Lista de pozitionare

  • Autor subiect alexcristi
  • Data de început

DeletedUser

Nu s'ar putea introduce la sectiunea "Lista de pozitionare" si criteriile: Puncte si Numele satului SAU Nr. de sate?
 

DeletedUser3644

adik sa le sortam dupa ce vrem noi.. ar fi misto.. da ar lucra ff greu pt k gandestete si tu.. e totusi o baza de date.. nu ca la sate pana in 300 aici e vorba de 26k useri.. adik e cam impracticabila..:rolleyes:
 

DeletedUser

totusi o adaugare la lista de pozitionare ar fi gruparea jucatorilor unui continent dupa trib, sa vezi toti membrii unui anume trib de pe acel continent. Pe vremuri cand trebuia sa oraganizez forumul faceam tabele excel cu toata lista jucatorilor de pe acel continent si apoi ii alegeam p-ai mei ca sa ii vad cum sunt clasati.
 

DeletedUser

Da, optiunea asta ar pica bine... De obicei se fac liste cu membrii de pe K-uri si nu e tocmai treaba usoara...
 

DeletedUser3644

da intradevar ar fi misto.. dar v`am mai spus.. ar lucra foarte greu serverul.. pt ca nu e vb de 2-3 useri ci 26k chiar mai mult .. si eu zic ca e mai bine sa stai sa faci o lista cu membri de pe un K decat sa stai 10 min sa se incare lista aia.. si + de asta sa mai fie si vreo 10 pagini.. si pe fiecare pag sa fie cate 20 useri.. si sa mai stai si la alea cate 5 min..
 

DeletedUser

ca idee, ar fi interesant sa mai faca o rubrica langa cea de punctaj(din cadrul listei de membri ai tribului) in care sa fie trecut K-ul pe care esti (daca la detaliile satului pote sa apara si k-ul pe care esti, aici de ce nu) insa mai e o problema atunci cand te intinzi cu satele si pe un alt K invecinat??? ar putea fi pastrat de baza K-ul pe care ai satul principal..
 

DeletedUser

eu sunt de acord cu toti, dar sper ca si admini sa fie de aceeasi parere cu mine si sa puna in aplicare macar una dintre propunerile postate pana acum:D;)
 
Sus