manager cont

  • Autor subiect DeletedUser3061
  • Data de început

DeletedUser3061

nu am cum sa nu intervin va rog sa ma credeti... rakanisule ai spus in urma cu ceva timp pe forum ca nu va exista manager de cont pe L1.... e uite ca acuma exista... mai tii minte discutia cand a aparut varianta 7.0....

pai iarasi nu ne baga si pe noi nimeni in seama.... iarasi nu mai merg recrutariile iarasi suntem luati de prostii.... astept sa vad si eu o explicatie de la echipa de administrare a acestui joc?
 

DeletedUser40316

Recrutarile merg daca ai scripturi de calitate si nu fake care la fiecare versiune trebuie schimbat...
 

DeletedUser40316

javascript: var configuration =[0,0,0,0,0,0,0,0,0,0]; var archers = true; var units; var unitsNET; var costs; function arrayMin(array) { var value = array[0]; for (var t = 1; t < array.length; t++) { if (array[t] < value) { value = array[t]; } } return value; } function linearDivideArray(array1, array2) { var value = []; if (array1.length == array2.length) { for (var t = 0; t < array1.length; t++) { if (array2[t] != 0) { value[t] = array1[t] * 1.0 / array2[t]; } else { value[t] = 0; } } } return value; } function linearAddArray(array1, array2) { var value = []; if (array1.length == array2.length) { for (var t = 0; t < array1.length; t++) { value[t] = array1[t] + array2[t]; } } return value; } function getUnitId(unit) { for (var t = 0; t < units.length; t++) { if (unit == unitsNET[t]) { return t; } } return -1; } function getQueue(record) { var value = [0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0]; for (var u = 3; u < record.cells.length; u++) { try { value[u - 3] = parseInt(record.cells.childNodes[1].childNodes[1].firstChild.title, 10); } catch (e) { } if (isNaN(value[u - 3])) { value[u - 3] = 0; } } return value; } function getResources(record) { var value = [0, 0, 0, 0]; var res = record.cells[1].textContent.split("\n"); var farm = record.cells[2].innerHTML.split('/'); value[0] = parseInt(res[1].replace(".", ""), 10); value[1] = parseInt(res[2].replace(".", ""), 10); value[2] = parseInt(res[3].replace(".", ""), 10); value[3] = farm[1] - farm[0]; return value; } function getProduced(record) { var value = [0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0, 0]; for (var u = 3; u < record.cells.length; u++) { try { value[u - 3] = parseInt(record.cells.childNodes[1].textContent.split("\n")[2], 10); } catch (e) { } if (isNaN(value[u - 3])) { value[u - 3] = 0; } } return value; } if (document.URL.match('screen=train') && document.URL.match('mode=mass')) { var records = document.getElementById('mass_train_table').rows; if (archers) { units = ['spear', 'sword', 'axe', 'archer', 'spy', 'light', 'marcher', 'heavy', 'ram', 'catapult']; unitsNET = ['Spear Fighter', 'Swordsman', 'Axeman', 'Archer', 'Scout', 'Light Cavalry', 'Mounted Archer', 'Heavy Cavalry', 'Ram', 'Catapult']; costs = [[50, 30, 10, 1], [30, 30, 70, 1], [60, 30, 40, 1], [100, 30, 60, 1], [50, 50, 20, 2], [125, 100, 250, 4], [250, 100, 150, 5], [200, 150, 600, 6], [300, 200, 200, 5], [320, 400, 100, 8]]; } else { units = ['spear', 'sword', 'axe', 'spy', 'light', 'heavy', 'ram', 'catapult']; unitsNET = ['Spear Fighter', 'Swordsman', 'Axeman', 'Scout', 'Light Cavalry', 'Heavy Cavalry', 'Ram', 'Catapult']; costs = [[50, 30, 10, 1], [30, 30, 70, 1], [60, 30, 40, 1], [50, 50, 20, 2], [125, 100, 250, 4], [200, 150, 600, 6], [300, 200, 200, 5], [320, 400, 100, 8]]; } for (r = 1; r < records.length; r++) { var subconf = []; var total_costs = [0, 0, 0, 0]; var i; var resources = getResources(records[r]); var queue = getQueue(records[r]); var produced = getProduced(records[r]); for (i = 0; i < units.length; i++) { subconf = configuration - (queue + produced); if (subconf < 0) { subconf = 0; } for (var j = 0; j < 4; j++) { total_costs[j] += costs[j] * subconf; } }; var factor = arrayMin(linearDivideArray(resources, total_costs)); if (factor > 1.0) { factor = 1.0; } for (i = 0; i < units.length; i++) { var number = subconf * factor; if (number < 0) { number = 0; } if (number != 0) { if (records[r].cells[3 + i].childNodes[3] && records[r].cells[3 + i].childNodes[3].disabled == false) { var ibox = records[r].cells[3 + i].childNodes[3]; try { ibox.value = parseInt(number, 10); } catch (e) { alert(e); } } } } } stop(); } else { alert('Script only works on the mass recruitment page'); }
 

DeletedUser40316

Aveti script universal , il modificati dupa preferinte si va merge mult si bine
 

DeletedUser

totusi manageru de cont e penal :)))

inceputul sfarsitului pentru acest joc
 

DeletedUser3061

ale dracu fake script cum or fi aparut ele puse chiar de un admin la pagina de linkuri si unelte independente....

managerul de cont este o porcarie dupa parerea mea... nu pot sa recrutez trupele deloc... pentru ca imi recruteaza doar intr-un singur sat cand apas insrare recrutare in masa....

rakanisule..... ce ne-ati facut mane? pot sa las sitter la un admin moderator ceva care doreste sa imi recruteze si mie trupe?
 

DeletedUser3061

mergeau si pe opera pana in varianta 7.2 :)))))) ne ajuta si pe noi cineva din echipa de administrare?
 

DeletedUser

Ma mancat si pe mine in freza si l-am activat:(...cum scap de dracia asta de manager de cont...ceva mai penal nu au putut scoate?:rolleyes:
 

DeletedUser40316

dai privire generala si dai acolo combinat sau ceva ... sa nu mai apara manageru
 

DeletedUser8106

va rog sa spuneti si cum dezactivez...posibil sa fie bun in totalitate..dar nu ptr mine.scuze,chiar vreau sa revin la vechea varianta

am aflat de la Admin...si a mers.

R:privire generala....selectat altceva(productie de ex)
 
Ultima editare de un moderator:

DeletedUser

yupiiii...am scapat de el, n-au decat sa-l foloseasca admini:D eu unul...
 

DeletedUser3061

ar fi interesant insa problema este ca tot ce se gaseste la ajutor despre managerul de cont nu prea se intelege nimica... nu stiu cine a scris acolo dar eu unu nu inteleg nimica din pagina aia de ajutor .... oricum fara sa vreau am dat si peste niste tutoriale bagate acolo ... am ras cu lacrimii ma jur va rog frumos sa va uitati ce tutoriale au pus pe pagina de ajutor... deci e caterinca maxima... e clar pt aia noi ca nu au nici o sansa daca se iau vreodata dupa ce scrie acolo...
 

DeletedUser40316

29126609.jpg


de chestia asta cum scap ? :|
 

DeletedUser3061

nu prea ai cum din cate am inteles eu de la pagina de ajutor :))))))
 

DeletedUser40316

mda... eu zis ca sa bage si Mod de Dormit !! cand nu suntem on sa activam modul de dormit san u putem fi atacati ... daca tot se baga porcarii macar sa fie toate
 

DeletedUser17514

nu prea ai cum din cate am inteles eu de la pagina de ajutor :))))))

de fapt porcaria aia de mai sus tine locul la scriptul de recrutare trupe atac/aparare acolo treci exact ce se trecea in script si dupa aia dai click pe ala cu introdu valoare maxima si face acelasi lucru , poti sa modifici si sa salvezi configuratii de atac aparare, asta cred ca au adaugat-o pentru cei care nu prea le iesea cu scripturile :)) ii mult mai simplu , dar cu partea de comezii de contructie automata nu sunt de acord , aia ii o porcarie pentru jucatori si o afacere pentru inno(sa mai stoarca niste pp) iti dai seama ca setezi acolo nivelul cladirilor , selectezi satele/grupele de sate pe care vrei sa le demolezi/construiesti si face singur treaba , azi maine se automatizeaza si fake-urile si atacurile =)))

Expediat 19.06.11 20:15:44
Circuitul de construcţie a fost încheiat. Feel pain ?? (263|287) K22 nu mai este administrat de managerul tău de cont.
 

DeletedUser3061

de fapt porcaria aia de mai sus tine locul la scriptul de recrutare trupe atac/aparare acolo treci exact ce se trecea in script si dupa aia dai click pe ala cu introdu valoare maxima si face acelasi lucru , poti sa modifici si sa salvezi configuratii de atac aparare, asta cred ca au adaugat-o pentru cei care nu prea le iesea cu scripturile :)) ii mult mai simplu , dar cu partea de comezii de contructie automata nu sunt de acord , aia ii o porcarie pentru jucatori si o afacere pentru inno(sa mai stoarca niste pp) iti dai seama ca setezi acolo nivelul cladirilor , selectezi satele/grupele de sate pe care vrei sa le demolezi/construiesti si face singur treaba , azi maine se automatizeaza si fake-urile si atacurile =)))

Expediat 19.06.11 20:15:44
Circuitul de construcţie a fost încheiat. Feel pain ?? (263|287) K22 nu mai este administrat de managerul tău de cont.

pai da dar daca te uiti atent nu prea tine cont de nivelul fermei... din cate observ eu ...
 

DeletedUser39453

cum fac sa nu -mi mai apara porcaria asta de manager de cont ca nu-mi trebuie absolut deloc nu ma intereseaza si nici nu vreau sa o folosesc vreodata in viata mi se pare o aiureala fara rost. sa pot folosi si eu CP cum il foloseam inainte
 
Sus