joc doar de ieri si am multe intrebari...

  • Autor subiect carp cazacu
  • Data de început

DeletedUser

sunt incepator (de ieri)...incerc sa-mi ridic cat de cat satucul pana inca sunt sub protectie de incepator...totusi m-am uitat putin prin triburile de pe continentul meu...e prea devreme sa incerc sa ma alatur unui trib???? Daca tribul are mai multi membri si evident mai puternici decat mine, are rost sa incerc sa le trimit un mesaj rugandu-i sa ma accepte, sau nu? ...sau se recomanda sa stau inca inafara triburilor????
PS: daca subiectul a fost deja discutat pe forum...atunci imi cer scuze pt "new Thread"...:eek:
 

DeletedUser

prima data citeste totul la "Ajutor'. asta este al doilea pas. primul este citirea si intelegerea regulamentului.
daca esti in margine, cum este de fapt normal, teoretic ai timp sa te dezvolti...
 

DeletedUser

cat despre intrarea in vreun trib...eu zic sa nu te pripesti:p s-ar putea intampla sa intri intr-un trib ce pare mare, si sa fie plin de jucatori slabi, sau fara timp liber, ce ar putea sa cada intr-un viitor apropiat
daca este vorba de un trib mare, intreaba-i daca te primesc. pana la urma incercarea moarte n-are;). insa ai grija carui trib te adresezi. cam 90% din triburile din top20,pe langa ca te vor refuza, te vei si trezi cu cateva atacuri:D:D
 

DeletedUser

multumesc mult de tot Andreyutzu 92...pai de asta mi-era si mie teama...sa nu cumva sa ma trezesc cu un atac in loc de invitatie...si de-asta ma gandeam ca poate pana duminica cand teoretic mi se ia "imunitatea" poate uita tribul ca exist....
si DA...cam la unul puternic ma uitam eu pe furish...ma gandeam ca poate ma protejeaza si pe mine cineva dupa primele 5 zile... are zice peste 100 de membri si se pare ca sunt si unii cu punctaje mai mici ca mine...ca eu abia am 230 de punctishoare...da am o scuza: doar ieri am descoperit jocul...
merci mult inca o data!...o sa mai stau cuminte o vreme...
 

DeletedUser

important este sa comunici cu cei din jurul tau, sa stabilesti relatii de amicitie si de sprijin reciproc, daca nu , vecinii te ***...
 

DeletedUser4349

important este sa comunici cu cei din jurul tau, sa stabilesti relatii de amicitie si de sprijin reciproc, daca nu , vecinii te ***...

si eu daca n-am facut asta? ce e asa de important? eu m-am certat cu toti la inceput...apoi si-au luat fiecare sate la margine...
 

DeletedUser

@archangelsin: e important sa iti faci prieteni. eu am nimerit cu vecini care erau jucatori buni, chiar foarte. daca aveam vecini niste noobi, sigur ii faceam praf:D
cazacu, pt orice eventualitate, fa-ti prieteni, poate te vor ajuta niste pile pe viitor;)
 

DeletedUser4349

@archangelsin: e important sa iti faci prieteni

N-am zis ca nu e important...insa nu asta e tinta acestui joc...daca ar fi fost asa am fi jucat "Prieteniile" iar atunci eram cu totii prieteni fericiti si nu mai existau razboaiele astea nemiloase care ne fac pe toti tristi :(
 

DeletedUser

prieten poti sa fii si cu cel ce te ataca, face jocul mai funny...
 

DeletedUser

caut aliat va rog sa ma ajutati

hei sunt cosmin hirtiescu 11 ani boteni jud arges .ma intreb cine de pe forum vrea sa se alieze cu mine?haide-ti va rog!!!!!o sa facem schimb de produse si o sa ne ajutam la greu:rolleyes::D:D am 190 de puncte si am inceput de ieri.mai am multe resurse,da!!!!!!!!!!:D deci cinje vrea???:confused:
 

DeletedUser

multumesc de pareri!
...intre timp am fost invitata intr-un trib!...
...am zis "da"...
in rest ce inseamna "fa-ti prieteni"????...ar trebui sa abordez cu mesaje pe cei din jurul meu (cei activi)?????
 

DeletedUser

multumesc de pareri!
...intre timp am fost invitata intr-un trib!...
...am zis "da"...
in rest ce inseamna "fa-ti prieteni"????...ar trebui sa abordez cu mesaje pe cei din jurul meu (cei activi)?????

Vorbeste cu cei din jurul din acel trib mai ales.. ei te pot ajuta cel mai repede in caz ca esti atacat. In plus e mult mai usor sa ataci mai multi useri acelasi player si astfel sa ii iei satul/satele. Citeste regulile tribului, fii atent si unde postezi rezervarile cand le vei face sau cererile de ajutor.
 

DeletedUser

multumesc nihilus, doar ca...vai...desi am cam citit cat am "putut" de mult din regulament si din ajutor...si am incercat sa scanez putin si forumul....dar s-au scris atat de multe...si eu joc de alaltaieri....nu am apucat sa citesc chiar tot...si-atunci am zis s-o iau cu incetul...ca degeaba citesc eu despre nobili, taleri si obiectele paladinului, cand eu nici grajd nu am...
spre mirarea mea, am primit o noua invitatie de la un trib...si eu deja sunt membru in altul. De ce?...Pai nu imi atrag eu atacurile tribului, daca plec????...
...si multe alte intrebari mai am eu....doar ca nu stiu cui???...si din ce am citit eu pe-aici sunt tare multi suparati pe administratori si nu inteleg de ce!...eu tare ma bucur cand se gaseste cineva sa-mi mai dea cate un sfat...
 

DeletedUser

a!...sa nu fiu nerecunoscatoare! : si tie, andreyutzu 92 iti multumesc de raspuns!
 

DeletedUser

cu mare placere;)

On-topic: daca ai primit o invitatie si doresti sa intri in acel trib care te-a invitat, poti intra acolo, dar pe raspunderea ta...probabil te vor ataca, pt ca ai intrat si ai iesit asa de repede din tribul in care esti acuma:D:D

daca vrei sa intri in alt trib, te uiti la tribul tau --> privire de ansamblu. si acolo ai un buton pe care scrie "paraseste tribul" apesi pe el, si nu mai apari ca fiind in acel trib, si poti intra in cel care ti-a trimis invitatia;)
 

DeletedUser4586

hei sunt cosmin hirtiescu 11 ani boteni jud arges .ma intreb cine de pe forum vrea sa se alieze cu mine?haide-ti va rog!!!!!o sa facem schimb de produse si o sa ne ajutam la greu:rolleyes::D:D am 190 de puncte si am inceput de ieri.mai am multe resurse,da!!!!!!!!!!:D deci cinje vrea???:confused:

daca imi umpli 3 magazii(lvl30) pana maine la pranz negociem.. :)
 
Sus