Lumea perfecta

DeletedUser

stii ca in felul asta dezvoltarea in zilele de protectie depinde doar de mine..si e al naibi de lenta,,iar apoi daca faci vecinu sa dea stergere sau inceput nou..ce se intamla cu satul lui?? dispare de pe harta..ca doar ziceai sa nu existe barbari :rolleyes: :D:))
 

DeletedUser

nu e adevarat... dezvoltarea in zilele de protectie NU depinde doar de tine, pt ca se pune semn de egalitate intre un jucator activ (care ar farma) si unu care intra din an in paste sa mai dea cate o cladire la facut
 

DeletedUser

:))

intradevar....insa nu ma refeream la mine sau la mine ci la productia minelor de argila si fier si taietorii de lemne..pentru ca daca e protectie nu poti ataca vecinu..deci nu farmezi...ca doar e o lume fara barbari :D
postul meu anterior fiind un reply la cel al lui lethal touch
 

DeletedUser

eu n-as putea pe vreo lume sa joc la mine (mine argila, lemn, fier, nu la lamine)... eu de regula am minele sub 15 cand am trenuletul gata si le tin asa pana imi permit sa apar satele. niciodata nu am avut sate atractive la inceput de lume, ca sa nu se inghesuie lumea sa strice nobili pe sate cu mine mici si ferma mare :p intr-adevar... refacerea in caz ca belesc atacu e cam grea... dar doar pe 2 lumi am reusit sa vad rapoarte rosii la primele tentative de innobilare
 

DeletedUser8914

salutari

Viteza 1,7-2

fara sate bonus
fara biserica
protectie 5 zile
moral activ bineinteles
membri in trib 50
bonus de noapte
nobil : nu mai mult de 24h
fara arme ale paladinului
 

DeletedUser

O lume fara copii stresati....
J/k
Nici o lume nu poate fi perfecta.Dar daca ar fi sa joc pe o lume,singurele setari care mi-ar place are fi:
1.Fara biserica
2.Viteza 2
 

DeletedUser32965

Viteza ideala pentru mine ar fi 1.5
fara biserica
protectia 5 zile
moral activ
membri in trib 50 -60 ( daca sunt 120 - 150 de membri intr-un trib nu mai are acelasi farmec jocul......)
bonus de noapte : on
paladinul gaseste arme :)
speram ca la L22 care va fi deschisa vom avea viteza 1,5 si vom avea cat mai putini membri intr-un trib ( de preferinta 50 - 60 ) pentru a avea un joc cat mai interesant

ps: daca n-ar exista copiii stresati , unde ar mai fi toata distractia ? :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser36377

In opinia dumneavoastra ce setari ar trebuii sa aiba o lume pentru a fi lumea ideala,va rog sa explicati de ce vi se pare acele setari cele mai bune.

Incep eu
In opinia mea lumea perfecta ar trebuii sa aibe urmatoarele setari:

- viteza serverului: 2 sau 1.5 mi se pare viteza cea mai buna,daca este o viteza mica apare repede plictiseala si jucatorii se lasa foarte repede de acea lume.
-viteza trupelor: 1
(de asemenea daca viteza ii prea mica apare plictiseala)-
-NU se va putea alege direcţia satului la început
(astfel se vor creea noi oportunitati nu vor mai aparea acele triburi de pe alte lumi care is rang 1 si se baga toti intr-o zona si domina tot,astfel se va stimula concurenta )
- numărul de membrii în trib 40-50 maxim
(cu cat numarul de membrii este mai mic cu atat vor fi mai multe triburi si se va creea o concurenta mai stransa pe harta deoarece nu vor putea intra toti cei mai buni de pe o lume intr-un singur trib cum se procedeaza de obicei si nu vor mai exista acele triburi care se bate de unul singur cu toata harta,pana la urma concurenta da farmec acestui joc,iar cel mai bun trib va fi acela care va fi cel mai bine organizat care va sti cel mai bine sa isi aleaga dusmanii dar si aliatii)
- perioada maximă de sitting pe un cont într-un interval de 120 zile este de 60 zile
- fără biserică (biserica nu face altceva decat sa iti limiteze libertatea de joc)
-fără tabere militare
- trofeele sunt active (trofeele da un plus de farmec jocului :D )
- paladin activat ( poate găsi obiecte)

- cameră de arme
- sate bonus speciale
- bonusul de noapte activ
- perioada protecţie iniţială - 5 zile
- moral – activ (depinde de timp)
- nobilul poate străbate o distanţă de 80 de câmpuri
- taleri cu cost redus


Astept si parerile voastre :D si sa discutam pe aceasta tema

Aprob!
:D :D
 

DeletedUser

poate unii ma stiti pe mine,eu unu m-am lasat de acest joc deoarece e prea mare plitiseala si prea scump cp.
Eu unu sar putea sa reintru p l22 insa mi se pare o prostie ca sau adaugat unele lucruri care complica treaba ma refer biserica si tabere militare.
parerea mea ca o lume ideala ar fii acea cu viteza 1,5 sa ai timp si de viata reala..iar limitata de membri sa fie 80-100.
Eu unu as da un sfat celor care coduc acest joc ma bine setari bune si cp ieftin,asa ar juc multe lume si multi ar cumpara cp tot ei ar iesi in castig,oricum parerea mea nu conteaza...
 

DeletedUser

Lumea perfecta e cea fara moral,viteza 2/1,5 viteza trupelor 1... si fara biserica/tabara militara,fara injumatatirea cladirilor,celelalte setari nu au mare importanta.:cool:
 

DeletedUser36212

Parerea mea....Viteza e buna(1.5) Perioada de sitting mai mare(80) paladin taleri cost redus Nobilii 50 ore-60 protectie 1 saptamana moral activ
 

DeletedUser6558

Deoarece triburile e un joc "sandbox", adica fara obiective, rezulta ca lumea perfecta are prea putin de a face cu decorul, si mai mult cu jucatorii. Iar cum sunt aceiasi jucatori peste tot, asta ce inseamna...?.
 

DeletedUser17342

?????

tu definesti placerea jocului prin 50 de oameni care tin 500 de conturi de pe care 'se invart' ?
 

DeletedUser

Hmm, o lumea ideala, vad ca niciunul nu a spus de o lume cu 15 tech, 3 nivele curtea nobila, ceva sa faca jocul mai interesant ,sa fie o schimbare in acelasi sistem pe care il avem de mai bine de 3 ani. Nu viteza face o lume perfecta.
 
Sus