Lume noua

DeletedUser

Propun infiintarea unei lumi in care sa nu poti cuceri,iar satul sa nu aibe o limita de puncte.Fiecare sa-si mareasca satul cat mai mult posibil,iar trupele in el sa fie infinite,la fel si ferma si minele.Lumea cea noua sa dureze mai putin decat cele normale,iar castigator sa fie cel care a reusit sa se dezvolte cat mai mult!
 

DeletedUser15142

Propun infiintarea unei lumi in care sa nu poti cuceri,iar satul sa nu aibe o limita de puncte.Fiecare sa-si mareasca satul cat mai mult posibil,iar trupele in el sa fie infinite,la fel si ferma si minele.Lumea cea noua sa dureze mai putin decat cele normale,iar castigator sa fie cel care a reusit sa se dezvolte cat mai mult!

ar fi tare dar imposibil.
 

DeletedUser14435

Sa stiti ca deja exista un astfel de joc, se numeste simcity :p
Daca nu se poate cuceri, ce rost ar avea jocul ? Ziceti voi de trupe infinite dar nu ar folosi deloc, nu-ti faci trupe de loc si iti faci numai cladiri, nici macar nu ai nevoie de vreun gand inteligent sa joci un astfel de joc.
 

DeletedUser

vai de capu meu ce propunere COOOOL :)) vorba lui shark :) SimCity is for you` :) aici ii triburile joc de razboi :)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
... de război, de culise, strategie şi dezmăţ, aş adăuga eu ...

Spedi s-a inspirat din speeduri cu un sat, sunt sigur, nu a vrut să spună fără război, a spus fără cucerire ... adică farmare şi distrugeri de sate, nu este chiar aiurea propunerea, doar că se poate joci o rundă şi apoi te plictiseşti ...
 

DeletedUser7708

Din rectificarea lui Lord Adex, mi se pare o idee foarte mişto. Doar că nu ştiu cât se păstrează din ideea triburilor. Merită totuşi un mail la Inno.
 

DeletedUser

mi se pare cam SimCity.....nu cred ca as intra pe o asemenea lume.

plus ca e greu de facut, ce cladiri sa te lase sa faci la nivele foarte mari? cate resurse sa coste? cat timp sa dureze constructia??

nu o sa fac aia de la Inno niciodata asa ceva, prea mult efort pentru nimic
 

DeletedUser

NU mai bine sa fie premiat cel care are cel mai mare rang la inamici invinsi decat cel care alearga cel mai mult dupa puncte ?
 

DeletedUser7708

mi se pare cam SimCity.....nu cred ca as intra pe o asemenea lume.

plus ca e greu de facut, ce cladiri sa te lase sa faci la nivele foarte mari? cate resurse sa coste? cat timp sa dureze constructia??

nu o sa fac aia de la Inno niciodata asa ceva, prea mult efort pentru nimic

Nu e sim city deloc...ba din contră, va trebui să faci trupele strategic off/def ca să poţi dărâma concurenţa dar să nu fii dărâmat ;)
 

Vis Lo Lop

member
Scor reacție
0
NU mai bine sa fie premiat cel care are cel mai mare rang la inamici invinsi decat cel care alearga cel mai mult dupa puncte ?

Ştii cât de uşor faci scor la inamici învinşi uneori, înconjurat de jucători ultra-defensivi, fără a avea cine ştie ce abilităţi ? Pur şi simplu, faci numai trupe de atac şi, la doua zile, dai în el, mor toate trupele ... mai stai două zile ... vei fi în top, îţi spun eu !

Ştii cât de greu se fac "punctele", cât de greu te dezvolţi lângă jucători puternici din alt trib ? Asta dacă nu cumva închiriezi satul tău colegilor şi ţi-l umplu de apărare. În fine, discuţii.

Spedi, adminii se uită pe asta, ba chiar ştiau cam demult, dovadă rudele de speed care seamană ca setări. O lume nouă nu ar fi potrivită, părerea mea. (şi schimbă semnătura te rog)
 

pirates406

member
Scor reacție
0
super interesanta ideea.

chiar nu e greu daca VOR sa faca asa ceva admini.

succes cu ideea!

eu o sustin
 

DeletedUser15142

As putea spune acelasi lucru si despre post'ul tau , este mult mai OT decat al lui.

In rest .. ideea e foarte ok .... sper sa citeasca un admin si post'ul asta.

da , o sa ajung ultra member ti se pare tie ca exista un grad mai mare decat senior member?:) nu dar peste tot unde l-am vazut pe el a postat gen , mult succes cu ideea , da , mult succes ambelor triburi fie ca cel mai bun sa castige. s.a.
 

DeletedUser15142

e chiar buna ideea...cum ar fi sa vezi un sat de 1 milion pct :)

nu , sa se poate cuceri cu anumite conditii , ferma nr = xx sar dor sate full sa putem, cuceri o idee buna

dar ar edita prea mult jocul

sat cu un milion de puncte , stii de ce no sa vedem ca aar trb sa se editeze totul

nivelul 31 la lemn cat sa coste , cat sa dureze cate puncte sa dea etc.
 
Sus