~~ Jucator de locul 1 pe L4 banat de admini ~

  • Autor subiect DeletedUser4838
  • Data de început
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

DeletedUser4838

Patriotul, la momentul in care si-a primit ban, avea scris pe profil VAND CONTUL. O gluma proasta, extrem de proasta tipic lui. Se pare ca adminii nu au gustat-o indeajuns si si-a primit sanctiune "retragerea a jumatate din sate". Discutiile nu au condus la nimic, iar posturile sale de pe forum au fost sterse la fel de repede cum au aparut.

Reclamatie prin ticket nu a facut, s-a decis sa accepte pedeapsa...

Nu stiu ca regulamentul sa fie atat de drastic, insa inflexibilitatea unor admini ma uimeste.

Nu ma astept ca acest topic sa stea prea mult pe forum... Voi face tot posibilul ca acel administrator sa fie ticketat. Insa nu am prea multe detalii.

P.S. Daca maine am si eu ban, va dati seama de ce.
 

DeletedUser

Din cate stiu si pe net, pe W6 un jucator a fost banat permanent pentru a incercat sa isi vanda contul. Un sat de al lui avea un link catre un site unde avea un anunt sau ceva de genul asta. Contul i-a fost inchis, a pierdut toate satele. Asta ca un exemplu de ,,vanzare de cont" si decizii luate in cazul asta de adminii de acolo. Acel jucator era primul pe acea lumea, avea cateva milioane de puncte, mult mai multe decat Patriotul.
Nu spun ca Patriotul a vrut sa isi vanda contul, doar uneori un gest care pare o gluma se plateste al naiba de scump.
later edit:
eu nu inteleg de ce nu a continuat sa faca tot ce putea prin sistemul intern, prin tickete.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

pe net sau intamplat mult mai multe dar nu are rost sa le expunem
 

DeletedUser4838

Nici eu, s-a suparat pe adminul respectiv si a renuntat sa mai poarte discutii, mai ales ca a fost plecat o vreme.
 

DeletedUser4838

§5) Vânzarea şi susţinerea de conturi

Nu este de dorit folosirea conturilor doar în scopuri comerciale. De aceea, este interzisă cumpărarea sau vânzarea conturilor, a satelor sau materiilor prime. Totodată este interzis schimbul de resurse între lumi diferite. Este interzisă crearea unui cont având ca singur scop susţinerea altui jucător (resurse şi armată). Dacă decideţi să părăsiţi jocul, este interzis să continuaţi să jucaţi doar pentru susţinerea altui cont. De asemenea, utilizarea unui locţiitor permanent sau temporar pentru acest scop este interzisă. În cazul în care primiţi resurse de la un cont de împingere, sunteţi obligaţi să raportaţi administratorilor acest fapt. Nu este considerat cont de împingere jucătorul activ care participă la diverse forme de suport organizat conform strategiilor tribului
Exemple:

* Este interzisă vânzarea de materii prime prin ebay.
* Este de asemena interzisă vânzarea dreptului de joc sau a licenţei contului propriu.
* Este interzisă oferirea contra bani de materii prime sau puncte premium în profil.
* Este interzisă oferirea sau acceptarea unor afaceri personale în schimbul punctelor premium.
* Este interzisă oferta de materii prime din lumea 6 in schimbul resurselor din lumea 7.

Contul nu a fost vandut, nici nu avea de ce... Nu i s-a demonstrat cu nimic din regulament ca a gresit.

Dar ma uit la o regula stupida, cea cu bold. Ce pot sa mai ceri mai mult?

Inteleg, suntem oameni, gresim, dar nici sa-ti bati joc de munca altora de atata vreme.
 

DeletedUser

Ovidiu... O recomandare se poate ?! Mass delete ?

Oare merita sa fi martir pentru asa ceva ? Eu sunt deja. Oricum jocu a devenit ... Si Lumea asta.... Noi tinem legatura oricum si poate mergem candva pe .net unde sunt oameni cu minte in frunte, nu ciurli burli ca aici.
 

DeletedUser1195

§5) Vânzarea şi susţinerea de conturi

Nu este de dorit folosirea conturilor doar în scopuri comerciale. De aceea, este interzisă cumpărarea sau vânzarea conturilor, a satelor sau materiilor prime.

Asta e regulamentul.Daca voi credeti ca trebuie sa astepti ca tranzactia sa aiba loc,atunci nu stiu care-s mintile reduse:cum ai mai putea pedepsi pe cineva care a parasit jocul?L-ai putea pedepsi pe cumparator ,dar el nu e singurul vinovat.Si,ca de obicei adminii sunt minti inguste si lipsiti de umor,desi incalcarea de regula este clara.Sau poate trebuia specificat "nici macar in gluma".
A primit pedeapsa retragerea a jumatate de sate?Prea ingaduitor adminul.Pe w6 a fost exact cum a scris nihilius.Tot pentru intentia anuntata la profil de a vinde contul,jucatorul a fost banat definitiv.Era pe locul 2 si avea 880 de sate.Adminii nici nu au vrut sa mai discute.Au inchis tichetul si hotararea a fost definitiva.Numai la noi se duc negocieri si ,normal apar reprosurile.
 

DeletedUser

Bun... Ma repet si imi sustin punctul de vedere... S-a intamplat asa ceva ? A vorbit adiminu cu el si are dovada ca asta urma sa faca ? I-a dat cumva banii ? S-a facut tranzactia ? Au fost schimbari de IP, x-log ?


Oricine poate da declaratii, sa spuna orice, asta nu inseamna ca trebuie luat in seama, sa fie luat in seama de oricine.



Eu o sa fiu viitor ofiter de politie si .... Ce e aici....
 

DeletedUser

cu toate ca nu joc pe l4 asta nu mi se pare normal...mai ales privind si regulamentul..
albertus scrie acolo ca nu ai voie sa vinzi contul....dar omul ala nu l-a vandut...numai a pus la profil "vand cont".....dar se poate verifica daca la vandut sau nu cu ajutorul ip...daca s-a schimbat email....
daca il vinde at sa fie banat....asa scrie in regulamest,...deci cred ca e un abuz;)
 

DeletedUser

1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

1.6. Jucatorii care vor actiona in mod deliberat impotriva crearii unei comunitati pe acest forum vor fi banati definitiv.

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

Reguli incalcate pana acum...si le voi aplica cand va opriti.
 

DeletedUser4838

"Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise."

Am mentionat eu vreun nume? Asadar, suntem inclusi la exceptie, cel putin eu, ca nu am provocat adminii, moderatorii etc.
 

DeletedUser11869

Vacanta placuta..pe o perioada mai lunga....[/QUOTE]

Aha... Orice prost stie sa dea banuri... Ce tare esti Bloom, acum ia zine si o explicatie la ce am scris aici ca de dat cu paru stia si bam-bam din Famlia Flinston... Sa gandeasca ca adminii astia de iti sunt colegi e acelasi lucru.



ORICINE FACE CEVA ISI SI ASUMA RASPUNDEREA PENTRU CE FACE.

EU DA, SI AM LUAT BAN, PE PATRIORUL NU L-A INTREBAT NIMENI NIMIC SI POC DINGDING A LA JIJI JUMA DE SATE !

5.2. Crearea altor conturi pentru a scapa de inchiderea contului este interzisa si se sanctioneaza cu inchiderea contului respectiv

Cont inchis definitiv.
 

DeletedUser

Patriotul, la momentul in care si-a primit ban, avea scris pe profil VAND CONTUL. O gluma proasta, extrem de proasta tipic lui. Se pare ca adminii nu au gustat-o indeajuns si si-a primit sanctiune "retragerea a jumatate din sate". Discutiile nu au condus la nimic, iar posturile sale de pe forum au fost sterse la fel de repede cum au aparut.

Reclamatie prin ticket nu a facut, s-a decis sa accepte pedeapsa...

Nu stiu ca regulamentul sa fie atat de drastic, insa inflexibilitatea unor admini ma uimeste.

Nu ma astept ca acest topic sa stea prea mult pe forum... Voi face tot posibilul ca acel administrator sa fie ticketat. Insa nu am prea multe detalii.


P.S. Daca maine am si eu ban, va dati seama de ce.

Probabil te refereai asa...in general...nu la admini, nu? Sau poate am uitat eu sa citesc...
 

DeletedUser4838

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

BlooM, am mentionat eu vreun nume??? Nu e clara regula asta?

Daca e interpretabila, inseamna ca nu e buna.
Va trebuie un jurist sa faca regulile neechivoce. Sa nu se mai interpreteze.
 

DeletedUser

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

BlooM, am mentionat eu vreun nume??? Nu e clara regula asta?

Daca e interpretabila, inseamna ca nu e buna.
Va trebuie un jurist sa faca regulile neechivoce. Sa nu se mai interpreteze.

Ai omis ceea ce nu iti convinea.


Pe viitor cititi regulamentul cu mai multa atentie :)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin)
Ovidius Maximus a spus:
Voi face tot posibilul ca acel administrator sa fie ticketat. Insa nu am prea multe detalii.
si/sau sanctiune primita.
Ovidius Maximus a spus:
Se pare ca adminii nu au gustat-o indeajuns si si-a primit sanctiune "retragerea a jumatate din sate".
Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.



BlooM, am mentionat eu vreun nume??? Nu e clara regula asta?

Daca e interpretabila, inseamna ca nu e buna.
Va trebuie un jurist sa faca regulile neechivoce. Sa nu se mai interpreteze.

Mai verifica odata ceea ce ai postat...Eu n-am spus nimic de numele cuiva. Daca era vorba de nume, primeai ban direct, stai linistit.


later edit: Ok, lumea s-a linistit, a primit fiecare ce a meritat, topic inchis.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser7708

Pentru o glumă cu mult sare şi piper, se duce naibii muncă de aproape 1 an, timp în care a demonstrat că e cel mai bun.

Respect Patriotul !


Cât despre autorii banurilor: Shame on you guys, nici pe .net n-am văzut aşa ceva în 5 ani de când joc triburi. Ştiţi vorba aia, ca la noi la nimeni. Sunteţi la fel de încuiaţi la minte cât a fost contul lui Patriotul,

În semn de solidaritate pentru Patriotul, îmi aştept banul pe forum!

1.5. Membrilor forumului le este interzis sa provoace moderatorii sau adminii in mod deliberat. Posturile care au ca scop crearea de conflicte intre jucatori si moderatori vor fi sterse, iar autorii vor fi pedepsiti aspru.

1.6. Jucatorii care vor actiona in mod deliberat impotriva crearii unei comunitati pe acest forum vor fi banati definitiv.

6.4. Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor sau a adminilor de pe forum sau din joc (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de suport. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata infractiune si pedepsita cu un avertisment.

Exceptie de la regula face o discutie la modul general, fara absolut nici o referire la o anumita persoana (membru al forumului, moderator sau admin) si/sau sanctiune primita. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

Dorinta indeplinita. Vacanta placuta!
 
Ultima editare de un moderator:
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus