de planurile ce se urzeau. Crezi ca e bine sa isi dea in gat sursa? In cazul asta poate ar fi bine sa dai tu insuti un exemplu si sa faci publica conversatia cu spionul tau din Avalon din momentul in care ti-a dat copy paste. Iti sugerez sa dai in vileag toata discutia, ca doar nu ai nimic de ascuns si tu actionezi numai "pe fata". Asta ca sa fie tot topicul asta unul drept si fara ascunzisuri.
 

DeletedUser816

Eu unul stau si ma gandesc pana la urma ce rost au aceste posturi..eu nu cred ca un jucator serios va schimba vreodata tribul in urma unor posturi de pe forumul extern. Pana la urma ce a fost a fost si numai razboiul de pe harta va conta la final. Avalon este o provocare pentru multi, e loc pentru toata lumea sa dovedeasca ce e de dovedit pe harta. Mie mi se par niste parteneri de bataie puternici care lupta pana la ultimul negustor ( si ma repet aici spunand respect pentru domnul adisstoican) .
My 2 cents
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser5288

ti-am zis eu ca de la distanta arati prost... nu m-ai crezut....daca nici acum nu ai inteles ce era ingrosat........atunci iti trebuie un poster nu o poza...sa pui pe un intreg peretele...


Te plictisesti rau. Pacat, sunt sigura ca ai macar o carte de gramatica prin casa. :cool:
 

DeletedUser

Te plictisesti rau. Pacat, sunt sigura ca ai macar o carte de gramatica prin casa. :cool:

1.4. Va rugam sa evitati reproºurile cu privire la greºelile gramaticale sau de scriere la adresa jucãtorilor. Dacã greºelile gramaticale sau de scriere ale unui jucãtor sunt atât de mari încât conþinutul mesajului se pierde, puteþi raporta acel post. Un administrator sau un moderator se va ocupa de acea problemã.

este grav...cat de nervos esti la ora asta?:D:D:D:D:D:D
 

DeletedUser

Logica matale ma depaseste. Iti deschizi postul de sus cu o varianta ce a fost data la o parte (conform citatului pus de tine) exact de ceea ce tu accepti ca nu ar permite valabilitatea ei, adica acordul tuturor partilor.

Nu, intr-o lume normala lucrurile discutate in doi, de orice natura, nu se fac publice daca nu exista acordul tuturor partilor iar partea publica de obicei este si concluzia discutiei. Daca tu publici orice discutie intre mine si tine, de exemplu, si mai ales discutii in care vorbesc de altcineva (de bine sau de rau), eu nu as mai avea (in cel mai bun caz) deschiderea sa vorbesc nimic cu tine. Scurt.
Orice discutie scoasa din context poate fi interpretata.

Plus ca ceea ce se sugereaza in textul dat de tine e ca Avalon a aflat pe cai mai mult sau mai putin directe/oficiale de planurile ce se urzeau. Crezi ca e bine sa isi dea in gat sursa? In cazul asta poate ar fi bine sa dai tu insuti un exemplu si sa faci publica conversatia cu spionul tau din Avalon din momentul in care ti-a dat copy paste. Iti sugerez sa dai in vileag toata discutia, ca doar nu ai nimic de ascuns si tu actionezi numai "pe fata". Asta ca sa fie tot topicul asta unul drept si fara ascunzisuri.

ia sa presupunem ca un ziarist afla ceva ce nu vrea dl x sa se afle, o spaga ceva....o discutie( un flagrant) ea nu trebuie facuta publica ca nu sunt acordurile pertilor...unde este logica ?????
nu este o discutie scoasa din context ci de inca un caz de minciuna a avalonilor....mai grav este ca prprii membrii inghit galustele si pierd satele pentru cei doi mari diplomati:rolleyes:
toata discutia a fost data in vileag...sau poate tu stii mai multe:D poate iti fac un print screen la arhiva mea sau ceva de genul???
dupa o sa ma intrebi ce este un flagrant:D:D:D
 

DeletedUser

Ziarist? Despre ce vorbesti acolo? Despre ce vorbim noi? Dupa lupte seculare care au durat mai bine de 4 ore (licenta poetica), ai scos concluzia asta? O fi buna dar e din alt film. Niciunul dintre cei implicati nu e ziarist, toate discutiile au fost de la egal la egal, de la trib la trib, de la diplomat la diplomat - sau oameni care pot indeplini acest rol - persoane implicate in lumea asta, nu independente cum s-ar presupune ca ar fi un ziarist. Ramai pe firul discutiei ca maine-poimaine in loc sa raspunzi la intrebari o sa tipi si tu "Flotaaaa, flotaaaa!".
 

DeletedUser

Ziarist? Despre ce vorbesti acolo? Despre ce vorbim noi? Dupa lupte seculare care au durat mai bine de 4 ore (licenta poetica), ai scos concluzia asta? O fi buna dar e din alt film. Niciunul dintre cei implicati nu e ziarist, toate discutiile au fost de la egal la egal, de la trib la trib, de la diplomat la diplomat - sau oameni care pot indeplini acest rol - persoane implicate in lumea asta, nu independente cum s-ar presupune ca ar fi un ziarist. Ramai pe firul discutiei ca maine-poimaine in loc sa raspunzi la intrebari o sa tipi si tu "Flotaaaa, flotaaaa!".

este clar ca nu poti sa faci diferenta intre un exemplu si ce este concret....:Ddaca tot nu zice nimic postul ...de ce mai raspunzi?:D:D:D
aa sa nu uitam cum de a-ti ajuns pe locul 9???? cat va ia sa ajungeti pe 12:D:D:D sa va vedem daca puteti sa bateti voi recordul ar3s...ca avalonul a dezamagit momentan:D:D:D,
 

DeletedUser

Exemplele se dau si ele cu relevanta la discutie, altfel nu facem decat sa vorbim vorbe iar pe un forum s-ar numi ca suntem offtopic. Pana la revenirea pe fagasul initial iti urez toate cele bune, pasarica. Eu ma retrag din topic.
 

DeletedUser

pff, "cata postu de lung" :)) nu il citesc, mie lene, dar sper ca e in el faza aia cu " aveti grija ca cei din Sh se vb intre ei la telefon si se sprijina"

Anunt pe acesta cale ca tribul SH saluta Zapp share free :)) (wldsnk)
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus