Lumea 31

DeletedUser

Stiu ca mai este un topic legat de viitoarea lume, dar acolo s-a facut si mult spam, off-topic, etc si poate adminii nu vor lua in considerare ceea ce s-a propus acolo pentru L31 (nu ca mi-as face mari sperante sa fiu luat in seama si aici, dar totusi)...

Astfel ca, dragi admini

PROPUN ASTAZI 28.08.2012 ca setarile L31 sa fie urmatoarele :


- viteza serverului: 1.6
- viteza trupelor: 1
- numărul de membri în trib : INTRE 50-150
- steaguri : NU
- trofee : DA
- biserică : NU
- cercetare simplă : DA
- sistem de spionaj: spionii pot spiona trupele, clădirile şi materiile prime : DA
- arcaşi : NU
- garda : DA
- "declaraţii de război" –activate (5 membri în trib necesari) : DA
- paladin activat ( poate găsi obiecte imbunatatite ) : DA
- sate bonus : IMBUNATATITE
- sate de barbari/bonus crescătoare (până la 1200 de puncte) : DA
- bonusul de noapte activ între orele 0:00 şi 8:00 : DA
- moral – activ (pe bază de timp) : DA
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri : DA
- cost taleri : COSTURI NORMALE
- se va putea alege direcţia satelor la început : DA
- limita fake - 1% : DA
- protectie de începător 4 zile : DA

Setări premium:

- înjumătăţirea timpului de construcţie a clădirilor : DA

- construirea imediată în schimbul a 10 puncte premium (când mai sunt doar 10 minute până la terminarea construcţiei, o clădire poate fi terminată imediat, în loc sa se folosească înjumătăţirea timpului) : DA

- reducerea costurilor de construcţie pentru 30 de puncte premium (o clădire poate fi construită astfel cu 20% mai puţine resurse) : NU

- producţie mai mare cu 20% pentru oricare din cele 3 tipuri de resurse timp de 7 zile pentru 40 de puncte premium : NU

- schimb de resurse pentru 10 puncte premium (resursele pot fi schimbate la târg conform unui raport de 1:1) : NU


Condiţii de victorie : TRIB DOMINANT 85% PE HARTA
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Ar fi lumea perfecta, deci ma indoiesc ca va fi deschisa o astfel de lume in viitorul apropiat.
 

DeletedUser

Cu toate indoielile, eu cred ca e timpul ca cineva sa se gandeasca si la noi cei care de-a lungul timpului am investit in acest joc si timp si nervi si bani si pasiune.....e timpul sa jucam si noi pe o lume pe care sa ne faca placere sa jucam, sa ne amintim de vremurile bune in care contul premium era doar o optiune nu o necesitate.
 

florinakis83

member
Scor reacție
8
Voi chiar nu v-ati saturat sa pierdeti timp pentru a posta pe forum aceste propuneri care nu sunt luate in seama in veci vecilor??
Oare cate propuneri au facut jucatorii si au fost luate si in seama de catre echipa conducatoare?
Toata lumea e de acord cu aceasta propunere pentru o viitoare lume si toata lumea e scarbita de noile facilitati ale contului premium de vreo 3 ani incoace,dar asta nu inseamna ca se va intampla ceva frumos pe viitor.O sa apara si alte "facilitati" mai magnifice ca pana acum..Totul se rezuma la bani:atat timp cat nu le ies bani de ce sa implementeze propunerea de mai sus sau altele venite din partea jucatorilor?Raspunsul o sa fie mereu acelasi,daca o sa fie un raspuns!
 

DeletedUser

Voi chiar nu v-ati saturat sa pierdeti timp pentru a posta pe forum aceste propuneri care nu sunt luate in seama in veci vecilor??
Oare cate propuneri au facut jucatorii si au fost luate si in seama de catre echipa conducatoare?
Toata lumea e de acord cu aceasta propunere pentru o viitoare lume si toata lumea e scarbita de noile facilitati ale contului premium de vreo 3 ani incoace,dar asta nu inseamna ca se va intampla ceva frumos pe viitor.O sa apara si alte "facilitati" mai magnifice ca pana acum..Totul se rezuma la bani:atat timp cat nu le ies bani de ce sa implementeze propunerea de mai sus sau altele venite din partea jucatorilor?Raspunsul o sa fie mereu acelasi,daca o sa fie un raspuns!


Totusi preferam un raspuns mai scurt si la obiect, cu tot respectul.....puteai doar sa zici daca iti place/convine sau nu si gata....fara off-topic...asa se face peste tot din cate vad....e o moda pe aici sau ceva ?....nu sunteti in stare sa va concentrati pe mesajul unui topic ?....
 

DeletedUser40739

N-o sa mai vedeti lumi fara steaguri.
Majoritatea setarilor expuse de tine imi convin, inafara de cea cu fara arcasi ( mie imi plac arcasii ) si cu protectia aia ( eu o vreau de 5 zile ).
 

DeletedUser

Da....m-am gandit sa nu fie arcasi din cauza ca se fac relativ greu chiar si cu cazarma mare + costa si destul de mult....in schimb 10k lancii si 10k spade le faci si repede si ieftin.

Protectia de incepator nu cred ca va fi foarte lunga din moment ce lumea ar avea viteza de peste 1 dar in orice caz pe mine asta nu ma incurca....din partea mea sa fie si 2 zile...tot una mi-e...:)

Cu steagurile, nah ce sa zic.....mie unul nu imi plac si nu le vad rostul...daca vrei anumite bonusuri cuceresti un sat bonus si gata....maine poimaine mai baga nustiu ce smenozeala prin care se dau trupe sau cine stie ce.....sunt contra lor desi sunt constient ca sunt sanse minime sa se scoata pe o lume viitoare.
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser40739

Timpul de recrutare al arcasilor este destul de mare dar merita tot efortul atat din punct de vedere al timpului cat si al resurselor, parerea mea.
Eu n-as prevedea un sistem de aparare fara arcasi, inafara satelor specializate. [ catapulte , cavalerie grea sau alte sisteme ]
Prefer egalitatea intre lancieri, spade si arcasi .. :)
 

DeletedUser

Viiiiineeeeeeeee informatia secreta ...hahaha



În data de 20 noiembrie 2012, între orele 10:00 şi 14:00, vom deschide lumea 31.

Datele lumii :

- versiune de joc Triburile 8.7
- viteza serverului: 2
- viteza trupelor:1
- NU se va putea alege direcţia satului la început
- timpul de construcţie a clădirilor se poate înjumătăţi în schimbul unor puncte premium
- numărul de membrii în trib va fi limitat la 150
- perioada maximă de sitting pe un cont într-un interval de 120 zile este de 60 zile
- fără biserică
- fără tabere militare
- trofeele sunt active
- paladin activat ( poate găsi obiecte)
- cameră de arme
- steaguri
- sistem de spionaj: spionii pot spiona trupele, clădirile şi materiile prime
- arcaşi
- garda
- sate de barbari/bonus crescătoare (până la 1200 de puncte)
- bonusul de noapte activ între orele 0:00 şi 8:00
- nobilul poate străbate o distanţă de 100 de câmpuri
- perioada protecţie iniţială - 5 zile
- moral – activ (depinde de timp)
- taleri cu cost redus (factor 0.7)
 

DeletedUser

Frizerule tu vorbesti serios ????....spune-mi te rog ca nu e inca o gluma sau ceva de genul....ar fi extraordinar de bine-venita o asemenea lume....astept raspuns
 

Rakanishu

Community Manager
Scor reacție
147
E o gluma, inca nu stim ce setari va avea si cand va fi lansata L31.
Se va anunta din timp cand va fi cazul.
 

DeletedUser

E o gluma, inca nu stim ce setari va avea si cand va fi lansata L31.
Se va anunta din timp cand va fi cazul.

Pacat...:(...sa stii raka, ca sunt multi care asteapta o lume NORMALA de ceva timp....eu cred ca e ideal sa se deschida una acum la sfarsitul lunii sau la inceputul lui noiembrie....Nu toti au avut bani de PP pentru lumea speciala si chiar daca au avut nu au intrat din cauza limitei de 4 luni....

Asteptam cu nerabdare o lume noua, NORMALA, fara tot felul de "artificii tehnice"


RESPECT
 
Sus