MAGIC distrus de ...

DeletedUser

salut,

acum cateva minute un numar mare de membri au fost blocati.

probabil ca daca li se redeschide contul o sa piarda trupe sau cladiri.

de ce?

doi membri de la mine atacu pe unu' - gata sa-i cucereasca satul satul.

unu dintre ei a plecat azi si l-a lasat pe cel de-al 2-lea pe sitting.

cand s-a observat un lucru atat de grav, toate conturile pe care le are pe sitting cel care a accept sa fie loctiitor au fost blocate... inclusiv cel de-al 2 lea atacator si mult altii pe langa el... oameni nevinovati care lipsesc pt o zi si l-au lasat pe el. sunt multe, pt ca tipul sta mult in joc si ne face la toti cand ii cerem. inclusiv eu am vrut sa-i las sitting pt weekendul asta pt ca nu mai mere netu' home si abia luni se remediaza problema.

ma gandesc la un amic care ieri m-a rugat sa-i fiu eu loctiitor si i-am zis ca nu pot si l-a ales pe el. acum e si el blocat. daca il lasam, pierdeam si eu contul si dupa ce imi erau distruse toate trupele era redeschis si facut cadou unui anumit membru, vecin cu mine, dintr-un trib mai privilegiat.

cand o sa vina o sa-i spun ca e blocat pt ca ... nush ce sa-i zic! pt ca a trisat ca l-a lasat pe cel vizat loctiitor. pt ca nu ai voie sa ataci un sat si pe uram sa lasi loctiior pe altu care a atacat si el satul ala.

se poate verifica IP'ul si se vede ca atacul a fost trimis de titularul de drept si cand a preluat cel de-al 2-lea contul ca si loctiitor nu a mai facut nimic pt ca a si fost blocat imediat! :)

pacat ca se intampla astfel de lucruri si ca am pierdut 100k pct fara sa ne cucereasca cineva satele.

ii stiu pe oameni personal si nu triseaza... si tot ce au castigat au facut prin munca si prin cunostintele care le au despre acest joc. in .net am avut multe sate... toate cucerite cinstit si nimeni nu ne-a acuzat de nimic... pt ca jucam de placere si vrem sa ne simtim bine si daca exista tentativa de trisat jocul isi pierde farmecul.

regret ca am plecat de pe .net! regret ca se inampla astfel de magarii.

pana acum nu am intalnit server romanesc de joc online unde sa nu se intample magarii. fie ca primesc bani/resurse/itemuri/cladiri/trupe etc.

cand descopeream greselile si le anuntam adminilor ni se spunea ca sunt greseli de server si ca vor fi remediate.

de ce apar aceste greseli cand pe .net nu sunt? si este aceeasi versiune a jocului!

de ce acolo nu se trezeste cineva cu trupe peste capacitatea fermei cu 20k populatie. de ce nu apar resurse din greseala?

aici aveti o parte dintr-un raport trimis de un lider al unui alt trib catre mine. pe scurt cineva ii ataca un membru si am ramas surprins cand am vazut de trupe avea trimise la atac

Titlu trimis mai departe xxxx atacã xxxxx
Expediat 04.07.07 12:47
Trimis mai departe în data de: 04.07.07 15:55
Trimis mai departe de cãtre: xxxxxx
Agresorul a câºtigat
Noroc (din punctul de vedere al agresorului)
-6.8% Ghinion

Noroc
Moral: 63%

Agresor: xxxxx
Sat: xxxxx

Numãr: 0 0 0 0 0 3531 0 3030 200 200 1 0
Pierderi: 0 0 0 0 0 436 0 374 31 31 0 0

satul din care au plecat trupele era de aproape 11k pct'e si trupele au undeva pe la 34k populatie :)

in final: daca acele conturi nu o sa fie deblocate fara sa sufere modificari ii rog pe admini de acum sa-mi blocheze contul in lumea 1 sau cel mai bine sa-l cedeze mebrilor tribului lor cu tot cu trupe si cladiri... o sa fie extrem de incantati de prada.

eventaul sa-mi blocheze si contul din lumea 2 unde le atac amicii si fostii colegi de trib din lumea 1 :)

penibil! penibil! penibil!
 

DeletedUser

idem lizardking

Din pacate asa sta treaba , multor jucatori li s-a inchis contul din cauza unor neintelegeri , chiar din prea buna inima ce au.! ca s-a oferit sa fie loctiitor nestiind ca acel jucator ataca acelasi player...

adica x ataca y
z ataca y

z il pune pe x loctiitor dupa ce initiaza atacul

rezulta?
ati ghicit conturi inchise pe banda rulanda si nici la contestatii nu li s-a raspuns deocamdata , sper ca se raspunde macar asa de dragul
de a raspunde , chiar daca raspunsul nu va fi favorabil...

dati-va si voi cu parerea...

bag seama ca suntem cam anonimi magicieni astia :))
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

Chiar nu credeam ca se poate intampla asa ceva. Aveam incredere in admini, de fiecare data cand am avut o problema au rezolvato si deocamdata am si de aceea am toata increderea ca o vor rezolva.
Sper sa nu imi schimb parerea.
 

DeletedUser

Imi pare rau sa aud ca se intampla asa ceva si ca un trib care a jucat cu fair play este lovit.
Totusi, sper ca adminii sa faca dreptate.
 

DeletedUser

hai sa incercam un test.

mergem la contact/team si acolo vedem cine sunt adminii si le dam un search in joc... cine stie! poate ii gasim intr-un anumit trib! :eek:

vreau sa fiu si eu admin... mai bine zis vreau cate un admin din fiecare trib mare!
 

DeletedUser

hai sa mai elucidam putin din mister.

acum o saptamana MAGIC a intrat in razboi cu BPS.

in acest razboi noi cucerim ei pierd.

de ce nu ne-au spus asa de la inceput. sa nu le cucerin satele ca ne blocheaza conturile.

sa inteleg ca e admis ca doar triburile adminilor sa cucereasca si daca te pui cu tribul lor o sa platesti! :/ noi le luam satele ei ne iau conturile!

ne predam! nu va mai atacam! va platim tribut si atacam pe cine vreti voi! doar sa ne dati conturile inapoi. .. NOT!

daca o tineti asa o sa plece toti de pe serverul asta... pana la urma tot ajungeti la conflict cu ei si atunci o sa profitati de anumite privilegii care ar trebui sa tina acest joc curat si echililbrat!

LizardKing
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

la 7 ore de cand s-a trimis primul mesaj catre admini tot nu avem un raspuns! ... si s-au trimis destule mesaje pe aceasta tema ca sa le vada!
 

DeletedUser

sa-l caute lumea pe Dave pe harta :eek:

domnilor admini pot sa imi mut si eu satele mai aproape de cel principal? sunt prea despartite intre ele!

pai daca poate sa faca asta cu satele lui, ma intreb ce altceva mai face sau mai are rost sa ma mir ca cei care i-au atacat si cucerit satele din trib sunt blocati!?

intrati si dati un search dupa Dave si pe uram o sa vedeti... el si eventual o ferma!
 

DeletedUser

@LizardKing.

Satul lui Dave a fost luat tot de BPS cu mult inainte de a incepe razboiul vostru. Nu am dat in cafea si nu m-am dus la ghicitoare, ci doar am cautat pe TW-Tools.

Frosty (530|503) 4.327 Dave [BPS] Hazily [BPS] 21.06.2007 22:32:37

Daca vrei sa mutam threadul la Propaganda o facem. Daca nu, nu mai veni cu gogosi.

2. Te rog sa nu mai faci multi-post. Editeaza-ti postul daca mai ai de completat.
3. Echipa de admini e mult mai mica comparabil cu cea a jucatorilor. Fiecare are probleme si trimite tickete. Iar adminii nu lucreaza 24/24. Daca aveti rabdare vi se va raspunde la solicitari.
 

DeletedUser

de aia la cateva minute dupa ce a luat satul ca si loctiitor quicksilver si alti 10 membri MAGIC au fost banati... fara sa faca nimic gresit.

inca ceva... cei care au fost banati trebuia sa mai cucereasca niste sate BPS azi. o amanare perfect si evident probabil ca trupele o sa apara la loc ca prin magie.

si ce legatura au satele de test cu cele care participa in aceasta lume si fac parte din triburi.

toti joaca dupa aceleasi criterii. din aceste motrive ce ca Dave si toti pe care ii are pe sitting sa fie banati.

motiv: incalcare a regulamentului.

un jucator activ dintr-un trib care participa la razboi nu are ce cauta la

Dave
Puncte: 75
Rang: 19691
Trib: BPS
» Scrie un mesaj
» Invitaþie în trib

Sate Coordonate Puncte
satul lui Dave 999|999 75

-----

Sat satul lui Dave
satul lui Dave
Coordonate: 999|999
Puncte: 75
Jucãtor: Dave
Trib: Hoarda Paladinilor
» Centrarea hãrþii
» Trimitere de trupe
» Trimitere de materii prime

stupid ppl, da' cinstiti! :)

de ce sa muti postul la propaganda... de ce schimbi subiectul!
am 10 membri banati care se aflau in proces de cucerire sate BPS! ce propaganda e asta?
 

DeletedUser

stiu ca nu ne inghiti, o spune si semnatura ta , daca vrei sa vii cu ceva ce stiam mai bine nu o face si crede-ma ca nu ma intereseaza de satele voastre doar ca e nedrept ce ni s-a intamplat ,daca se intampla intr-un trib cu admin banuiesc ca nu asa se punea problema ... dar am uitat acolo nu prea se intampla ...
 

DeletedUser

Vokiel, pe tine cine te-a cucerit din MAGIC?

in lumea 2 vad ca o duci bine! noroc ca nu ati nimerit langa noi ca era prapad si acolo.

oricum vad ca v-ati organizat bine... adica toti adminii care au triburi au ajuns in K55... sa fie orare o coincidenta? ;)
 

DeletedUser

ghiciti cine a ajuns pe locul 2 la aparare ? exact jucatorul care urma sa fie inobilat de cei din magic :| va dati seama ca multe trupe de aparare numai avea, dar are nevoie de un ragaz (mai lung) sa se refaca...
 

DeletedUser

[Raspuns in calitate de jucator]

stiu ca nu ne inghiti, o spune si semnatura ta , daca vrei sa vii cu ceva ce stiam mai bine nu o face si crede-ma ca nu ma intereseaza de satele voastre doar ca e nedrept ce ni s-a intamplat ,daca se intampla intr-un trib cu admin banuiesc ca nu asa se punea problema ... dar am uitat acolo nu prea se intampla ...

De unde stii?
Apropo, cred ca ma confunzi. Eu n-am nicio implicatie in problema, doar moderam discutia.

PS. Nu stiu ce stii tu dar eu mi-am setat semnatura cand m-am inregistrat, nu azi dupa ce a postat LizardKing. Daca cineva se identifica in semnatura mea e problema lui.

@LizardKing. Si tu confunzi lucrurile.

1. Moderator nu e totuna cu admin. Nu vad de unde si pana unde tribul adminilor.
2. N-am inteles aluzia cu MAGIC/w1.
3. De unde stii ca pe w2 o duc bine? Nici aici nu pricep aluzia.
4. Noroc? Va supraestimati.
 

DeletedUser

oi fi eu nou pe forum , dar de citit l-am mai citit si eu de multe ori... din moment ce scrie magic , am banuit ca se refera la trib, oricum deviem de la subiect, se rezolva ceva sau va trebui chiar sa ne sictirim detot?
 

DeletedUser

din moment ce scrie magic , am banuit ca se refera la trib

Presupunerea e mama tuturor greselilor.

oricum deviem de la subiect, se rezolva ceva sau va trebui chiar sa ne sictirim detot?

3. Echipa de admini e mult mai mica comparabil cu cea a jucatorilor. Fiecare are probleme si trimite tickete. Iar adminii nu lucreaza 24/24. Daca aveti rabdare vi se va raspunde la solicitari.
 

DeletedUser

o sa incerc sa iti explic in asa fel ca sa intelegi.

1. esti membru BPS... ai fost in lumea 1 si esti in lumea 2
2. in lumea 1 ai fost cucerit... rezulta si din pct tale si daca te uiti pe tw-tools cu, care te tot lauzi o sa vezi.
3. in lumea 3 toti adminii care joaca si ei triburile si surprinzatori sunt si lideri de trib au ajuns in K55. la fel te poate ajuta tw-tools... dai acolo si treci triburile amice cu admini sau ale adminilor si surpriza ... toti is in K55.
4. eu nu spraestimez sau subestimez pe nimeni.

fapte: noi atacam... voi pierdeti... voi ne banati?

daca tot se vrea transparenta: cine e adminul care i-a blocat pe membri mei? cine ii supravegheza constant astfel incat la cateva minute cand a dat omul accept ca si loctiitor sa fie banat? evident ca nu adminul care gestioneaza tribul cu, care noi ne luptam. era un alt admin care printre treburile pe care le avea el (multe cum ai mentionat si tu) s-a gasit sa-i supravegheze pe cei care urmau sa mai cucereasca azi sau maine inca 2 sate din BPS.

vezi ca pute a rahat treaba voastra.

mai mult ca prostii... nu-mi plac hotii si mincinosii!
 

DeletedUser

mi-a fost dat un raspuns, destul de nemultumitor , dar recunosc am gresit !

imi cer scuze si va asigur ca satele (alea care imi mai raman) vor fi donate ...


subiecul poate fi inchis de catre admini , doar daca cineva numai are ceva de spus .

o seara buna
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

ce raspuns?

trimite pe private mesajul lor!

cate sate ti-au fost luate sau depunctate pt ca ai acceptat sa fii loctiitor. si ceilalti mebri?
 

DeletedUser

am citit raspunsul!

evident de la Dave :)

deci 9 conturi sunt blocate si 2 dintre ele o sa piarda 50% din pct ... adica o sa fie luate si abandonate... de aici nu o sa fie o problema sa fie preluate de nistre tribruri oarecare... sa zicem BPS.

si 7 conturi o sa piarda 25% din pct.

in plus il forteaza pe quicksilver sa recunosca vina pe forum ca sa fie deblocate conturile! ce metote comuniste de intimidare!

nu are rost sa te razbuni pe el pt ca mi-a facut fwd la mesajul primit de la tine. eu ca si lider l-am rugat sa-l trimita.

concluzie: 9 conturi distruse si va urma... probabil ca sunt sub supraveghere acum si ca se asteapta motiv sa o iau si eu in freza.

pai eu zic ca aveti motiv... eu v-am trecut ca si inamici si am dat GO atacului impotriva BPS. de ce nu ma banezi!

am pierdut atat timp cu jocul asta ca sa vad cum se duce totul pe apa sambetei pt ca unii sunt lipsiti de caracter.

o sa plecam si va lasam aici... sa scapati de unii care fac gura cand vad ceva not OK! sa cuceriti tot si sa va jucati intre voi.

va asteptam pe .net sa va vedem de ce sunteti in stare!

PENIBILI! PENIBILI! PENIBILI!
 
Sus